صفحه 106 از 124 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط SiavashMo نمایش پست ها
    یک سوال کلی:
    من یه مشکل بنیادی در مورد ریدینگ دارم؛حتی به نحوی درباره متن فارسی؛ اونم اینه که نمیتونم تمرکز کنم و معمولا نیاز هست که یک خط رو دو سه باری بخونم تا متوجه بشم,مشکلم لغت نیست
    چندتایی تی پی او کار کردم و متوجه شدم اگه مجبور نباشم عجله کنم و برای هر متن حدود 30 دقیقه وقت بگذارم تقریبا همه سوالات اون ریدینگ هارو درست میزنم
    با این اوصاف اگر در امتحان هر ریدینگ رو در حدود 28 دقیقه بزنم و برای ریدینگ آخر 4 دقیقه وقت داشته باشم و در این چهار دقیقه سوالات لغت رو با دقت (تا حالا نشده اشتباه جواب بدم) و بقیه سوالات رو شانسی بزنم؛بر این اساس که نمرات بر اساس نمودار هم سنجیده میشه؛ چه اتفاقی برای نمرم میفته؟!
    اینم بگم که ریدینگ تافل رو خیلی وقت نیس که شروع کردم،ولی فکر نمیکنم در حدود 3 ماهی که وقت دارم خیلی شرایطم تغییری بکنه...
    ممنون از راهنمایی تون
    سلام،
    مشکل شما قابل حله. سه ماه هم کلی وقته که می تونه بهت کمک کنه برای نمره خوب!!!! ریدینگ = لغات + درک مطلب + استراتژی مناسب

این مشکل کاملا طبیعی هستش چه در متن فارسی و چه انگلیسی!!!! برای اینکه اطمینان پیدا کنیم اول برو یک متن کاملا تکراری رو بخون چک کن ببینم مشکل رو داری یا نه (دقیقا ببین مشکلت چقدر کم میشه یا چقدر زیاد میشه)!!! در گام بعدی لطفا یک متن غیر تکراری ولی مشابه رو بخون (باز چک کن ببین نسبت به وضعیت قبلی کم تر شده، خیلی کمتر یا بیشتر و خیلی بیشتر). یعنی مثلا یک متن در مورد استتار گفته شما یک متن غیر تکراری ولی مشابه در مورد استتار بخون یا هر چی دیگه که این شرط رو داشته باشه!!!!

در واقع با توجه به اینکه شما گفتید خیلی وقت نیست شروع کردید + مشکل لغات هم ندارید + اگر 30 دقیقه وقت بذارید همه رو جواب میدید تمامی دلایل گواه بر دو نکته هستند اول اینکه هنوز سرعت و قدرت درک مطلب شما کمه و دوم اینکه هنوزم تجربه لازم رو بدست نیاوردید (منظورم حوزه دانش شما در مورد متن های مختلف تافل). به مرور با تلاش شما و خواندن متن های متنوع (مربوط به تافل) چه در حوزه های مختلف علمی و البته با سطح سختی بالا، این مشکلات حل میشه!!!

با آرزوی موفقیت برای شما!

سلام دوستان
    ست تکراری ردینگ رو من از کتابخونه که میگیرم باز نمیشه
    از دوستان اگر کسی داره فایل پی دی اف یا ووردش رو لطفا به من بده
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان من 3 سال که زبان میخونم 1100-504-400 تافل رو خوندم براحتی متن میخومک و فیلم هارو میفهمم ولی سر تست تافل واقعا خراب میکنم با این که هم دایره لغات خوبی دارم ولی سر TPO افتضاح میزنم در حد 12تا 16 اصلا دیگه نمیذونم چیکار کنم :'(

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه مریلند کالج پارک

نقل قول نوشته اصلی توسط salarflex نمایش پست ها
    سلام دوستان من 3 سال که زبان میخونم 1100-504-400 تافل رو خوندم براحتی متن میخومک و فیلم هارو میفهمم ولی سر تست تافل واقعا خراب میکنم با این که هم دایره لغات خوبی دارم ولی سر TPO افتضاح میزنم در حد 12تا 16 اصلا دیگه نمیذونم چیکار کنم :'(
    خوب به نظر من بشینین و یکی از امتحان هایی که زدین رو تحلیل کنین شاید با نوع خاصی از سوالات مشکل دارید اگر این طوره کتابهای زیادی در مورد نکات و نحوه پاسخ گویی به سوالات وجود داره شایدم دایره لغاتتون در محدوده موضوعات تافل ضعیفه مشکل بعدی هم ممکنه ناشی از عدم مدیریت زمان و استرس ناشی از آن باشه. به هر حال تا خودتون تحلیل نکنین که مشکل چیه که نمیشه نسخه پیچید.

سلام،

بسیار عالی هستش. کلی لغت خوندید و اینکه به راحتی فیلم ها رو متوجه میشید عالی هستش. یک نکته رو توجه کنید تافل یک آزمون هستش و شرایط و قوانین خاص خودش رو داره. هر چند هم شما توانایی بالایی داشته باشید ولی باید با قوانین این آزمون کنار بیایید.
    هیچ کجا نگفتیید کتاب تافل چی خوندید؟؟؟ اصلا با این آزمون و انواع سوالات اون آشنایی دارید؟؟؟ اصلا با نحوه تکنیک های پاسخ گویی سوالات آشنایی پیدا کردید؟؟ 3 سال چی خوندی؟؟؟ فقط لغت؟؟؟؟
    کدوم متن رو براحتی میخونی؟؟؟ مربوط به رشته تحصیلی خودت یا نه می تونی انواع متن رو بخونی حتی ربطی به رشته شما نداشته باشه؟؟؟ چه نوع فیلمی به راحتی متوجه میشی؟؟؟ مستند هم گوش میدی باز متوجه میشی؟؟؟

لطفا کمی اطلاعات بیشتری فراهم کنید تا بتونید از نظر دوستان فروم بهتر استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت

Junior Member

با سلام
    اول بابت توجهتون کمال تشکر رو دارم
    من کتابهای تاپناچ و سامیت رو کاملا خوندم به گرامر زبان تسلط کافی دارم در حدی که 12 زمان جملات پیسو و کلاوز هارو بصورت اکتیو ازشون استفاده میکنم و خدارو شکر توی اسپیکینگ فلونت هستم.متاسفانه هیچ کتابی برای تافل نخوندم و واقعا با سوالاش بشدت مشکل دارم بحدی که حتی نمیتونم سولای بی ربط حذف کنم
    در مورد متن ها هم متن های مربوط به اخبارها رو بالای 80% متوجه میشم(از اپلیکیشن یورونیوز استفاده میکنم متن هاشو نوشته)ولی متن هایی همچون نیویورک تایمز رو نمیتونم بالای 40% متوجه شم
    پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

با سلام
    من کتابهای تاپناچ و سامیت رو کاملا خوندم به گرامر زبان تسلط کافی دارم در حدی که 12 زمان جملات پیسو و کلاوز هارو بصورت اکتیو ازشون استفاده میکنم و خدارو شکر توی اسپیکینگ فلونت هستم.متاسفانه هیچ کتابی برای تافل نخوندم و واقعا با سوالاش بشدت مشکل دارم بحدی که حتی نمیتونم سولای بی ربط حذف کنم
    در مورد متن ها هم متن های مربوط به اخبارها رو بالای 80% متوجه میشم(از اپلیکیشن یورونیوز استفاده میکنم متن هاشو نوشته)ولی متن هایی همچون نیویورک تایمز رو نمیتونم بالای 40% متوجه شم
    سلام
    اگر با گرامر مشکل ندارید،بازهم نیاز هست که بیشتر باهاش آشنا بشید، ببیند کسب نمره بالا در اساس یعنی استفاده هوشمندانه.
    برای شما که با سوالات تافل مشکل دارید بنظرم از کتاب آموزش دلتا بهره بگیرید که کتاب خوبی برای تست زنی هست،بعدش هم که کتاب های دیگه زیادن، من منظورتونو از مشکل بدرستی درک نکردم،اما خوب اگر بهتر بیان بفرمایید،میشه راخت تر راهنمایی کرد.
    در خصوص نیویورک تامیز و موارد مشابه باید بهتون بگم که شیوه نوشتار این مجلات و روزنامه ها کمی متفاوت از اون چیزی هست که شما در تست های تافل و ایلتس می بینید،برای همین درک وازه های واقعا سنگین از نظر لغت بندی و جمله بندی های واقعا واقعا سنگین از اول سخته؛ نگران این نباشید اگر برای تافل اماده می شید، با کمی صرف زمان بهتر متوجه خواهید شد...
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

با سلام
    سلام،

دوستمون تمامی نکات رو ذکر کردن من فقط برخی نکات رو تکرار می کنم.

بسیار عالی مطمئن هستم که با تلاش و برنامه ریزی درست نمره خوبی خواهید گرفت. شما بدون آشنایی رفتید سراغ تی پی او که نتیجه این خودش ناامیدی و سرخوردگی هستش. حتما باید از کتاب های اموزش تافل شروع کنید تا حداقل با انواع سوالات ریدینگ و نحوه پاسخ گویی به اون رو یاد بگیرید. دوستمون کتاب عالی معرفی کردن دلتا خیلی خوبه و همون نکات رو در مستراسیکل، اکسفورد، پرینستون ... هم می تونی پیدا کنید. ولی دلتا خوبیش به تمرین زیاده. حتما با تمرکز کافی بخونش و بعد برو با یک تی پی او تعیین سطح کن. دقت کن تا حد مناسب نرسیدی نباید با تی پی او جلو بری. ولی بعد از اون تی پی او برای تمرین بهترین هستش.

با تمرین و تکنیک مشکل شما حل میشه. فقط لطفا دقت کن هر جند وقت یکبار وضعیت پیشرفت خودت رو چک کن تا اگر لازمه تغییرات بدی و بی خودی زمان و انرژی رو هدر ندی.

با آرزوی موفقیت برای شما!!!

Junior Member

سلام دوستان

به نظرم جواب سوال 26 از tpo48 غلطه؟
    به نظر من جواب گزینه B می شود و نه C . در پاراگراف ششم نام دو دایناسور گیاه خوار را نام برده است

ضمن اینکه اگر تکنیک خاصی در مورد پاسخگویی به سوالاتی که پرسیده "کدام سوال در متن پاسخ داده نشده است؟" می دانید ، لطفا بفرمایید.

Junior Member

سلام دوستان

لطفا پاسخ درست سوال 27 از tpo 48 را بفرمایید. خود tpo گزینه سوم را تعیین کرده در حالی که مطمئن هستم که پاسخ گزینه یک می شود. لطفا در این زمینه راهنمایی فرمایید.

متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)