من این کار رو کردم و مشکلی هم نبوده و تونستن ویزا بگیرند.
نمی‌دونم می‌دونید یا نه، اما دعوت‌نامه برای سفارت آمریکا بر خلاف خیلی از کشورهای دیگه ارزش رسمی نداره، در نتیجه شما لازم نیست که حتما یک نامه رسمی که مورد تایید دفاتر اسناد رسمی قرار گرفته باشه بفرستید. یک نامه خودتون می‌نویسید که مثلا دانشجو هستید و به دلیل مشغله درسی نمی‌تونید برید ایران و تمایل دارید که پدر و مادرتون رو دعوت کنید که بیایند شما رو ببینند. من در نامه ننوشته بودم که من هزینه اقامتشون در آمریکا رو قبول می‌کنم. این یعنی این که اونا خودشون باید نامه از بانک ببرند که نشون بدهند به اندازه کافی پول تو حساب‌شون دارند که خرج و مخارج سفر رو بپردازند. فکر می‌کنم این جوری بهتر باشه، چون تا یک حدودی خیلی منطقی نیست که یک دانشجو (با درآمد خیلی کم) بخواد هزینه‌های سفر پدر و مادرش رو متقبل بشه. البته شاید هم مشکلی نباشه اگه این کار رو بکنید، ولی به هر حال من هزینه‌ها رو متقبل نشده بودم.

غیر از دعوت‌نامه من تاییدیه اشتغال به تحصیل هم از دانشگاه گرفتم و به همراه دعوت‌نامه براشون فرستادم. اونا دیگه خودشون اقدام کردند و ویزا رو گرفتند.
چند تا مساله هست که که ویزا گرفتن رو برای پدر و مادرها سخت می‌کنه: پدر و مادر هیچ وقت قبلا سفر اروپا و آمریکا نداشته‌اند. شما تازه اومدید آمریکا (کمتر از یک سال). شما هیچ برادر و خواهری تو ایران ندارید.
در صورتی که هیچ کدوم از این مسایل نباشه احتمال ویزا گرفتن‌شون زیاده.

مدارکی هم که باید ببرند عمدتا مدارک مالیه، مثل سند خونه، نامه از بانک، نامه اشتغال به خدمت (در صورتی که کار می‌کنند.) و بقیه مدارکی که در سایت سفارت گفته شده.