صفحه 6 از 124 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

سلام
    يه سوال در مورد متن خواني و همين ريدينگ داشتم:
    خوب با ازدياد دامنه لغات و مرور نمونه تستهاي منابع ميشه راه افتاد . ولي سوالم در مورد comprehension هست. چه جوري ميشه همراه با manage زماني تقريبا 100 درصد مفهموم رو گرفت تا سوالاي مفهومي هم كاملا بشه درست جواب داد. يعني با تمرين و مرور متن هاي بيشتر اين مشكل حل ميشه؟ يا رو skill ؟ البته خود من فكر نميكنم بچه هايي كه R 30ميشن هر چي متن هست رو خونده باشن...

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    سلام
    يه سوال در مورد متن خواني و همين ريدينگ داشتم:
    خوب با ازدياد دامنه لغات و مرور نمونه تستهاي منابع ميشه راه افتاد . ولي سوالم در مورد comprehension هست. چه جوري ميشه همراه با manage زماني تقريبا 100 درصد مفهموم رو گرفت تا سوالاي مفهومي هم كاملا بشه درست جواب داد. يعني با تمرين و مرور متن هاي بيشتر اين مشكل حل ميشه؟ يا رو skill ؟ البته خود من فكر نميكنم بچه هايي كه R 30ميشن هر چي متن هست رو خونده باشن...
    سلام مریم جان

مسلما" با تکرار و تمرین توانایی شما در درک مفاهیم بالا میره. اما گاهی برای پیدا کردن جواب درست در اون زمان محدود از گزینه های دیگر در سوال مربوطه می تونید کمک بگیرین. با حدف گزینه هایی که از نادرستی آنها اطمینان دارید به جواب صحیح نزدیک تر میشین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

من به شخصه اصلاً خوندن کل متن در ابتدا رو توصیه نمیکنم. به چند دلیل :
    1- متن ها عموماً سخت هستند و احساس گذر زمان در هنگام تند خوانی اولیه متن، باعث عدم تمرکز میشه و با تند خوانی متن ، فقط استرس زیاد میشه و احساس اینکه متن رو نمیفهمی ، باعث میشه از متن هم سر در نیاری.
    2- خوندن اولیه متن تقریباً به تنهایی برای جواب به سوالات کافی نیست، و شما بلاخره مجبور میشید برای جواب هر سوال ، دوباره پاراگراف رو بخونین.
    3- پاراگرف های بعدی ممکنه شما رو به اشتباه بندازه. سوال مربوط به پاراگراف 2 فقط تو پاراگراف 2 جوابش هست. در صورتیکه خوندن پاراگراف های بعدی ممکنه شما رو به اشتباه بندازه

سعی کنید فقط به خوندن همون بخشی که جواب سوال توش هست بسنده کنید. و برید سراغ سوال بعد.
    تنها مشکل سوال انتهایی ریدینگ هست که بیش از 1 امتیاز داره و نیاز داره که متن رو کامل یه نگاهی بهش کرده باشید. این روش برای من همیشه باعث میشه در انتها هر ریدینگ، 5 دقیقه وقت اضافه بیارم. که اون وقت توی اون 5 دقیقه با خیال راحت، و با آشنایی که با متن و محتویاتش پیدا کردم ، یک بار متن رو سریع نگاه کنم تا سوال آخر رو جواب بدم.
    خلاصه این تکنیک منه. "مرور متن در انتهای هر ریدینگ برای سوال آخر" !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من روشی که کار می کنم همون روش سوال به سواله که پاراگراف پاراگراف می ره جلو ... خوب هم جواب می ده ... برای سوال های کلی و مفهومی هم بهترین کار اینکه ردشون کنی و بعدش review کنی ... که وقتی هم که تمام سوال ها رو جواب می دی و می رسی سر این مدل سوال ها دیگه دستت اومده که هر پاراگراف راجع به چی داره حرف می زنه و کل متن داستانش چی هست ... فوق فوقش هم مجبور می شه آدم چند خطی که هیچ سوالی ازش نیومده یه نگاه بندازه تا دیگه کل متن رو خونده باشه یه بار ...

منم با خوندن متن موافق نیستم ... برای اینکه قبل از اینکه دیدی نسبت به سوال ها داشته باشه آدم می خونه و ممکنه اون روش skim کردن زیاد موفق نباشه توی خوندن کل متن توی 4 دقیقه ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من در چندتا تولیمو که امتحان دادم (البته چون بحث روی سرعت خواندن هست) اول متن رو میخوندم و اعتقادی به مرور اولیه سوال ها نداشتم
    این رو بگم که اصلا ریدینگ 5 ام رو نمیرسیدم بخونم- یه کم که پیشرفت کرده بودم میخوندمش اما به سوالات نمیرسیدم

در تولیمو بعدی اول سوال ها رو دیدم و بعد رفتم سراغ متن و skimming
    خیلی بهتر واسه من جواب داد- چون تو PbT در ریدینگ 64 گرفتم که خیلی به نمرم کمک کرد
    کلا به نظرم خوندن سوال ها در ابتدا خیلی کمک میکنه به تسریع خودن بعدی متن

من یک تجربه را میگم که از نظر خیلیها ممکنه عجیب باشه. البته با دوستانم هم بعد از امتحان صحبت میکردم آنها هم موافق وبدند.

ظاهرا اولین ریدینگ آزمون IBT سخت است. با دیدن آنها روحیه خود را از دست ندهید و اگر خواستید سراغ بعدی بروید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

سلام
    من تا حالا iBT ندادم. میشه بگید دکمه review دقیقاً چی کار میکنه؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    من یک تجربه را میگم که از نظر خیلیها ممکنه عجیب باشه. البته با دوستانم هم بعد از امتحان صحبت میکردم آنها هم موافق وبدند.

ظاهرا اولین ریدینگ آزمون IBT سخت است. با دیدن آنها روحیه خود را از دست ندهید و اگر خواستید سراغ بعدی بروید.
    مگه ميشه 1ريدينگ رو كامل رها كرد و رفت سر بعدي؟؟؟؟چه جوري؟يعني nextبزنيم تا تمام سوال هاي ريدينگ اول بره يا با گزينه خاصي ميشه از ريدينگ اول به دوم رفت؟
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

Junior Member

این سوال منم هست. کسی می تونه یه کم توضیح بده درباره review? آیا بعد از تموم شدن سوالات هر reading میشه ازش استفاده کرد یا بعد از تموم شدن کل reading ؟ بعد هم آیا استفاده از اون وقت زیادی می بره که از وقت امتحان کم کنه؟ بعد هم توی این کار میشه جواب رو عوض کرد؟ یا فقط میشه سوالی که Skip شده رو جواب داد؟
    اگه واقعا با این گزینه بشه برگشت و سوالها رو دوباره جواب داد به نظر منم خوندن همه متن کار بیهوده ایه و بهتره آدم پارگراف به پاراگراف جلو بره و سوالهای مفهومی رو هم آخر جواب بده.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

REVIEW botton :

کلآ این انتخاب رو بهتون می ده که لیست سوال ها رو ببین و ببینن به کدوما جواب دادین و به کدوما جواب ندادین ... بعدش اگه روی هر کدوم از سوال ها کلیک کنین شما رو می بره به اون سوال و می تونین هم جواب رو تغییر بدین و هم اگه NOT ASWERED هست سوال بهش جواب بدین ...

سعی کنین اون امتحانی که توی پروفایلتون هست و ETS آن لاین گذاشته حتمآ بدین ... ! با فرمت و طرز کار application امتحان آشنا می شین ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)