صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    خیلی ممنون . من جوابمو با لحن این پاسخ دوستانه و آکادمیک!!!! گرفتم !
    لازم به ذکره که تفکرات شما هم چندان آکادمیک! نیست که این چنین دم از تفکر آکادمیک میزنی
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    خیلی ممنون . من جوابمو با لحن این پاسخ دوستانه و آکادمیک!!!! گرفتم !
    درود
    پس میتونی کانال تلویزیون رو عوض کنی

Junior Member

من هم مثل بقیه دوستان منکر بوجود اومدن تب پذیرش گرفتن نیستم. اما خودم رو مرجع خوبی برای دونستن اینکه چه کسی صلاحیت اپلا کردن برای چه دانشگاهی داره رو نمی دونم چون این رو خوب فهمیدم که به خاطر سیستم غلط آموزش کشورمون درصد زیادی از استعدادهامون از بین می رن بدون اینکه هیچ وقت حتی به وجودشون پی برده بشه. من دانشجوهای زیادی رو دیدم که با هزار امید وارد بهترین دانشگاههای کشورمون شده و در آخر اینقدر دلزده فارغ التحصیل شدن که دیگه هیچ وقت به اینکه روزی رویایی داشتن فکر نکردن و درگیر جریان عادی زندگی بدون هیچ بازدهی شدن. نتیجه این اتفاق باور کنین چیزی جز یه جامعه مایوس ، افسرده و شکست خورده نیست. حالا اگه این سایت کمک کنه تا چنین آدمایی دوباره خودشون رو پیدا کنن ،حتی به بهای اینکه من و شما برای گرفتن وقت سفارت دچار دردسر بشیم نه که اعتراضی ندارم که استقبالم می کنم. من عصبانیت و استرس شما رو درک می کنم اما به نظرم بهتره از این خصوصیت کاملا ایرانی "سانسور برای داشتن زندگی بی سوال و بی دردسر " یک کم فاصله بگیرم و بهای ساختن جامعه موفق تر رو بپردازیم.

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan86
    لازم به ذکره که تفکرات شما هم چندان آکادمیک! نیست که این چنین دم از تفکر آکادمیک میزنی
    منم دقيقا همين رو ميخواستم بگم . نه كه ايشون خودشون خيلي آكادميك صحبت كردن .
    بعدم حالا پيش اومده يكي اشتباه email فرستاده ، نه كه فقط ما ايرانيا ممكنه اشتباه كنيم نه كه اين AA باعث شده مثلا كسي ايميل اشتباهي بفرسته ! همه جاي دنيا ممكن هست از اين اتفاقا بيفته .
    مطمئن باش خيلي از اطلاعاتي و تاثيرات مثبتي كه اين سايت داشته تو پذيرش و ... . هيچ جا ديگه پيدا نميشه .
    و اگه كسي حركت اشتباهي انجام داده تو مراحل پذيرش از ذهنيت و فرهنگ خودش بوده .
    تازه منم ميگم خيلي از اين مشكلات فرهنگي كه هست اينجا مطرح شده و ذهنيت اصلاح شده ، مثلا چندجا پذيرش گرفتن و قول دادن و بعد دانشگاه و استاد رو پيچوندن و خيلي چيزا ديگه
    كه خوب فروم را خونده باشيد و پست هارو ديده بشيد متوجه خواهيد شد
    امضا

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    اینی که میگم شوخی نمیکنم، چند وقت پیش یکی از کاربرا گفت شدیداً سرما خورده گفتم چرا گفت از بچه های فروم گرفتم، بس که اینجا رفت و آمد زیاده.

ApplyAbroad Hero

یه مورد هم هست . دوستان لطف کنیم. انتفاد پذیر باشیم و حتی اگه لحن انتقاد درست نباشه...

چون ما همه ایراداتی داریم که در بارش مشکل داریم و بیشترش هم مختص به ملت خودمون هست. انتفاد پذیری. خودخواهی و تک خواهی و .....

همه ی اطلاعات بدست آمده ما برای ملتمان صرف بشه بهتره.
    شما دوست عزیز هم مطمئن باشید حتما مشکلاتان حل می شه. اگر مشکل دیگران رو حل کنید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Champion

من متوجه می‌شم که چرا ممکنه صحبت‌های ehsan58 به بعضی از بچه‌ها بربخوره، اما من خودم به عنوان کسی که این فروم رو راه‌اندازی کرده با بعضی از حرف‌های ایشون موافقم. من موافقم که جوی که بعضا به خاطر استفاده از فروم ایجاد می‌شه مشکل ایجاد می‌کنه. مثلا موافقم که وقت‌های ویزا شاید تا حدی به خاطر جوی که اینجا وجود داره به این سرعت پر می‌شه، اما ehsa58 عزیز شما یک نکته رو فراموش کردید و اون هم این که اینجا یک سایت خبرگزاری نیست که مثلا یک عده خبرنگار برای سایت کار کنند و بچه‌ها رو تشویق کنند که زودتر وقت بگیرند. تنها گناه این سایت اینه که بچه‌ها با هم می‌تونند ارتباط قوی‌تری برقرار کنند، حالا اگر این ارتباط باعث می‌شه که اتفاقاتی از قبیل مسائلی که در حال حاضر افتاده بیافته، دیگه باید برگردیم و به خودمون و رفتارهای اجتماعی خودمون نگاه کنیم. فقط بحث گرفتن وقت سفارت نیست. شما یک نگاه به خیابون‌های پایتخت بنداز ببین مردم چجوری رانندگی می‌کنند و چه قدر برای حقوق همدیگه ارزش قائلند. همین مشکل فرهنگی، حالا در مورد گرفتن وقت سفارت داره دیده می‌شه. ضمن این که تعداد کسانی که اپلای می‌کنند به شدت داره افزایش پیدا می‌کنه. شما اگر یک نگاه به آمار بازدید این سایت بیاندازی کاملا واضحه که شاید هر سال حدود ۵۰٪ داره به تعداد افرادی که برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می‌کنند اضافه می‌شه. شاید این تعداد فقط به خاطر ApplyAbroad داره به این سرعت افزایش پیدا می‌کنه. اگر واقعا این طور باشه، باید بگم که من به تمام آرزوها و اهدافم از راه‌اندازی این سایت رسیدم و بسیار خوشحالم، اما به نظرم واقعا این طور نیست و بسیاری از شرایط و مسائل دیگه در کشور ما داره باعث خروج بچه‌ها می‌شه که متاسفانه قسمت بسیار بزرگی از این مسائل، ناشی از مشکلات خاص کشور ماست.

در مورد این که گفته بودید ApplyAbroad باعث شده بعضی از بچه‌هایی که شایستگی کافی ندارند هم برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند، اجازه بدهید ما قضاوت نکنیم. من و شما در مقامی نیستیم که در مورد شایستگی سایرین برای گرفتن پذیرش نظر بدهیم. شما مطمئن باش که دانشگاه‌هایی که نفری ۵۰ الی ۱۰۰ دلار برای هر application پول می‌گیرند، اصلا ناراحت نیستند که تعداد زیادی براشون اقدام کنند و اون‌ها هم ۱ دلار خرج فرستادن یک نامه بکنند که بگن شما رد شدید.
    ضمنا ما چرا باید همش به فکر درست کردن یک چهره‌ای از خودمون باشیم که نداریم؟ چرا دانشگاه‌های آمریکا باید فکر کنند که تمام دانشجوهای ایرانی به خوبی دانشجوهای شریف و تهران و ... هستند؟ مگر واقعا تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران به همین خوبی هستند؟ حالا چند نفر هم بیان و چندین تا ایمیل بزنند که غلط زیاد داشته باشه یا مشکلات دیگه داشته باشه. شما فکر می‌کنی تمام دانشجویان چینی یا هندی در آمریکا دانشجویان ایده‌آل و عالی‌ای هستند؟ اگر ما مشکلات فرهنگی داریم، باید براش راه حل دیگه پیدا کرد، نه این که فقط سعی کنیم یک جوری لاپوشونی کنیم و به روی خودمون نیاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    اون‌ها هم ۱ دلار خرج فرستادن یک نامه بکنند که بگن شما رد شدید.
    $ 00.52
    8)

Junior Member

شاید لحن پیغام من یه خورده تند بوده ولی راستش اصلا انتظار نداشتم که بعضی از دوستان این طوری برخورد کنن . بالاخره یه انتقادی از طرف یه نفر که بقول شما تا حالا خارج از گود بوده و فقط استفاده کرده !! مطرح شده بقیه هم جواب می دن. کس خاصی هم مخاطب نبوده که بعضیا با این لحن جواب می دن !!
    در مورد اینکه کی باید کجا اپلای کنه هم واضحه که خارج از صلاحیت بقیه است و جز حقوق مسلم هر فرده ! من فقط صحبتم اینه یه خورده واقع بین تر باشیم نسبت به قضایا .
    انتقاد اصلی من هم در مورد وقت گرفتن و مسائل جزئی بود که احتمالا همتون قبول دارید عملکرد خیلی از بچه ها باعث این شرایط شده !
    در هر صورت و برای بر طرف کردن کدورتها !!!!اگه بزرگان اجازه بدن ما هم وارد فروم شیم از این به بعد !!! به قول زورخونه چیا !! رخصت !!!!

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    در مورد گرفتن وقت سفارت دیگه باید چیکار میشده کرد که نکردیم؟
    خود من هر روز تمام تاپیک های گرفتن وقت رو چک میکردم و حتا یه نفر که قصد داشت با شایعه تعطیل بودن سفارت ملت رو بپیچونه، هنوز جوهر مطلبش خشک نشده منع شد و حتا از بابک خواستم که از فروم اخراجش کنه.
    حالا بعضیا خیلی ایرانی ارجینال هستند شما چه پیشنهادی داری؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)