نقل قول نوشته اصلی توسط elna
اینکه ما بیاییم بگیم کی اپلای کنه یا شایستگی اپلای داره کار درستی نیست.هر کسی اختیار کار خودشو داره و حق انتخاب.من پیشنهاد می کنم اونایی که فکر می کنن قضیه داره لوث میشه اول از خودشون شروع کنن و از خیر اپلای بگذرن.انگار ما ایرانی ها عادت نداریم حتی در اشل های کوچیک دموکراسی رو رعایت کنیم .حتما لازمه که به کار بقیه کار داشته باشیم.خوب یه بنده خدایی زبانش یا گرامرش خوب نیست اون دانشگاه مورد نظر خودش می فهمه که طرفو بپذیره یا نه.مثل این میمونه که بگیم اونایی که غلط دیکته یا دستور زبان دارن نباید کنکور بدن و برن دانشگاه این چه استدلالیه.

در ضمن اگه این فروم هم نبود تو هر دانشگاه تعدادی هستند که هر ساله دارن اپلای می کنن و اطلاعات رو در اختیار دوستاشون قرار می دن پس این فروم نمی تونه اونقدر که شما میگی منفی باشه چون کسی که هدفش رفتنه بالاخره هر جوری که شده اطلاعاتو بدست میاره از جمله تاریخ باز شدن وقتهای قبرس و ... .حداقل تو دانشگاه تهران که اینطوره و حالا اسمشو تب یا هر چیزی که می خواید میتونید بگذارید.ولی این کاملا طبیعیه که وقتی دایره اطلاعت گسترده تر میشه توقعات و محدوده انتخاب افزایش پیدا می کنه.کما اینکه همه بعد دیپلم کنکور میدن و شما نمیتونی و نباید بگی که به هر دلیلی یه عده نباید کنکور بدن.

در ضمن مساله وقت سفارت و .. مشکلاتی نیستند که بخاطر این فروم ایجاد شده باشند..این مشکل از اینجا ناشی میشه که ما سفارتخونه نداریم و باید برای 1 روز و فقط 1 روز در کشوری مثل قبرس وقت بگیریم.طبیعیه عرضه کم و تقاضا زیاده و بهمین دلیل رقابت شدیدی در می گیره.
ببینید احتمالا منظور شما منم.
من متاسفانه قبلان اپلی‌ کردم و الان ایران نیستم که به حرف شما گوش کنم!
ولی‌ مطمئن باشید که یه مشکلی‌ در کار ما هست،
این همه کشور در دنیا هست فکر می‌کنید چرا وضع کشور من اینطوریه؟
برای اینکه مشکلی‌ هم نداشته باشه! یه نگاهی‌ به فوتبال این مملکت بندازید ببینید به چه وضع فلاکت باری افتاده!
آمار مقالات تقلبی و مسخره با روش کله پاچه رو که faramoosh نکردید!
یکی‌ تو اینجا تاپیک زد که یه چک اشتباهی‌ از کانادا به اسم من صادر شده، چکار کنم؟ منتظر بودم یکی‌ بگه که نقد کردن چکی‌ که اشتباهی‌ به نامه تو صادر شده درست نیست، هیچکس چیزی نگفت! همه راهنمایی‌ کردن که چه‌جوری نقدش کنه!

ما تا اول عیب خودمونو قبول نکنیم نمیتونیم اصلاح شون کنیم
البته سو تفاهّم نشه ما وقتی‌ میگم خودم هم شاید باشم متاسفانه
بله حق همه هست اپلی‌ کنند ولی‌ مشکل اینه که
""در کارها حداقل اخلاق رو رعایت کنیم و به یک حداقل‌هایی‌ معتقد باشیم، دروغ نگیم، خودمونو اون چیزی که نیستیم نشون ندیم و باعث بدنمی اسم کشورمون نشیم
در ضمن این جا یکی‌ از ۲ سایت ایرانی‌ هست که من بهش سر میزنم و بعضی‌ موقعها چیزی مینویسم، چون واقعا به این جا علاقه دارم و مدیون این فروم هستم.
این هم آخرین پست من تو این تاپیک هست چون حرف بیشتری ندارم.