صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

Junior Member

Angry ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

سلام
    من چند روزی هست که درخواست ویزا دادم و تقریبا یکی دو هفته ای هست که این تاپیک رو می خونم. از پست های بعضی از دوستان متوجه شدم که ظاهرا مشکلاتی با سفارت پیدا کردند و بعضا سفارت رفتار خوبی با اونها نداشته. راستش من مشکلی فعلا پیدا نکردم (هنوز به مرحله پیگیری و اینا نرسیدم) و رفتار بدی هم با من نشده اما بدلیل مشکلات دوستان این پست رو نوشتم.
    قضیه اینه که حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو اینجا بخونید.
    حالا غرض از این حرفها این بود که اگر واقعا احساس می کنید که حقی ازتون ضایع شده (واقعا ضایع شده و نه اینکه چون شما یه توقعی داشتید و برآورده نشده) این روش هنوز میتونه مفید باشه. حداقل از بیانیه و نامه به سفیر و اینجور سنگهای بزرگ شدنی تره.
    امیدوارم ادمین این پست رو پاک نکنه!

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط appleoxygen نمایش پست ها
    من بعد از مصاحبه پاسپورتمو کلا عوض کردم به خاطر تمدید کردنش بعد به خانم هاشمی rk-s2@tehe.auswaertiges-amt.de میل زدم همون موقع جواب داد گفت اسکنشو به visa-info@tehe.diplo.de برام بفرست . حالا نمیدونم شما باید اینکارو بکنی یعنی اصلا به خ هاشمی ربط داره یا نه چون شما هنوز مصاحبه نرفتی. اما من یادمه روز مصاحبه نگهبان کاملا نگاه کرد اطلاعات پرینت وقتمو با پاسپورتم.به نظرم پیگیری کن هرطور هست اما وقت دوباره نمیخواد چون اگه این وقتتو نری تا 6 ماه نمیتونی وقت بگیری اصلا که میگی وقت جدید بگیری..البته دوستان هم نظر بدن چون من فقط خواستم تجربمو بگم..
    نقل قول نوشته اصلی توسط marytala نمایش پست ها
    تماس بگیرید با آقای مالکی که به دانشجوها تو گرفتن وقت کمک می کنه. معمولا جواب میده و اگه بدونه مشکلی نخواهد بود.
    شمارشم اینه: 39991160
    همین دو روش رو پیگیری کنید. روش دوم به شدت توصیه میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط elina_sa نمایش پست ها
    سلام
    من چند روزی هست که درخواست ویزا دادم و تقریبا یکی دو هفته ای هست که این تاپیک رو می خونم. از پست های بعضی از دوستان متوجه شدم که ظاهرا مشکلاتی با سفارت پیدا کردند و بعضا سفارت رفتار خوبی با اونها نداشته. راستش من مشکلی فعلا پیدا نکردم (هنوز به مرحله پیگیری و اینا نرسیدم) و رفتار بدی هم با من نشده اما بدلیل مشکلات دوستان این پست رو نوشتم.
    قضیه اینه که حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو اینجا بخونید.
    حالا غرض از این حرفها این بود که اگر واقعا احساس می کنید که حقی ازتون ضایع شده (واقعا ضایع شده و نه اینکه چون شما یه توقعی داشتید و برآورده نشده) این روش هنوز میتونه مفید باشه. حداقل از بیانیه و نامه به سفیر و اینجور سنگهای بزرگ شدنی تره.
    امیدوارم ادمین این پست رو پاک نکنه!
    به نظر خیلی فکر خوبی میاد!چون این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.
    بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    بچه ها بیاید به هم کمک کنیم و اگه کار کوچیکی از دستتون بر میاد برای بهتر کردن وضع خودمون و دوستانمون انجام بدیم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    به نظر خیلی فکر خوبی میاد!چون این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.
    بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    بچه ها بیاید به هم کمک کنیم و اگه کار کوچیکی از دستتون بر میاد برای بهتر کردن وضع خودمون و دوستانمون انجام بدیم!
    لیمیل persian@dw.de
    منم با این ایمیل زدنه خیلی خیلی موافقم!!!
    ویرایش توسط daniyal_arj : July 20th, 2013 در ساعت 06:31 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

اقا من اینو نوشتم ! هی بگیم یکی آماده کنه رفت حالا حالا علاف باشیم. ممکن اشتباه هم داشته باشه لطف کنید بخونید و تصحیح کنید و اگه کم کسری داره اضافه کنید!
    Dear Sir/Madam,

I am an Iranian student and i admitted at a ----- University in Germany for ---- degree, and i applied for visa in German Embassy in Tehran in June 10th, and if i can't get my visa until earlier of august i lost my admission. Based on site of German Embassy In Tehran (http://www.teheran.diplo.de/), the usual time for processing of visa is 6 to 8 weeks and also students just can apply for visa 3 month before starting date of their class in Germany. By the way from earlier of May, the processing of visa is very slow and officers of German Embassy in Tehran said that there is no probability to issuing student visa in less than 4 month! and also they behave with students impolitely. So, with this situation most students lost their admission or they should defer to next semester, as you know most students have scheduling for their time, in this way they lost many time, opportunities and many things. Please if it's possible investigate about this problem, may be your investigation can help to us.

با اجازت متن نامه رو تصحیح کردم!
    Dear sir/madam,

I am an Iranian student and I am admitted in ----- University in Germany for ---- degree. I applied for visa in German Embassy in Tehran in June 10th, and if I can't get my visa till --- I will lose my admission. It is quoted in the site of German Embassy in Tehran (http://www.teheran.diplo.de/) that the usual time for getting a student visa will be between 6 to 8 weeks; it is also mentioned that the students can apply only 3 months before the starting date of their class in Germany. The process of getting a student visa has become very slow from May 2013. I am very worried and when I tried to pursuit the problem by email, telephone or personally, the officers carelessly and impolitely told me that there was no probability of issuing student visa in less than 4 months!! If this situation last, most students will lose their admission; their study in Germany may delay until next semester and they will lose much time and opportunities. We will be grateful if you make an inquiry about this big problem. We really appreciate your help.

حدودا 3 سال پیش بعد از تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای دانشجوها ایجاد شد که پروسه ویزای آلمان رو کاملا مختل کرد و برای مدتی هیچگونه ویزایی برای هیچکس صادر نمی شد. مشکل هم به مسائل بانکی برمی گشت و به نظر می رسید که هیچ راه حل کوتاه مدتی نداشته باشه. از خاطرات اون روزهای دوستانم یادم می یاد که همگی از رفتار بد سفارت و به قول معروف سرکار گذاشتن متقاضیا و این که هیچ کاری برای رفع مشکل نمی کنه شاکی بودن. این وسط یک نفر به ذهنش زد که به بخش فارسی دویچه وله ایمیل بزنه و به بقیه هم این کار رو توصیه کنه. تو مدت کمی ایمیل های زیادی به دویچه وله رسید و منجر به انتشار چند گزارش در این خبرگزاری شد و نهایتا باعث شد که مشکلی که حلش خیلی سخت و زمانبر به نظر می اومد تو مدت کمی حل بشه. می تونید گزارشی از اون روزها رو
    اینجا
    بخونید.
    از اوایل may امسال هم دوباره روند گرفتن ویزا بسیار کند و بی نظم شده است.
    این بی نظمی داره با زندگی بچه ها بازی میکنه!با توجه به این که خود سفارت از بچه ها می خواد که فقط 3ماه زودتر از زمانی که میخواین اونجا باشید می تونید اقدام کنین.پریروز خانوم خمسه در بادجه اطلاعات با اینکه خود به خود یک ماه ونیم از وقت مصاحبه ی من گذشته بود با یه حالت خیلی بدی بهم گفت اوووو حالا 3 یا 4 ماه دیگه حاضر میشه!وقتی بهش گفتم من باید پول بدم تا چند روز دیگه به دانشگاه و نمیدونم میرسم یا نه!گفت به ما ربطی نداره!
    این ینی نقض قوانین خودشون.با این حساب ما باید 6ماه زودتر اقدام میکردیم!این ینی بی احترامی !چرا به خودشون جرات میدن اینجوری با ما رفتار کنن.چون ما هیچ وقت اعتراض نکردیم حداقل درست و از جای درست اعتراض نکردیم.بله این ینی حقی از ما ضایع شده و باید برای بچه های بعد از خودمون کاری بکنیم.اگه دوستای دیگه کاری کرده بودن شاید ما الان تو این وضعیت نبودیم.متاسفانه هرکی به فکر خودش و ما اصلا کارای پایه ای رو یاد نگرفتیم ینی نخواستن یاد بگیریم.
    این متن نامه ای هست که ما تصمیم گرفتیم به

persian@dw.de بفرستیم.اگه مایلید می تونین شما هم بفرستین.
    Dear sir/madam,

I am an Iranian student and I am admitted in ----- University in Germany for ---- degree. I applied for visa in German Embassy in Tehran in June 10th, and if I can't get my visa till --- I will lose my admission. It is quoted in the site of German Embassy in Tehran (
    http://www.teheran.diplo.de/
    ) that the usual time for getting a student visa will be between 6 to 8 weeks; it is also mentioned that the students can apply only 3 months before the starting date of their class in Germany. The process of getting a student visa has become very slow from May 2013. I am very worried and when I tried to pursuit the problem by email, telephone or personally, the officers carelessly and impolitely told me that there was no probability of issuing student visa in less than 4 months!! If this situation last, most students will lose their admission; their study in Germany may delay until next semester and they will lose much time and opportunities. We will be grateful if you make an inquiry about this big problem. We really appreciate your help.

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

دوستان من با اجازه اشکالهایی رو که به ذهنم میرسه رو علامت میزنم و درستشو مینویسم. در کل نامه ی صریح و خوبیه.

I am an Iranian student and I have been admitted to study at ----- University in Germany for a ---- degree. I applied for a Residence Permit at German Embassy in Tehran in 10th of June. If I fail to get my visa until august I will lost my study place. According to the website of German Embassy in Tehran (http://www.teheran.diplo.de/), the usual time for processing of Residence Permit is 6 to 8 weeks. It should be taken into the consideration that students are not allowed to apply for Residence Permit sooner than 3 months before the starting date of the upcoming semester. Nevertheless, the process of issuing the Residence Permits became noticeably slow since May. In addition, officers of German Embassy in Tehran claim that there is no probability to issue students’ Residence Permit in less than 4 months! Moreover, when they are asked, they will reply impolitely. This has resulted into a situation that many students lost their study place or at least should postpone their studies to the next semester. (It goes without saying that most students have plans for their future. They would lose a considerable time and opportunity in this approach). I would be thankful if you, as a responsible media, help me and other students like me, addressing this problem.

کلن بنظرم جمله ی تو پرانتز رو ننویسین بهتر باشه.
    نکته ی دیگه هم واسه ی دوستانی که میخوان خودشون نامه بنویسن اینه که، همیشه فکر کنید که مشکلتون بواسطه ی این نامه حل خواهد شد. پس تو نوشتن نامه دست بالا را داشته باشین و خیلی خونسرد بنویسین. اصلن جوگیر و احساساتی نشید و از روش هایی که تو میهن عزیزمون مرسوم و معموله (مثله ننه من غریبم بازی) جدن بپرهیزید.
    ویرایش توسط asedali : July 20th, 2013 در ساعت 04:52 PM
    تو مثل خواب گل، لطیف و ساده ای.

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

از اون جایی که فکر کردم شاید نوشتن و ارسال نامه، مسئله ی مهمی برای خیلی از دوستان باشه و صد البته روش بسیار هموشمندانه و متمدنانه ای برای پیگیری مطالباتمون هست، تصمیم گرفتم یک موضوع جدید در این ارتباط ایجاد کنم که این بحث در خلال مطالب موضوعات دیگه گم نشه. تمپلیت نامه ای رو هم که قبلن دوستان نوشتن رو اینجا میذارم.

I am an Iranian student and I have been admitted to study at ----- University in Germany for a ---- degree. I applied for a Residence Permit at German Embassy in Tehran in 10th of June. If I fail to get my visa until august I will lost my study place. According to the website of German Embassy in Tehran (http://www.teheran.diplo.de/), the usual time for processing of Residence Permit is 6 to 8 weeks. It should be taken into the consideration that students are not allowed to apply for Residence Permit sooner than 3 months before the starting date of the upcoming semester. Nevertheless, the process of issuing the Residence Permits became noticeably slow since May. In addition, officers of German Embassy in Tehran claim that there is no probability to issue students’ Residence Permit in less than 4 months! Moreover, when they are asked, they will reply impolitely. This has resulted into a situation that many students lost their study place or at least should postpone their studies to the next semester. (It goes without saying that most students have plans for their future. They would lose a considerable time and opportunity in this approach). I would be thankful if you, as a responsible media, help me and other students like me, addressing this problem.

در مورد تمپلیت هم باید بگم که کلن بنظرم جمله ی تو پرانتز رو ننویسین بهتر باشه.
    نکته ی دیگه هم واسه ی دوستانی که میخوان خودشون نامه بنویسن اینه که، همیشه فکر کنید که مشکلتون بواسطه ی این نامه حل خواهد شد. پس تو نوشتن نامه دست بالا را داشته باشین و خیلی خونسرد بنویسین. اصلن جوگیر و احساساتی نشید و از روش هایی که تو میهن عزیزمون مرسوم و معموله (مثله ننه من غریبم بازی) جدن بپرهیزید.
    تو مثل خواب گل، لطیف و ساده ای.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال نامه به خبرگزاری دویچه وله برای پیگیری رفتار سفارت

سلام،

به نظرم واسه اینکه بعضیا نامه ی پذیرش رو دیر گرفتیم و وقتهای سفارت واسه مصاحبه پر هست هم باید پیگیری کنیم.
    میشه نامه ی مشابهی زد و درمورد اینکه سفارت در مورد این مساله همکاری نمیکنه هم توضیح داد.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)