صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 102

موضوع: هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال مهم دارم.
    بنظر شما هفت میلیون تومن برای اپلیکیشن فی حدود پونزده دانشگاه (اکثر در آمریکا)+ترجمه مدارک لیسانس و ارشد+ ارسال نمرات آیلتس و جی آر ای به اون پونزده دانشگاه کافیه؟
    ممنون از کمک و راهنمایی شما. برای برنامه ریزی به این اطلاعات شدیدا نیاز دارم.
    Yes YOU can

For GPA Conversion See INJA

سلام
    کسی میدونه هزینه ی اپلیکشن فی دانشگاه های فرانسه حدودا چقدره؟ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

این هزینه ها رو در نظر داشته باشید:
    بین 30 (فلوریدا:جنوبی، مرکزی) تا 100 دلار (YALE) اپلیکیشن فی
    185+150 دلار جی آر ای سابجکت و جنرال
    190 دلار تافل
    هزینه ی ارسال هر نمره به دانشگاه ها:
    تافل 18 دلار، جی آر ای 25 دلار (کل اسکورهای جنرال و سابجکت)
    آزاد سازی مدارک: من روزانه بودم، شش ماه نوبت کاریابی و شش ماه بعد از فارغ التحصیلی صبر کردم، مجانی شد
    در غیر این صورت معدل دانشجوی شبانه ی ورودی خودتون باید پولشو جرینگی بدین!
    واس اصل شدن مدرک وزارت علوم 80 تومن گرفت تا مهر تأیید بزنه، تازه دارالترجمه قبول می کنه!
    ترجمه ی مدارک:
    دارالترجمه ها نرخ نامه دارن واس هر کار ترجمه ای! واس من کل لیسانس و فوقم (ریزنمرات و مدارک) شد 120 تومن با مهر خارجه و دادگستری
    ارسال مدارک: دی اچ ال با همکاری پست ایران تو باجه های معمولی 70-80 تومن می گیرن! شماره ی پیگیری داره!
    سفارت برای ویزا 160+200 دلار
    هزینه ی سفر به نزدیکترین سفارت از 1 میلیون به بالا بگیرین (بجز مشهدی ها که برن ترکمنستان! شاید با 500 تومن هم بشه رفت!)
    هزینه ی بلیت به امریکا
    از 900 دلار به بالا
    حداقل ی هزارتایی هم تنگ جیبتون باشه تا فاند تی ای یا آر ای رو بهتون بدن و لنگ نمونین!

روی هم رفته واس من که 15 جا (3 جا مجای بود) اپلای کردم تا حالا (بدون هزینه های ویزا و سفرهای بعدش) 1500 دلار آب خورده!
    بقیش رو تا 2500 تا ماکزیمم تخمین می زنم! که بشه مجموعا 3500-4000 دلار (بنظرم دست پایینه ولی شدنیه!)
    خیرشو ببینید!
    ;-)
    مشکلی نیست که آسان نشود
    مرد باید که هراســـــــان نشود

ممنون از اطلاعات کاملی که دادید . از 15 تا که اپلای کردید چنتاش جواب + گرفتید؟ اصلا به نظرتون اپلای کردن به این تعداد لازمه؟
    منظور اینکه چند تا از این 15 تارو با اطمینان بالای 80% فرستادید و چند درصد رو یا شانس و یا اقبال کردید؟ و در نهایت نتیجه ها چطور بود؟

میخوام ببینم آدم 3-4 تا دانشگاه رو پیدا کنه که 80% به بالا احتمال بده قبول میشه ، و نهایت یکدونه هم 50-50 بفرسته بس نیست؟ یعنی تعداد زیاد اپلای کردن ممکنه معجزه کنه یا پول هدر دادنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملی که دادید . از 15 تا که اپلای کردید چنتاش جواب + گرفتید؟ اصلا به نظرتون اپلای کردن به این تعداد لازمه؟
    منظور اینکه چند تا از این 15 تارو با اطمینان بالای 80% فرستادید و چند درصد رو یا شانس و یا اقبال کردید؟ و در نهایت نتیجه ها چطور بود؟

میخوام ببینم آدم 3-4 تا دانشگاه رو پیدا کنه که 80% به بالا احتمال بده قبول میشه ، و نهایت یکدونه هم 50-50 بفرسته بس نیست؟ یعنی تعداد زیاد اپلای کردن ممکنه معجزه کنه یا پول هدر دادنه؟
    نه ی سریشون اضافی بود! راستش فعلن university of oklahoma (دکتری فیزیک) تی ای و فول فاند داده، فلوریدای مرکزی (اپتیک) ریجکت شدم، باقیشون هم گفتن تا یکی دو هفته دیگه جوابشون می آد. من چون موضوعات گسترده ای مد نظر داشتم انقد زیاد شد! راستش فقد مطمئن بودم چیکار (ادامه ی کار ارشدم) نمی خوام بکنم! ولی موضوعات مورد علاقه ام زیاد بود.
    وگرنه زیاد اپلای کردن خوبیش فقد این می تونه باشه که حق انتخاب خواهی داشت. حالا اولین جایی که جوابش اومد همین اوکلاهما بود خیالم حسابی راحت شد!
    مشکلی نیست که آسان نشود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

در مورد پول هدر دادن، آره جوگیر شدم! خودم رو دست بالا گرفتم بیخود 60 دلار MiT دادم! ریجکت شدم! آره
    ولی فقد همون بود! من به موضوعات کاریشون نگاه کردم و فاند دادن به همه ی دانشجوها. البته واس من اپلای گرفتن هدف بوده و رسیدن به امریکا آرزو! اگر crazy about it باشی شاید توجیه داشته باشه و سرمایه گذاری و محکم کاری! دیگه حداقلش فردا دلم نمی سوزه "اگه" یکم بیشتر خرج می کردم و "اگه" فلان جا رو هم می زدم و .... نمی گم! اینم ی جورشه!
    مشکلی نیست که آسان نشود

خیلی خوب میشه اگر جواب ها اومد ، یه تحلیلی کنید ببینید چندتا از اونا که احتمال میدادید حتما پذیرفته میشید رو پذیرفته شدید . همچنین چندتا از اونها که امیدی نداشتید و شانسی پذیرش کردید قبول شدید (میخوام ببینم ایا میشه درصدی رو هم برای شانس(یا همان بلندپروازی) در نظر گرفت؟ )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

خیلی خوب میشه اگر جواب ها اومد ، یه تحلیلی کنید ببینید چندتا از اونا که احتمال میدادید حتما پذیرفته میشید رو پذیرفته شدید . همچنین چندتا از اونها که امیدی نداشتید و شانسی پذیرش کردید قبول شدید (میخوام ببینم ایا میشه درصدی رو هم برای شانس(یا همان بلندپروازی) در نظر گرفت؟ )
    تا اینجا، کف خواسته من که university of Oklahoma و University of South Florida باشه، بر آورده شده
    دانشگاه های Yale، Arizona، MIT، و Georgia بلند پروازی بود که ییل و ام آی تی (می دونستم) ریجکت شدم ولی جئورجیا و آریزونا هنوز گفتن دارن بررسی می کنند (که باعث خوشحالیه)
    ولی با توجه به مشورت های دوستان، چون i-20 اوکلاهمام صادر شده، احتمال 99 درصد همون اوکلاهما رو برم
    از 15 دانشگاهی که اپلای کردم، 6 تاشون (از جمله اوکلاهما) بدون اپلیکیشن فی بود
    و می شد حدود 300-400 دلار صرفه جویی کرد و هدر نداد! جوونی و جو گیری! البته یکی از دوستان می گفت اگه پذیرش نگرفته بودی خودتو سرزنش می کردی چرا جاهای بیشتری پذیرش نکردی و در نتیجه من از کارم و خرجای (بنظر) اضافیم پشیمون نیستم
    مشکلی نیست که آسان نشود

Member

سلام خسته نباشید ، هزینه ی اپلای کردن برای مثلا فقط یک دانشگاه ( آمریکا - کانادا ) چقدر میشه حدودا ؟

هزینه ای اپلای ( میدونم جا با جا فرق داره ولی تقریب می خوام بدونم ) ، ترجمه مدارک ، تایید مدارک از قبیل ایکس و ایگرگ و زد ، ریپورت مدارک تافل/جی آی ای ، پست مدارک به مقصد در صورت نیاز و غیره تقریبا می خوام بدونم حداقل و حداکثر حدودا رنجش چقدر میشه برای یک اپلای !
    بعضی هزینه ها رو یه بار میدید ؟
    ویرایش توسط MinaToo : August 2nd, 2014 در ساعت 03:24 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ، هزینه ی اپلای کردن برای مثلا فقط یک دانشگاه ( آمریکا - کانادا ) چقدر میشه حدودا ؟

هزینه ای اپلای ( میدونم جا با جا فرق داره ولی تقریب می خوام بدونم ) ، ترجمه مدارک ، تایید مدارک از قبیل ایکس و ایگرگ و زد ، ریپورت مدارک تافل/جی آی ای ، پست مدارک به مقصد در صورت نیاز و غیره تقریبا می خوام بدونم حداقل و حداکثر حدودا رنجش چقدر میشه برای یک اپلای !
    بعضی هزینه ها رو یه بار میدید ؟
    برای امریکا دسامبر 2013 چنین تقریبی وجود داشت:

اپلیکیشن فی => بسته به دانشگاه مقصد، از صفر تا 100 دلار

ترجمۀ مدارک => ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس + دانشنامۀ لیسانس و فوق لیسانس، یک بار ترجمه میشه و برای موارد مختلف، یا نسخۀ دوم میگیرید از دارالترجمه (که هزینه اش نصف اولی هست) یا اسکن میگیرید و میفرستید. هزینۀ این آیتم، امسال تغییر شدیدی کرده و باید از دارالترجمۀ شهرتون بپرسید. قیمتی که من برای امسال شنیدم، حوالی 115 هزار تومان هست.

ارسال مدارک => پارسال ارسال پکیج ریز نمرات و دانشنامه های ترجمه شده به امریکا،حدود 60 هزار تومان بود. امسال رو نمیدونم.

ریپورت تافل به امریکا => 18 دلار به ازای هر مورد

ریپورت GRE به امریکا => 25 دلار به ازای هر مورد
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)