نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
سلام.
من جز افرادی هستم که پذیرش گرفتم ولی الان درگیر مشکلات گرفتن وقت سفارت و ... هستم . راستش نمی خواستم تو این فروم مطلب بنویسم ولی چون این سایت رو تو مشکلاتم مقصر می دونم خواستم نظرمو بگم :
1- به نظر من یه سری از مشکلاتی که یکی دو سال اخیر تو مسائل به ظاهر ساده ای مثل گرفتن وقت از سفارتها ایجاد شده ناشی از جو سازیها و موجهاییه که دوستان عزیز اینجا درست می کنن. واسه چی شما دوستان عزیز همه رو تشویق میکنین که آی ملت بجنبید وقت بگیرید تا پر نشده!مگه عمده این وقتها رو جز امثال ما که درگیر پروسه apply هستیم کس دیگه هم میگیره ؟ از مریخ که نمیان وقت بگیرن ! خداییش چند درصد دوستانی که الان وقتها رو اشغال کردن پذیرش قطعی و درست حسابی دارن و مدارکشون دستشونه؟
2- متاسفانه خیلی از ماها حداقل استانداردهای لازم برای پذیرش تو دانشگاههای متوسط رو هم نداریم. اون وقت اپلای می کنیم واسه دانشگاههای تاپ بعد بحث می کنیم مثلا پاکت ریکام رو با آب دهن بچسبونیم بهتره یا چسب !!!!! یا مثلا توالت محل برگزاری امتحان جی ار ای خراب بود حالا بیام اعتراض کنیم به ets !!!!! بقیه رو هم حساس می کنیم رو مسائل جزیی !!
3- متاسفانه تو سالهای اخیر اپلای کردن یه پدیده اپیدمیک شده تو ایران!! یه استاد آمریکایی تو یه کنفرانس تعریف می کرد من یه ایمیل از یک اپلیکنت ایرانی داشتم که حتی اسم منو با یه استاد دیگه تو یه دانشگاه دیگه جابجا نوشته بود! معلوم شد طرف یه سری ای میل یه جور واسه n نفر فرستاده حتی تو اسماشون دقت نکرده !!! یا میگفت مورد داشتم که تو 4 خط ایمیل چند تا غلط داشته !!! این نحوه اپلای کردن تنها باعث خراب شدن وجهه بچه های ایرانی می شه و شانس بقیه رو پایین میاره !

در نهایت من اصلا منکر نقش موثر این فروم در اطلاع رسانی و کمک نیستم . ولی فکر می کنم این روندی که ایجاد شده منجر به ایجاد یه سری مشکل واسه بچه هایی میشه که پذیرشهای قطعی دارن ولی درگیر این جور مشکلات میشن .
ممنون

من با حرف شما كاملا مخالفم به 2 دليل:
اول اينكه بر فرض هم كه بعضي پست هاي فروم به يه سري از جزييات بيش از حد مي پردازه، حالا ما بياييم فرومو ببينديم يا اطلاعاتشو ف@يلتر كنيم كه خداي ناكرده ذهن كسي آشفته نشه!!؟؟ جريانش مي شه مثه ف@يلترينگ سايت ها كه مي بينيم به جاي اينكه مواظبه ذهن خودمون باشيم و حواسمون باشه چه چيزي كجا به دردمون مي خوره مرتب مشكلو(كه اگه مشكلي باشه) پاس ميديم به اين و اون...

دوم اينكه همين به قول شما جو سازي ها و اطلاعاتي كه از اين طريق به دست آورديد هزاران بار در موارد مختلف از اول راه اپلاي جوري كمكتون كرده كه شرط مي بندم اگه فروم نبود هيج جوره ديگه اي نمي تونستيد بفهميد، فروم اين طوريه كه هركي هر چي داره مي ذاره وسط بدون هيچ چشم داشتي و دوستان هم لطف مي كنن كه وقت هاي سفارت را اعلام مي كنن و در آخر اينكه اين مطلب كه يه دانشجويي حواسشو جمع نكرده و ايميل يكسان براي چند تا استاد داده هر جور فكر مي كنم هيچ ربطي به فروم نداره...