صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 112

موضوع: ویزای (Point Based dependent (Tier 1,2,5

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای (Point Based dependent (Tier 1,2,5

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    یه مثال،

شما فرض کنید من انگلستان هستم و همسرم در ایران. قراره همسرم بیاد انگلستان و برای همین باید برای ویزای همراه اقدام کنه. یکی از مهمترین مسائل برای اثبات ازداوج اینه که همسرتون بعد از گرفتن ویزا بیاد پیش شما زندگی کنه و به قول افسر ویزا شما با هم برای اینده و زندگی با هم برنامه داشته باشید. اگه قراره همسر من بعد از گرفتن ویزاش بیاد پیش من زندگی کنه پس طبیعی هست که خونه ای که من الان اجاره کردم نباید فقط و فقط برای زندگی یک نفر اجاره شده باشه! برای همین در متن قرار داد خونه یک قسمت نام افرادی که به طور قانونی اجازه سکونت توی اون خونه رو دارن نوشته میشه. من اسم همسرم رو به اون قسمت اضافه میکنم تا بتونم ثابت کنم که هسرم بعد از گرفتن ویزا میاد پیش من زندگی میکنه و صاحبخونه هم از اینکه قراره دو نفر در این خونه زندگی کنن اطلاع داره.

اصلا لازم نیست همسر من که قراره برای ویزا اپلای کنه قبلا توی انگلستان بوده باشه تا من بتونم اسمش رو اضافه کنم. فقط کافیه که به اون شرکتی که قرار داد رو تنظیم میکنه بگم که قراره چند ماه آینده همسرم هم بیاد اینجا و اسمش رو اضافه کنم. اون هم احتمالا آدرس ایمیل و کپی پاسپورت همسرم رو میگیره.

من خودم همینکار رو کردم. فکر میکنم همه میتونن این کار رو انجام بدن و مشکل خاصی نداره. قرار داد من امضای الکترونیکی داشت و فقط پرینت گرفتم. اما لازم نیست حتما اصل مدرک باشه به نظرم اگه من بودم کپی برابر اصل میدادم.

در ضمن، حتما به همسرتون در انگلستان بگید که مشخصات خودش رو برای Police Register به روز کنه، یعنی نوع ویزا، آدرس خونه و وضعیت تاهل خودش رو به پلیس اطلاع بده چون من فکر میکنم همه این مشخصات قبل از صادر شدن ویزا چک میشه.

در ضمن یه کار دیگه ای هم که من کردم این بود که از محل کارم نامه بردم که مثلا من برای ازدواج مرخصی گرفتم و به ایران برگشتم و .... یعنی فقط خواستم بگم که شرکت محل کار من هم میدونن که ازدواج کردم و نمیخوام کلاهبرداری کنم! میتونید نامه ای مختلفی بگیرید و اینطوری بگید که ازدواج شما یه کار خلاف نبوده که از بقیه پنهان کرده باشید. البته نمیدونم این نامه ها چقدر تاثیر میتونن داشته باشن.
    با سلام به همه دوستان
    به نظر من این سایت صرفا جهت راهنمایی دوستان می باشد. بنابراین وقتی هدف مشخص است چرا برای دادن مدارکی که گفته های شما را اثبات می کند درنگ می کنید؟ شما که همه این مدارک را دارید و سفارت هم که بعد از تحقیقات همه را به شما باز می گرداند چرا این همه نگرانی برای خودتان درست می کنید. نه تنها انگلستان بلکه تمام کشورهای دنیا به راحتی مرزهای هوایی، زمینی و .... خود را چک می کنند و زمانیکه شما کپی گذرنامه خود را به همراه مدارک همسر به سفارت می دهید مهر ورود شما نشاندهنده این است که در آن تاریخ شما در کشور انگلستان نبوده اید و گرفتن نامه و اطلاع شرکت مبنی بر اثبات ازدواج شما نخواهد بود. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که هدفتان زندگی مشترک است برای سفارت صرفا عقد نامه ملاک نیست. در خصوص اجاره نامه هم باز هم بستگی به نظر افسر ویزا دارد، بنده به شخصه اجاره نامه ای را که به سفارت دادم که نه در آژانس معاملات املاک ثبت شده بود و نه اسمی از من آمده بود. اجاره نامه در منزل تهیه شده بود و فقط اسم همسرم و به مدت شش ماه نوشته شده بود و هیچ ایرادی هم نگرفتند. با آرزوی موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    کسانی که در VFS یا Worldbridge از شما مدارک رو تحویل میگیرند اپراتور هستند و اینکه اونها از شما مدرکی بگیرید یا نگیرد اصلا اهمیتی ندارد. اتفاقا در موردی اخیرا همین اپراتورها نامه توضیحی متقاضی رو که موارد بسیار مهمی هم در اون قید شده بوده رو نگرفته بودند و متقاضی با دعوا بهشون این نامه رو داده بوده!! در ضمن در لینک زیر فهرست مدارک هست که البته این فهرست خیلی دقیق نیست و بلیت هواپیما به طور کلی جزو موارد ویزای انگلیس نیست:
    http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...nts-t2-gen.pdf

در مورد کانسل تکس و مواردی از این قبیل اگر نشان دهنده زندگی دو نفر با هم باشه باید ارایه بشه در عیراینصورت فقط برای محکم کاریه. برگه رجیستر پلیس اگر فرد متقاضی در داخل انگلیسه باید ارایه بشه. خانم مینو شما داخل انگلیس با ویزای دیگه ای بودید و بعد برای تبدیل از خارج از انگلیس اقدام کردید؟ تاریخ تقاضای شما کی بوده؟ چون از اکتبر 2013 برای تبدیل ویزا به همراه نیازی به خروج از انگلیس نیست.
    با سلام آقای هومن عزیز
    من قبلا در انگلستان نبودم و تاریخ تقاضای من در سپتامبر 2013 بود. ما در جزایر کارئیب ( آمریکای لاتین) زندگی می کردیم و البته همسرم ویزای بعد از تحصیل انگلستان را داشت. من از آن کشور برای ویزای انگستان اپلای کردم و مدارک من در کشور جامائیکا بررسی شد و به دو دلیل ویزای بنده ریجکت شد. من حساب بانکی خود را از ایران برایم فرستادند و من پیوست مدارکم کردم و به من گفتند ایران تحریم است و تو چطور می توانی پولت را نتقال دهی؟ و دوم اینکه ما برای مدت سه هفته هتل گرفته بودیم تا بعد از ورود خانه ای مناسب تهیه کنیم و نوشته بودند که accomodation راضی شان نکرده است. من همسر یک دریا نورد هستم و مدت 10 سال به همراه ایشان در جاهای مختلف بوده ام و این خیلی برایم جالب بود که نتوانستم ویزا بگیرم. در نتیچه هر مدرکی را که داشتیم به سفارت دادم تا دوباره ریجکتم نکنند. بخاطر همین تجربه تلخ به دوستان توصیه می کنم از دادن مدارک به سفارت کوتاهی نکنند. وگرنه بنده تجربه خاصی در امور ویزا ندارم. با تشکر

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Minooff نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    به نظر من این سایت صرفا جهت راهنمایی دوستان می باشد. بنابراین وقتی هدف مشخص است چرا برای دادن مدارکی که گفته های شما را اثبات می کند درنگ می کنید؟ شما که همه این مدارک را دارید و سفارت هم که بعد از تحقیقات همه را به شما باز می گرداند چرا این همه نگرانی برای خودتان درست می کنید. نه تنها انگلستان بلکه تمام کشورهای دنیا به راحتی مرزهای هوایی، زمینی و .... خود را چک می کنند و زمانیکه شما کپی گذرنامه خود را به همراه مدارک همسر به سفارت می دهید مهر ورود شما نشاندهنده این است که در آن تاریخ شما در کشور انگلستان نبوده اید و گرفتن نامه و اطلاع شرکت مبنی بر اثبات ازدواج شما نخواهد بود. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که هدفتان زندگی مشترک است برای سفارت صرفا عقد نامه ملاک نیست. در خصوص اجاره نامه هم باز هم بستگی به نظر افسر ویزا دارد، بنده به شخصه اجاره نامه ای را که به سفارت دادم که نه در آژانس معاملات املاک ثبت شده بود و نه اسمی از من آمده بود. اجاره نامه در منزل تهیه شده بود و فقط اسم همسرم و به مدت شش ماه نوشته شده بود و هیچ ایرادی هم نگرفتند. با آرزوی موفقیت
    من منظور شما رو متوجه نشدم که در مخالفت با پیشنهاد بنده بود یا در تایید. به هر حال در اینکه همه چیز بستگی به نظر افسر ویزا داره کسی شک نیست برای همین دقیق نمیشه گفت که کدوم مدرک نقش داره کدوم نداره. برای همین نمیشه گفت که مثلا نامه شرکتی که شما میفرمایید دلیل بر اثبات نخواهد بود رو بنده نمیپذیرم. یکی از راه هایی که میشه ثابت کرد ازدواج حقیقی هست همینه که شما برای مراسم عروسی به کشور خودتون رفته باشید. خیلی هم به این امید نباید بود که همه ورود و خروج هاتون به انگلیس کنترل میشه. بهتره این رو خودتون بگید تا به این امید باشید که خودشون چک میکنن دیگه. حالا اگه چک نکنن شما میمونید و کلی هزینه و انرژی که گذاشته بودید و استرس.ضمن اینکه به فرض که من تمام صفحات گذرنامه خودم رو کپی کنم و بفرستم، در کشور انگلستان نبودن دلیل این نمیشه که شما برای ازدواج به کشورتون برگشتید. برای همین من اگه بخوام 100 بار دیگه برای ویزا اقدام کنم هر بار از شرکتم نامه میبرم. البته اینهمه آدم هم بدون نامه شرکتشون ویزا گرفتن، اما من میبرم و فکر هم میکنم تاثیر داره.

در مورد اجاره نامه خونه، ممکنه از شما مدارک محدودی خواسته باشن، اما حرف بنده بر اساس توصیه خود UKBA هست. که میگه:
    share financial responsibilities with your partner, such as a joint mortgage or tenancy agreement, a joint bank account or joint savings, and utility bills in both your names
    به هر حال، منظور اصلی من اینه که مورد شما با مطلبی که بنده گفتم متفاوت بوده و مدارکی که شما دادید مثل مدارک من نبوده. که البته با توجه به اینکه این ویزا تا حدود زیادی به سلیقه افسر بستگی داره این تفاوت قابل درکه. برای همین من ترجیح میدم وقتی قراره راهنمایی کنم بیام بگم که من با ارائه فلان مدارک تونستم ویزا بگیرم. نه اینکه بیام بگم مدرکی که شما دادید تاثیر نداره. چون اثر اون مدرک رو فقط همون افسر ویزا میتونه بگه نه من و نه شما. ما فقط میتونیم همه چیز رو برای افسر روشن کنیم تا هیچ نقطه شکی براش باقی نزاریم، حالا هر کسی ممکنه مدارک خودش برای روشن کردن موضوع رو داشته باشه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

سلام
    من برای گرفتن ویزای همراه نیاز به ترجمه پاسپورت همسرم هم دارم؟
    ممنون اگر سریع جواب بدید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abresefid نمایش پست ها
    سلام
    من برای گرفتن ویزای همراه نیاز به ترجمه پاسپورت همسرم هم دارم؟
    ممنون اگر سریع جواب بدید
    پاسپورت که انگلیسیه ترجمه نمیخواد!

Junior Member

فکنم سوالم رو بد پرسیدم
    منظورم کپی برابر اصل هستش که دارلترجمه ها انجام میدن

فكر كنم كه نياز باشه. اون در واقع كپي برابر با أصل محسوب ميشه. البته كاملا مطمئن نيستم.

دوستان كسي ميدونه براي ويزاي همراه Tier 2 چه فرمهايي بايد پر بشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط E47 نمایش پست ها
    دوستان كسي ميدونه براي ويزاي همراه Tier 2 چه فرمهايي بايد پر بشه؟
    فقط فرم VAF10

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    فقط فرم VAF10
    اگر اپلاي همزمان نباشه، نامه اي يا تاييديه اي از طرف خود main applicant نياز نيست براي ويزاي همراهش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)