صفحه 46 از 120 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص iBT Reading

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تو نوت فول دیدم گفت که اول سوالا رو بخونید بعد متن رو. من اصلا به این روش عادت ندارم و همیشه اول کل متن رو میخونم که البته در مواردی که متن سخت باشه وقت کم میارم. میخواستم بدونم اول سوالا رو خوندن روش مناسبیه برای تنظیم وقت؟
    من کل متن رو می خونم چون در سوالات آخر که از کل متن هست، روش اول سوال خوندن مشکل ساز هست به نظرم . از طرف دیگه وقتی کل متن رو می خونم گاها وقت برای سوالات آخر کم میاد و حول میشم که موجب غلط جواب دادن میشه.(اگر متن سخت باشه این طور میشه)
    ممنون میشم دوستانی که تجربه بالا دارن راهنمایی کنن.
    من یادم هست انواع روش ها رو امتحان کردم. ولی بهینه ترینش همین هست که شرنگ جواب داد. هر پاراگراف رو کامل بخونید و سوالاتش رو جواب بدهید. بعد پاراگراف بعد و .... در تافل چون سوالات به ترتیب متن جلو می رود این به نظرم بهترین روش هست. ولی مثلاً در جی آر ئی چون سوالات به طور پراکنده از متن انتخاب می شود( و احتمالاً عمداً این کار را می کنند) این تکنیک جواب نمی دهد.

من سعی می کنم یه نگاه خیلی سریع به سوال بندازم و چند تا کلید واژه از سوالات را تو ذهن بسپارم همچنین سوال آخر رو که چند تا جمله خلاصه شده می ده و شما باید درگ کنید رو حتما می خوانم از این طریق کلیت متن دست ام می افته و با کلید واژه های که حفظ کردم سعی می کنم نگاه کلی ام به متن را از دست ندهم که اگه سوال استنتاجی داده بتونم با صرف زمان کم تری پاسخ بدم. بعد بدون این که متن رو کامل بخونم شروع می کنم به خوندن سوال و اسکن در متن مربوطه. یه سوال دارم آیا می تونیم در زمان امتحان بخش reading مانند بقیه بخش ها برگه سفید داشته باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrustheyoung نمایش پست ها
    من سعی می کنم یه نگاه خیلی سریع به سوال بندازم و چند تا کلید واژه از سوالات را تو ذهن بسپارم همچنین سوال آخر رو که چند تا جمله خلاصه شده می ده و شما باید درگ کنید رو حتما می خوانم از این طریق کلیت متن دست ام می افته و با کلید واژه های که حفظ کردم سعی می کنم نگاه کلی ام به متن را از دست ندهم که اگه سوال استنتاجی داده بتونم با صرف زمان کم تری پاسخ بدم. بعد بدون این که متن رو کامل بخونم شروع می کنم به خوندن سوال و اسکن در متن مربوطه. یه سوال دارم آیا می تونیم در زمان امتحان بخش reading مانند بقیه بخش ها برگه سفید داشته باشم؟
    از اول امتحان چند تا برگه سفید کنار دستتون هست که سنتر قرار داده است. هر وقت خواستید می توانید استفاده کنید. برای ریدینگ هم هیچ اشکالی ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrustheyoung نمایش پست ها
    اگر روش پاراگرافی را استفاده کنید به نظرم بهترین روش هست. یک پاراگراف را بخوانید و سپس سوالات مربوطه را جواب دهید. سوالات تافل همیشه به همان ترتیب متن جلو می رود. اول هر پاراگراف وقتی یکی دو جمله اول را که خواندید یک مکث چند ثانیه بکنید و با خودتان فکر کنید این پاراگراف چه چیزی می خواهد به مطلب اضافه کند. آیا مطالب قبل را تکمیل می کند؟ آیا استثنایی ارائه می دهد؟ آیا یک نظریه بدیل ارائه می دهد؟ و ....... این طوری سطح فهم شما از متن بالاتر می رود و می توانید به پرسش آخر به راحتی جواب بدهید.

بله برگه سفید هم هست و می توانید استفاده کنید. البته اگر مصرف کردید حواستان باشد برای لیسنینگ برگه کم نیاورید و قبل از شروع لیستنینگ دستتان را بلند کنید و برگه بگیرید.
    برو ای فقیه "دانا"؛ به خدای بخش ما را؛ تو و زهد و پارسایی؛ من و عاشقی و مستی
    0

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2988 نمایش پست ها
    اگر روش پاراگرافی را استفاده کنید به نظرم بهترین روش هست. یک پاراگراف را بخوانید و سپس سوالات مربوطه را جواب دهید. سوالات تافل همیشه به همان ترتیب متن جلو می رود. اول هر پاراگراف وقتی یکی دو جمله اول را که خواندید یک مکث چند ثانیه بکنید و با خودتان فکر کنید این پاراگراف چه چیزی می خواهد به مطلب اضافه کند. آیا مطالب قبل را تکمیل می کند؟ آیا استثنایی ارائه می دهد؟ آیا یک نظریه بدیل ارائه می دهد؟ و ....... این طوری سطح فهم شما از متن بالاتر می رود و می توانید به پرسش آخر به راحتی جواب بدهید.

بله برگه سفید هم هست و می توانید استفاده کنید. البته اگر مصرف کردید حواستان باشد برای لیسنینگ برگه کم نیاورید و قبل از شروع لیستنینگ دستتان را بلند کنید و برگه بگیرید.
    من برای ریدینگ نمیتونم تککنیک پاراگراف اجرا کنم چون به سوال سامری نمیتونم جواب بدم حتما باید اول در حد سه تا 4 دقیقه ریدینگ بخونم بعد برم سراغ سوالا.....البته نمراتم خوب نمشه......من در کمبریج نمرم 20 میشده اما الان در tpoنمرم 16 شده....اونم tpo1 که اسونه.....به نظرتون چیکارکنم؟

با سلام
    دوستان یه سوال. آیا منظور از Row score همون تعداد جوابهای صحیحه؟ طبق فرمت ETS فرضا با نمره خام 31 نمره اصلی چقدر میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hadipedia60 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان یه سوال. آیا منظور از Row score همون تعداد جوابهای صحیحه؟ طبق فرمت ETS فرضا با نمره خام 31 نمره اصلی چقدر میشه؟
    به صفحه 399 کتاب ای تی اس رجوع کنید.

Junior Member

این روش پاراگرافی که دوستمون گفتند به نظر من هم عالیه چون اساس تافل هم همینه یعنی سوالات رو پاراگراف پاراگراف پیش می بره، برای خوندن هر پاراگراف می تونید از روشی که نوت فول گفته استفاده کنید یعنی اول یه نگاهی به سوالات پاراگراف 1 بندازید که ببینید تو چه مایه سوال پرسیده بعد پاراگراف اول رو بخونید و به سوالاتش پاسخ بدید
    کل متن رو خوندن تا آخر و بعد سوالات رو جواب دادن باعث می شه چون سوالات رو نمی دونید ندونید کجاهای متن باید تمرکز کنید و تا بیاین سوالات رو بخونید جزئیات یادتون می ره و باید یه بار دیگه متن رو بخونید
    اول سوالات رو خوندن هم بیشتر به درد حرفه ای ها و کسانی که در حد نیتیو هستند می خوره
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

من سوال خلاصه رو نمیتونم بزنم همیشه حداقل یکیش غلطه چطور باید این مشکل رو حل کنم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidkk نمایش پست ها
    من سوال خلاصه رو نمیتونم بزنم همیشه حداقل یکیش غلطه چطور باید این مشکل رو حل کنم ؟

سلام
    اول از همه کتاب Cracking The TOEFL ibt ro bnرو پیشنهاد میکنم در حدی که 2،3 روز روش وقت بذارید واسه اینکه بهتون یاد میده که چجوری فقط با استفاده از جمله اول پاراگراف و یه نگاه کوچیک و روزنامه وار به پاراگراف مین پوینت رو بکشید بیرون.
    دوم اینکه باید تکنیک حذف جوابها رو درست انجام بدید.
    غیر از این کارها که کار اضافه ای نیاز نیست. 1-مین پوینت پاراگراف 2-حذف جوابهایی که جزئیات توش هست یا غلط هست.

در آخر هم این سوال یک سوال چالش برانگیزی هست.مثلا گاهی اوقات یک چیزهایی به نظر شما جزئی میان که اینجوری نبوده یا ...
    واسه هر متنی ممکنه عملکردتون فرق کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)