صفحه 8 از 124 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : رفع اشکال iBT reading

به نظر من برای این C درسته تر از D که :
    قبل از D با جزئیات بیشتری به فرکانس tune و رنگ ها رو مثال زده ..معمولآ یه تعریف و نظریه رو اول می آرن بعد براش مثال های ریز می زنن که اینجا رنگ ها رو برای tune های 1000 و 4000 و 200 آورده ... می شه جمله رو به عنوان نتیجه گیری هم در نظر گرفت اما چیزی توی پاراگراف داده شده وجود نداره نشون بده این نتیجه گیریه ...
    همون C درست تره ...

من این تست ها رو بیشتر طوری می زنم که make sense می کنه برام ...

ممنون ،فکر کنم توی این طور موقع ها بهترین چیز همون make sense کردن باشه.
    البته استاد زبان من به من گفته تو امتحان شک کردی داشتی یا B رو بزن یا C ، میگفت از توی یه کتابی خونده که طبق یه آمار گیری ، بیشتر جواب ها B , c بودن

Junior Member

به نظر من انتخاب بین این 2 حالت واقعا سخته. چون گزینه ی D هم به نظر درست میاد. به خصوص چون ترتیب جملات با transiton ها و ... مشخص نشده.
    ولی معمولا برای نتیجه گیری یه واژه مثل hence می آورند که اینجا نداره پس گزینه ی C یه کم قوی تره.
    بعید می دونم مواردی با این ابهامات تو امتحان اصلی پیش بیاد، لااقل برای من که اینطور نبود ولی اگه شما برخورد کردین همین منطق رو در پیش بگیرین، یعنی اکه ترتیب جمله ی مقدمه و مثالها با عباراتی مثل for example یا hence یا consequently و ... مشخص نشده بود شما این متد رو در پیش بگیرید :
    اول مقدمه و بعد مثالها
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Junior Member

اگه منظورش گزینه ی D بود، باید سوال به گونه ای مطرح می شد که مفهوم نتیجه گیری رو میرسوند. مثلا جمله ی جا افتاده رو به این صورت عنوان می کرد:
    Therefore researchers found that ...
    البته اگه برای مثال تو متن پاراگراف ناقص می آورد:
    ... different types of music. For example white, yellow and ...
    خوب این سوال رو ساده میکرد و شما به راحتی گزینه ی C رو انتخاب میکردین
    ولی حالا که اینطوری نیست، و از کلمات مرتبط کننده ی جمله ها مثل therefore استفاده نشده نزدیک ترین و معقول ترین جواب اینه که اول یه مقدمه گفته بعد روش مثال زده یعنی همون گزینه ی C درسته.
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    به نظر من برای این C درسته تر از D که :
    اما چیزی توی پاراگراف داده شده وجود نداره نشون بده این نتیجه گیریه ...
    همون C درست تره ...
    همونطور که manelia عزیز توضیح داد :

therefore , so , hence

در واقع شما می تونین بگین که اول مثال ها رو اوورده و بعدش نتیجه گیری کرده (یعنی D درسته !) اما باید یه علامتی از این نتیجه گیری داشته باشه ...
    اگه بخواین اینطوری استنباط کنین خیلی راحتتره که نتیجه بگیرین که C درسته .. یعنی اول مقدمه بیاد و بعد هم مثال هاش !

قطعا C درسته چون اونها خیلی به سیستماتیک بودن متن اهمیت می دن هیچ وقت توی متن اول مثال نمیاد بعد حالت کلی بیان بشه اگه دلتا رو یه ایرانی نوشته بود شاید گزینه d هم درست می شد.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

مرسي از راهنمايتون ..1سوال توي كتاب بارونز قسمت ريدينگ وقتي معني كلمه ها رو ميپرسه خيلي اسونه يعني به خود متن هم نياز نداره ...من همه رو درست ميزنم .....ولي برعكس امروز از لانگمن كه زدم تمام غلط هاي ريدينگ ماله vocabبود...!!مي خوام ببينم معني كلمه ها توي امتحان اصلي مثل بارونز هست؟؟يعني راحت بدونه متن ميشه زذ يا نه؟؟و اين كه من اخر نفهميدم بچه هايي كه امتحان دادن نمره ليسنيگ نزديك به بارونز بوده يا دلتا؟؟
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

نقل قول نوشته اصلی توسط narges B
    مرسي از راهنمايتون ..1سوال توي كتاب بارونز قسمت ريدينگ وقتي معني كلمه ها رو ميپرسه خيلي اسونه يعني به خود متن هم نياز نداره ...من همه رو درست ميزنم .....ولي برعكس امروز از لانگمن كه زدم تمام غلط هاي ريدينگ ماله vocabبود...!!مي خوام ببينم معني كلمه ها توي امتحان اصلي مثل بارونز هست؟؟يعني راحت بدونه متن ميشه زذ يا نه؟؟و اين كه من اخر نفهميدم بچه هايي كه امتحان دادن نمره ليسنيگ نزديك به بارونز بوده يا دلتا؟؟
    من دلتا رو که میزدم ، معنی لغت ها توی Context رو سوال کرده بود ،یعنی مثل لانگمن،
    بارونز اوایلش تونطوریه ، شما تا مدل تست چند زدی؟
    من دیروز 4 رو زدم با اینکه معنی لغت رو میدونستم اما اصلا نمیتونستم جواب رو بزنم ، فکر کنم توی امتحان مثل لانگمن باشه

Junior Member

من تا سر 4زدم ...آخه تمام غلط هام ماله vocabبود نمي دونم چرا...من يه تست كامل از cdلانگمن زدم حالا يه سوال مثلا قسمت اول ريديگ و ليسنينگ يه متن هست كه گفته چيكار كنين و اينا...كه ميشه escape كرد اگر اين متن روescape نكنين خودش وارد نميشه؟؟توي لانگمن كه اينجوري بود يعني تا continueرو. نزنم خودش نميره...اين قسمت از امتحان كه جر وقت حساب نميشه درسته؟پس ميشه continueرو نزد و چند لحظه استراحت كرد؟؟همين كه يه پلك بزنم ...
    مرسي

Junior Member

سلام
    من 14 روز به امتحانم مونده و از بارونز 3تا تست ديگه دارم بقيه رو زدم لانگمن رو هم كتاب و هم cdرو به غير از 3 تا تستاش زدم....امروز يه تست از كاپلان زدن :-Xواي خيلي سخت بود يعني افتضاح دادم... :-[ حالا با توجه به اين كه امتحانم نزديكه بازم تست ها ي كاپلان رو بزنم يا بيخيال شم؟؟اصلا امتحان مثل كاپلان هست؟؟كلا پيشنهاد ميكنين يا نه؟
    مرسي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)