صفحه 117 از 124 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    اول از همه سوالی که آزتون دارم این که چه منابعی رو دارید میخونید؟ ببینید برای مثال من کتاب آکسفورد رو شروع کردم به خوندن واقعا سوالات ریدینگش خیلی متفاوت با آزمون اصلی و تی پی او ها بود.بنابراین پیشنهاد میکنم از کتاب های official guide و تی پی او که محصولات خود ets هست به جای هر کتاب دیگه ای استفاده کنید. به نظر من مشکل شما عادت نداشتن به خوندن متن انگلیسی هست. سعی کنید تا میتونید متن های انگلیسی بخونید اون هم متون علمی. مثلا تو ویکیپدیا راجع به موضوعات مختلف مطالعه کنید و سعی کنید با ساختار نگارش متنهای انگلیسی آشنا بشید. برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگش هم به نظر من اول سوال رو بخونید بعد برید سراغ پاراگراف و سعی کنید تا میتونید تی پی او کار کنید و وقتتون رو روی کتابهایی که ساختار متفاوت با آزمون اصلی دارن هدر ندید. سایت مگوش کتابهای مختلف تافل رو ارزیابی کرده و از نظر شبیه بودن به آزمون اصلی به خصوص تو بخش ریدینگ فقط به کتابهای ets نمرات خوبی داده و از نظر من هم کاملا به همین صورت هست.
    من تا الان برایریدینگ لانگ من، بعد از اون نرم افزار بارونز، بعدش نرم افزار ets و الان هم مسترینگ اسکیلز را دارم کار میکنم، با روندی که اول سوالات و بعد پاراگراف و ها و اسکن و اسکیم آشنایی دارم و روشم همینه. مدیریت زمان رو خیلی مشکلی ندارم، چند بار بعد از آزمونی که از خودم گرفتم بدون چک کردن کلید ها یکبار هم بدون زمان متن رو خوندم و تامل کردم و با کمال تعجب دیدم باز هم غلط میزنم، اونجا بود که فهمیدم مشکل اصلیه من درک مطلب هست یا برداشت غلط از متن هست یا دیرگرفتن گرفتن متن. تی پی او ها رو دان کردم و قصد دارم بعد از رفع ضعف هام شروع کنم، فعلا در حال رفع ضعف هام هستم تو قسمت ریدینگ.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    سلام، این توضیح شما خیلی برای من مفید بود، فقطیه ابهام تو ذهنم اومد که آیا این نکات اصلیباید ترتیب خاصی هم داشته باشند یا ترتیب نکات مهم نیست؟
    خواهش میکنم

خیر مهم نیست.

پیروز باشید
    "من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم."
    ذکر یوگایی (روزی سه بار لطفا)!

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Junior Member

سلام. در قسمت ریدینگ آزمون اصلی آیا اجازه بازگشت به تمام سوالات وجود داره یا فقط هر بخش بیست دقیقه ای جدا جدا؟
    با تشگر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JE67 نمایش پست ها
    سلام. در قسمت ریدینگ آزمون اصلی آیا اجازه بازگشت به تمام سوالات وجود داره یا فقط هر بخش بیست دقیقه ای جدا جدا؟
    با تشگر
    بله. تو آزمون اصلی هر سه متن به صورت پیوسته 60 دقیقه وقت داره یعنی 20 دقیقه های جدا از هم نیست. بعد از اتمام کل سوالات در صورتی که زمان باقی مونده باشه از طریق گزینهreview میتونید مجدد سؤالات رو ببینید و پاسخها ی قبلی تغییر بدید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

ببینید من یه مشکل عمده ای که دارم در ریدینگ اینه که وقتی میخونم یه قسمت رو قسمت قبلی یادم میره و از ذهنم میپره!!!! معمولا تو یه پاراگراف با خوندن یه جمله نکات اصلی جملات قبل یادم میره. یعنی قبلاز اینکه فرصت کنم نکات جملات قبلی را باجملات جدید تطبیق بدم قبلی ها از ذهنم میپره و خوب این باعث میشه در بعضی سوالات جملات سوال و یا پاراراف مربوطه را چند بار بخونم تا بتونم ارتباط منطقیه بین جملات رو درک کنم و به درک مطلب برسم، در واقع همین مشکل رو در لیسنینگ هم دارم با این تفاوت که در لیسنینگ دیگه شرایط برگشتن به جملات قبلی وجود نداره. راهکار مشکل من چیه، اصلاچرا من اینطوری ام؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ببینید من یه مشکل عمده ای که دارم در ریدینگ اینه که وقتی میخونم یه قسمت رو قسمت قبلی یادم میره و از ذهنم میپره!!!! معمولا تو یه پاراگراف با خوندن یه جمله نکات اصلی جملات قبل یادم میره. یعنی قبلاز اینکه فرصت کنم نکات جملات قبلی را باجملات جدید تطبیق بدم قبلی ها از ذهنم میپره و خوب این باعث میشه در بعضی سوالات جملات سوال و یا پاراراف مربوطه را چند بار بخونم تا بتونم ارتباط منطقیه بین جملات رو درک کنم و به درک مطلب برسم، در واقع همین مشکل رو در لیسنینگ هم دارم با این تفاوت که در لیسنینگ دیگه شرایط برگشتن به جملات قبلی وجود نداره. راهکار مشکل من چیه، اصلاچرا من اینطوری ام؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟

خب ببینین چندتا موضوع وجود داره:

1. با شروع به خوندن یه متن یا شنیدن لیستنینگ دچار اضطراب میشین و به جای تمرکز فقط از رو جمله ها رد میشین. در واقع شاید چشم و گوشتون در حال خوندن و گوش کردن هستن ولی مغزتون دریافت درست و در نتیجه عملکرد منطقی نداره؛ پس به اظطرابتون مسلط شید. سریعترین راه که برای خود من جواب داد این بود که یه نفس عمیق میکشیدم و یه لبخند میزدم و بخودم یه تلنگر میزدم که این مثل یه کلاس درسه پس باید حرفای استادو متوجه بشم. البته با خستگی و محدودیت زمانی امتحان نمیشه منکر استرس اون شد و ممکنه ناخوداگاه کمی تمرکز کم بشه بخصوص در مورد لیستنینگ که در مورد اون توی پستای مختلف خیلی خیلی گفتم. میتونید پستهای منو در بخش لیستنینگ بخونید.

2. درست نخوندن متن. حتما روش صحیح خوندن ریدینگ که شامل 1-2 دقیقه اسکن اولیه هست و بعد سوال به سوال خوندن (لینک موجود در امضای من) اجرا کنید. اینجوری کل متن رو نمیخونین و بعید میدونم اگر بحث استرس نباشه، دو سه تا جمله فراموشتون بشه.

3. وقتی یه سوال رو میخونین، کلمات کلیدی رو تشخیص بدین و در پاراگراف مربوطه دنبال اون کلیدواژه ها باشین. درسته ممکنه برای یه سوال حتی نیاز باشه شما دوپاراگراف رو بخونی ولی اون نشونه ها تو بعضی قسمتها هستن. مگر مفهوم دو پاراگراف منظور باشه که میریم سراغ مورد 4.

4. یه راهکاری که من در مورد ریدینگ و لیستنینگ داشتم این بود که برای اینکه مغزمو وادار (و متمرکز) کنم به درک مفاهیم یا ایجاد ارتباط منطقی بین جملات، با پایان هر جمله متن یا اون استاد در لیستنینگ تو ذهنم میگفتم "آهان خب...." و سرمم به نشونه تایید تکون میدادم. دقیقا کاری که ما تو کلاس درس انجام میدیم. حتی اگر موضوعی ساده تر بود خودمم حدسم میزدم که بعدیش اینه... (تازه کلی ام ذوق میکردم که درست حدس زدمو امتیاز مثبت گرفتم ) میخوام بگم کاملا خودتونو تو کلاس فرض کنید تا هم تمرکزتون زیاد بشه هم استرستون کم بشه.
    اما مورد 5. که در مورد شما فکر نمیکنم این باشه و اون "سطح پایین زبان" هست. این موضوع رو هم میتونید اینجوری متوجه بشید که اگر حتی اون متن رو یا اون بخش از متن رو بدون گرفتن زمان میخونید یا خیلی ازتون زمان ببره یا همچنان درکش براتون سخت باشه. خب در این صورت باید روی سطح زبان کار بشه.
    در نهایت، بطور خلاصه توصیه میکنم برای ریدینگ "درست بخونید و به درستی سراغ پاسخ دادن به سوالات برید". در مورد لیستنینگ از تکنیک های افزایش تمرکز استفاده کنید.

پیروز باشید

با عذرخواهی فراوان، به دلیل مشغله کاری نمیتونم پاسخگوی پیامهای خصوصی کاربران عزیز باشم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام، سوالات بخش ریدینگ شماره داره تو آزمون اصلی؟ و اگر نداره چطور میتونم تو وقت اضافه به بررسی سوالات مشکل بپردازم؟
    دیگه اینکه گزینه ی review چطور میتونه بهم کمک کنه تو آزمون اصلی؟ اگر رو هر سوال تو قسمت review کلیک کنم همون سوال و گزینه ها ظاهر میشه تو آزمون اصلی؟

Junior Member

سلام
    دوستان با توجه به اینکه موارد مربوط به زمین شناسی در ریدینگ های تافل خیلی متداول هستش، کجا میشه مقالات علمی خوب در این زمینه پیدا کرد؟
    مثل scientific American
    Junior Member

سلام
    دوستان سوال آخر ریدینگ ترتیب گزینه ها مهم هست؟ من فکر میکردم مهم نباشه ولی توی تی-پی-او وقتی ترتیب گزینه ها رو اشتباه میگذارم غلط میگیره! بالاخره ترتیب مهم هست یا نیست؟
    بعد من شنیدم که سوالات نمره ی ریدینگ روی نمودار میره، این درسته؟ آخه توی تی-پی-او ها بعضی ریدینگها خیلی سخته بعضیاش آسونه، یعنی به شانس آدم بستگی داره؟ اینطوری که آزمونه استاندارد نمیشه که، میشه مث کنکور سراسری

Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام، سوالات بخش ریدینگ شماره داره تو آزمون اصلی؟ و اگر نداره چطور میتونم تو وقت اضافه به بررسی سوالات مشکل بپردازم؟
    دیگه اینکه گزینه ی review چطور میتونه بهم کمک کنه تو آزمون اصلی؟ اگر رو هر سوال تو قسمت review کلیک کنم همون سوال و گزینه ها ظاهر میشه تو آزمون اصلی؟
    سلام دوست عزیز،

بله شماره دارن. تو فضای نرم افزار review هست. شما وقتی روش کلیک کنید بصورت جدول تمام سوالات ریدینگ رو با شماره نشون میده و جلوش نوشته answered یا not answered. شما میتونید روی سوال مورد نظر کلیک کنید و باز در کنار زبانه review، زبانه دیگه ای فعال میشه که نوشته go to question و با کلیک این زبانه میتونید برید به همون سوال و جواب بدین.

توصیه میکنم حتما ازمونهای تی پی اورو بزنید تا با فضای نرم افزار و نوع سوالات اشنا بشد.

پیروز باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)