صفحه 132 از 164 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1632

موضوع: دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Gilian نمایش پست ها
    سلام
    برادر من سه ساله با ویزای دانشجویی آمریكاست . من شاغل متاهلم و مادرم بازنشسته هستن.
    هردو وقت از سفارت امریكا (دوبی ) گرفتیم برای دیدن برادرم. و هیچ كدوم تا بحال امریكا نرفتیم.
    مداركی كه داریم می بریم اینا هستند:
    ·
    مدارك شناسایی (شامل پاسپورت و ویزاهای توش و... ) و مدارك شغلی
    ·
    نامه ای از برادرم خطاب به سفارت مبنی بر درخواست از سفارت كه به ما ویزا بدن و توضیح این كه خودش كجاست و چیكار میكنه و چه ویزایی داره و ...اینو برام ایمیل كرده و قراره پرینت كنم ببرم
    ·
    ترجمه سند ملكی خودم و سند ملكی مادرم
    ·
    فرم آی 20 رو برادرم برام ایمیل كرده كه پرینت كنم و ببرم.
    · DS160 Confirmation
    ·
    گواهی تمكن مالی هردومون
    ·
    پرینت از ویزای برادرم
    · Instructions
    كه خود سفارت گفته پرینت بگیرین بیارین

·
    آیا موردی هست كه با توجه به لیستی كه نوشتم ، نشون می ده نمی دونیم و چیزی هست كه باید ببریم و جزو موارد بالا نگفتم ؟

· بدون من ، رفتن برای مادرم خیلی سخت می شه ولی باز هم تنها رفتن رو به این كه اصلا نره ترجیح میدیم. حالا اینو بگیم ؟ یا گفتنش بدتره و ممكنه نه تنها به من بلكه به مادرم هم ویزا ندن ؟ (مثلا اینطور باشه كه منو qualified ندونن و بگن خوب مامانت هم كه تنها سختشه پس اونم نره.. )

·
    و عرض سوم بنده این كه آیا پرینت گردش حساب (سه ماهه.. شیش ماهه ... )ضروری هست ؟ (گواهی تمكن مالی من كه دارم می برم كلا مربوط به حساب های بلند مدتم هست .حساب بلند مدت هم كه گردش نداره و گردش مربوط به كوتاه مدت می شه ) تهیه پرینت گردش حساب و بردنش برای سفارت مسلما هیچ سختی ای نداره ولی مشكلم اینه كه گردش حساب كوتاه مدتِ من گردش قابل توجه و بالایی نیست. حالا نمی دونم این رو كلا نبرم یا این كه ببرم ؟ در اصل نمی دونم فلسفه ی دیدن گردش حساب ، اینه كه بفهمن وضعیت مالیمون چطوره یا این كه مثلا ببینن بله من واقعا دارم حقوق میگیرم یا هر چیز دیگه . خواهش میكنم اگر تجربه ای در مورد گردش حساب دارید یا چیزی شنیدین بهم بگین لطفا. موقعیت خیلی سختیه و هیچ كدوممون نمیخوایم بعدا افسوس بخوریم كه چیزی رو اشتباه كردیم .. L

*
    آیا هر مدركی كه ترجمه میكنم و می برم (مثلا سند ملكی .. شناسنامه .. كارت ملی... ) باید اصلش رو هم با خودم ببرم یا اصلا می تونم نبرم؟ ترجمه ها مهر دادگستری میخواد؟

*
    خیلی ممنون و ببخشید كه وقتتون رو گرفتم
    سند ازدواج + فیش حقوقی + کارت پایان خدمت + گواهی اشتغال به تحصیل برادرتون ( بقیه میبرن نمیدونم چقدر مهمه)

من بودم نمیگفتم اگه به من نمیدید حداقل به مادرم بدید. کلا هر حرف اضافی به ضرر شماست. هر سوالی کرد فقط به همون سوال بدون توضیحات اضافی جواب بدید.

ترجمه ها مهر نمیخواد٬ ولی اصل را ببرید ضرر نداره٬ خیلی وقت ها هیچ کدوم را حتی نگاه نمیکنه ولی شانسی یه وقت خواست.

گردش مالی را نمیدونم فکر نمیکنم لازم باشه
    ویرایش توسط candid : September 14th, 2017 در ساعت 03:52 AM
    امضا نامرئی

Junior Member

- اصل سند و غیره رو لازم نیست ببرید - ترجمه ی دارالترجمه کافیه و نمیخواد خودتونو معطل مهر دادگستری کنید.
    - همونطوری که candid هم گفته سند ازدواج رو فراموش نکنید. اگر خواهر و برادر دیگه یی دارید که ایران هستن از اونا هم اسم بیارید موقع مصاحبه. از آقایون حتمن کارت سربازی میخوان، فراموشش نکنید.
    - خیلی کمتر پیش میاد که آفیسر روی گردش مالیتون دقیق بشه - با خودتون ببریدش ولی ممکنه اصلن کسی نگاهش نکنه. بیشتر از همه چی مهم اعتماد به نفس شما و مادرتونه، برای نشون دادن اینکه هم از پس هزینه ی سفر برمیاین و هم برای این مدت آمادگی دارین.
    - اگر از برنامه های برادرتون پرسیدن بگین الان دانشجوعه و خیلی تعریف میکنه که چقدر طبیعت آمریکا قشنگه و ما میخایم هم به خودش سر بزنیم و هم اونجا رو ببینیم.
    - اصلن توضیح ندید که ترجیح میدین مادرتون تنها بره تا اصلن نره. کیس ایشون به خاطر شما ریجکت نمیشه و بالعکس.
    - گواهی اشتغال به تحصیل برادرتون مهم نیست، و دعوتنامه یی که دارین هم همینطور. هر چند که بردنش ضرری نداره اما فایده یی هم نداره. اگر اونجا روی ویزای f1 عه خود به خود شرایط دانشجویی رو داره، و نامه هم که یه نامه ی شخصیه و چیزی رو ثابت نمیکنه.

نگران نباشین و سفر خوبی داشته باشین. به احتمال خیلی خوبی هر دو ویزا میگیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University Of Tabriz

پدر و مادرم به همراه خواهرم ۵ مارچ سفارت دوبی وقت داشتند
    خواهرم درجا ریجکت شد و پدر و مادرم هر دو کیلیرنس خوردن
    الان که از اون موقع بیش از ۶ ماه می گذره هنوز تو سایت واشنگتن استتوسشون آپدیت نشده و کیلیر نشدن
    می خواستم بدونم با این اوضاع الان چی کار می تونم بکنم؟ راهی هست که با سفارت دوبی تماس بگیرم و جواب درستی بتونم بگیرم؟ چون از طریق وبسایتشون ایمیل دادم و گفتند که در مراحل بررسی می باشد.
    معمولا چقدر طول میکشه تا ویزای والدین کیلیر بشه؟
    ممنون
    Resume: BS GPA: 15.15/20; MS GPA:3.85/4 ; GRE(Q164/V147) ; 1 publication ; PhD Applicant
    Admission Result: Applying,
    Rejected, Admitted but fund is undecided, Full fund, Partial fund, No Fund
    UMASS, UCONN, Yale, Brown, Northeastern, Tufts, WPI, Boston University

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1990 نمایش پست ها
    پدر و مادرم به همراه خواهرم ۵ مارچ سفارت دوبی وقت داشتند
    خواهرم درجا ریجکت شد و پدر و مادرم هر دو کیلیرنس خوردن
    الان که از اون موقع بیش از ۶ ماه می گذره هنوز تو سایت واشنگتن استتوسشون آپدیت نشده و کیلیر نشدن
    می خواستم بدونم با این اوضاع الان چی کار می تونم بکنم؟ راهی هست که با سفارت دوبی تماس بگیرم و جواب درستی بتونم بگیرم؟ چون از طریق وبسایتشون ایمیل دادم و گفتند که در مراحل بررسی می باشد.
    معمولا چقدر طول میکشه تا ویزای والدین کیلیر بشه؟
    ممنون
    مادر من هم الان 11 ماهه که اپدیت نشده. هیچکدوم از تماسهای من با واشنگتن و سفارت فایده نداشته. این طور که توی فروم کامنت ها رو می خونم افرادی هستند که بعد از یک سال و نیم آپدیت شدند

سلام دوتا سوال داشتم. چه مدت از زمانی که اینجا حضور داریم باید بگذره تا برای پدر و مادر دعوتنامه بفرستیم؟ من الان یک ماهه اینجا هستم و ترمم ۱ هفته هست که شروع شده. سوال دومم اینه که آیا سفارت های کشور های اروپایی راحت تر ویزا میدن به پدر و مادر؟ البته من فقط مادرم قصد داره بیاد. ممنون میشم پاسخ سوالاتم را بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق الکترونیک

سلام، مادر من امروز صبح سفارت دوبی مصاحبه داشت و برگه صورتی گرفت و آفیسر بهش گفته که قبول شده و پاسپورتش رو برای صدور ویزا بفرسته سفارت. من الان سایت واشنگتن رو چک کردم زده refused !!!
    کسی میدونه باید چکار کنم؟ به سفارت ایمیل بزنم یا به واشنگتن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kaka22_milan نمایش پست ها
    سلام دوتا سوال داشتم. چه مدت از زمانی که اینجا حضور داریم باید بگذره تا برای پدر و مادر دعوتنامه بفرستیم؟ من الان یک ماهه اینجا هستم و ترمم ۱ هفته هست که شروع شده. سوال دومم اینه که آیا سفارت های کشور های اروپایی راحت تر ویزا میدن به پدر و مادر؟ البته من فقط مادرم قصد داره بیاد. ممنون میشم پاسخ سوالاتم را بدین.
    خواهشا جواب بدین ممنون میشم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaka22_milan نمایش پست ها
    هر وقت خواستید اقدام کنید. یک نفر میشناسم خودش با پدرش با هم برای ویزا اقدام کردن و با هم اومدن امریکا و پدرش کارهای بچه اش را روبه راه کرد و بعد رفت. اصلا دعوت نامه ای هم در کار نبود.
    سفارت هایی که تعیین شدن٬ دبی ٬ آنکارا و ایروان شانس بیشتری هست ٬‌چون بقیه با کیس ایرانی آشنایی ندارن.
    امضا نامرئی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n82b نمایش پست ها
    سلام، مادر من امروز صبح سفارت دوبی مصاحبه داشت و برگه صورتی گرفت و آفیسر بهش گفته که قبول شده و پاسپورتش رو برای صدور ویزا بفرسته سفارت. من الان سایت واشنگتن رو چک کردم زده refused !!!
    کسی میدونه باید چکار کنم؟ به سفارت ایمیل بزنم یا به واشنگتن؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    تلفن بزن . شمارشون نمیدونم چیه
    امضا نامرئی

سلام دوستان
    یه چند تا سوال داشتم لطف میکنید کسی کمک کنه:

پدرم 15 سال پیش بازنشسته شد و از س_پ_اه اومد بیرون و به کار آزاد مشغول بوده. من راستش نمیدونم تو فرم DS 160 چی بنویسم و چی ننویسم! میشه بگم که کلا به شغل آزاد مشغول بوده؟!! نمیدونم کسی بوده که شرایط مشابه داشته بوده و تونسته ویزا بگیره!؟؟
    دوم اینکه مادر من خانه دار بوده و این دلیل میشه که بگیم شانس بیشتری داره؟
    سوم اینکه، به نظر شما دو نفر و روی یه پرونده بزارم یا جدا جدا اقدام کنم؟
    چهارم اینکه من وقتی میخام Dependant اضافه کنم به چه صورته (منظور من زمانیه که دو نفر روی یه تایم مصاحبه هستن)؟ اطلاعات نفر دوم یا حتی سوم رو به کاملی و مفصلی نفر اول باید پر کنم؟ میشه مادرم رو Main انتخاب کنم و پدرم dependent به مادرم انتخاب کنم؟! آیا اصن فرقی داره کی first applicant و کی second باشه؟!
    آخر اینکه سیستم وقت گیری دو نفره با یه نفره فرق داره؟؟! اینجوری که من متوجه شدم ، برای وقت یه نفره تنوع و تعداد زمانی بیشتری فراهمه.

با سپاس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)