صفحه 56 از 164 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1632

موضوع: دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

پیش فرض پاسخ : دعوت از پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده برای سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanika نمایش پست ها
    سلام دوستان من کمتر از یکسال هست که آمریکا دانشجو هستم. من دو ماه پیش برای 16 فبریه برای پدر و مادرم(مادر معلم بازنشسته و پدر مهندس شغل آزاد و معاف از خدمت) دو وقت مصاحبه جداگانه گرفته بودم و از پدر و مادم خواستم در سفارت بگن که با هم مصاحبه بشوند.
    دیروز پدر و مادر من دبی وقت مصاحبه داشتند و کلیرنس خوردند و افیسر بهشون برگ زرد داد و یک کیس نامبر برای چک کردن ویزا.
    اما من زمانی که در وبسایت زیر کیس نامبر را میزنم وبسایت میگوید که کیس نامبر اشتباه است.
    https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
    دوستان کسی تابحال به این مشکل برخورده است؟
    سوال دوم کسی از دوستان اطلاع دارد که مدت زمان کلیرنس برای پدر و مادران معمولا چقدر است؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    باتشکر
    شاید صفر و حرف او را اشتباه می زنید. آفیسرهای معمولا شماره را دقیق می زنند. اگر این ایراد ادامه پیدا کرد باید از سفارت پیگیری کنید و مثلا اسکن برگه زرد را بفرستید و توضیح بدید مشکل را براشون.

کلیرنس پدر و مادر من دقیقا ۶ ماه طول کشید. پدرم بازنشسته و مادرم خانه دار.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

نقل قول نوشته اصلی توسط hadismoradi نمایش پست ها
    با سلام. منم کاملا کیس مشابه شما داشتم. ۳ ساله آمریکا هستم ، پدرم هم فوت شدن. برای مادر و تنها خواهرم حدود ۲ هفته پیش وقت گرفتم رفتن سفارت دبی. خواهرم رد شد ولی مادرم کلیرنس خورد. یکی دیگه از دوستامون هم برای خواهرش وقت گرفت ولی اونم ریجکت شد. به همین دلیل میشه نتیجه گرفت برای خواهر و برادر (مخصوصا اگه جوون و مجرد باشن) اقدام کردن فقط هدر دادن وقت و هزینه است، به علاوه اینکه یه ریجکت هم میره تو سابقه شون که ممکنه برای آینده براشون مشکل ساز بشه.
    اگر خواهر و برادرتون دانشجو باشن احتمال ویزا گرفتن دارن چون درس نشون می ده که می خوان برگردن. ریجکت شدن هم الزاما چیز بدی نیست. چون کاملا توی پرونده مشخص هست که دلیلش چی بوده. خیلیها با احراز شرایط می تونند دوباره اقدام کنند و ویزا بگیرن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

سلام بچه ها،

من امروز برای پدر و مادرم وقت سفارت گرفتم برای اول آوریل، اما بعدش متوجه شدم که تاریخ انقضا پاسپورتشون تا ژوئن هست یعنی دو ماه فقط! تاریخی که می خوان بیان اول May هست تا آخر May البته اگر کلیرنس نخورند.
    پیشنهادتون چیه؟ چی کار باید کنم؟ می تونن پاسپورت جدید بگیرن و برن برای مصاحبه؟ یا با همین پاسپورت برن و وقتی برای پیک آپ میرن با پاسپورت جدید برن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط Sasiii نمایش پست ها
    سلام بچه ها،

من امروز برای پدر و مادرم وقت سفارت گرفتم برای اول آوریل، اما بعدش متوجه شدم که تاریخ انقضا پاسپورتشون تا ژوئن هست یعنی دو ماه فقط! تاریخی که می خوان بیان اول May هست تا آخر May البته اگر کلیرنس نخورند.
    پیشنهادتون چیه؟ چی کار باید کنم؟ می تونن پاسپورت جدید بگیرن و برن برای مصاحبه؟ یا با همین پاسپورت برن و وقتی برای پیک آپ میرن با پاسپورت جدید برن؟
    سلام

گرفتن پاسپورت جدید برای افرادی که به انقضای پاسپورتشون کمتر از 6 ماه مونده میسره. زمان تقریبی تجدید پاسپورت (در صورت تکمیل بودن مدارک) یه چیزی حدود 10 روزه (دست بالاش رو گفتم تازه!)

اگر باز میخواید زودتر بگیرید، باید بگید برن پلیس+10 و تشکیل پرونده بدن، بعد با قبضشون برن پلیس گذرنامه توی شهرآرا، اونجا برن و درخواست تسریع صدور بدن(البته برای درخواست تسریع باید بلیت پرواز برای چند روز آینده داشته باشن که نشون بده وقتشون محدوده تا اونها هم صدور رو جلو بندازن).
    برای بلیت هم میتونید برید یکی از آژانس ها و یه بلیت (مثلا به مقصد دوبی) بگیرید و بعدا پس بدید. هزار تا راه داره خلاصه ...

سلام بچه ها!
    من الان 4 ساله امریکا هستم و مادرم برای ویزا از دوبی اقدام کرد دو ماهه کلیر شد و دو سال پیش اومد امریکا و دو ماه موند. پارسال ماه می 2014 دوباره برای ویزا اقدام کرد از دوبی بهش گفتن که 5و6 ماه طول میکشه ولی الان 10 ماه شده! و وقتی من بهشون ایمیل زدم فقط گفتن که هنوز در حال بررسی است. کسی هیچ پیشنهادی داره؟ یا کسی تجربه مثل من داره؟ مرسی

Junior Member

نگران نباشین موارد اینطوری زیاد هستن. منم بابا و مامانم الان یازده ماه هست از دوبی که کلیرنس براشون هنوز نیومده. یکی از دوستان هم میشناسم ویزا برای پدر و مادر حدود ۱۰ ماه طول کشید. از دوستان شنیدم که میشه کیس رو کنسل کرد و رفت یه سفارت دیگه برا مصاحبه ولی مطمئن نیستم. به نظرم تا یک سال باید صبر کرد بعد فکر چاره دگر کرد.

Junior Member

سلام دوستان
    امروز پدر و مادر من کلیر شدن و امدم اینجا تجربه مونو براتون بنویسم. ما میخواستیم اونا تابستون ۲۰۱۵ بیان اینجا بنابر این از پاییز ۲۰۱۴ برنامه ریزی رو شروع کردیم. اولین کاری که کردیم کنترل کردن تاریخ انقضای ویزای پدر و مادرم بود که متوجه شدیم کمتر از یک سال دیگه اعتبار دارن. برای همین قرار شد اپلای کنن و پاسپورت جدید بگیرن (این پروسه سه هفته طول کشید. ) بعد همه ی مدارکی رو که فکر میکردیم لازم میشه به دار الترجمه دادیم. (مدارک شامل: شناسنامه - سند ازدواج- نامه ی بانک- نامه ی اشتعال به تحصیل من - نامه از محل کار پدر - سند خونه) فرم دی اس ۱۶۰ رو براشون پر کردم. برای هر شخص باید یک فرم جداگانه پر کنید. برای گرفتن وقت سفارت در نظر گرفتیم که کلیرنس به طور متوسط ۶ ماه طول بکشه و برای اواسط دسامبر ازدوبی وقت گرفتیم. (کلیرنسشون دقیقا ۳ ماه طول کشید البته. ) من براشون وقت خانوادگی گرفتم تا با هم مصاحبه بشن. توی مصاحبه هم ازشون فقط پرسیده بودن که برای چی میخواهید سفر کنین و اون ها هم گفته بودن برای دیدن فرزندمون. پدرم میگفت تقریبا هیچ یک از مدارکی رو که همراه برده بودیم نگاه نکردن.
    کلاپروسه آسان بود فقط باید زمان طولانی ای رو براش در نظر بگیرین تا اگه خیلی طول کشید ناراحتی پیش نیاد.

راستی یادم رفت بگم که تنها سوالی که با دقت از پدرم پرسیده بودن این بود که توی سربازی چه کار کرده؟ ترجمه ی کارت پایان خدمت رو هم با خودشون ببرن.
    ویرایش توسط mohammad_k88 : March 20th, 2015 در ساعت 08:28 AM

سلام دوستان عزیرم :
    من مادر خانمم برای زایمان خانمم که ویزایf2 دارند میخواهنداقدام کنند از سفارت دبی ،شوهرشون فوت کردند و همه بچه ها شون خارج از کشور هستندو خانه دار به نظرتون چقدر احتمال ویزا گرفتن دارند و کسی تجربه خاصی در این مورد داره .ممنون میشم
    ارسال مدارک:May 11-2011، فایل نامبر:2011-30 august ارسال آپدیت ۳ سپتامبر، تاریخ مصاحبه: ۱۶ فوریه. رسید مدارک به سیدنی ۱۲ مارچ ۲۰۱۵. فایل نامبر فدرال : ۴ جولای ی۲۰۱۵، نامه پاریس ۳۰ جولای ۲۰۱۵
    ارسال مدیکال:۱۹ آگوست، پاس ریکوییست، ۲۵ سپتامبر

Junior Member

سلام به همهٔ دوستان و عیدتون هم مبارک

من یه سوال فوری داشتم در مورد دعوت از بستگان. راستش من می‌خوام برای مادر و خواهرم وقت سفارت بگیرم برای تابستون ۲۰۱۵. سؤالم اینه که با توجه به اینکه خواهر من ۹ سالشه و اسمش تو پاسپورت مادرم اومده (پاسپورت جداگونه نداره) من باید ۲ تا فرم DS-160 جدا پر کنم و ۲ تا فی‌ برداخت کنم یا ۱ دونه کافیه؟ ممنون میشم جواب بدید چون عجله‌ای شده کارمون

مرسی‌

Junior Member

سلام به همه
    من الان بیشتر از 3 ساله که امریکا هستم، برادرم هم ایران دانشجو است، از والدینم دعوت کردم که تابستون بیان امریکا، تاریخ مصاحبه هم 8 ژانویه بوده(ترکیه-آنکارا) ، ولی هنوز خبری از کلیرنس نیست (البته مادرم همونجا ویزا گرفت ولی به درخواست خودشون قرار شد منتظر پدرم بمونن که باهم بیان) خواستم ببینم زمان معمول برای کلیرنس معمولا چقدره؟ و آیا بنظر شما ایمیل زدن به سفارت تاثیر مثبت داره؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)