صفحه 121 از 124 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من برای مهارت ریدینگ هر روز از مجلات و روزنامه های معتبر مطلب میخونم و لغت هاشو یاد میگیرم (به جز کتاب Cambridge preparation for the TOEFL test کتاب دیگه ای نخوندم). حالا چندتا سوال دارم:
    1-آیا این روش مناسبه و جواب میده؟ اینکه کتاب نخونم و بیشتر از این منابع (که به نظرم خیلی خوب، معتبر و متنوع) هستند استفاده کنم؟چیز دیگه ای هست که باید انجام بدم؟
    2-آیا منبعی دارید (به جز TPO) که ریدینگ با سوال داشته باشه هست تا من بتونم خودم رو تست کنم؟
    ممنون از کمکتون
    ببینید من نمره کامل این بخش رو گرفتم و بنظرم نیازی به این کار نیس
    خود تافل و موضوعاتش کاملا محدود و مشابه هس مثلا ممکنه یک موضوعی رو چند بار از چند و جه تو تی پی او ها ببینید و تافل هم همون موضوع بیاد و خود ریدینگای تافل که 3*49 هستن کاملا کافیه
    این وسواس اضافی هس که بخواید چیز دیگه بخونید
    اما
    با این کار به کلک های طراحی گزینه زمان بندی و عیره هم مسلط میشید که تو ریدینگ معمولی نیس

نگران لغت های خیلی خفن هم نباشد توی تافل اونا رو تو پرانتز ترجمه کرده بودن مثلا gymnosperm و همچین جیزایی تو تی پی او هس که باید خودتون معنا کنید ولی توی تافل معناشو گفته بودن

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

با سلام
    بچه ها من تو ریدینگ متن رو می فهمم ولی اکثرا با این که معنی کلمات رو میدونم مترادف ها رو اشتباه می زنم
    لطفا راهنمایی کنین دوستان
    هر سه تا سوال مترادف رواشتباه میزنم تو هز تست با اینکه معنی کلمه رو میفهمم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida16651665 نمایش پست ها
    با سلام
    بچه ها من تو ریدینگ متن رو می فهمم ولی اکثرا با این که معنی کلمات رو میدونم مترادف ها رو اشتباه می زنم
    لطفا راهنمایی کنین دوستان
    هر سه تا سوال مترادف رواشتباه میزنم تو هز تست با اینکه معنی کلمه رو میفهمم
    تجربه خودم رو عرض می کنم:
    بر اساس خود ای تی اس معنایی مد نظر هس که معنای لغت هس و معمولا از چار گزینه: یکی یا دوتاش چرت و پرته یکی هم توی جاخالی می تونه باشه ولی مترادف کلمه نیس و یکی هس که متراذف هست

بنظر من شما باید بدون توجه به متن معنا رو انتخاب کنی ( به نظرتون میاد اینو از خودم در اوردم ولی حقیقت این رو بر اساس کتاب خود ای تی اس در اوردم که مبگف منظور این نوع سوال اینه که دانشجو معنای لغات کاربردی رو بدونه لذا بر اساس این که یک لغتی جای خالی روپر می کنه گول نخورید)

Junior Member

سلام. دوستان می شه منو راهنمایی کنید اینکه می گن باید ریدینگتو تحلیل کنی بعد از یک بار زدنش دقیقا یعنی چی؟
    منظورم اینه که دوباره از اول متنو بخونیم و بزنیمش اون تی پی او رو؟ این کافیه؟ یامنظور از تحلیل چیز دیگه ایه؟

سوال دومم هم اینه که من ریدینگ ای تی پی او رو یک دور زدم تا 49. میانگین نمرم هم رو 24 هست. تو دو ماه باقی مونده تا امتحانم تصمیم گرفتم یه دور دیگه از شماره 30 تا 49 رو بزنم با تحلیل. به نظرتون اکیه یاواسه پیشرفت بیشتر کار دیگه ای بکنم؟
    یه عالمه ممنون می شم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام بچه ها، یک سوال دارم:
    برای سوالات آخر هر متن که باید خلاصه رو انتخاب کنیم چه استراتژیی پیشنهاد میدین؟
    توی کتاب کرکینگ گفته بود اونایی که جزیی صحبت کردن + نکته اضافی که تو متن نیست رو گفتن حذف کنیم.
    ولی باور کنید خیلی خسته کنندست این روش. یعنی آخر متن که میرسم قاطی میکنم که چیا اومدن چیا نیومدن (باوجود اینکه تعدادی از پاراگراف ها رو چندبار خوندم برا سوالات تحلیلی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط pspsps نمایش پست ها
    سلام. دوستان می شه منو راهنمایی کنید اینکه می گن باید ریدینگتو تحلیل کنی بعد از یک بار زدنش دقیقا یعنی چی؟
    منظورم اینه که دوباره از اول متنو بخونیم و بزنیمش اون تی پی او رو؟ این کافیه؟ یامنظور از تحلیل چیز دیگه ایه؟

سوال دومم هم اینه که من ریدینگ ای تی پی او رو یک دور زدم تا 49. میانگین نمرم هم رو 24 هست. تو دو ماه باقی مونده تا امتحانم تصمیم گرفتم یه دور دیگه از شماره 30 تا 49 رو بزنم با تحلیل. به نظرتون اکیه یاواسه پیشرفت بیشتر کار دیگه ای بکنم؟
    یه عالمه ممنون می شم راهنماییم کنید.
    والا تحلیل ینی در اوردن معنی لغات بررسی علت پاسخ های اشتباه
    اینکه بزنید و برید خیلی فایده ای نمی کنه
    شما لغات تخصصی گرامرای پیچیده رو هضم کنید و ببینید چرا غلط زدید یا بلد نبودید

بله کاملا کافی هس اما از اونحا ک اینا رو قبلا خوندید شاید بد نباشه منابع جدید مث مسترینگ اسکیلز رو بخونید و ریدینگ اونها رو هم نگاهی بکنید.
    البته تو این فاصله منبع غیر ازمونی مث روزنامه و رسدینگ جی ار ای و .. رو بذارید کنار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط golsorkh20 نمایش پست ها
    سلام بچه ها، یک سوال دارم:
    برای سوالات آخر هر متن که باید خلاصه رو انتخاب کنیم چه استراتژیی پیشنهاد میدین؟
    توی کتاب کرکینگ گفته بود اونایی که جزیی صحبت کردن + نکته اضافی که تو متن نیست رو گفتن حذف کنیم.
    ولی باور کنید خیلی خسته کنندست این روش. یعنی آخر متن که میرسم قاطی میکنم که چیا اومدن چیا نیومدن (باوجود اینکه تعدادی از پاراگراف ها رو چندبار خوندم برا سوالات تحلیلی)
    رو بیارید به حذف گزینه. اول ببینید ک کلا گزینه های جزیی چ شکلین. این خیلی مهمه
    همچنین نوت فول میگف اطلاعات خط اول ریدینگ ها معمولا گزینه هاس من امتحان نکردم خودتون چک بکنید و اگه درست بود بذارید اینجا کاربرای دیگه بهره ببرن

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط cellboy نمایش پست ها
    والا تحلیل ینی در اوردن معنی لغات بررسی علت پاسخ های اشتباه
    اینکه بزنید و برید خیلی فایده ای نمی کنه
    شما لغات تخصصی گرامرای پیچیده رو هضم کنید و ببینید چرا غلط زدید یا بلد نبودید

بله کاملا کافی هس اما از اونحا ک اینا رو قبلا خوندید شاید بد نباشه منابع جدید مث مسترینگ اسکیلز رو بخونید و ریدینگ اونها رو هم نگاهی بکنید.
    البته تو این فاصله منبع غیر ازمونی مث روزنامه و رسدینگ جی ار ای و .. رو بذارید کنار
    مرسی از دوست خوبم cellboy عزیز،
    در تکمیل حرف ایشون راهکارای پاسخگویی به این سوالات:

1- تمرکز روی main idea
    2- حذف گزینه هایی که اصلا تو متن ازشون صحبت نشده
    3- حذف گزینه هایی که به جزئیات پرداخته

خب اما برای رسیدن به این راهکارها شما باید بتونید تشخصی بدین او main idea ها کدومها هست. تکنیک اسکن و اسکیمی که در اول کار موقع رسیدن به متن ریدینگ انجام میدین به این موضوع خیلی کمک میکنه. میتونید امضای منو در موردش بخونید.
    غالبا گفته میشه اونها توی جملات اول هستن. غالبا اینجوریه بخاطر همین هم دوستمون به این نکته اشاره کردن و بر اساس اسکن و اسکیم میگیم خط اول رو بخونید. ینی شما به طور کلی تو هر پاراگراف چی گفته شده. این دقیقا همون چیزیه که شما باید تو سوال اخر بهش جواب بدین. در واقع، با استراتژی درست خوندن شما از اول میرید سراغ این سوال و با خوندن بیشتر متن (همراه با سوالات) شما از پاسخاتون مطمئین میشین.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

بچه ها سلام
    من ریدینگم نمیدونم چرا افتضاحه
    دایره لغاتم خوبه ولی وقتی متنو میخونم نمیتونم سریع منعنی کنم و کلی وقت کم میارم الته تو سوالات مفهومی هم کلی غلط دارم
    الان دارم کتاب etsرو میخونم و ریدینگ هاش رو یه بار با احتساب زمان می زنم و دوباره می خونم و معنی کلمات رو در میارم و متن رو کامل مرور میکنم
    به نظرتون همین روش رو ادامه بدم؟
    بعد از این کتاب برم سراغ tpo ها و ریدینگهاش و با همون روش بخونم خوبه؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخ گویی شما

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida16651665 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    من ریدینگم نمیدونم چرا افتضاحه
    دایره لغاتم خوبه ولی وقتی متنو میخونم نمیتونم سریع منعنی کنم و کلی وقت کم میارم الته تو سوالات مفهومی هم کلی غلط دارم
    الان دارم کتاب etsرو میخونم و ریدینگ هاش رو یه بار با احتساب زمان می زنم و دوباره می خونم و معنی کلمات رو در میارم و متن رو کامل مرور میکنم
    به نظرتون همین روش رو ادامه بدم؟
    بعد از این کتاب برم سراغ tpo ها و ریدینگهاش و با همون روش بخونم خوبه؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخ گویی شما
    سلام،

شما مشکلتون درک مطلب هست که با زیاد خوندن متون حل میشه. من خودم اول از 42 تا سوال حدود 20 تا غلط داشتم که بعد از سه ماه رسید به 3 تا. البته توی آزمون اصلی به خاطر استرس بیشتر شد. اگر از نظر لغت مشکلی ندارین، ویدئوهای مگوش رو در مورد اینکه چطوری به سوالات ریدینگ جواب بدیم رو از کتابخانه انجمن دانلود کنین. تی پی او هم اولویت اول برای تافل هست. هیچ منبعی بهتر از تی پی او ها نمی تونین پیدا کنین. پس بزارینش توی اولویت. کاری که من می کردم این بود که:

1- از خوندن ریدینگ ها لذت میبردم و به عنوان یه کتاب علمی بهش نگاه می کردم چون واقعا اطلاعات خوبی دارن و اینجوری بیشتر مشتاق می شدم که بخونم.
    2- مورد بالایی باعث میشد که روزی دو تا تسک تی پی او (تقریبا شش تا ریدینگ) رو با علاقه بخونم.
    3- لغت های تی پی او رو که بلد نبودم یادداشت می کردم و جلوش معنیش رو به انگلیسی (یا در صورت لزوم به فارسی) و جوابی که توی تی پی او بود می نوشتم.
    4- توی ده تا تی پی اوی اول زمان رو مد نظر قرار ندین به هیچ عنوان، بیخودی استرس میده بهتون، بعدا از یه مدت چشماتون عادت می کنه به انگلیسی و سرعت خوندنتون بیشتر میشه. فقط خیلی وسواس نشون ندین واسه اینکه مطلب رو بفهمین. اگر یه جمله ای رو نفهمیدین، بیشتر از 30 ثانیه براش وقت نزارین. 30 ثانیه هم در صورتی که جلمه خیلی طولانی باشه وگرنه برای جمله های معمولی بیشتر از 20 ثانیه معنی نداره.
    5- این روشی که شما به کار می برین ممکنه باعث فرساش ذهنی و خستگی پس از یه مدت بشه. زبان رو به عنوان یه علاقه دنبال کنین و تافل رو به عنوان خوندن یه مجله مثل نشنال جئوگرافیک نه یه امتحان که دیواری هست بین شما و آینده تون

موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)