صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 100

موضوع: تحصیلات رایگان به زبان انگلیسی در اروپا

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : تحصیلات رایگان به زبان انگلیسی در اروپا

سلام.
    دوستان من یک سوال دارم!
    اون هم اینه که تا جایی که من دارم میبینم اکثر دوستان برای فوق لیسانس دارند اقدام میکنند.
    حالا من میخوام برای دکترا اقدام کنم، ولی واقعاً این دانشگاههای اروپا کلافه ام کردن.
    اصلاً و اصولاً روال پذیرش گرفتن برای دکترا در اروپا چجوریه؟ تو سایتشون من ندیدم که جایی بشه مثلاً شبیه آمریکا اپلای کرد و یه روال مشخصی داشته باشه....برای نروژ باید موقعیت خالی گیر بیاد، من از پارسال تا الآن هر دفعه تو سایت یکی از دانشگاههای نروژ رو رفتم، یا اصلاً مهندسی عمران نداشتند، و یا اصلاً پوزیشن خالی نداشتند! فنلاند هم اکثر سایتها و دوره ها به دوره فوق لیسانس یا پایینتر پرداختند.
    یک نفر اگر میشه راهنمایی کنه که اصلاً داستان چیه، اگر فقط به پوزیشن خالی و امثالهم هست که ما هر چی صبر کنیم هم ظاهراً نوبتمون نمیرسه.

هزینه تحصیل در ایتالیا سالیانه چقدر میشه.؟اگه میدونید لطفا جواب بدهید

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    هزینه تحصیل در ایتالیا سالیانه چقدر میشه.؟اگه میدونید لطفا جواب بدهید
    در روم ایتالیا این اطلاعات رو بهتر میتونید پیدا کنید. بطور خلاصه در شهرهای بزرگ مثل میلان 700 تا 1000 یورو در ماه هزینه زندگی. در شهرستان ها کمی کمتر ولی دوره انگلیسی سخت تر پیدا میشه طبیعتا!شهریه ها هم عمدتا پایین و حول و حوش 1000 یورو در سال هست.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سوئد براي كساني كه بخوان بعد از تحصيل بمونند و كار كنن همچنان رايگان هست!!!!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سوئد براي كساني كه بخوان بعد از تحصيل بمونند و كار كنن همچنان رايگان هست!!!!
    به حق چیز های نشنیده. یعنی موقع ثبت نام از طرف می پرسن "اگر میل دارید پس از فارغ التحصیلی در سوئد بمانید و کار کنید که پول نمی خواد بدید ولی اگه میخواین برگردین ترمی 4000 یورو لطف کنین بیاد!!!"؟؟
    اصولا این حرف خیلی عجیبه. تا جاییکه من میدونم یکی از مهمترین فاکتور ها موقع صدور ویزای تحصیلی که همه سفارت ها ( مخصوصا کشور های پیشرفته و مرفه) بهش توجه دارن اینه که طرف به احتمال زیاد برمیگرده و نمی خواد از ابزار تحصیل برای مهاجرت اقدام کنه.
    لطفا یه اطلاعاتی به بچه ها بدین که بشه روش حساب کرد.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. اين لايحه همه ي وراحل قانونيشو طي كرده و فقط تصويب مجلس ميونده.
    به اين صورته كه شما همون اول پول رو پرداخت مي كني(پول دانشگاه). بعد از دانشگاه تقاضاي كمك مالي مي كني. دانشگاه دقيقا همون مقداري رو كه براي شهريه دادين به شما برمي گردونه. در عوض شما هم تعهد ميدين كه 2سال تو سوئد كار كنين. اين كار ميتونه دو سال از دوره ي دكترا باشه يا 2سال كار معمولي باشه.
    اگر نتونين كار گير بيارين مجبورين اون مقدار رو كه بصورت كمك هزينه گرفتين دوباره برگردونين.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member

خب پس قانونی نیست که امسال بهش روش حساب باز کرد. ...تا تصویب بشه و اجرا بشه و مهمتر اینکه روشن بشه مثل 90% قوانین اینچنینی یه تبصره ناقابل نداره که : فقط برای اتباع EU !!
    ویرایش توسط basy : September 13th, 2010 در ساعت 06:35 AM

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    خب پس قانونی نیست که امسال بهش روش حساب باز کرد. ...تا تصویب بشه و اجرا بشه و مهمتر اینکه روشن بشه مثل 90% قوانین اینچنینی یه تبصره ناقابل نداره که : فقط برای اتباع EU !!
    البته در مورد این یکی دیگه خیالتون راحت باشه !!!! چون اتباع EU اصلا شهریه قرار نیست بپردازند !! از اولشم قرار نبود !

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

بله اين قانون اگر تصويب بشه مخصوص غير اروپايي هاست.
    حالا تا تصويب بشه اميد وارم 1سال بيشتر طول نكشه
    حالام كه بيشتر فكر مي كنم مي بينم اين قضيه پولي شدن بيشتر يه سناريو بوده كه دانشجوهاي جهان سومي(اسيايي و ...) رو بده ارشد نگه دارن.چون معمولا ارشد مي رن سوئد و بعد ميرن امريكا و كانادا. اينها هم خواستن از اين كار جلو گيري كنن اول گفتن پولي .بعد چند ماه هم اين قانونو دارن مي ذارن.اينطوري خيلي از دانشجو ها مجبورن براي پرداخت بدهي دكترا هم سوئد بمونن و اين خيلي به نفع صنعت و ... سوئد ميشه.(عجب نامردين!!)

Junior Member

به هر حال سوئدم فکر منافع خودش دیگه......مثل ما نیستن که فکر همه کس و همه جا باشن به جز خودمون !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)