صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: اعتبار گذرنامه های صادره از سفارتخانه های ایران

پیش فرض پاسخ : اعتبار گذرنامه های صادره از سفارتخانه های ایران

سلام دوستان
    من توی اروپا پاسپورتم را عوض کردم. در سفارت ایران، حرفی در مورد اعتبار آن به من گفته نشد. وقتی به ایران بر می گشتم، در هنگام کنترل پاسپورت به من گفته شد که باید به اداره گذرنامه مراجعه کنم. در اداره گذرنامه، کلیه مراحل اخذ گذرنامه را مجددا طی کردم. یعنی فرم درخواست پر کردم و مدارک مختلفی ارائه دادم. حتی کارت پایان خدمت را قبول نکردند و گفتند باید آن را عوض کنم. برای تعویض آن هم اقدام کردم. پولی بابت تعویض گذرنامه پرداخت نکردم، احتمالا به این دلیل که هزینه صدور را در سفارت ایران پرداخت کرده بودم.
    اتفاق دیگری که در فرودگاه و هنگام بازگشت به اروپا برایم رخ داد این بود که در هنگام کنترل پاسپورت، به من گفته شد که باید به اداره گذرنامه مراجعه می کردی ولی مراجعه نکردی. من توضیح دادم که به اداره گذرنامه مراجعه کرده ام و کلیه کارها را انجام داده ام. خوشبختانه برگه رسید تحویل مدارک را همراه داشتم و آنرا به عنوان مدرک، ارائه دادم. با دیدن برگ رسید، اطلاعاتی را وارد کامپیوتر کرد و مهر خروج زد. برای دفعات بعدی هم، مشکلی پیش نیامد.
    به گمانم هر گذرنامه ای که در خارج از ایران صادر شود، نیاز به ثبت مجدد در ایران دارد. این گذرنامه صرفا برای ورود به ایران اعتبار دارد. ضمنا ارتباطی هم به اینکه دانشجو هستید یا نه، نباید داشته باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asaria نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی اروپا پاسپورتم را عوض کردم. در سفارت ایران، حرفی در مورد اعتبار آن به من گفته نشد. وقتی به ایران بر می گشتم، در هنگام کنترل پاسپورت به من گفته شد که باید به اداره گذرنامه مراجعه کنم. در اداره گذرنامه، کلیه مراحل اخذ گذرنامه را مجددا طی کردم. یعنی فرم درخواست پر کردم و مدارک مختلفی ارائه دادم. حتی کارت پایان خدمت را قبول نکردند و گفتند باید آن را عوض کنم. برای تعویض آن هم اقدام کردم. پولی بابت تعویض گذرنامه پرداخت نکردم، احتمالا به این دلیل که هزینه صدور را در سفارت ایران پرداخت کرده بودم.
    اتفاق دیگری که در فرودگاه و هنگام بازگشت به اروپا برایم رخ داد این بود که در هنگام کنترل پاسپورت، به من گفته شد که باید به اداره گذرنامه مراجعه می کردی ولی مراجعه نکردی. من توضیح دادم که به اداره گذرنامه مراجعه کرده ام و کلیه کارها را انجام داده ام. خوشبختانه برگه رسید تحویل مدارک را همراه داشتم و آنرا به عنوان مدرک، ارائه دادم. با دیدن برگ رسید، اطلاعاتی را وارد کامپیوتر کرد و مهر خروج زد. برای دفعات بعدی هم، مشکلی پیش نیامد.
    به گمانم هر گذرنامه ای که در خارج از ایران صادر شود، نیاز به ثبت مجدد در ایران دارد. این گذرنامه صرفا برای ورود به ایران اعتبار دارد. ضمنا ارتباطی هم به اینکه دانشجو هستید یا نه، نباید داشته باشد.

سلام ببخشید می شه بگید کارتون یک روزه تموم شد یا نه؟واینکه چه مدارکی خواستن ازتون دوباره من فقط دوروز وقت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

كسانى كه تهران نيستند هم بايد براى اينكار تهران بيان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    animation

سلام من یه سوال دارم مطمئن نیستم اینجا باید بپرسم یا نه. من می خوام از آمریکا یک ماه دیگه برم ایران و پاسپورتم کمتر از شش ماه داره این احتمال وجود داره واسه خروج از آمریکا مشکلی واسم پیش بیاد ممنونم.

Junior Member spaced1 آواتار ها

دوستان اطلاع جدید ندارند؟ من پاسپورتمو میلان تمدید کردم چیزی بهم نگفتن نه تو کنسول و نه فرودگاه امام. محل اقامتم ایران نیس تو گذرنامه. لازمه پیگیری کنم؟

Senior Member

من در استرالیا پاسم رو عوض کردم و هزینه اضافه هم گرفت که محل اقامت رو استرالیا بزنه و دیگه مشکلی برای این موضوع نداشته باشم.نمیدونم حالا مشکلی پیش میاد یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    من در استرالیا پاسم رو عوض کردم و هزینه اضافه هم گرفت که محل اقامت رو استرالیا بزنه و دیگه مشکلی برای این موضوع نداشته باشم.نمیدونم حالا مشکلی پیش میاد یا نه
    ممنون از پاسخت. شما از اون موقع با اون پاس ورود به ایران و دوباره خروج داشتید؟

من امروز رفتم اداره گدرنامه شهرآرا. از اطلاعات اونجا پرسیدم گفتن گذرنامه تمدید شده در خارج از کشور در صورتی که محل اقامت غیر از ایران باشه تا یک سال از تاریخ ورود هیچ مشکلی ندارن.

Junior Member

سلام دوستان. من 3 ماهه که اعتبار پاسپورتم تموم شده و باید تجدیدش کنم در سفارت ایران در ایتالیا.
    اطلاعات کنسولگری خیلی مبهمه بنابراین ممنون میشم اگر کسی که قبلا این کار رو ترجیحا در ایتالیا انجام داده بتونه راهنماییم کنه.
    اولین سوالم اینه که آیا هزینه 88 یورویی تجدید گذرنامه حتما باید از طریق باجه بانک انجام بشه یا به ضورت اینترنتی هم قابل پرداخته و بعد پرینت رو تحویلشون بدیم.
    اینجا نوشته:
    هزينه‌های انجام امور کنسولی را به حساب سفارت در (BNL) واريز و اصل رسيد را ارسال نماييد.از ارسال وجه نقد به‌وسيله پست، به‌همراه درخواستنامه‌ها خودداری کنيد.(متقاضيانی که به‌طورحضوری به سفارت مراجعه می‌کنند می‌توانند هزينه‌های کنسولی خود را از طريق حواله بانکی پرداخت کنند)..
    من متوجه تفاوت بین رسید در صورت عدم حضور و حواله در صورت حضور نشدم.
    دومین سوالم درباره بندیست که اینجا خوندم. نوشته
    يک پاکت برای برگشت اصل مدارک، با تمبر کافی برای پست سفارشی، که نشانی درخواست‌کننده بر روی آن نوشته شده باشد
    خواستم بدونم آیا در صورت مراجعه حضوری هم باید این کار را انجام بدم و اینکه هزینه پست رو چجوری محاسبه کنم و تمبر از کجا بخرم آخه
    متاسفانه سفارت به تلفن جواب نمیده. 1 هفته است که تلاش میکنم ولی بی فایده است.
    پیشاپیش ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط haji نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 3 ماهه که اعتبار پاسپورتم تموم شده و باید تجدیدش کنم در سفارت ایران در ایتالیا.
    اطلاعات کنسولگری خیلی مبهمه بنابراین ممنون میشم اگر کسی که قبلا این کار رو ترجیحا در ایتالیا انجام داده بتونه راهنماییم کنه.
    اولین سوالم اینه که آیا هزینه 88 یورویی تجدید گذرنامه حتما باید از طریق باجه بانک انجام بشه یا به ضورت اینترنتی هم قابل پرداخته و بعد پرینت رو تحویلشون بدیم.
    اینجا نوشته: من متوجه تفاوت بین رسید در صورت عدم حضور و حواله در صورت حضور نشدم.
    دومین سوالم درباره بندیست که اینجا خوندم. نوشته خواستم بدونم آیا در صورت مراجعه حضوری هم باید این کار را انجام بدم و اینکه هزینه پست رو چجوری محاسبه کنم و تمبر از کجا بخرم آخه
    متاسفانه سفارت به تلفن جواب نمیده. 1 هفته است که تلاش میکنم ولی بی فایده است.
    پیشاپیش ممنونم.
    درود. من پاسپورتمو در کنسول میلان تمدید کردم. حضوری هم مراجعه داشتم. مبلغو هم از طریق کارت همونجا پرداخت کردم. دو هفته بعدش تقریبا مراجعه کردم برای گرفتن پاسپورت تمدید شده.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)