صفحه 1 از 157 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1632

موضوع: دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion

پیش فرض دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

من این کار رو کردم و مشکلی هم نبوده و تونستن ویزا بگیرند.
    نمی‌دونم می‌دونید یا نه، اما دعوت‌نامه برای سفارت آمریکا بر خلاف خیلی از کشورهای دیگه ارزش رسمی نداره، در نتیجه شما لازم نیست که حتما یک نامه رسمی که مورد تایید دفاتر اسناد رسمی قرار گرفته باشه بفرستید. یک نامه خودتون می‌نویسید که مثلا دانشجو هستید و به دلیل مشغله درسی نمی‌تونید برید ایران و تمایل دارید که پدر و مادرتون رو دعوت کنید که بیایند شما رو ببینند. من در نامه ننوشته بودم که من هزینه اقامتشون در آمریکا رو قبول می‌کنم. این یعنی این که اونا خودشون باید نامه از بانک ببرند که نشون بدهند به اندازه کافی پول تو حساب‌شون دارند که خرج و مخارج سفر رو بپردازند. فکر می‌کنم این جوری بهتر باشه، چون تا یک حدودی خیلی منطقی نیست که یک دانشجو (با درآمد خیلی کم) بخواد هزینه‌های سفر پدر و مادرش رو متقبل بشه. البته شاید هم مشکلی نباشه اگه این کار رو بکنید، ولی به هر حال من هزینه‌ها رو متقبل نشده بودم.

غیر از دعوت‌نامه من تاییدیه اشتغال به تحصیل هم از دانشگاه گرفتم و به همراه دعوت‌نامه براشون فرستادم. اونا دیگه خودشون اقدام کردند و ویزا رو گرفتند.
    چند تا مساله هست که که ویزا گرفتن رو برای پدر و مادرها سخت می‌کنه: پدر و مادر هیچ وقت قبلا سفر اروپا و آمریکا نداشته‌اند. شما تازه اومدید آمریکا (کمتر از یک سال). شما هیچ برادر و خواهری تو ایران ندارید.
    در صورتی که هیچ کدوم از این مسایل نباشه احتمال ویزا گرفتن‌شون زیاده.

مدارکی هم که باید ببرند عمدتا مدارک مالیه، مثل سند خونه، نامه از بانک، نامه اشتغال به خدمت (در صورتی که کار می‌کنند.) و بقیه مدارکی که در سایت سفارت گفته شده.

Junior Member

سلام
    من سوال مشابه دارم اگه ویزای کسی f2 باشه اون هم می تونه پدر و مادرشو دعوت کنه

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط bita2
    سلام
    من سوال مشابه دارم اگه ویزای کسی f2 باشه اون هم می تونه پدر و مادرشو دعوت کنه
    شما می‌تونید به اتفاق همسر‌تون یک نامه بنویسید و پدر و مادرتون رو دعوت کنید. یک نامه تاییدیه هم از دانشگاه همسرتون که روی ویزای F-1 هست، بگیرید و براشون بفرستید. از دوستان خود من بوده‌اند که به این شکل مادرشون رو دعوت کرده‌اند و ویزا هم گرفته‌اند.

lemonzy
    Guest

سلام
    من هم مشکل مشابه بلکم سنگین تر دارم
    مادر من چندین بار تابه حال از سفارت آمریکا reject شده از dobay, turkey,germany (خاله ام دعوتش کرده بود)
    من می خواهم برای عید دعوتشون کنم و به دلایل خوانوادگی حتما یاید هر دو را دعوت کنم یا هر دو یا هیچ کدام
    خواهری هم دیگر ندارم, در مورد نامه واقعا من خودم هم بنویسم برای سفارت؟ نامه دانشگاه رو گرفته ام
    سوال دیگه کجا اغدام کنند احتمالش بیشتره؟
    مرسی از توجه تون. از طرز نوشتار هم معذرت می خواهم.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط lemonzy
    سلام
    من هم مشکل مشابه بلکم سنگین تر دارم
    مادر من چندین بار تابه حال از سفارت آمریکا reject شده از dobay, turkey,germany (خاله ام دعوتش کرده بود)
    من می خواهم برای عید دعوتشون کنم و به دلایل خوانوادگی حتما یاید هر دو را دعوت کنم یا هر دو یا هیچ کدام
    خواهری هم دیگر ندارم, در مورد نامه واقعا من خودم هم بنویسم برای سفارت؟ نامه دانشگاه رو گرفته ام
    سوال دیگه کجا اغدام کنند احتمالش بیشتره؟
    مرسی از توجه تون. از طرز نوشتار هم معذرت می خواهم.
    راستش من نمی‌دونم کجا احتمال گرفتن ویزا بیشتره. پدر من و پدر و مادر چند تا از دوستانم همگی از دوبی گرفته بودند، ولی این دلیل نمی‌شه که دوبی احتمالش از بقیه جاها بیشتر باشه.
    در مورد نامه هم، بله شما خودتون باید نامه بنویسید.

Junior Member

سلام

میشه منو لطفا راهنمایی کنید. چه فرم هایی باید پر بشه در سایت سفارت؟ من می خوام برای خانواده دوستم اقدام کنم و می خواستم بدونم که چه فرم هایی را باید براشون پر کنم. در ضمن نوع ویزایی که میگیرن چی هست؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mina_rk
    سلام

میشه منو لطفا راهنمایی کنید. چه فرم هایی باید پر بشه در سایت سفارت؟ من می خوام برای خانواده دوستم اقدام کنم و می خواستم بدونم که چه فرم هایی را باید براشون پر کنم. در ضمن نوع ویزایی که میگیرن چی هست؟

ممنون

امیدوارم این لینک کمکتون کنه

http://www.travel.state.gov/visa/tem...ypes_1264.html
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

سلام به همگی.
    بچه ها 1 سوال: اگه با ویزای F1 بخواهم خانواده ام رو دعوت کنم بیان منو ببینن، به نظر شما به مادر +پدرم راحت تر ویزا می دن یا به مادر +خواهرم. خواهرم 24 سالشه مجرده و دانشجوی فوقه.

ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

ApplyAbroad Champion

به نظر من که واضحه که به خواهرتون احتمالا ویزا ندهند ...

Junior Member

پیش فرض نمونهٔ دعوت نامه واسه بازدید پدر و مادر از آمریکا هنگام تحصیل فرزند

سلام به همهٔ دوستان،
    کسی‌ نمونهٔ دعوت نامه واسه بازدید پدر و مادر از آمریکا هنگام تحصیل فرزند داره که آپلود کنه؟؟ من هر چی‌ گشتم نتونستم نمونه اینجا پیدا کنم، لطفا کسانی‌ که میتونن راهنمائی کنن، یه سوال دیگه که داشتم بهتره پدر و مادرم با هم تو یک پاسپورت باشن، یعنی‌ مادرم تو پاسپورت پدرم باشه که حالتی پیش نیاد که یکی‌ ویزا بگیر و یکی‌ نگیره؟اصلا چنین کاری شدنیه؟ از نظر سفارت قابل قبوله؟
    کسانی که تجربه اخیرا دارن، کدوم سفارت بهتره واسه پدر مادرها؟ یعنی‌ احتمال گرفتن ویزا کجا بیشتره؟
    لطفا اگه جواب عین سوال های منو میدونین پاسخ بدین، من تو سایت نتونستم جوابشو پیدا کنم، خیلی‌ ممنون

خیلی‌ ممنون از همگی‌

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)