صفحه 114 از 124 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS Mechanical Engineering - Sharif

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    سلام من فک میکنم سرعت خوندنم کمه و وقتی میخوام به زمان فک کنم پنیک میشم چیزی که میخونم رو نمیفهمم چی خوندم به نظرتون چیکار کنم ؟ امتحانم هم نزدیکه 2 هفته دیگه
    لطفا منو راهنمایی کنید ممنون
    دلیل اصلیش اینه که تمرکز کافی ندارید. من هم این مشکل رو داشتم و حل شد. باید سعی کنید متن تافل رو به چشم یک متن بسیار مهم که قراره از هر قسمتش سوالی ازتون پرسیده بشه ببینید. نکته بعدی اینه که خودتون رو ملزم کنید که تک به تک کلمات رو بخونید و با سرعت خوندنتون باعث نشه کلمه ای جا بمونه. بعضیا اگه در حین خوندن خیلی آروم با خودشون زمزمه کنند حواسشون جمع تر هست. هر پاراگراف رو جداگانه بخونید و بعد سوالات مربوط به اون پاراگراف را جواب بدید، به وقت بسیار کمک میکنه.
    برای تمرین بیشتر هم دانشنامه Encarta رو روی ویندوز نصب کنید، اونجا متن های بسیار نزدیک به تافل رو میتونید بخونید. علاوه بر این خوندن متون انگلیسی از سایت های مختلف مثل newyorker، Atlantic و ... میتونه مفید باشه.
    سروش هستم

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

سلام من فک میکنم سرعت خوندنم کمه و وقتی میخوام به زمان فک کنم پنیک میشم چیزی که میخونم رو نمیفهمم چی خوندم به نظرتون چیکار کنم ؟ امتحانم هم نزدیکه 2 هفته دیگه
    متون توی تافل عین یه فیلم مستند هست. من وقتی که این متون رو می خونم لذت می برم. فارغ از اینکه این متون چقدر سنگینه، اگر تمرکزتون این باشه که برای آزمون می خواین متون رو بخونین عذاب آور میشه و سرعت خوندنتون کم میشه. اگر از این حالت بیاین بیرون و عین یه مقاله توی یه مجله که خیلی بهش علاقه دارین بخونین، اونوقت بعد از یه مدت مثل من برای هر ریدینگ 5 دقیقه هم اضافه میارین. من هم اوایل مشکل شما رو هم توی ریدینگ داشتم و هم لیسینینگ ولی با این تکنیک تونستم برطرفش بکنم. الان کلا توی 50 تا 55 دقیقه هر سه تا ریدینگ رو کامل می خونم و جواب میدم. چون جدا از بحث آزمون، اطلاعات این ریدینگ ها برام خیلی جذاب هستن و اطلاعات عمومیم رو بالا می برن.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member

فقط
    یه چیزی برای جواب دادن سوال ها کل متن رو که نمی خونین؟ منظورم اینه روش موثر تر اینه که پاراگراف پاراگراف بخونین و سوالای مربوط بهش رو جواب بدین اینطوری اختمال فراموشی کمتر و تسلط به متنی که خوندین بیشتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان
    من سوالات آخر ریدینگ رو اکثرا غلط میزنم در تی پی او ها... وقتی جواب میدم سوالات دیگه رو براساس پاراگراف ها میخونم و نمیتونم سوال آخر رو خوب جواب بدهم
    به نظر شما من چکار کنم؟؟؟؟
    چطوری بخونم که بتونم سوال آخر رو پاسخ بدهم؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ZyM نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سوالات آخر ریدینگ رو اکثرا غلط میزنم در تی پی او ها... وقتی جواب میدم سوالات دیگه رو براساس پاراگراف ها میخونم و نمیتونم سوال آخر رو خوب جواب بدهم
    به نظر شما من چکار کنم؟؟؟؟
    چطوری بخونم که بتونم سوال آخر رو پاسخ بدهم؟؟
    حتما در ابتدا که متن رو میبینید یه اسکن 1-2 دقیقه ای بکنید یعنی عنوان، پاراگراف اول و خط اول هر پاراگراف رو بخونید (اگر بتونید خط پایانی پاراگراف ها رو هم بخونید که خیلی خوبه ولی فکر نمیکنم بشه. خیلی بستگی به متن داره. اگر پاراگراف اول زیاده خیلی سریع دو سه خط اول و جمله پایانی اون رو بخونید. این اسکن نباید از 2 دقیقه بیشتر بشه.
    بعد برید سراغ سوالات. با هر سوال قسمت مربوطه رو داخل متن بخونید و سعی کنید مدت پاسخ گویی به سوال از 2 دقیقه بیشتر نشه.
    در سوال اخر فقط گزینه هایی که کلیات رو گفته (و نه جزئیات مثل مثالات) رو انتخاب کنید. در نهایت جمله پرامپت و سه گزینه رو یه مرور کنید. این 4 مورد باید بتونن متن رو بخوبی خلاصه کنن طوری که اگر یه فرد نااشنا اون این 4 جمله رو بخونه بدونه متن بطور کلی در چه مورده
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

دوستان میتونید استراتژی مورد نیاز برای هر بخش رو بهم بگین؟

توی ریدینگ مشکلم سوالات کلی هستش ( مثلا میپرسه با توجه به متن این مورد کدوم میشه) اون لحظه نمیدونم کل متن رو بخونم یا نه
    توی لیسنینگ تو فکرمه چیزی یادداشت نکنم چون باعث میشه جا بمونم
    توی اسپیکینگ وقتی نکات رو یادداشت میکنم سوالی که پرسیده میشه اصلا با نت هایی که برداشتم هماهنگ نیست
    راه حلی دارین براش؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at Tabriz University

تمرین تمرین تمرین
    شما به تمرین احتیاج دارید ولی تمرین اصولی. از سوالاتون مشخصه درک خوبی دارید از امتحان. ببینید ریدینگ فقط با خوندن تقویت میشه منتها وقتی دارید میخونید این تو ذهنتون باشه که با سرعت زیاد در. بالایی داشته باشید. اینجوری برید جلو. لیسنینگ باید اونقدر گوش کنید که مثل خبرنگارها بدونید از چی قراره سوال بیاد و وقتی دارید یادداشت برمیدارید ذهنتون هنوز با گوینده همراه باشه یعنی مالتی تسک باشید. اسپیکینگ راحتتره ویدیو های نوتفول رو ببینید و تمرین کنید. رایتیگ هم از بارونز بخونید. موفق باشید

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط art73 نمایش پست ها
    دوستان میتونید استراتژی مورد نیاز برای هر بخش رو بهم بگین؟

توی ریدینگ مشکلم سوالات کلی هستش ( مثلا میپرسه با توجه به متن این مورد کدوم میشه) اون لحظه نمیدونم کل متن رو بخونم یا نه
    توی لیسنینگ تو فکرمه چیزی یادداشت نکنم چون باعث میشه جا بمونم
    توی اسپیکینگ وقتی نکات رو یادداشت میکنم سوالی که پرسیده میشه اصلا با نت هایی که برداشتم هماهنگ نیست
    راه حلی دارین براش؟
    توی ریدینگ باید از اول بصورت استراتژیک با تکنیک اسکن خوندن رو شروع کنید و بعد تک به تک سوالات رو همراه با خوندن متن دنبال کنید
    امضای من، بخش ریدینگ رو بخونید. توضیح دادم نحوه اسکن و خوندن ریدینگ رو.

گرچه دو سوال دیگتون مرتبط با این موضوع نیست ولی؛
    لیستنینگ هم باید از نکات مهم مثل تاریخها و اسمها و طبقه بندیها بصورت خلاصه نوت بردارید و نه همه جزئیات.
    در مورد اسپیکینگ باید با سوالات اشنا بشید و بدونید در هر سوال چی مهمه که از اونها یادداشت بردارید نه از هرجی که گفته میشه. توصیه میکنم با دقت ویدئوهای نوت فول رو ببینید.

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    توی ریدینگ باید از اول بصورت استراتژیک با تکنیک اسکن خوندن رو شروع کنید و بعد تک به تک سوالات رو همراه با خوندن متن دنبال کنید
    امضای من، بخش ریدینگ رو بخونید. توضیح دادم نحوه اسکن و خوندن ریدینگ رو.

گرچه دو سوال دیگتون مرتبط با این موضوع نیست ولی؛
    لیستنینگ هم باید از نکات مهم مثل تاریخها و اسمها و طبقه بندیها بصورت خلاصه نوت بردارید و نه همه جزئیات.
    در مورد اسپیکینگ باید با سوالات اشنا بشید و بدونید در هر سوال چی مهمه که از اونها یادداشت بردارید نه از هرجی که گفته میشه. توصیه میکنم با دقت ویدئوهای نوت فول رو ببینید.
    سلام به توصیه اتون عمل کردم خیلی بهتر شد ویدیو فول نوت رو هم دیدم روش رو کامل توضیح داده بود و خیلی بهتر شد نمره ام ( از 50 درصد الان روی 70 درصد ام) اما مشکل اصلیم در حال حاضر ایناس:
    سوالای جمع بندی و نکات مهم متن : این سوال که میخواد 3 نکته یا هدف متن رو بگم چون متن رو کامل نخوندم رو نمیدونم چطوری بزنم اکثرا یا دوتا درست میزنم یا کلا غلط میزنم
    سوالای وکب: سوالای vocabulary اوایل خوب میزدم ولی متوجه شدم توی متن ممکنه متفاوت باشه بین دو گزینه محتمل همیشه اشتباه میزنم
    سوالاتی که میگه کدوم عبارت جمله هایلات شده رو بهتر توضیح میده بازم مشکلم اینه که بین دو گزینه محتمل اشتباه میزنم
    یکمم روی سوالاتی که میگه نویسنده این رو میگه که چی رو بیان کنه ضعف دارم
    چیکار کنم؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط art73 نمایش پست ها
    سلام به توصیه اتون عمل کردم خیلی بهتر شد ویدیو فول نوت رو هم دیدم روش رو کامل توضیح داده بود و خیلی بهتر شد نمره ام ( از 50 درصد الان روی 70 درصد ام) اما مشکل اصلیم در حال حاضر ایناس:
    سوالای جمع بندی و نکات مهم متن : این سوال که میخواد 3 نکته یا هدف متن رو بگم چون متن رو کامل نخوندم رو نمیدونم چطوری بزنم اکثرا یا دوتا درست میزنم یا کلا غلط میزنم
    سوالای وکب: سوالای vocabulary اوایل خوب میزدم ولی متوجه شدم توی متن ممکنه متفاوت باشه بین دو گزینه محتمل همیشه اشتباه میزنم
    سوالاتی که میگه کدوم عبارت جمله هایلات شده رو بهتر توضیح میده بازم مشکلم اینه که بین دو گزینه محتمل اشتباه میزنم
    یکمم روی سوالاتی که میگه نویسنده این رو میگه که چی رو بیان کنه ضعف دارم
    چیکار کنم؟
    خیلی خوشحالم که تونستین پیشرفت داشته باشین و امیدوارم روز به روز پیشرفتتون چشمگیر تر بشه!

در مورد سوال اولتون؛ اگر روش اسکن رو درست انجام بدین قاعدتا مشکلتون در این سوال باید رفع بشه. شما برای جواب دادن به این سوال باید main ideaهارو انتخاب کنید. دقیقا توی پستی قبل از پست سوال شما برای دوستمون Zym توضیح دادم. خوب بخونید و چندین نمونه با این روش تست بزنید مطمئنم نتیجه میگیرین.
    در مورد سوالات لغت 1. تا میتونید لغت بخونید. 2. بعد از هربار تست زدن متنها رو بخونید کاملا و لیستنینگهارو گوش کنید و لغاتی که نمیدونید رو ددبیارین و تو یه دفتر با معنی یادداشت کنید و روزانه مرور کنید. 3. حتما جمله رو کامل بخونید تا بتونید از مفهوم معانی رو حدس بزنید. البته حدس زدن 50 50 هست. دو راه اول، راه حلهای اصلی این مشکل شماست.
    سوال سوم خیلی به دانش گرامری و قدرت پارافریز کردن شما بستگی داره. مشکل داستن تو این سوالات خیلی ام رایجه. اگر مشکلتون دائمی نیست و فکر میکنید مشکل جدی ندارین تا میتونین از منابع مختلف برای تمرین استفاده کنید. اگر مشکلتون تقریبا همیشگی هست از کتاب بارونز یا هر کتاب شناخته شده برای تافل برای یادگیری تکنیکها استفاده کنید. اگر وقتتون خوبه در کنارش میتونید گرامر هم بخونید.
    در مورد سوال چهارمتون؛ راستش نمیدونم دارید از چه منبعی تمرین میکنید چون تقریبا دیگه احتمال اومدن چنین سوالی خیلی خیلی خیلی کمه. در کل نمونه های تی می او اصلا دیگه چنین سواای نیست؛ چون این سوالا قبلا یک یا دوتا تو ازمون میومد. اما در کل خیلی به قدرت تحلیل شما از متن بستگی داره! یعنی وقتی یه متنو میخونید باید بتونید اولا main idea رو بدست بیارید و دوم ساختار متنو یعنی مثلا بیان یه مشکل و راه حلهای اونه؛ بیان یه نظریه و تحلیلهای اونه؛ طبقه بندی هست و .... و بعد از معمولا پاراگراف اول و اخر بشه دید نویسنده رو حدس زد!

پیروز باشید ؛)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)