صفحه 116 از 124 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.A نمایش پست ها
    حتما در ابتدا که متن رو میبینید یه اسکن 1-2 دقیقه ای بکنید یعنی عنوان، پاراگراف اول و خط اول هر پاراگراف رو بخونید (اگر بتونید خط پایانی پاراگراف ها رو هم بخونید که خیلی خوبه ولی فکر نمیکنم بشه. خیلی بستگی به متن داره. اگر پاراگراف اول زیاده خیلی سریع دو سه خط اول و جمله پایانی اون رو بخونید. این اسکن نباید از 2 دقیقه بیشتر بشه.
    بعد برید سراغ سوالات. با هر سوال قسمت مربوطه رو داخل متن بخونید و سعی کنید مدت پاسخ گویی به سوال از 2 دقیقه بیشتر نشه.
    در سوال اخر فقط گزینه هایی که کلیات رو گفته (و نه جزئیات مثل مثالات) رو انتخاب کنید. در نهایت جمله پرامپت و سه گزینه رو یه مرور کنید. این 4 مورد باید بتونن متن رو بخوبی خلاصه کنن طوری که اگر یه فرد نااشنا اون این 4 جمله رو بخونه بدونه متن بطور کلی در چه مورده
    سلام، این توضیح شما خیلی برای من مفید بود، فقطیه ابهام تو ذهنم اومد که آیا این نکات اصلیباید ترتیب خاصی هم داشته باشند یا ترتیب نکات مهم نیست؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

اکثرا توی متن ها و حتی لیسنینگ به یسری فریز های چند کلمهایبر میخورم که مفهومشو نمیفهمم و این عبارات چند کلمه ای بیشتر منو توی درک مطلب به مشکل میندازه، احساس میکنم اینا یسری اصطلاح و چیدمان عبارت اینگلیسی هست که از قانون خاصی هم پیروی نمیکنه، البته این برداشت منه و ممکنه اشتباه باشه، منبعی وجود داره که بتونم با این اصطلاحات چند کلمه ای بیشتر آشنا بشم؟
    مثال هم میزنم:
    be it ----- or------ : be it means whether
    of concern to someone: means important for someone

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    اکثرا توی متن ها و حتی لیسنینگ به یسری فریز های چند کلمهایبر میخورم که مفهومشو نمیفهمم و این عبارات چند کلمه ای بیشتر منو توی درک مطلب به مشکل میندازه، احساس میکنم اینا یسری اصطلاح و چیدمان عبارت اینگلیسی هست که از قانون خاصی هم پیروی نمیکنه، البته این برداشت منه و ممکنه اشتباه باشه، منبعی وجود داره که بتونم با این اصطلاحات چند کلمه ای بیشتر آشنا بشم؟
    مثال هم میزنم:
    be it ----- or------ : be it means whether
    of concern to someone: means important for someone
    بله زبان انگلیسی هم مثل هر زبان دیگه شامل یک سری اصطلاح و فریزهایی هست که تنها شاید از شکل اونها نشه به معنیشون پی برد. آشنایی با این دسته عبارت‌ها تنها از طریق گوش دادن به منابع شنیداری خصوصا به صورت عامیانه هست. به نظر من TED TALKSو کانالهای یوتیوب بهترین منابع برای ارتقا سطح لیسنینگ و آشنایی با عبارت‌های متداول گفتاری هستند. میتونید برای مثال لکچرهای اساتید دانشگاه های انگلیسی زبان رو تو یوتیوب ببینید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    بله زبان انگلیسی هم مثل هر زبان دیگه شامل یک سری اصطلاح و فریزهایی هست که تنها شاید از شکل اونها نشه به معنیشون پی برد. آشنایی با این دسته عبارت‌ها تنها از طریق گوش دادن به منابع شنیداری خصوصا به صورت عامیانه هست. به نظر من TED TALKSو کانالهای یوتیوب بهترین منابع برای ارتقا سطح لیسنینگ و آشنایی با عبارت‌های متداول گفتاری هستند. میتونید برای مثال لکچرهای اساتید دانشگاه های انگلیسی زبان رو تو یوتیوب ببینید.
    یعنی با صرف خوندن و نوشتن درست میشه و تکرار و بعد درک از طریق تکرار یا بعد از شنیدن و دیدنشون بلافاصله تو نت یا دیکشنری دنبال مفهومشون بگردم؟ گفتم شاید یه لیستی وجود داشته باشه که کمی منو قوی تر کنه فکر کردم شاید اینا همشون تو یه منبعی جمع شدند و من با خوندن پرتکرار ترینشون مقداری قوی تر بشم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

وقتی در حال جواب دادن به سوالا هستم تو یسری پاراگراف هایی که سوال insert sentence وجود داره، خببا نبودن یسری جملات تو یه پاراگراف چطوری میشه به بقی سوالات اون پاراگراف و همینطور سوالات کلی passage جواب داد، فرض کنید اول بریم این سوال رو جواب بدیم خب الان همین رد کردن سوالا تا رسیدن به این مدل سوال وقت رو میگیره، حالا تازه معلوم نیست درست جواب بدیم یا خیر، کلا نظرتون در مورد این قضیه چیه؟

Junior Member

یعنی با صرف خوندن و نوشتن درست میشه و تکرار و بعد درک از طریق تکرار یا بعد از شنیدن و دیدنشون بلافاصله تو نت یا دیکشنری دنبال مفهومشون بگردم؟ گفتم شاید یه لیستی وجود داشته باشه که کمی منو قوی تر کنه فکر کردم شاید اینا همشون تو یه منبعی جمع شدند و من با خوندن پرتکرار ترینشون مقداری قوی تر بشم.
    ببینید به نظر من هیچ شورتکات یا منبع جامعی وجود نداره. شما باید سعی کنید تا حدامکان به افراد نیتیو گوش بدید و سعی کنید با توجه به محتوای صحبت و موقعیت معنی این عبارت هار حدس بزنید. و اینقدر این پروسه رو تکرار کنید که گوشتان به این عبارت‌ها عادت کنه.

Junior Member

وقتی در حال جواب دادن به سوالا هستم تو یسری پاراگراف هایی که سوال insert sentence وجود داره، خببا نبودن یسری جملات تو یه پاراگراف چطوری میشه به بقی سوالات اون پاراگراف و همینطور سوالات کلی passage جواب داد، فرض کنید اول بریم این سوال رو جواب بدیم خب الان همین رد کردن سوالا تا رسیدن به این مدل سوال وقت رو میگیره، حالا تازه معلوم نیست درست جواب بدیم یا خیر، کلا نظرتون در مورد این قضیه چیه؟
    تو این سوالا معمولا اون جمله نقش کلیدی تو پاسخ دادن به سایر سوالات نداره. به نظر من الکی وقتتون رو با عقب جلو شدن بین سوالا از دست ندیدید. نهایتا آگه تو سوالی شک دارید علامت بزنید و در انتها آگه وقت داشتید بعد از خواندن کل متن برگردید و جواب بدید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    ببینید به نظر من هیچ شورتکات یا منبع جامعی وجود نداره. شما باید سعی کنید تا حدامکان به افراد نیتیو گوش بدید و سعی کنید با توجه به محتوای صحبت و موقعیت معنی این عبارت هار حدس بزنید. و اینقدر این پروسه رو تکرار کنید که گوشتان به این عبارت‌ها عادت کنه.
    حق با شماست این بهترین روش فراگیریه این اصطلاحات ''ولی'' برای کسی که زمان زیادی داره تا گوش و چشمش رو از طریق مداومت به اون عبارات و اصطلاحات عادت بده.
    ممنونم بابت جواباتون

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

حق با شماست این بهترین روش فراگیریه این اصطلاحات ''ولی'' برای کسی که زمان زیادی داره تا گوش و چشمش رو از طریق مداومت به اون عبارات و اصطلاحات عادت بده.
    ممنونم بابت جواباتون
    ممنون میشم اگر نظرتون رو در مورد اولین پستم تو صفحه ی 115 هست رو هم بگید

Junior Member

سلام، من ضعف هام توي ريدينگ رو پيدا كردم و الان چندتا سوال داشتم:
    ١. به جز بالا بردن دايره ي لغات چه تمرين يا مهارت ديگه تي رو براي تشخيص معني لغات در متن پيشنهاد ميكنيد.
    ٢. يه مشكلي كه دارم اينه كه سوال يادم ميره و وقتي سوال رو ميخونم و برميگردم تو متن دنبال جواب حتي اگر كليت سوال رو فراموش نكنم جزيياتي كه سوال خواسته رو فراموش ميكنم و اين باعث ميشه چند بار از سوال به متن و برعكس برم كه زمانم گرفته ميشه، علت و راهكار اين موضوع چيه؟
    ٣. تحليل متن از من زمان ميگيره و در واقع اگر متن رو تحليل نكنم و و دوباره برنگردم بخونم نميتونم به سوال جواب بدم.
    ٤. تعداد جواب غلطم زياده
    ٥. عمده مشكلم در اين رابطه است:
    Recognize paraphrase
    Find factual information
    Identify negative facts
    Infer rhetorical purpose qustion
    براي قوي شدن تو اين اسكيل ها پيشنهادتون چيه؟
    در حال حاضر نمره ريدينگم طبق آزمون هايي كه از خودم گرفتم ١٨-١٩ بوده.
    اول از همه سوالی که آزتون دارم این که چه منابعی رو دارید میخونید؟ ببینید برای مثال من کتاب آکسفورد رو شروع کردم به خوندن واقعا سوالات ریدینگش خیلی متفاوت با آزمون اصلی و تی پی او ها بود.بنابراین پیشنهاد میکنم از کتاب های official guide و تی پی او که محصولات خود ets هست به جای هر کتاب دیگه ای استفاده کنید. به نظر من مشکل شما عادت نداشتن به خوندن متن انگلیسی هست. سعی کنید تا میتونید متن های انگلیسی بخونید اون هم متون علمی. مثلا تو ویکیپدیا راجع به موضوعات مختلف مطالعه کنید و سعی کنید با ساختار نگارش متنهای انگلیسی آشنا بشید. برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگش هم به نظر من اول سوال رو بخونید بعد برید سراغ پاراگراف و سعی کنید تا میتونید تی پی او کار کنید و وقتتون رو روی کتابهایی که ساختار متفاوت با آزمون اصلی دارن هدر ندید. سایت مگوش کتابهای مختلف تافل رو ارزیابی کرده و از نظر شبیه بودن به آزمون اصلی به خصوص تو بخش ریدینگ فقط به کتابهای ets نمرات خوبی داده و از نظر من هم کاملا به همین صورت هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)