صفحه 9 از 124 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1239

موضوع: مشاوره در خصوص iBT Reading

پیش فرض پاسخ : رفع اشکال iBT reading

نقل قول نوشته اصلی توسط narges B
    سلام
    من 14 روز به امتحانم مونده و از بارونز 3تا تست ديگه دارم بقيه رو زدم لانگمن رو هم كتاب و هم cdرو به غير از 3 تا تستاش زدم....امروز يه تست از كاپلان زدن :-Xواي خيلي سخت بود يعني افتضاح دادم... :-[ حالا با توجه به اين كه امتحانم نزديكه بازم تست ها ي كاپلان رو بزنم يا بيخيال شم؟؟اصلا امتحان مثل كاپلان هست؟؟كلا پيشنهاد ميكنين يا نه؟
    مرسي
    سلام...البته فکر می کنم جای این سوال و جای جواب من تحت این تاپیک مناسب نیست...اما از اونجایی که نگرانیت رو درک میکنم بهت یه پیشنهاد میدم...راستش من پارسال امتحان دادم (البته امسال هم برای بالابردن نمره ام میخوام مجددن امتحان بدم) من 90/120 شدم...می خوام بهت بگم...اصولن امتحان یه چیزی مثل همون longman نه سخت تر و نه آسون تر با این تفاوت که شما cd های longman رو تو محیط خونه و با آرامش می زنی و اونجا قرار یه امتحان با همه دلهره هاش رو بدی...همین...پس if I were you که البته هستم تقریبن بیشتر انرژِیم رو روی شبیه سازی فضای امتحان و زدن complete test های longman از روی CD هاش می گذاشتم...موفق باشی رفیق
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رفع اشکال iBT reading

Dear Sara joon these are the kind of fault answers which I mentioned about being between a rock and a hard place whenever I am
    going to choose the right one , I am going to deal the portion of the corresponding passage too, here they are:

example1:

the railroad developed its own language. the trains" were the large farm wagones that could conceal ad carry a number of people. the " trackes" where tha backcountry roads that where used to elude the slave hunters. the "station" where the homes and hiding places where the slaves were fed and cared for as they moved north. the "agantd" were the people who planed the escape routes. the" conducters" where the fearless men and women who led the slaves toward the freedom. the "passengers" were the slaveswho dared to run a way and break for liberty. Passengers paid no fare and conductors recieved no pay.

question: the author discusses the language of the underground railroad in paragraph ... in order too:
    a- trace the history of American English words
    b- illustrate the secret nature of the scape
    c- point out that some words have more than one meaning
    d- compare the underground railroad to order the railway.

the correct answer is B and I chosed it but after a while I changed it in to the C which is wrong

Example 2!:

as the same time , compensating amounts of water are drawn from all points 90 degree away from these tidal "bluges" as the earth rotates, a sequence of two high tides and two low tides is produced each day.

question:
    the word" pluges" in paragraph... is closet meaning to
    a- currents
    b- ridges
    c- increases
    d- waves

the right one is C and I chaneged it in to B and B is finally fault!

Example3!:

first step in decoding of the hieroglyphics was the undrestanding that oval " frames" throughout the hieroglyphics, known as cartouches or royal ring

question:
    the word frame could best be replaced by
    a- letters
    b- meanings
    c- pictures
    d- borders
    the right one is d and I finally chosed b!!!!

example 4!:

champollion had decoded the heroglyphs used in the cartouches that named the Non- Egyptian "rulers" and deterrmined which souneds each hieroglyph represnted.

question:
    the rulers in paragraph could best be replaced by:
    a-measures
    b- monarchs
    c- lawyers
    d- calculators

I chose b and the correct one is b and then changed it to c !!!

hope you can help your laughing to my mistakes....

thanks very much

پیش فرض سرعت همراه دقت در reading

چطوری سرعت رادر ریدینگ بالا ببرم که از تعداد پاسخهای صحیح کم نشه؟ من آخرین متن رو اصلا نمی رسم بخونم.

ممنون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : سرعت همراه دقت در reading

من تجربه خودم رو میگم شاید بدردت خورد
    منم ریدینگ 5 ام رو اصلا نمیرسیدم بخونم
    بعد که خیلی هنر کردم خودش رو میرسیدم بخونم سوالاش رو وقت نمیکردم
    شاید خندتون بگیره اماااااا.......
    چون من مجبور بودم برای تکمیل کتابی همش از سایت های اینترنتی و مقالات و نوشته های آنلاین استفاده کنم نان استاپ تو اینترنت بودم- این درحالی بود که اگرچه اینترنتم از دانشگاه ساپورت میشد ولی میخواستم در وقت کمتر مطالب بیشتری و بخونم و .....فکر کنم فهمیدید نتیجه کار چی شد!! وقتی حتی فرمت های کاغذی متون رو میخوندم هنوز فکر میکردم تو اینترنتم و تو گویی کسی دنبالم گذاشته-ای ول - فرار از کم شدن سهمیه اینترنت محدود من باعث شد به خوندن سریع و تصمیم گیری سریع عادت کنم- تو امتحان بعدی فکر کنم سه چهار تا تست رو اشتباه زده بودم شاید هم کمتر
    اما نظریه من رو بخونید-این فعلا یه فرضیه هستش ولی واسه خودم ثابت شده

ریدینگ ها رو درست فهمیدن مثل دونستن چگونه یک غذا رو درست کردنه!!
    شما اگه لوازم اولیه بسیار خوبی داشته باشید مثلا در تهیه یک سوپ-هنوز نمیتونید یه سوپ خوب درست کنید-حتی اگه بهترین مواد اولیه رو داشته باشید- اینجا مواد اولیه همون باند بغات شماست
    حالا چی اگه شما تهیه سوپ رو منظورم همون recipe رو خوب بلد باشید اما مواد نداشته باشید؟؟ بازم نمیتونید درست کنید- اینجا دستورالعمل همون گرامره
    جمع بندی: فهمیدن دقیق همون دونستن گرامر و لغاته و سریع خوندن همونطور که سارا گفت skill هاست-مثل اینکه چقدر شما سرعت دارید تو تهیه سریع یه سوپ!! آشپزها سریع این کارو میکنند چون ماهر هستند و تمرین کردند...
    skill ها با تمرین بدست میاد-مثل مثال بالای من که اسکیل رو با فرض کردن اینکه اینترنتم داره میپره بدست آوردم- خنده داره نه؟؟ اما کار کرد

ممنون از راهنمایی هاتون فقط:

چطوری دایره لغت رو زیاد کرد؟ یا بهتره بگم وقتی SAMPLE های سالهای پیش را میزنیم :

باید بعد از اتمام تست لغتها رو در بیاریم و حفظ کنیم یا فقط تست بزنیم و بریم؟ اگه بخواهیم لغتها رو در بیاریم که خیلی وقت می بره.

بهترین حالتی که شما میتونید دایره لغتتون رو بهبود ببخشید یادگیری کلمات در متن هست.
    تست زدن هم خیلی کمک کننده است. کمیت تست مهم نیست مهم اینه که شما کلمات رو یاد بگیرید تا وقتی لغت خاصی مجددا" در سوال دیگری مطرح شد با مشکل مواجهه نشید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

افزایش دایره لغات دوپینگی نیست-یعنی یک شبه نیست وگرنه یادتون میره- لغات در ذهن باید ادراکی بشند به نوعی-ادراکی؟؟؟!!!

لغات ادراکی یاcognitive لغاتی هستند که هنگام خوانده شدن در یک متن، معنی آنها بدون زحمت و فکر کردن به طور خودکار به ذهن می آید و معنی خود را فعال می کنند. این لغات هنگام خواندن بلافاصله در ذهن تداعی شده و یا شکل می گیرند (visualization) . توجه کنید این لغات بدون زحمت و تعلل در هنگام خواندن متن در ذهن درک می شوند. متن های مشکل، متن هایی هستند که عموماً دانشجو از درک معنی آن عاجز است و این خود می تواند بدلیل عدم درک معنی لغات آن متن باشد. نکته قابل توجه در خواندن سریع دانستن همه معنی لغات نیست؛ در این صورت شاید یک متن فهمیده شود ولیکن در مدت زمان زیاد که این حالت هرگز برای امتحانات با زمان محدود (timed) مورد قبول نیست. در کنار موضوعاتی مانند آشنایی قبلی دانشجو با موضوع، دامنه لغات زیاد و تسلط بر گرامر، داشتن دامنه زیادی از لغات ادراکی به خواندن متن سرعت می بخشد. فرض کنید شما با جمله:
    Water or oil under pressure is commonly used as a source of power.
    در یک متن روبرو می شوید، این جمله دارای کلماتی است که احتمالاً در اثر تکرار زیاد در ذهن شما در دوران تحصیل به دامنه لغات ادراکی شما پیوسته اند. به عنوان مثال کلمات water, oil, pressure, commonly, used, source and power کلماتی نیستند که شما برای ترجمه آنها زمان صرف کنید. دقیقاً در حین خواندن، این کلمات در ذهن فعال شده و معنی آنها در ذهن نقش می بندد. آیا شما در حین خواندن این جمله وقتی را برای یادآوری معانی water, oil, pressure, source, … صرف می کنید؟ احتمالاً پاسخ شما منفی است. اگر پاسخ شما منفی است، این کلمات برای شما ادراکی هستند. نتیجه ادراکی بودن این کلمات برای شما نیز اکنون مشخص است، شما نه تنها این جمله را درک کرده و فهمیده اید، بلکه با سرعت هرچه بیشتری این عمل را انجام داده اید. قرار گیری تعدادی از این جملات، یک متن کامل را سازمان دهی می کند و در صورتیکه دامنه لغات ادراکی ما بیشتر باشد، سرعت درک متن نیز برای ما بیشتر می گردد. مطلب دیگر اینکه لغات ادراکی در طی یک شب در ذهن ما نقش نبسته و همچنین یک ویژگی وراثتی نیز نمی باشند. خواندن، تمرین و تکرار کلمات کاملاً دشوار و ناآشنا را به سمت ادراکی شدن هدایت می کنند.
    این مطالب بالا حق کپی رایت داره-از کتاب خودم کپی پیست کردم - اما با ذکر منبع (ApplyAbroad) اشکال نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mandegar
    ممنون از راهنمایی هاتون فقط:

چطوری دایره لغت رو زیاد کرد؟ یا بهتره بگم وقتی SAMPLE های سالهای پیش را میزنیم :

باید بعد از اتمام تست لغتها رو در بیاریم و حفظ کنیم یا فقط تست بزنیم و بریم؟ اگه بخواهیم لغتها رو در بیاریم که خیلی وقت می بره.
    یادگیری لغت یک فرایندمستمره و به قولcountdown عزیز یک شبه نیست
    شما باید لغات رو در متن یاد یگیرید و از تکرار اونها غافل نشید برای به خاطر سپاری لغات می تونید از لایتنر- جی5 و یا نرم افزارهایی که دوستان در همین فروم معرفی کردند استفاده کنید
    اینجا رو ببینید http://www.applyabroad.org/forum/ind...pic,769.0.html

لازم نیست شما همه لغات یک متن رو بیرون بیارید می تونید معانی لغات رو حدس بزنید

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای iBT Reading

سلام
    دوستان اجازه بديد نكته اي رو خدمتتون بگم: اگه براي ريدينگ ibt واقعا خواهان پيشرفت سريع هستيد، از همين امروز! شروع كنيد به متن خواني، حالا از رو CD ها كار ميكنيد يا از رو نت، فرقي نداره، فقط چشمنون رو عادت بديد به متن خواني سريع، معمولا همه بچه هايي كه ibt ميدن با فرمت سوالا آشنا ميشن بعد يه چند بار تست كار كردن، ولي اگه بعدش score محاسبه اي تون كم ميشه به خاطر اينه كه چشمتون عادت نداره به متن سريع خواني از رو مونيتور. و سرعت انتقال تون كمه و اين جز با تمرين فراوان و متن خواني حاصل نميشه. ببينيد از رو نت ميتونيد متن هاي مختلفي رو از ويكي در موضوعات natural , science, energy, environment, history, geology, و ....... جمع كنيد و كار كنيد . من يه نمونه متن كه از نت جمع آوري كردم ميذارم اينجا. آقا ناصر هم يه فايل All گذاشتن قبلا كه مفيده. يه نرم افزاري رو هم كه از رو نت free ايش رو دانلور كرده بودم - ميتونيد فابل pdf رو در اين نرم افزار بذارين و با سرعت هاي مختلف بخونيد، فكر كنم نتونم بذارم اينجا چون متاسفانه 10 M هست حجمش ولي لينكش رو پيدا كنم ميذارم خودتون dl كنيد.-- متن رو در اون نرم افزار يا همينجوري بذارين جلو چشمتون و فقط سعي كنيد با بالاترين سرعتي كه ميتونيد بخونيدش. جملات قبل رو ديگه نگا نكنيد. كلمات جديد رو مكث نكيند. و فقط رو به جلو جمله رو بخويند. comprehension خودش انجام ميشه .در بلند مدت با skill هاي جوابگويي به سوالات R اگه ميكس بشه جواب ميده.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mandegar
    چطوری سرعت رادر ریدینگ بالا ببرم که از تعداد پاسخهای صحیح کم نشه؟ من آخرین متن رو اصلا نمی رسم بخونم.

ممنون
    سلام
    البته شما عنوان موضوع رو براي امتحان pbt مشخص نكرديد. ولي از امور پيداست كه منظورتوون امتحان pbt هست. ولي همينطوري كه بچه ها ميگن R يه اسكيل هست و با تمرين فراوان و موثر پيشرفت ميكنه. اگه ibt احيانا مد نظر شما يا ساير بچه ها بود ، لطفا اين موضوع رو هم ببينيد، مطالب خوبي در مورد پيشرفت دادن R گفته :
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,1586.75.html

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)