صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: اعتبار گذرنامه های صادره از سفارتخانه های ایران

Exclamation اعتبار گذرنامه های صادره از سفارتخانه های ایران

نامه زیر از سوی یکی از دانشجویان ایرانی در سوئد ارسال شده است.

از آنجایی که ممکن است پیامدهای مشابهی برای دیگر دانشجویان ایرانی مقیم سوئد یا کشور های دیگر نیز ممکن باشد متن آن را عینا جهت اطلاع خوانندگان درج می کنیم.

من یک دانشجوی ایرانی هستم که در سوئد زندگی میکنم. حدود 3 هفته پیش به ایران مسافرت کردم و مشکلی برایم پیش اومد که دوست دارم به اطلاع بقیه دانشجوها برسونم تا اونا هم مثل من دچار مشکل نشن.

موضوع اینه که ما دانشجوها پاسپورت رایگان از سفارت ایران در سوئد میگیریم. و سفارت پاسپورت رو به صورت کاملا عادی واسه ما پست میکنه اما توضیحی نمیده که این پاس فقط مخصوص ورود به ایرانه.

من با این پاسپورت رایگان که از سفارت گرفتم به ایران سفر کردم . موقع ورود هیچ مشکلی پیش نیومد و پلیس فرودگاه هم هیچی به من نگفت. بعد از 2 هفته اقامت در ایران، بلیط برگشت رو خریدم. به فرودگاه که رفتم طبق معمول بار رو تحویل دادم و در صف کنترل پاس منتظر موندم. اما وقتی مامور فرودگاه پاسپورتم رو چک کرد گفت که این پاسپورت در ایران ثبت نشده و شما نمیتونید خارج بشید. و از من خواست تا با پلیس گذرنامه در فرودگاه هماهنگ کنم.

پلیس گذرنامه که به صورت یک اتاق گیشه مانند کنار کنترل گذرنامه هست تاکید کرد که هیچ کاری نمیتونه بکنه و من فقط باید به اداره گذرنامه درخیابان شهرآرا مراجعه کنم. پرسیدم چرا پلیس فرودگاه موقع ورود منو مطلع نکرد و نگفت که باید به اداره گذرنامه برم؟ پلیس جواب داد که پلیس فرودگاه هیچ گونه وظیفه ای در این مورد نداره و این سفارت ایران بوده که باید در مورد این موضوع اطلاع میداده.

پلیس همچنین گفت حداقل 5 – 6 مورد مشابه من دارن که به خاطر این قضیه نمیتونن خارج بشن و پرواز رو از دست میدن. خانومی هم که در هواپیمایی بلیتم رو باطل کرد تا بارم رو بتونم پس بگیرم همینو گفت که موارد کاملا مشابه زیادی دارن که به دلیل اینکه گذرنامه خارج از ایران صادر شده و در ایران ثبت نشده و صاحب گذرنامه از همه چیز بیخبره پرواز کنسل شده و از خروج مسافر جلوگیری شده.

به این ترتیب بلیط بنده کاملا باطل شد و من هم مجبور شدم از خونه به فرودگاه برگردم.
    با مراجعه به اداره گذرنامه متوجه شدم که باید تمام مراحل گرفتن اجازه خروج رو طی کنم. تکمیل فرم، کپی شناسنامه و کارت ملی و 2 قطعه عکس. ضمن اینکه به صورت بزرگ در ورودی ساختمان گذرنامه نوشته شده بود: دانشجویانی که گذرنامه خود را به صورت رایگان دریافت کرده اند برای دریافت اجازه خروج باید هزینه کامل دریافت گذرنامه را پرداخت کنند.

در اداره گذرنامه کلی خواهش و تمنا کردم که کارم رو زودتر انجام بدم که از دانشگاه جا نمونم. و در عوض با برخورد بد و توهین آمیز مامور اداره گذرنامه مواجه شدم. بعد از گرفتن گذرنامه از ماموری که کارم رو انجام داده بود با ملایمت خواهش کردم که یک بار دیگه چک کنه که من برای خروج مشکل نداشته باشم. در جواب با صدای بلند و عصبانی گفت برو فرودگاه، همین امروز برو، برو بلیط بخر برو برو… و برو برو برو راهمینطور تکرار میکرد و لحن این گفتارش به قدری توهین آمیز بود که شبیه برو گمشو می موند.

خلاصه اینکه به نظر من حرف آن آقای پلیس در دفتر گذرنامه فرودگاه امام درست به نظر میرسه. اینکه گفت هر روز دست کم 5-6 نفر مثل من رو با همین مشکل تو فرودگاه دارن. این مسئله برای خانمهای متاهل که همسرانشون خارج از ایرانند پیامدهای جدی تریه داره چون همسرشون باید به سفارت مراجعه کرده و اجازه خروج زنش رو هم تنظیم کنه. تو اداره گذرنامه یک خانوم متاهل رو دیدم که ترکیه زندگی میکرد و همین مشکل رو پیدا کرده بود و پروازش رو از دست داده بود و کارش بواسطه تاهلش بیشتر طول کشیده بود.

ظاهرا نه تنها سفارت ایران در استکهلم بلکه دیگر سفارتخونه ها هم این اطلاعات رو به کسی نمیدن.

خلاصه اینکه تجدید گذرنامه دانشجویی که به صورت رایگان انجام میشه، در اصل تنها برای ورود به ایران معتبره و به همه دانشجوهای ایرانی در سوئد و دیگر کشورهای دنیا توصیه می کنم که قبل از ورود به ایران وضعیت گذرنامه خودشون رو کاملا کنترل کنند تا دچار گرفتاری من و بسیاری دیگر از دانشجویان نشوند.

http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

پیش فرض پاسخ : یک مشکل :دانشجوی ایرانی مقیم سوئد: «پاسپورت رایگان من تنها مخصوص ورود به ایران

پاسپورتهایی که در خارج از ایران صادر میشه چه رایگان باشه چه نباشه همینطور هست. یعنی باید کارهای پلیس گذرنامه را در اولین سفر به ایران انجام بدید. کنسولگری سوید هم یا احمال کرده یا اینکه جایی اشاره کردن شما متوجه نشدی . سفارت ایران در مالزی به طرف میگن و یک برگه هم میزارن لای پاسپورتت که توضیح داده این قضیه را.

Senior Member Harrison آواتار ها

پیش فرض پاسخ : یک مشکل :دانشجوی ایرانی مقیم سوئد: «پاسپورت رایگان من تنها مخصوص ورود به ایران

مشابه این مشکل برای دوستم پیش اومد..البته دقیقا این جوری نبود ...ضعف سیستمشون رو نشون میده...هرچند کارت های پایان خدمت جدید مثلا!!! هوشمنده اما به درد لای جرز میخوره..تنها فرقش با قبل اینه که کناره موبایل بذاری خراب میشه!!!
    دوست من پارسال سربازیش تموم شد..کلی هم گفتن کارتها هوشمند شده!!! این دوستم که سربازیش تموم شده بود و کلی هم شنیده بود کارتهای پایان خدمت هوشمند شده سریع رفت پاسپورت گرفت..1ماه بعدش هم کارت پایان خدمتش با پست اومد دم خونشون ...این دوستم تفریحی رفت مجارستان و 2هفته ای برگشت ایران ...دفعه بهد که خواست بره مجارستان تو فرودگاه گفتن ممنوع الخروجی..پلیس فرودگاهم کاری نکرد ..مشکل اینجا بود که با اینکه پاسپور گرفته بود وقتی کارت پایان خدمتش اومد باید حضوری میرفت و به اداره گذرنامه اعلام میکرد ثبت شه..یعنی کارت هوشمند پایان خدمت یعنی کشک!!!
    از سفرش هم موند 2روزم علاف کارا..بیلیطو هزینه اضافم که بمناند

من اولین پست این فروم را در یک سایت دیگه به اشتراک گذاشتم. توی اون سایت، چند نفر دیگه هم اومدند و تجربیات خودشون را اضافه کردند. من تجربیات این دوستان را در زیر کپی پیست می‌کنم:

متاسفانه چون اون سایت ف ی ل ت ر هست، نمی تونم لینکش را در اینجا بگذارم...

"سلام، این مشکل برای همه کسانی‌ که خارج از ایران گذرنامه جدید می‌‌گیرن و محل اقامت در ایران درج میشه به وجود میاد. تا جایی‌ که من می‌‌دونم ربطی‌ به صدور رایگان گذرنامه نداره. بحث اینه که وقتی‌ به عنوان دانشجو برای دریافت گذرنامه جدید مراجعه میشه، امکان این هست که محل اقامت ایران نوشته بشه و به این ترتیب هزینه گذرنامه جدید از دانشجو گرفته نمیشه. ولی‌ معمولا (دست کم در سفارت ایران در برلین و حالا در سوئد) به دانشجو گفته نمیشه که عملا این گذرنامه ورق پاره‌ای بیش نیست! و برای داشتن اعتبار باید مهر خروج در اداره گذرنامه، داخل ایران روی پاسپورت زده بشه. این مشکل چند سال پیش برای من به وجود اومد که خوشبختانه در بدو ورود دست کم مأمور کنترل گذرنامه این قدر وظیفه شناس بود که به من یادآوری کنه که برم و مهر رو تو پاسم بزنم. ولی‌ دقیقا چند هفته پیش برای خواهرم پیش اومد که مأمور کنترل پاس اصلا به خواهرم نگفت که مهر خروج نداره و من هم در جریان تمدید پاسش نبودم و موقع خروج معلوم شد که پاسپورت بی‌ اعتباره و مهر لازم داره و در نهایت پرواز رو از دست داد. این مشکل داره متناوباً تکرار میشه و به نظرم حتما باید نامه‌ای به سفارت‌ها نوشته بشه یا به وزارت امور خارجه و این مسیله به طور جدی حل بشه."

من نمی دونم نویسنده‌ی اصلی پست اول کی بوده. ولی هر کی بوده، دمش گرم! چون واقعا با استقبال خوبی رو به رو شد و همه تشکر می‌کنند و لایک می‌زنند

من به نوبه‌ی خودم، از ایشون کمال تشکر را دارم...
    براي چراغ هاي همسايه ات نور آرزو کن. بي شک حوالي خانه ی تو هم روشن تر خواهد شد.

پیش فرض پاسخ : اعتبار گذرنامه های صادره از سفارتخانه های ایران

خلاصه ای از پاسخ هایی که دوستان در مقابل این مشکل برای من در انجمن ها یا شبکه های اجتماعی مختلف در کشورهای مختلف ارسال کردند رو در همینجا قرار میدهم . !

* فقط یه نکته : جالبه که بالای 200 نفر این مشکل رو داشتند ولی یه نفر حاضر نشده بود این مشکل رو به بقیه اعلام بکنه و همه هم بلیطشون کنسل شده بود و دچار ضرر مالی و زمانی شده بودند .(چرا ما ایرانی ها اینجوری هستیم ؟ )

درسته ، این مشکل همه جا صادقه من پاسپورتم رو در آلمان گرفتم ولی ۱ نکته داره شما وقتی خواستی بری ایران باید مجددا بری سفارت ۱ مهر می زنه تو پاسپورت و می نویسه این فرد دانشجوی و اجازه داره تا فلان تاریخ از ایران ۱ بار خارج بشه من این کارو کردم و پلیس فرودگاه بدو ورود تذکر داد به من که برو اداره گذر نامه ولی تا این مهرو دید گفت نمیخواد با این حال من جهت اطمینان رفتم گذر نامه گفت چون این مهرو زده نمیخواد کاری بکنی قاعدتاً هر دفعه که می خوایم بریمو بیایم باید بریم سفارت مهر بزنیم که ۱ اجازهٔ خروج تو پاسپورت باش

این مشکل برای همه کسانی که خارج از ایران گذرنامه جدید می گیران و محل اقامت در ایران درج میشه به وجود میاد. تا جایی که من می دونم ربطی به صدور رایگان گذرنامه نداره. بحث اینه که وقتی به عنوان دانشجو برای دریافت گذرنامه جدید مراجعه میشه، امکان این هست که محل اقامت ایران نوشته بشه و به این ترتیب هزینه گذرنامه جدید از دانشجو گرفته نمیشه. ولی معمولا (دست کم در سفارت ایران در برلین و حالا در سوئد) به دانشجو گفته نمیشه که عملا این گذرنامه ورق پاره ای بیش نیست! و برای داشتن اعتبار باید مهر خروج در اداره گذرنامه، داخل ایران روی پاسپورت زده بشه. این مشکل چند سال پیش برای من به وجود اومد که خوشبختانه در بدو ورود دست کم مأمور کنترل گذرنامه این قدر وظیفه شناس بود که به من یادآوری کنه که برم و مهر رو تو پاسم بزنم. ولی دقیقا چند هفته پیش برای خواهرم پیش اومد که مأمور کنترل پاس اصلا به خواهرم نگفت که مهر خروج نداره و من هم در جریان تمدید پاسش نبودم و موقع خروج معلوم شد که پاسپورت بی اعتباره و مهر لازم داره و در نهایت پرواز رو از دست داد. این مشکل داره متناوباً تکرار میشه و به نظرم حتما باید نامه ای به سفارت ها نوشته بشه یا به وزارت امور خارجه و این مسیله به طور جدی حل بشه.

برای کشور های دیگه مشکلی نیست. برای خروج از ایران اون مهر لازمه!

اصولا ۱ چک لیست باید تهیه کرد و سفارت به دانشجو و یأ هر فرد دیگه بده ... که وقتی وارد شدی این کارا رو بکن وقتی خواستی بری اینکارا رو بکن و این جور حرفا

متاسفانه این اتفاقات ساده به علت سهل انگاری سفارت خانه ها و عدمِ تحصیلات آکادمیکِ مدیران و سفیران در رشتهای مدیریتی این اتفاق زیاد میافته ....

حال که چنین ما راهی نداریم جز اینکه هی همه چیو ۱۰۰ بار از ادارات بپرسیم و چک کنیم و هزینه بدیم و فحش بشنویم (برو برو برو...) متاسفانه ... جز این راه بهتری سراغ ندارم

من ۳ هفته پیش بر گشتم همینکارو کردم سفارت مهر ۱ بار خروج رایگان می زنه و در ضمن شما عوارض خروج هم نمیدین، من سفارت برلین اینکارو کردم

من فکر می کردم که اون مهری که سفارت می زنه فقط برای عدم پرداخت خروجیه؟! در ضمن اگر کسی قبلا پرونده دانشجویی نداشته باشه تو سفارت اون مهر رو براش نمی زنن.
    این عدم پرداخت خروجی به عنوان دانشجو هم مسئله جالب دیگریست. من دوستانی دارم که هرگز خروجی ندادند (بدون زدن اون مهر در سفارت) چون می گفتن ویزای دانشجوی دارن و کسی هم ازشون نخواسته ولی من همیشه خروجی دادم و یک نفر هم نگفته که لازم نیست!

توصیه دیگه هر وقت داشتین فارغ التحصیل میشیین هم اصل و هم چند کپی اضافه (مثل المثنّی ) از مدرکتو بگیرین چون برا ترجمه کردنش سفارت و وزارت خونه ها داغونش می کنن از مهر اگه خواستین ۱ دانشگاه دیگه یأ ۱ جای بین المللی بفرستین اونا وحشت می کنن چقدر مهرو موم و اینا روش خورده .نتیجه اخلاقی مدرک زیادیش هم خوبه

برای من هم این مشکل پیش اومد، البته من دانشجو و متأهل با یه دختر!!!!!خودتون وخامت اوضاع رو حدس بزنید

من وقتی پرسیدم ،مثل اینکه اگه محل اقامت آلمان یا حالا اینجایی که تحصیل میکنی باشه مشکلی پیش نمیاد البته ۱۰۰ یورو سفارت میگیره،فرانکفورت اینجورری بود!!!

اگه آدرس محل اقامت شما در پاسپورتتون کشوری که توش اقامت داردی ثبت شده باشه عوارض خروج نباید بپردازید. در آنصورت خانمها هم به اجازه همسر برای خروج ازکشور نیازی ندارند.چون در واقع محل اقامتشون نزد همسرشون و در خارج از کشور هست.چیزهایی که گفتم برای کسانی هست که دانشجو نیستند.

من تو فرانکفورت عوض کردم پاسپورتم رو، محل اقامت هم ایران نوشته شده، صد بار رفتم ایران و برگشتم، مشکلی نبوده! عوارض خروج هم نمیدم، دانشجویی هم هست، نه فقط من تعدادی از دوستام رو هم می دونم همین روال رو مثل من طی کردن و هیچ مشکلی نداره و من مطمئنم ینی از نظر قانونی مشکلی نیست، ولی خب تو ایران اونی که قانون رو اجرا می کنه می تونه هزار تا مسئله در بیاره و شما باید حقوق خودت رو بدونی و ازش دفاع کنی، اما حق می دم که تو ایران این کار خیلی سخته

من امروز ساعت ۳ زنگ زدم سفارت ایران تو مونیخ و باهاشون صحبت کردن. آقاهه گفت: بله باید هر بار که می خوای بری بیائی مهر خروج بزنی .

بهش گفتم چرا اینو اون موقع که پاسپورت ازتون گرفتم نگفتین.گفت که گفتیم بهتون!!

خلاصه اینکه گفتن اگه میخواین همیشگی بشه هر بار نیاین سفارت برای مهر برین تهران خیابونه شهر آرا.. و مهر بزنین.

در ضمن برای مهری که سفارت می زنه گفتن ۱ هفته قبل رفتن بیان.

مطالب بالا بخشی از نقل قول دوستان بود ، و شامل نظرات شخصی دیگر هموطنان ما می باشد و من مطالب بالا را نه تایید میکنم و نه تکذیب فقط جهت بالا بردن آگاهی عمومی شما دوستان این مطالب رو قرار دادم.
    http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

Junior Member

وزارت امور خارجه در حال حاضر کار سفارت رو برای ایرانی های ساکن کانادا انجام میده. من به تازگی خواهرم از طریق این وزارت خونه برام پاسپورت جدید گرفته و موقع تحویل پاسپورت براش توضیح دادن که من موقع ورود به ایران باید برم مهر خروج بگیرم و ازش تعهد هم گرفتن که در مورد این داستان مهر خروج تفهیم شده!!
    امیدوارم که سفارتها هم کم کم شروع کنن همین کار رو بکنن! واقعا یک توضیح ضرری نداره!

خانم من 2 روز پیش رفته ایران و پلیس گیت این مطلب را تذکر داده
    ما هم از این موضوع بیخبر بودیم چون کنسولگری تو فرانکفورت چیزی نگفته بود، وقتی باهاشون تماس گرفتیم گفتن هر کی پاس دانشجویی میگیره حتما اینو میدونه!!!!
    حالا مشکل اینجاست که همسرم از امور دانشجویان خارج تو خیابان فرصت نامه خروج را گرفته گفتن باید ببره گذرنامه شهرآرا، امروز هم دیگه نمیرسه چون گذرنامه تعطیل شده و خانومم باید بره شهرستان، نگرانی ما اینه که مجوز خروج شوهر را هم دوباره باید تهیه کنیم یا نه؟ من قبلا اجازه خروج مکرر یا نامحدود تو محضرخانه داده بودم. کسی از دوستان در این خصوص تجربه ای داره؟
    مثلا پرونده ای تو اداره گذرنامه هست که به اون مراجعه کنن و مجوز شوهر را دوباره نخوان؟

دوستان عزیزم خیلی ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید. پاسپورت من امریکا تجدید شده و محل اقامتم آمریکا قید شده و مثل بقیه مهر خروج مکرر رو نداره. فرودگاه شیراز رفتم افسر گذرنامش گفت چون پایان خدمت داری و محل اقامتت امریکا قید شده مشکلی پیش نمیاد.ولی من از فرودگاه امام خمینی دارم میرم،5 روزدیگه، و خیالم راحت نیست و میخوام شمبه برم اداره گذرنامه تهران. نظر شما چیه

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

من هم چند سال پیش همین مشکل رو داشتم. پاسپورتم رو اتاوا تمدید کردم فقط شانس اوردم زمان ورود به خاک ایران بهم گفتن که پاسم مشکل داره و ممنوع الخروج هستم. به نظر من تا رفتید ایران چک کنید با امور خارجه .بس که رندم هست این موضوع. و نه تنها شامل دانشجو ها بلکه مقیمان هم هست. والا من پاسپورتم رایگان هم نبود همین مشکل رو داشتم.
    اینم پست مربوط:

کسی میدونه وقتی پاسپورت ایرانی مون رو از کانادا میفرستیم واشنگتن برای تمدید ، از کجا باید بفهمیم که مهر خروج داره و یا کلا با این پاسپورت خروج از ایران مشکلی نداره؟
    دلیلش اینه که من 6 سال پیش پاسپرتم رو تو اتاوا تمدید کردم و با اون پاس ایرانی هم اروپا هم آمریکا بدون مشکل سفر کردم ولی دو سال بعدش که رفتم ایران وارد فرودگاه که شدم بهم گفتند که ممنوع الخروج هستم چون پاسم مهر خروج از ایران رو نداره!! حالا من چهارشنبه سوری رفتم ایران و 12 فروردین دارم برمیگردم نصف این مدت رو بین امورخاجه و اون یکی دفتری که تو ستارخان؟ هست گزروندم که کارم درست شه! آخر هم بهم گفتند چون سفارت ایران از اتاوا از پلیس 110 ایران استعلام نگرفته این مشکل پیش اومده !! کلی دوندگی کردم که کارم درست شد!!! میخوام ببینیم تا حالا واسه کسی مشکل مشابه پیش اومده و الان که دوباره دارم پاسپورت میگیرم از کجا بفهمم که پاسم مهر خروج داره یا نه؟

منون از جوابتون. مشکل اینه که ایران سیستمش قابل پیش بینی نیست. همون 6 سال پیش من با دوستم اقدام کردم واسه پاس جدید مال اون مشکلی نداشت ولی مال من مشکل داشت. خوبیش اینه که تا وارد میشی بهت میگن ممنوع الخروج هستی! بدودنبال کارت !!! و البته رو مدل سیستم ایران که یک هفته از امور خارجه که تو جمهوریه ؟( مطمئن نیستم اون خیابونه که پر از ابزار فروشیه ) میفرستادند به ستارخان که فلان نامه رو فلانی امضا کنه که یه روز فلانی بود یه روز فلانی نبود یه روز فلانی سر جلسه بود یه روز فلانی سر نماز بود یعنی 10 نفر باید یه نامه رو مهر میکرند. به علاوه انگشت نگاری پلیس بعد هم دو بار بری بانک فیش بریزی حدود 5000 تومان اینا. یعنی بساطی بود.اینم اضافه کنید وسط عید نصفشون تعطیل بودند. اون موقع بهم گفتند دو هفته دیگه پاست آماده است !!! فقط شانس اوردم روز هشتم عید یه آقایی مهربانی تو امور خارجه دلش واسم سوخت کپی بلیطم و پاسم رو ازم گرفت گفت کارت رو درست میکنم نگران نباش روز دهم فروردین ایشون زنگ زدند پاست آماده است! منم 12 پرواز داشتم! ولی استرسی که بهم وارد شد گفتم پشت دستم رو داغ کنم دیگه برگردم وطن! خود اون آقای مهربان گفتند شما مورد ششم هفتم تو این چند هفته اخیر هستید که مهر خروج ندارید و اشتباه از اتاواست که کم کاری کردند. همه این قصه رو گفتم که مثل من دو هفته ای نرید ایران چون واقعا حساب کتاب نداره کارشون.
    فقط کاشکی میشد از روی پاس جدید فهمید اجازه خروج مکرر داریم یا نه؟ کجاش مینویسند معمولا؟؟؟

http://www.applyabroad.org/forum/sho...2%D9%86/page13
    ویرایش توسط negnegy : April 24th, 2014 در ساعت 09:25 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    خانم من 2 روز پیش رفته ایران و پلیس گیت این مطلب را تذکر داده
    ما هم از این موضوع بیخبر بودیم چون کنسولگری تو فرانکفورت چیزی نگفته بود، وقتی باهاشون تماس گرفتیم گفتن هر کی پاس دانشجویی میگیره حتما اینو میدونه!!!!
    حالا مشکل اینجاست که همسرم از امور دانشجویان خارج تو خیابان فرصت نامه خروج را گرفته گفتن باید ببره گذرنامه شهرآرا، امروز هم دیگه نمیرسه چون گذرنامه تعطیل شده و خانومم باید بره شهرستان، نگرانی ما اینه که مجوز خروج شوهر را هم دوباره باید تهیه کنیم یا نه؟ من قبلا اجازه خروج مکرر یا نامحدود تو محضرخانه داده بودم. کسی از دوستان در این خصوص تجربه ای داره؟
    مثلا پرونده ای تو اداره گذرنامه هست که به اون مراجعه کنن و مجوز شوهر را دوباره نخوان؟

سلام،
    منم الان همبن مشکل برام پیش اومده. همسرم رفته ایران ولی خودم آمریکام. در مورد اجازه خروج درنهایت چیکار کردین؟
    ممنون.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)