نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوالات و نکات درباره مرسولات بجز بسته های اپلای

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض سوالات و نکات درباره مرسولات بجز بسته های اپلای

درود

دوستان در این تاپیک مسایل مربوط به نحوه ارسال بسته های حاوی بارها، وسایل، مدارک ، پاسپورت، .... با پست جمهوری اسلامی ایران و مشکلات پدید آمده در این راستا رو مطرح بفرمایید

شاد باشید
    مدیریت تالار
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و نکات درباره مرسولات بجز بسته های اپلای

من یک بسته 200 گرمی شامل سه چهار برگ کاغذ به کانادا ارسال کردم.
    14 روز قبل.اما اطلاعات از 13 روز قبل در
    www.tntsearch.post.ir
    به روز نمیشه.
    بسته من سفارشی بوده.
    از دوستان کسی اطلاع داره عرفا و معمولا چقدر زمان میبره؟

Junior Member

سلام. من گفتم تجربه خودم رو بزارم اینجا که شاید به درد بعضی از دوستان خورد (چون من خیلی گشتم قبل رسیدن بسته ام اما مطلب جدیدی پیدا نکردم). خانواده برای من یک مقدار لباس با وزن ۱.۵ کیلوگرم با پست سفارشی ایران از کرج برای شیکاگو فرستادن به قیمت ۱۵۰۰۰۰ تومن. دقیقا بعد از ۲۰ روز به دستمون رسید و usps اون رو به خونه رسوند و ازمون امضا گرفت. توی سایت رهگیری پست ایران همون دو روز اول نوشت که Receive item at office of exchange (Otb) ولی دیگه بعد از اون به روزرسانی نشد. بعضی از دوستان گفته بودند که توی سایت usps هم میشه ترک کرد بسته رو که من که تلاش کردم مینوشت که not trackable. باز هم کلی سرچ کردم و متوجه شدم که گویا از سال ۲۰۱۵ به بعد بعضی کشورها دیگه نمیشه ترک کرد مگه اینکه یک پول اولیه ای داده بشه.
    همچنین بار قبل که خانواده برای ما بسته فرستاند دقیقا ۱۴ روزه رسیده بود.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

می خواستم تجربه خوبم رو از دریافت بسته پستی ارسالی از ایران توسط پست هوایی بیان کنم. من بر خلاف دوستان واقعا تجربه خوبی از پست هوایی ایران دارم و بسته من در عرض 10 روز (دقیقا 10 روز که دو روز اون به تعطیلات آخر هفته هم خورده بود) به دستم رسید.
    من قبلا برای ارسال مدارک تحصیلی از پست Aramex استفاده کرده بودم که اگه درست یادم مونده باشه 7، 8 روزه رسید کانادا و از طرفی I20 آمریکا هم از شیکاگو با پست DHL حدود همون یه هفته ای به دستم رسید. پس واقعا برای من دریافت یه بسته با پست هوایی ایران در عرض 10 روز اون هم کاملا سالم تعجب برانگیز و خوشحال کننده بود.
    خواستم بگم برای ارسال مدارکتون الکی هزینه اضافی پست DHL یا غیره نکنید که تفاوت دو سه روزه با پست هوایی خودمون بیشتر نداره. البته بسته ای که خانواده برای من فرستادن گرون شده حدود 600 تومان اون هم بخاطر وزن زیادش بوده و اگه برای ارسال مدارک بود که طبیعتا خیلی ارزون تر می شده. ولی حتی چینی هم سالم به دستم رسید!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

و خوب من یه بار دیگه هم جسارتا قصد تبلیغ پست هوایی ایران رو دارم که این سری هم جعبه وسایل من از ایران سالم به دستم رسید و البته رکورد 10 روز قبلی با دو روز کاهش به 8 روز رسید.

Member

دوستان من قراره یه بسته از ایران به دستم برسه. دی اچ ال و تی ان تی گفتن هیچ بسته ای حتی برگه به ایران نمیفرستیم. الان به نظر همین پست عادی برای فرستادن یک برگه مدرک ریسک داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)