صفحه 4 از 124 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

يه نكته مي گم از قول barron's از همين الان تمرين كنيد.
    استفاده از peripheral vision.حالا اين يني چي.
    يعني شما به جاي focus روي يك كلمه هر كلمه رو كه ميخوني به كلمه بعديش هم نگاه كني
    يعني سعي كن چند تا كلمه رو با هم بخوني
    دقيقاً مث رانندگي . تو در هر لحظه ناخودآگاه حواست به جلو و چپ و راستت هست.همين رو تو خوندن پياده كن.
    phrase -phrase بخون.(چند كلمه با هم)
    اولش سخته ولي راه بيافتي به شدت سرعتت رو بالا مي بره.يك كم تمركز مي خواد
    .Fall seven times, Stand up eight

Senior Member

منم 2 بار امتحان دادم. اوليش شدم 7 دوميش شدم 20. :-[ به نظر منم اگه اولش يه نگاه به متن بندازي خيلي خوبه. حالا همشم نخوندي باز چند تا پاراگراف اولش خيلي به آدم اعتماد به نفس ميده و با ديد باز تري ميتوني سوالا رو جواب بدي.
    مقداد درست ميگه، سوالاش مفهوميه. به نظر من کلا iBT هم ريدينگ و هم ليسينينگش مفهومي شده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط meghdad
    نيم صفحه تكنيك واسه خوندن ريدينگ تو Barron's هست كه سرعت منو تقريبا از 7-6 دقيقه آورد به حدود 4 دقيقه.
    البته من چند صفحه اطلاعات را جع به تند خواني دانلود كردم كه اونا هم به درد خورد.expert شدن تو تند خواني سه چهار شب وقت ميبره.
    ميشه اين فايل رو همينجا بزارين تا بقيم از جمله خودم استفاده کنيم.

Junior Member

تو اين لينك زير 10 تا point راجع به تند خواني هست كه خيلي به درد بخور هستند
    لازم نيست همشو با هم استفاده كنيد
    هركدومش رو كه بهتر مي توونيد.
    مهمترين هاش از نظر من :

-ريدينگ رو بلند نخونيد حالا چرا؟ به دو دليل : -سرعت مغز چند برابر سرعت حرف زدنه بنابراين اگه ما بلند خوندن رو حذف كنيم سرعتمون ميره بالا

- ما وقتي بلند مي خونيم اين پروسه طي ميشه: مغز مي خونه ميفهمه مي فرسته واسه تكلم بعد ما اونو بلند ميخونيم تا مغز دوباره بفهمه؟؟!!
    انصاف بدين سرعت حق داره بياد پايين.
    شما تو همون مرحله درك باقي بمونيد و بلند نخونيد.

-قبلاً هم گفتم phrase - phrase بخونيد . بدترين كار گير كردن رو كلمه هاست.

http://www.mardoman.com/life/fastreading.aspx

Junior Member

به نظر من ريدينگ يه جور تجربه مي خواد من پارسال iBt امتحان دادم دادم جزو اولين دوره ها بود هنوز كسي نمي دونست چطوريه ولي من 27 شدم و فقط يكي از متن ها را به طور كامل خوندم من شخصا اعتقاد دارم هيچ وقت نبايد يه ريدينگ را كامل خوند!!!!!

Junior Member

تقريباً هر چي مي گذره reading ها سخت تر مي شه
    غريب به اتفاق بچه هايي كه دوبار تست دادن همينو مي گن.
    من فكر مي كنم اصلاً نمي شه reading پارسال رو با امسال مقايسه كرد.

Junior Member

اين همون صغحه معروفه ;D
    من پاراگراف read faster رو گفتم.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Dear Friend,l

My personal idea is that you had better to read the whole reading passage quickly. I think that it is a big mistake if you start with the questions. I know that examinations are personal experiences, but my experience demonstrated that we should read all the passage but veeeery quick and with disregarding the details. After reading the whole passage you can manage the remaining parts easily. However, two weeks are not a long period of time, but it is absoloutely enough for testing different strategies, I gained a score of 101 and I believe that you can gain mastery in a new test taking skill in only one day.

Hope you success and pray for us.l

من بار اول ریدینگ 27 شدم و بار دوم 30 شدم. بار دوم کاری که کردم این بود که یک پاراگراف رو میخوندم و بعد سوالهای اون رو جوراب میدادم. اینطوری پیش داوری راجع به متن نداشتم با خوندن سوال، و متن رو هم فراموش نمیکردم و موقع جواب به سوال نیاز به دوباره خوندنش نداشتم. سوالهایی رو هم که کلی بودند علامت میزدم و در آخر جواب میدادم. البته این سوالها برای من که همیشه آخرین سوالها بودند. اما یکی دوبار بعد از خوندن کامل متن یکی دوتا از جوابها رو عوض کردم.
    تجربه شخصی من اینه که خوندن کامل متن باعث اتلاف وقت میشه و وقتی میخوای سوالها رو جواب بدی قسمت اعظمش رو دوباره باید بخونی.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

Junior Member

I got TOEFL IBT on November, my reading score was 27.I think reading part is difficult , but just don't care so much,
    A good trick:
    Don’t read reading at first ,just go to questions ,it is obvious which question relate to which paragraph ,read the question and then go to text , if you want to save your time ,for example you read the question look at the reading text ,now you want to answer but you forget some parts and you want to go back to reading ,first go to next question then come back to that question immediately, because it’s online it take some seconds ,sometimes even 2 minutes to go and come back ,in this time you can read the reading body while system doesn’t count your time , I tried that myself and it worked

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض مشکل در فهم جملات

سلام دوستان

من تازه برای تافل شروع به خواندن کردم و سال بعد می خوام امتحان بدم حالا مشکلی که دارم اینه که بعضی از جملات(البته نه جملات ساده) که می خوانم تمام لغاتشو بلدم ولی منظور کل جمله رو نمی فهمم فکر می کنید مشکل من از چی ناشی می شه؟ راه حل اون چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)