صفحه 115 از 124 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

سلام

دوستان من یک خرده با این محیط کامپیوتری آزمون مشکل دارم. و چند چیز گیجم می کنه

مثلا برای ریدینگ. من معمولا هر آزمون زبانی دادم برای ریدینگ اول سوال ها رو یک نگاه کوتاه کردم بعد شروع کردم متن رو خوندن. این جوری حداقل می دونم دنبال چی بگردم و وقتم رو بهتر مدیریت کنم. حالا سوال
    آیا توی ریدینگ امکانش هست سوال رو اول بخونیم بعد متن رو؟ یا اینکه اول متن رو نشون می ده و وقت می ده بعد سوال ها رو نشون می ده؟ آیا موقع جواب دادن سوال ها به متن دسترسی داریم یا متن و خوندیم از صفحه می ره باید از محفوظات و نت هامون جواب بدیم؟

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها
    سلام

دوستان من یک خرده با این محیط کامپیوتری آزمون مشکل دارم. و چند چیز گیجم می کنه

مثلا برای ریدینگ. من معمولا هر آزمون زبانی دادم برای ریدینگ اول سوال ها رو یک نگاه کوتاه کردم بعد شروع کردم متن رو خوندن. این جوری حداقل می دونم دنبال چی بگردم و وقتم رو بهتر مدیریت کنم. حالا سوال
    آیا توی ریدینگ امکانش هست سوال رو اول بخونیم بعد متن رو؟ یا اینکه اول متن رو نشون می ده و وقت می ده بعد سوال ها رو نشون می ده؟ آیا موقع جواب دادن سوال ها به متن دسترسی داریم یا متن و خوندیم از صفحه می ره باید از محفوظات و نت هامون جواب بدیم؟
    اول متن رو میاره، بعد با استفاده از اسکرول میتونید به اخر متن برید و گزینه رو بزنید که سوالات رو بیاره،نگران نباشید
    بعد از اون نیازی به نوت برداری نیست چون در کنار سوالات متن رو هم نشون میده ، برای سوال اخر ریدینگ هم میتونید گزینه مربوطه رو بزنید تا متن رو نشون بده

Junior Member

دوستان سلام من لیسینگ و ریدینگ چند ازمون تی پی او رو زدم نمرم حدود 19-23 هست اسپیکینگ و رایتینگ هم کار نکردم زیاد. کسی یه برنامه فشرده برای کسی که زمان کمی داره سراغ نداره که بشه با این برنامه منسجم تر مطالعه کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین . وقتم کمه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi1992 نمایش پست ها
    دوستان سلام من لیسینگ و ریدینگ چند ازمون تی پی او رو زدم نمرم حدود 19-23 هست اسپیکینگ و رایتینگ هم کار نکردم زیاد. کسی یه برنامه فشرده برای کسی که زمان کمی داره سراغ نداره که بشه با این برنامه منسجم تر مطالعه کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین . وقتم کمه
    سلام دوست عزیز،

اینکه نمراتتون با چندتا ازمون انقدر هست امیدوارکننده اس! اما باید متوجه بشید که اشکال از سطح زبانیتون هست یا از عدم تمرین یا درست نبودن تکنیک تست زنی! اگر اشکال زبان باشه خوب فرصت بیشتری نیاز دارین اگر تکنیک باشه میتونید تو فرصت کم نمرتون رو خیلی عالی ببرید بالا.

توصیه میکنم تجربیات بچه هارو در تاپیک مربوطه مطالعه کنید. میتونه خیلی بهتون دید خوبی بده! (در امضای من لینکش موجوده.) چون هیچ کس نمیتونه برنامه درستی برای کس دیگه ای بده بخصوص اینکه سطح زبانتون رو کسی نمیدونه.

ضمنا حتما هر چهار مهارت رو همزمان تمرین کنید. خود این موضوع میتونه سرعت پیشرفتتونو چند برابر کنه

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

سلام دوستان

من کلی از صفحات این تاپیک بعلاوه تجربه من از تافل و خوندم و به این نتیجه رسیدم که سطح کسایی که سوال میکنن خیلی بالاتر از منه و راه حل هاشون پنجاه درصد به درد من میخوره من نمره ریدینگم و لیسنینگم خیلی خیلی پایین شده در دو ازمون قبلیم و برای بعدی دو ماه فرصت دارم و ممنون میشم راهنماییم کنین

نمره ریدینگ من از 11 بیشتر نمیشه چه در رازمون اصلی چی در tpo
    میخواسم راهنماییم کنین چه لغت و کتاب هایی رو بخونم چون tpo برای من خیلی خیلی مشکله و نمی خوام اول سراغش برم ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام، من ضعف هام توي ريدينگ رو پيدا كردم و الان چندتا سوال داشتم:
    ١. به جز بالا بردن دايره ي لغات چه تمرين يا مهارت ديگه تي رو براي تشخيص معني لغات در متن پيشنهاد ميكنيد.
    ٢. يه مشكلي كه دارم اينه كه سوال يادم ميره و وقتي سوال رو ميخونم و برميگردم تو متن دنبال جواب حتي اگر كليت سوال رو فراموش نكنم جزيياتي كه سوال خواسته رو فراموش ميكنم و اين باعث ميشه چند بار از سوال به متن و برعكس برم كه زمانم گرفته ميشه، علت و راهكار اين موضوع چيه؟
    ٣. تحليل متن از من زمان ميگيره و در واقع اگر متن رو تحليل نكنم و و دوباره برنگردم بخونم نميتونم به سوال جواب بدم.
    ٤. تعداد جواب غلطم زياده
    ٥. عمده مشكلم در اين رابطه است:
    Recognize paraphrase
    Find factual information
    Identify negative facts
    Infer rhetorical purpose qustion
    براي قوي شدن تو اين اسكيل ها پيشنهادتون چيه؟
    در حال حاضر نمره ريدينگم طبق آزمون هايي كه از خودم گرفتم ١٨-١٩ بوده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

من اکثر تجریات این قسمت رو خوندم، ممنون از بیان تجربیاتتون خیلی استفاده کردم، در رابطه با منابع لغت اکثرا بعد از اسنشیال و 504 و 400 ، 1100 رو پیشنهاد کرده بودید، ممنون میشم اگر کسی کتاب 1100 رو داره لطفا آپلود کنه چون گفتید تو کتابخونه هست ولی مثل اینکه مشکل داشت، من دوبار دان کردم نشد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

من یه سوال دیگه داشتم، برای سوال آخر که سامری هست ترتیب گزینه هایی که اتخاب میکنیم هم مهمه؟

Junior Member

تا جایی که من میدونم خیر مهم نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    من اکثر تجریات این قسمت رو خوندم، ممنون از بیان تجربیاتتون خیلی استفاده کردم، در رابطه با منابع لغت اکثرا بعد از اسنشیال و 504 و 400 ، 1100 رو پیشنهاد کرده بودید، ممنون میشم اگر کسی کتاب 1100 رو داره لطفا آپلود کنه چون گفتید تو کتابخونه هست ولی مثل اینکه مشکل داشت، من دوبار دان کردم نشد.
    به نظر من برای تافل اصلا این منبع نیاز نیست. پیشنهاد میکنم لیست لغات academic word list رو از اینترنت دانلود کنید یا توی memrise بخونید. کافی هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)