صفحه 156 از 164 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161162163164 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1632

موضوع: دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

پیش فرض پاسخ : دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

سلام دوستان. من یه سوال دارم. تاپیک های زیادی رو تو این سایت خوندم اما پاسخم رو پیدا نکردم. دوست دانشجوی من با ویزای f1 اینجا تو امریکا در اثر یه حادثه سه هفته پیش ضربه مغزی شد به همراه شکستگی چندین عضو و الان تو بیمارستانه. البته بعد از چندین بار جراحی حالش رو به بهبوده. میخواهیم تلاش کنیم پدر و مادرش بیان چون خیلی بی قراره و از طرفی بعد از مرخص شدن تا ماه ها نیاز به کمک برای راه رفتن و ... داره، مدارک پزشکیش رو داریم و یه نامه از دانشگاه. میخوام بدونم ایا سفارت ها بخش خاصی برای ویزاهای اضطراری دارند؟ توی سایت سفارت و انواع ویزا، ویزا برای درمان هست اما چنین موردی پیدا نکردم که خانواده بتونن برای فرزند بیمارشون بیان. ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام،
    كلا به پدر مادر ها نميدن؟ كسي نمونه اي سراغ نداره كه ويزا گرفته باشه؟

Junior Member

امروز پدر و مادر من با استناد به بند 214 در باکو رد شدن. دوستان اگر پدر و مادرشون اخیراً رد شدن، لطفا کنند اینجا بگن که آیا اونها هم با استناد به همین قانون رد شدن؟ چون اینا اصولاباید به قانون 212F استناد میکردن.

پدر و مادر من هم امروز از ترکیه رد شدند. افسر خانم ازشون پرسیده که بار اولتونه میخواید برید که جواب مثبت بوده. هیچ کدوم از مدارک رو چک نکرده. براش توضیح دادن که برای عروسی دخترشون میخوان برن. و فقط گفته نمیشه. تو برگه قرمزی که بهشون داده به ترول بن و فرمان ریاست جمهوری اشاره شده و دلیل رد شدنشون بوده.
    من اگه میدونستم آمار رد شدن ها اینقدر بالاست وقت رو کنسل میکردم تا تکلیف دادگاه عالی معلوم بشه. 320 دلار هزینه وقت گرفتن + هزینه های سفر برای هیچ.

سلام دوستان، مادر من با ویور رفتن سفارت، گفتن فقط یه نگاه کاملاً بی تفاوت به صفحه اول فرم ویور کرده، برخلاف بقیه که بدون ویور بودن و درجا ، بدون هیچ سوال و جوابی ریجکت شده بودن، کلی سوال پرسیده بوده، وضعیت منو پرسیده، در نهایت چند روز میخواین بمونین! و بعد از ده دقیقه با بند ۲۱۴ رد کرد!!!!
    شاید دلایل خیلی قوی مثه اورژانس های پزشکی بتونن با ویور بیان اما به نظرم برای دلایلی مثه دلتنگی و عروسی بچمو .... ویور فایده نداره، و من الان فکر میکنم کاش ویور نبرده بودن، حداقل درجا بدون این همه سوال و جواب های پر استرس با بند تراول بن ریجکت میشدن نه ۲۱۴

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

فکر کنم این قضیه waiver کمی‌ اشتباه برداشت شده اینجا. تشخیص اینکه کسی‌ باید شامل waiver بشه یا نه کاملا به عهد مسٔول پروندست، و این waiver که همه دارن می‌نویسن در حقیقت یک جور درخواست که توضیح میده چرا اون شخص باید شامل waiver بشه (برای قانع کردن مسٔول پرونده). این هم که چه کسی‌ باید شامل بشه اصولا تعریف قانونی‌ صحیحی ازش نشده، ولی‌ بنا به یک سری دلایل (که توضیحش طولانیه)، حدس عمومی‌ بر اینه که کسانی‌ شامل میشن که اگر مستثنی نشان از این حکم بهشون فشار ناروا میاد (undue burden).

اینکه چی‌ ناروا هست جایی که من فکر می‌کنم برداشت اشتباه می‌شه. تشخیص این بستگی داره به اینکه از اول اصولا یک نفر چقدر حق و حقوق داره تحت قوانین آمریکا (مثل اینکه بگیم اینکه چقدر کسی‌ حقش خورده می‌شه بسته به اینه که از اول چه حقی‌ داشته). در این زمینه هم دانشجو‌های خارجی‌ از اول حق قانونیشون بسیار کمه (تقریبا صفر می‌شه گفت). به این دلیل توضیح اینکه مثلا اگر والدین یک دانشجوی خارجی‌ نتونن بیان به دیدنش باعث فشار زیاد یا هر دردسری برای دانشجو می‌شه undue burden نیست، چون از اول اون دانشجو حقی‌ نداشته که حالا بخواد پایمال شه. البته شاید دیده صحیحی نباشه، ولی‌ خوب دید قانونیش اینه متأسفانه. توصیه من به همه کسانی‌ که شامل این گروه میشن اینه که بیخود به ولیک پول برای این waiver‌ها ندان، و فعلا هم اقدام نکنان چون احتمالش اگر تحقیقاً صفر نباشه تقریبا هست.

Junior Member

ما سيتيزن هستيم و پسرم بخاطر بيماري خاصي كه داره نمي تونه ١٨ ساعت توي هواپيما باشه ..سناتور كاليفرنيا با افسر دوبي مكاتبه كرد و تماس تلفني هم گرفت باز هم مامان منو بعد از يكسال طبق بند ٢١٢ رد كردن ... ديگه اين از ويور و... بالاتره ولي بي فايده !!پس اگه احتمال ميدين ويزا نميدن الكي پدر و مادر خودتون رو براشون دردسر و هزينه درست نكنيد

کاملاً در‌ست میفرمایید، وکلا به من گفته بودن که آمار انجمن وکلای ایران آمریکا نشون میده از دسامبر تا حالا فقط دو نفر با ویور اومدن، و شانس مادر من خیلی خیلی کمه....رفتن به سفارت تصمیم شخصی بود و کاملاً اشتباه! حالا نمیدونم بعداً چقدر اثر منفی این ریجکت بند ۲۱۴ داره

Junior Member

سلام به همگی،

من تقریبا دو ساله که در امریکا مشغول به تحصیلم و چون ویزام سینگل بوده، ایران نرفتم. میخواستم واسه تابستون واسه پدر و مادرم وقت بگیرم که بیان. رشته حساس نمیخونم و پدر مادرم هم ویزای اروپا نداشتن تا به حال.
    با این شرایط موجود، ایا پیشنهاد میدین که وقت بگیرم؟

سلام
    به نظر من براشون وقت سفارت تا قبل از جواب دادگاه سوپريم كه ماه ژوئن جواب ميدن ، بهتره نگيريد. من پدر و مادرم چند بار آمريكا امده بودن و چند سفر اروپا داشتن، ريجكت شدن. و اگر وقت بگيريد، وقت سفارت رو فقط تا شش ماه ميتونيد عقب بيندازيد. ولى قبل از اين قوانين ، پدر و مادر دوستان من كه اينجا دانشجو بودن، بدون سابقه سفر به اروپا به راحتى ويزا توريستى، گرفته بودن،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)