صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 102

موضوع: هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : هزینه ی اپلای چقدره؟

در تکمیل فرمایشات دوست عزیزمون دو نکته رو هم اضافه کنم:
    1- هزینه آزاد کردن مدرک رو هم در نظر بگیرید که بسته به مدرک و دوره تحصیلی حتی تا یه چند میلیون ناقابل باید خرج کنید.
    2- به طور متوسط (بدون در نظر گرفتن هزینه آزاد کردن مدرک) و با توجه به نرخ فعلی دلار، من برای هر دانشگاه در آمریکا بیش از 300 تومن هزینه کردم (منظورم مجموع هزینه تافل و GRE به علاوه Application Fee و پست مدارک تقسیم بر تعداد اپلای هستش).

یه چیزی که مهمه اینه که شما یه هزینه اولیه داری که خیلی بالاست، همون هزینه مدرک و امتحاناتی که میدی...بعد اون تعداد رو بالا ببری قیمت تفاوت چندانی نمیکنه در صورتی که شانست بالا میره.
    موفق باشی
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

ممنون دوستان
    برای خرید مدرک و سربازی طبق گفته ی سایت وزارت علوم میشه وثیقه گذاشت. برای خرید مدرک 5 میلیون و برای سربازی 15 میلیون

من در کل میخاستم بدونم که حداقل مقدار خرجی که باید بکنم چقدر هست . غیر از هزینه ی خرید مدرک
    مثلن برای تافل و دو تا جی ار ای و پول بلیط هواپیما و ... کلن چقدر باید خرج کنم
    من خودم فیزیک ارشد میخونم و برای دکترا قصد اپلای دارم.
    دوست عزیز dash_metti85 شما کلن غیر از ازاد کردن مدرک چقدر هزینه کردید و چند تا دانشگاه اپلای کردید.
    راستش رو بخایید برای من بیشتر از 2 تا سه میلیون هزینه کردن غیر ممکن هست و همین مقدار هم که میخام هزینه کنم رو باید از جایی وام بگیرم یا قرض کنم
    با تشکر از همه ی دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوست عزیز،
    این سه میلیون که شما در نظر گرفتی، آیا پول بلیط و اقدام برای ویزا رو هم شامل میشه؟ یا سه میلیون فقط برای اپلای (یعنی از مرحله ثبت نام برای امتحانات تا مرحله ارسال مدارک) در نظر گرفتی؟ چون اگر به امید خدا پذیرش که گرفتی و آمریکا بخوای بری، دو بار باید به یک کشور ثالث رفت و آمد کنی (یک بار برای مصاحبه و یک بار برای پیک آپ ویزا) که خوب همین حدود 1.5 تا دو میلیون هزینه بر میداره. مگر اینکه یه کارای دیگه بکنی که هزینه ها رو بیاری پایین مثلا از باکو وقت سفارت بگیری و با اتوبوس بری که هزینه ها رو کم کنی. به هر حال...
    من برای هشت دانسگاه در آمریکا اقدام کردم و ریز خرجام اینجوری بود (بدون مدرک البته):
    1- تافل کاغذی حدود 250 تومن
    2- GRE حدود 250 تومن
    3- 1100 دلار (برای Application Fee و ریپورت نمرات تافل و GRE) که شد 1 میلیون و 800 هزار تومن!!!
    4- هزینه ارسال مدارک (9 سری فرستادم) سر جمع 270 تومن
    راستش برای من هم این هزینه غیر ممکن بود ولی قبل اپلای خوشبختانه یه پروژه ای انجام دادم که 2.5 میلیون دستم اومد و تونستم یه کم هزینه ها رو پوشش بدم. واقعا هزینه برای اپلای خیلی بالاست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

rule of thumb
    150$/uni
    only application process
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    rule of thumb
    150$/uni
    only application process
    این برای آمریکاست.

برای کانادا هم تقریبا همینه ولی ممکنه بیشتر بشه. چون مثلا دانشگاه UBC فقط 155 دلار Application Fee میگیره!

دانشگاه های اروپا هم اکثرا(آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و ...) Application Fee ندارند و فقط هزینه پست و شاید ارسال نمره زبان هست.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    این برای آمریکاست.

برای کانادا هم تقریبا همینه ولی ممکنه بیشتر بشه. چون مثلا دانشگاه UBC فقط 155 دلار Application Fee میگیره!

دانشگاه های اروپا هم اکثرا(آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و ...) Application Fee ندارند و فقط هزینه پست و شاید ارسال نمره زبان هست.
    کانادا + آمریکا رو هم همینه به نظرم میانگینش. چون بعضی جاهای آمریکام در حد 50-60 دلار درمیاد.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

اون دو سه میلیون کل مبلغی بود که میتونم خرج کنم با بلیط هواپیما و این جور چیزا.
    پس با این مبلغ نمیشه رفت کانادا و یا امریکا
    برای اروپا امیدی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط physics1389 نمایش پست ها
    اون دو سه میلیون کل مبلغی بود که میتونم خرج کنم با بلیط هواپیما و این جور چیزا.
    پس با این مبلغ نمیشه رفت کانادا و یا امریکا
    برای اروپا امیدی هست؟
    خب طبیعتا کشورهای اروپایی تو ایران سفارت دارن و دیگه هزینه کشور ثالث رو نداری. ولی یه چیزی رو هم در نظر بگیر، اینکه این دلیل نمیشه که از آمریکا کلا صرفنظر کنی چون به شخصه اعتقاد دارم شرایط fund در آمریکا به مراتب بهتر از اروپاست (حداقل تو رشته ما).
    شما میتونی هزینه های اپلای خودتو با یه بررسی دقیق خیلی خیلی پایین بیاری. منظورم اینه که اگر ارتباط خوبی با اساتید برقرار کنی و رزومه قوی (شامل کارهای تحقیقاتی، مقاله، نمره زبان و ...) هم داشته باشی حتی ممکنه با جلب نظر مساعد استاد، با اپلای برای یک دانشگاه پذیرش رو بگیری (همینطور که یکی از دوستان من این کار رو کرد و با ارتباط خیلی خوب با استاد میشه گفت اصلا اپلای نکرد!).
    فکر می کنم یه کم زیادی زوده واسه ناامید شدن

Member nature2011 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

پیش فرض پاسخ : هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

فعلا که قیمت ها نجومی رفته بالا
    هزینه ترجمه 2 نسخه من از 3 تا مدرکم (1کی فقط مهر مترجم) 60 تومن
    هزینه ارسال دی اچ ال به استرالیا 90 تومن
    هزینه تافل هم الان حدود 300 و خورده ایی شده

Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

الان بحث فقط خرید مدرک و اگه خوابگاهی هم باشید و منطقه 2,خب فک کنم بیست تومنی بشه!یه سوال اینکه اونور خوابگاه میدن یا باید پول اجاره خونه هم ببریم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)