صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

Angry ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

سلام
    من چند روزی هست که درخواست ویزا دادم و تقریبا یکی دو هفته ای هست که این تاپیک رو می خونم. از پست های بعضی از دوستان متوجه شدم که ظاهرا مشکلاتی با سفارت پیدا کردند و بعضا سفارت رفتار خوبی با اونها نداشته. راستش من مشکلی فعلا پیدا نکردم (هنوز به مرحله پیگیری و اینا نرسیدم) و رفتار بدی هم با من نشده اما بدلیل مشکلات دوستان این پست رو نوشتم.
    قضیه اینه که حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو اینجا بخونید.
    حالا غرض از این حرفها این بود که اگر واقعا احساس می کنید که حقی ازتون ضایع شده (واقعا ضایع شده و نه اینکه چون شما یه توقعی داشتید و برآورده نشده) این روش هنوز میتونه مفید باشه. حداقل از بیانیه و نامه به سفیر و اینجور سنگهای بزرگ شدنی تره.
    امیدوارم ادمین این پست رو پاک نکنه!

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط elina_sa نمایش پست ها
    سلام
    من چند روزی هست که درخواست ویزا دادم و تقریبا یکی دو هفته ای هست که این تاپیک رو می خونم. از پست های بعضی از دوستان متوجه شدم که ظاهرا مشکلاتی با سفارت پیدا کردند و بعضا سفارت رفتار خوبی با اونها نداشته. راستش من مشکلی فعلا پیدا نکردم (هنوز به مرحله پیگیری و اینا نرسیدم) و رفتار بدی هم با من نشده اما بدلیل مشکلات دوستان این پست رو نوشتم.
    قضیه اینه که حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو اینجا بخونید.
    حالا غرض از این حرفها این بود که اگر واقعا احساس می کنید که حقی ازتون ضایع شده (واقعا ضایع شده و نه اینکه چون شما یه توقعی داشتید و برآورده نشده) این روش هنوز میتونه مفید باشه. حداقل از بیانیه و نامه به سفیر و اینجور سنگهای بزرگ شدنی تره.
    امیدوارم ادمین این پست رو پاک نکنه!
    به نظر خیلی فکر خوبی میاد!چون این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.
    بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    بچه ها بیاید به هم کمک کنیم و اگه کار کوچیکی از دستتون بر میاد برای بهتر کردن وضع خودمون و دوستانمون انجام بدیم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    به نظر خیلی فکر خوبی میاد!چون این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.
    بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    بچه ها بیاید به هم کمک کنیم و اگه کار کوچیکی از دستتون بر میاد برای بهتر کردن وضع خودمون و دوستانمون انجام بدیم!
    لیمیل persian@dw.de
    منم با این ایمیل زدنه خیلی خیلی موافقم!!!
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 20th, 2013 در ساعت 06:31 PM

پیش فرض پاسخ : ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

جرا همکاری بچه ها اینقدر کمه؟عجیبه واقن!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    جرا همکاری بچه ها اینقدر کمه؟عجیبه واقن!!!
    اگرچه برای ویزای آلمان اقدام نکرده ام، ولی چون در مراحل قبلی مثل تایید مدارک برخورد افتضاح کارکنان سفارت را دیده ام این کمپین را امضا کردم، امیدوارم به نتیجه برسد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر نرم افزار - آزاد تهران مرکز

بچه ها تو facebook پخشش کنید!! من که نا اونجایی که میشد کردم

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط qmarsnaderi نمایش پست ها
    بچه ها تو facebook پخشش کنید!! من که نا اونجایی که میشد کردم
    حدود 20 نفر از آدمایی که امضاء کردن، دوستای اف بی من هستن که تو چت گیرشون آوردم و ازشون خواستم همون موقع امضاء کنن.
    تو مثل خواب گل، لطیف و ساده ای.

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

فکر کنم خوبه به ۵۰ نفر که رسید دیگه به خبرگزاری پتیشن رو نشون بدیم.
    Wish you were here

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Perl نمایش پست ها
    فکر کنم خوبه به ۵۰ نفر که رسید دیگه به خبرگزاری پتیشن رو نشون بدیم.
    فک کنم صبر کنیم تا 100 نفر بشیم، بهتر باشه. چیز دیگه ای نمونده.
    تو مثل خواب گل، لطیف و ساده ای.

سلام دوستان عزیز ممنون از اینکه این موضوع را مطرح کردید.من حدود 5 ماه است که درخواست ویزای دانشجویی داده ام اما متاسفانه هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده ام. البته شدیدا پیگیر ماجرا بودم اما هنوز به نتیجه ای نرسیدم .سفارت هم که نه با تلفن نه با ایمیل هیچ جواب درستی نمیده.من هم با شما کاملا موافق هستم که باید به این قضیه اعتراض کرد و از تمامی دوستان خواهش میکنم که پیگیر باشید.در ضمن در رابطه با خانم خمسه منم تجربه خیلی بدی دارم وقتیکه حضورا به سفارت رفته بودم که بپرسم چرا هیچ جوابی برای من نیومده ؟ این خانم چنان تحقیرآمیز و زننده با من صحبت کرد که واقعا حس خیلی بدی پیدا کردم که چرا و به چه دلیل باید تحقیر شوم .خلاصه اینکه من شخصا از کارمندان سفارت هیچ رفتار خوبی ندیدم.
    من هم حتما ایمیل را میفرستم که بتوانم به هر شکلی اعتراض خود را بیان کرده باشم و لطفا بقیه دوستان هم همکاری کنند و ایمیل را بفرستند.
    البته فکر میکنم اگر بتوانیم از مراجع دیگر هم در آلمان پیگیری کنیم خیلی بهتر است.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)