صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 231

موضوع: راهنمایی و ایده دادن در نوشتن انواع Writing

پیش فرض عبارت‌های مفید برای رایتینگ و جلوگیری از اشتباهات رایج

با توجه به اینکه طی این چندوقت خوندنم برای آزمون تافل تونستم یک سری جملات مفید برای رایتینگ پیدا کنم و همچنین خیلی از اشتباهاتم رو پیدا و تصحیح کنم، این تاپیک رو برای اشتراک این موضوعات درست کردم. این نکات به نظرم برای هر رایتینگی میتونه مفید باشه و محدود به رایتینگ تافل نمیشه. دوستانی که دارن برای آیلتس میخونن و همینطور کسانی هم که میخوان SoP و Research Proposal بنویسن، شاید این تاپیک برای قوی‌تر نوشتن متناشون کمک کنه.
    دوستانی که میخوان تو این تاپیک از این نکات بنویسن سعی کنن به مواردی که میگن مطمئن باشن و از منابع قابل اعتماد استفاده کنن. امیدوارم که این تاپیک بتونه به همۀ بچه‌هایی که درگیر این موضوعات هستن کمک کنه.

پیش فرض پاسخ : عبارت‌های مفید برای رایتینگ و جلوگیری از اشتباهات رایج

قبلاً در مورد نحوۀ کار کردنم برای رایتینگ اینجا نوشتم که جملاتم رو به دو سری تقسیم کرده بودم. تو این پست و پست‌های بعدی سعی می‌کنم بعضی از اون تزئینی‌هارو بنویسم، برای بچه‌هایی که امتحانشون نزدیک‌تره و وقت زیادی برای پیدا کردن این جملات ندارن. امیدوارم که به درد بخورن. (فقط همونطور که قبلنم گفتن سعی کنید از این جملات در حد متعادل استفاده کنین)

Before proceeding further, we must define our terms

Some other factors should be taken into account when...

Careful scrutiny of the (...) will reveal a whole series of errors

Although there is still a great deal of heated debates about...

I will exemplify my point with a true story about something that happened to me

A prime example from my own experience may shed some light on this point

Another complication lies in the fact that...

In the annals of (adj) history there have been a number of...

Just as the English proverb goes "a coin has two sides" those who take the opposite view are partially reasonable

You cannot judge a book by its cover, as the old saying goes

Different people will give different responses to this question regarding their own characters or educational background. However, when it comes to me, I believe that...

It is popular notion that...

There is also a more subtle point we must consider

The origins of (...) are wrapped in mystry

یکی از مشکلات خودم عبارت a lot of بود که زیاد استفاده می‌کردم. ولی بعدش تونستم عبارتای زیر رو پیدا کنم که هم خیلی بهتر بود و هم از تکرار جلوگیری می‌کرد:

a variety of
    (The girls come from a variety of different backgrounds.)longman
    a wide range of (This year's festival includes a wide range of entertainers.) longman
    a wide choice of (holidays to a wide choice of destinations) longman
    a whole host of (a whole host of people) longman
    numerous (Numerous attempts have been made to hide the truth) longman
    scores of (Scores of victims were killed) longman
    dozens of (We collected dozens and dozens of shells on the beach) longman
    a great deal of (
    It took a great deal of time and effort) Only use with uncountable nouns longman
    a good deal of (He knew a good deal more than I did) Only use with uncountable nouns longman
    Plenty of (Make sure she gets plenty of fresh air) longman

به جای عبارت‌های Bold شده میتونید چیزای دیگه قرار بدید.

Passed from generation to generation by word of mouth, every society has a favorite imagined figure.s

Sometimes, meeting an important person is the turning point in people's life.s

Exactly what qualities are respected will vary from one society to another.s

Sometimes, majors and jobs suggested by real society are out of sync.s

These buildings are rooted so masterfully in the history of Iran that they seem to be genuine pieces of that history.s

There is agreement within the scientific community that...s

Putting the discussion in a wider context, we may reach the conclusion that...s

The course will be a stepping stone to another career.s

By doing this job, you can contact with a lot of people from all walks of society/life.s

This achievement is an outstanding example of scientific endeavor.s

People still cherish the memory of that day.s

Aside from the above-mentioned points, we must consider...

یکی از عبارت‌های زیبا تو متناتون میتونه «قیدهای ly دار + P.P » باشه. اگر تو متنای ریدینگ خود تافل بگردید نمونه‌های زیادی از اینارو پیدا می‌کنید. مثلاً
    magically designed
    beautifully designed
    terribly dressed
    horribly treated

جلوگیری از اشتباه رایج:

یک نکته برای s' بگم شاید بد نباشه چون خودم اوایل زیاد اشتباه می‌کردم. ببینید s' برای مالکیت هست. هر جا دیدید بحث مالکیت نیست و صرفاً مضاف و مضاف‌الیه هست این s' لازم نیست. مثلاً همونطور که برای هممون آشنا هست Tehran University درست هستش و نه Tehran's University (چون مالکیت نیست). ولی وقتی یک عبارت ناآشناتر میاد من همیشه اشتباه می‌کردم. مثلاً television program باید باشه که من می‌نوشتم television's program که باز هم غلط هست. بنابراین تنها هر وقت بحث مالکیت مثل Ali's book بود از s' استفاده کنید.

جلوگیری از اشتباه رایج:

فرق influence و influence on/over

زمانی که از influence به عنوان اسم (noun) استفاده می‌کنید، حرف اضافه on یا over داره. مثلاً: the unions' influence over local politics
    ولی زمانی که از influence به عنوان فعل (verb) استفاده میشه، هیچ حرف اضافه‌ای نداره. مثلاً: Several factors are likely to influence this decision

ولی این موضوع برای impact صدق نمیکنه. حرف اضافه impact در حالت اسمی on یا upon هست: We need to assess the impact on climate change
    و همین‌طور در حالت فعلی: The Food Safety Act will progressively impact on the way food businesses operate

جلوگیری از اشتباه رایج:

فرق can، be able to و manage to

زمانی که شما تنها قادر به انجام کاری بودید ولی آن را الزاماً انجام ندادید باید از could استفاده کنید: I could escape (به معنی: من می‌تونستم فرار کنم)
    ولی زمانی که شما کاری رو انجام میدید و صرفاً بحث توانایی شما نیست باید از be able to استفاده کرد: I was able to escape (تقریباً به معنی: من می‌تونستم فرار کنم (و من فرار کردم))
    و زمانی که شما کاری را انجام میدید ولی با تلاش و سختی بسیار، باید از manage to استفاده کرد: I managed to escape (تقریباً به معنی: بالاخره تونستم فرار کنم)

به بیانی دیگه could برای قابلیت عمومی انجام کاری هست. و able to و manage to برای شرایطی که در یک موقعیت خاص اتفاق افتاده.

استفاده از پنج عبارت خیلی مفید با کاربردش:

1. اولی عبارت both...and هست. (به معنی: هم...هم... و یا به معنی ...و...) : Both my father and mother live in Tehran

2. عبارت not only...but also (به معنی: نه فقط...بلکه...) : Not only my father but also my mother live in Tehran

3. عبارت either...or (به معنی: یا...یا...) : either come in or leave here

4. عبارت neither...nor (به معنی: نه...نه...) : Neither my father nor my mother live(s) in Tehran

5. عبارت whether...or (به معنی: چه...چه... و یا به معنی: خواه...خواه...) : whether they help me or not I'll do it
    برای این عبارت آخری معمولاً ما به صورت جملۀ بالا استفاده می‌کنیم ولی به نظرم خیلی بهتر و قشنگتر هست که اینطوری استفاده بشه و کاملاً هم صحیح هست:
    Whether or not they help me, I'll do it

جلوگیری از اشتباه رایج:

معمولاً ماها به دلیل پیروی از زبان فارسی وقتی اول جمله although میاریم، بعدش هم but میاریم (به معنی اگرچه...ولی...). این کار برای انگلیسی صدق نمیکنه و باید بعد از جمله‌ای که although داره یک کاما بذاریم و جملۀ بعدی بدون هیچ کلمۀ اضافه‌ای نوشته بشه. مثلاً: Although in poor health, she continued to carry out her duties.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)