صفحه 3 از 124 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

I do not agree that vocabulary is everything. Vocabulary is one of the most essential parts of the reading section; however, it is not enough! You need to improve your vocabylary. You also need to enhance your reading pace and comprehension. It is impossible but by reading as much as you could!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

من این سوالو تو یه راهنمای جامع PBT هم مطرح کردم، این جا هم می پرسم!

برای شروع Reading و آشنایی با skill های اون غیر از کتاب Longman چه کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید، برای کسی که یه ماه دیگه باید امتحان بده؟ به نظر شما کتاب TOEFL READING Flash کتاب خوبی هست یا نه؟؟؟ ???
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Senior Member

من اين کتابو نخوندم. ولي بنظرم با توجه به اينکه 1 ماه فرصت داري، روي همون منابع تافل وقت بذار و بعد اگه وقت داشتي برو سراغ بقيه. واسه آشنايي با skillهاي تافل همون longman کافيه و نيازي نداري که بخواي دوباره skillياد بگيري. همشون يکيه با زبانهاي متفاوت. شما فقط سعي کن که متن هاي طولاني در حد تافل رو در زمان کوتاه و با سرعت بخوني و vocabهاي جديدي که برخورد مي کني همرو ياد بگيري.

Junior Member

سلام

بخش Reading معمولاً Skill خاصی نداره. بهترین تمرین برای قويتر شدن تو این بخش فقط و فقط زدن تست‌های سال‌های قبل ETS با درنظر گرفتن زمانه.
    این‌ طوری هم با شیوه‌ي سؤال‌های این بخش آشنا می‌شید و هم پس از یه مدتی قلقش دستتون میاد که چطوری تو زمان موجود به همه‌ی سؤال‌ها پاسخ صحیح بدید.
    معمولاً بچه‌هایی که بدون پیش‌زمینه‌ی قبلی در زبان انگلیسی تو این بخش نمره‌ی کامل یا حداقل بالای ۶۰ می‌گیرن، پس از خوندن کتاب Essential Words For TOEFL همین کارو ميکنن و به سراغ کتاب Test Preparation Kit Workbook میرن و بعد هر چی تست دیگه‌ی PBT از سال‌های گذشته گیر اوردن می‌زنن (البته با درنظر گرفتن زمان).
    من از توی همین سایت مجموعه Reading از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ رو دانلود کردم که براتون اینجا میزارم.

اگه خودتون هم تو اینترنت Search کنید نمونه‌ امتحان‌های سال‌های قبل با جواب رو می‌تونید پیدا کنید.

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Soufi
    من این سوالو تو یه راهنمای جامع PBT هم مطرح کردم، این جا هم می پرسم!

برای شروع Reading و آشنایی با skill های اون غیر از کتاب Longman چه کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید، برای کسی که یه ماه دیگه باید امتحان بده؟ به نظر شما کتاب TOEFL READING Flash کتاب خوبی هست یا نه؟؟؟ ???
    من Flash رو خوندم خيلي خوب بود و نكته مهم ديگه اينه كه خيلي سريع خونده مي شه و متن هاي با مزه اي داره. من روزي 1-2 ساعت وقت مي ذاشتم و هر روز يه فصلش رو به همراه تمريناش مي خوندم كلاً 4-5 فصل داره و آخرش هم چند سري امتحان كامل. در كل به نظر من كتاب خيلي خوبيه وقتي هم ازت نمي گيره.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

سلام .
    من جمعه ی هفته ی بعد تافل iBTدارم. من چند وقتی هست حدودا دو ماه و نیم که واسه تافل می خونم.(قبلا همه واسه PBT خونده بودم) اما نمی دونم چرا اصلا تو ریدینگ هیچ پیشرفتی ندارم. یه searcham کردم که ببینم بچه ها چی گفتن. ولی حداقل باید یه پشرفتی با رعایت کردن این ها انجام بشه.
    بعد از این که لانگمن رو تموم کردم بارونز رو زدم با بارونز نمره ی 23 می گیرم که بدک نیست . به نظر می رسه راحتر از لانگمن هست. اما امروز که complete test لانگمن از روی سی دی زدم ، به این نتیجه رسیدم که بهتر اصلا ادامه ندم. فکر کنید !! با اینکه متن ها رو می فهمیدم و همه رو زدم نمرم شده 16. فکر کنید!! یعنی اگه امتحان واقعی سخت باشه ..... یعنی من 14 نمره حداقلش دارم بابت reading از دست می دم. چون کلا آدم بدشناسی هستم ....
    چی کار کنم. یعنی نمیشه کاریش کرد. یه دور دیگه می گم که من 2 هفته دیگه امتحان دارم ها.
    ممنون
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

freddy
    Guest

سلام:
    من به یه سری نتیجه رسیدم ولی اگه دیدی کارتو خراب می کنه، ریسک نکن چون شاید خرابترش کنی.
    به نظر من اصلا لازم نیست متن و بخونی چون سوالها به ترتیب پاراگرافها تنظیم میشه، برای همین از همون اول بزن سوالها رو ببینی. شایدم شانس بیاری و سوال کلی در مورد متن ندن! البته هر چند اگه بتونی کامل بخونی که خوب! ولی یه جورایی اینطوری بهتره! من با این روش معمولا کامل می زنم و خیلی هم وقت اضافه میارم.
    در مورد هر امتحانی مخصوصا این چیزا که یکم مهمه هر سوالی که زدی ( و مطمئنا با خیلی خیلی دقت می زنی) بعدش بگو که حتما درسته و کسی نمیتونه بهتر از تو بزنه، به نظر من الان یه جورایی روحیه خودتو با بد فکر کردن خراب می کنی! و هر ریدینگ که تموم شد بگو که از همه کاملتر زدی!
    و به طور غیر مستند شنیدم که از سطح تافل بالاترن اینا! من خودم هنوز امتحان ندادم ولی تا جایی که دستگیرم شد گفتم، امیدوارم مفید باشه برات و آرزوی موفقیت!

Junior Member

مرسی . ولی من هم کار شو ما رو می کنم یعنی اصلا اول متنو نمی خونم. از سوالها شروع می کنم.
    داشتم فکر می کردم که شاید بهتر باشه ریدینگ ام 5 min بخونم بعدش سوال رو بزنم. حالا این امتحان می کنم ببینم بالاخره می تونم زیر 10 ام رکورد داشته باشم یا نه. زیاد که نمی شه !!!
    ممنون
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

عزیزم باز که تو داری آیه یاس می خونی!
    این رو یاداوری می کنم که تو می تونی بری سر جلسه ولی من بیچاره هنوز موفق نشدم برای IELTS ثبت نام کنم!
    ما توی IELTS (نه که منم خیلی حرفه ایم!؟ با نیم قرن سابقه!!!؟؟؟؟) یک سیستم کوچولو داریم و از اونجایی که بروبچ تافل من رو تو speaking راهنمایی کردن،گفتم شاید بتونم تجارب IELTS رو در اختیارت بذارم!
    توی کتابی نوشته بود:
    approach:
    *read the article and sub-heading to get a good idea of what the passage is about
    *for question types underline key words in the question and scan for these or similar word
    *then read around the key words carefully to find the answer to the question

امیدوارم به دردت بخوره!
    فکر کن!!!! بعدش راحت میشی.
    موفق باشی خانمی!
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

Junior Member

من دوبار ه iBT دادم نتيجه ريدينگم يه بار 23 شد يه بار 24
    من فكر مي كنم نخوندن متن اشتباهه بزرگيه دليلش هم اينه كه تقريبا 60% سوالا مفهومي هستند و نمي شه با كلمه كليدي بهشون جواب داد.
    متن رو بايد بخوني ولي a.s.a.p
    اگه بتوني متن رو تو 4.5 - 4 دقيقه بخوني واسه همه سوالا وقت داري.
    حالا سوال اينه كه چه جوري مي شه ريدينگ رو اينقدر سريع خوند
    نيم صفحه تكنيك واسه خوندن ريدينگ تو Barron's هست كه سرعت منو تقريبا از 7-6 دقيقه آورد به حدود 4 دقيقه.
    البته من چند صفحه اطلاعات را جع به تند خواني دانلود كردم كه اونا هم به درد خورد.expert شدن تو تند خواني سه چهار شب وقت ميبره.
    ريدينگ تست دوم من عجيب سخت بود. اگه با اطلاعات تست اول ميرفتم شايد حدود 15 مي شدم.
    .Fall seven times, Stand up eight

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)