صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    در مورد گرفتن وقت سفارت دیگه باید چیکار میشده کرد که نکردیم؟
    خود من هر روز تمام تاپیک های گرفتن وقت رو چک میکردم و حتا یه نفر که قصد داشت با شایعه تعطیل بودن سفارت ملت رو بپیچونه، هنوز جوهر مطلبش خشک نشده منع شد و حتا از بابک خواستم که از فروم اخراجش کنه.
    حالا بعضیا خیلی ایرانی ارجینال هستند شما چه پیشنهادی داری؟
    خیلی خب pink floyd جان چرا منو میزنی حالا !!!!
    من خیلی با مسئولین بخشها آشنا نیستم ولی مثل اینکه مسئول امور سفارت !!! فروم تویی !!!!! ;D
    خلاصه دستم به دامنت !!! ببین چیکار می تونی بکنی با این ارجینالا !!!!!

احسان تا حدودی مطالبش رو بد عنوان مطرح کرده و شاید علت و معلول جابه جا شده.

مسئول آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران به من گفت امسال تعداد اپلیکیشن ها چندین برابر پارسال بوده.من می تونم این موضوع رو اینطوری عنوان کنم که تا چند سال قبل خیلی ها واقعاً نمی دونستن چطور می شه حتی اپلای کرد و شاید این مسئله محدود می شد به دانشگاه شریف و تا حدودی تهران.اما الان از هر دانشگاهی بچه ها اپلای می کنن و این خیلی خوبه چون همه جا آدم شایسته وجود داره اما بدیش اینه که متاسفانه خیلی جاها این قضیه رو دارن لوث می کنن.من واقعاً منطق اینکه به 500 استاد ایمیل بزنیم و به همه بگیم فیلد کاری من دقیقاً مثل شماست رو نمی فهمم!!!
    یا بعد از اپلای کردن بود که فهمیدم که دانشگاه های آمریکا در مورد application fee,deadline,recommendation و اینجور قضایای اجرایی بسیار بسیار انعطاف پذیر هستن و ما شاید توی این فرم خیلی انرژی مون رو سر مسائل پیش پا افتاده و بی اهمیت می ذاریم.راهنمایی در همه جا جواب نمیده.خیلی جاها خود فرد باید خلاق و هوشمند باشه.این خیلی بده که بعضی ار بچه ها حتی معنی جوابی که admission committee بهشون داده رو متوجه نمی شن!

به عقیده من apply abroad یه وسیله است که می شه ازش درست و غلط استفاده کرد.یادمه یه بار بحث مشکل عبور حیوانات در خیابان های آمریکا مطرح شده بود!!!دیگه به نظر من مسخره ترین چیزی بود که ممکن بود عنوان بشه.کسی شما رو مجبور نکرده اپلای کنید که حالا نگران عبور حیوانات باشید.می تونید همین جا بمونید و نگران هیچ چیز نباشید!وقتی چنین تصمیمی می گیرید باید باهاش کنار هم بیایید.هرکس به شیوه خودش!

مشکل از این سایت و فرم نیست.مشکل از خلق و خوییه که ایرانی با اون بزرگ می شه و اون هم یعنی افراط و تفریط!
    Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor
    مسئول آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران به من گفت امسال تعداد اپلیکیشن ها چندین برابر پارسال بوده.من می تونم این موضوع رو اینطوری عنوان کنم که تا چند سال قبل خیلی ها واقعاً نمی دونستن چطور می شه حتی اپلای کرد و شاید این مسئله محدود می شد به دانشگاه شریف و تا حدودی تهران.اما الان از هر دانشگاهی بچه ها اپلای می کنن و این خیلی خوبه چون همه جا آدم شایسته وجود داره اما بدیش اینه که متاسفانه خیلی جاها این قضیه رو دارن لوث می کنن.
    من فکر نمی کنم شما خیلی حق داشته باشی واسه بچه های دانشگاههای دیگه تعیین تکلیف کنید که اپلای کنند یا خیر!

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین
    من فکر نمی کنم شما خیلی حق داشته باشی واسه بچه های دانشگاههای دیگه تعیین تکلیف کنید که اپلای کنند یا خیر!
    من هم اصلاً فکر نمی کنم شما منظور من رو درست متوجه شده باشی!بحث دانشگاه نیست.بحث اینجاست که اپلای همه گیر شده و دیگه اطلاعاتش در اختیار همه است و متاسفانه خیلی جاها از روش های نادرست وارد می شن.
    Before the Dawn

به عقیده من apply abroad یه وسیله است که می شه ازش درست و غلط استفاده کرد.یادمه یه بار بحث مشکل عبور حیوانات در خیابان های آمریکا مطرح شده بود!!!دیگه به نظر من مسخره ترین چیزی بود که ممکن بود عنوان بشه.کسی شما رو مجبور نکرده اپلای کنید که حالا نگران عبور حیوانات باشید.می تونید همین جا بمونید و نگران هیچ چیز نباشید!وقتی چنین تصمیمی می گیرید باید باهاش کنار هم بیایید.هرکس به شیوه خودش!
    خب ، ممکنه این قضیه واقعا واسه کسی دغدغه باشه مثل هزاران چیز دیگه ، یکی هم ممکنه یه بیماری خاص داشته باشه و نیاز به دارویی که هزینه اش زیاد باشه . بعد راجع بعش سوال کنه ، اونوقت شما بهش بازم میگید تو باید همین جا بمونی . مجبور نیستی از اینجا بری. شما هم ممکنه یه مسائلی براتون پیش بیاد که واسه دیگران حائز اهمیت نباشه ، اما این درست نیست که اونا این سوال شما رو مسخره کنند ( درضمن من اون تاپیک رو نساختم یه دونه پست هم توش نذاشتم . فکر نکنید که به من برخورده)
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

Junior Member

1-من با جواب بابک موافقم. وقتی یه چیزی ایراد داشته باشه, تو هر قالبی هم بره ایراد خودشو به یدک می کشه. حالا می خواد خیابونا یاشه, دانشگاه ها و یا همین فورم. اصل و هدف ایجاد این فورم قابل ستایش هست, اما اینکه بتونه مفید به کار خودش ادامه بده فقط و فقط بسته به برخورد کاربران و مدیرانش داره که من پس از مطالعه چند ده ساعته این فورم به این پی بردم که هر دو گروه در جاهایی تقصیر داشتن. البته من بعید می دونم با چندین ارسال تو این تاپیک, بشه این مشکل ریشه دار فرهنگی رو اصلاح کرد. اما لا اقل برای بهتر شدن این فورم, بهتره قوانین رو سختگیرانه تر کرد و در عین حال همینجا یاد بگیریم که چگونه اخلاق جمعیمون رو بهبود ببخشیم.
    2- عصبانیت احسان در مورد پذیرش افرادی که شایستگی ندارند که ربطی به فورم نداره. لا اقل این فورم, این فرصت رو ایجاد کرده تا هر کسی که یه حداقل هایی داره, شانس خودشو برای ادامه تحصیل تو یه شرایط و دانشگاه بهتر امتحان کنه. احسان عزیز, بهتره همیشه این یادتون باشه موفقیت کامل برای گرفتن پذیرش و ویزا و ... تابع شرایط بسیار زیادی مثل تمکن مالی, موقعیت شناسی و حتی شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم در زمان اقدام برای ویزا و ادامه تحصیل می باشد. شما با دیدن نتایج پذیرش و گرفتن ویزا در همین فورم می بینید, شاید بسیاری از دوستان فرنگ رفته بخش زیادی از موفقیتشون رو مدیون پول فراوان, زیرکی, اوضاع بهتر سیاسی و اوضاع مالی بهتر دانشگاه ها تو سالای قبل, بودن. بنده پس از 6-7 ماه صرف برای گرفتن پذیرش و ... به این نکته پی بردم که برای موفقیت کامل تو این پیکار جانفرسا, داشتن یک پس زمینه علمی خوب, فقط بخشی از کار هست.

پ.ن. این ارسال من در دنبال ارسال بابک, نوشته شده. اما مث اینکه وقتی در حال تهیه اون بودم, چندین ارسال دیگه انجام گرفته!! امیدوارم بیات نباشه ارسالم.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    خیلی خب pink floyd جان چرا منو میزنی حالا !!!!
    من خیلی با مسئولین بخشها آشنا نیستم ولی مثل اینکه مسئول امور سفارت !!! فروم تویی !!!!! ;D
    خلاصه دستم به دامنت !!! ببین چیکار می تونی بکنی با این ارجینالا !!!!!
    درود
    احسان جان این مطلب که گفتم مربوط به وقتی بود که:
    1- مدیر بودم
    2- مواقعی که مدیر بخش امریکا Sara.Sh آفلاین بودند.
    سارا جان بیشترین نظارت رو تو بخش وقت سفارت دارند و هر مشکلی رو میتونید برای ایشون ارسال کنید یا از ارسال گزارش به مدیران استفاده نمائید.

پ.ن. والله من شلوارک رو به دامن ترجیح میدم.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    خب ، ممکنه این قضیه واقعا واسه کسی دغدغه باشه مثل هزاران چیز دیگه ، یکی هم ممکنه یه بیماری خاص داشته باشه و نیاز به دارویی که هزینه اش زیاد باشه . بعد راجع بعش سوال کنه ، اونوقت شما بهش بازم میگید تو باید همین جا بمونی . مجبور نیستی از اینجا بری. شما هم ممکنه یه مسائلی براتون پیش بیاد که واسه دیگران حائز اهمیت نباشه ، اما این درست نیست که اونا این سوال شما رو مسخره کنند ( درضمن من اون تاپیک رو نساختم یه دونه پست هم توش نذاشتم . فکر نکنید که به من برخورده)
    هدی جان فقط یه نگاهی به عنوان apply abroad بنداز!این سایت حلال مشکلات زندگی خارج از کشور که نیست.مگر اینکه به طور کل تعریف جدیدی از اهدافش بشه.
    Before the Dawn

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor
    احسان تا حدودی مطالبش رو بد عنوان مطرح کرده و شاید علت و معلول جابه جا شده.

مسئول آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران به من گفت امسال تعداد اپلیکیشن ها چندین برابر پارسال بوده.من می تونم این موضوع رو اینطوری عنوان کنم که تا چند سال قبل خیلی ها واقعاً نمی دونستن چطور می شه حتی اپلای کرد و شاید این مسئله محدود می شد به دانشگاه شریف و تا حدودی تهران.اما الان از هر دانشگاهی بچه ها اپلای می کنن و این خیلی خوبه چون همه جا آدم شایسته وجود داره اما بدیش اینه که متاسفانه خیلی جاها این قضیه رو دارن لوث می کنن.من واقعاً منطق اینکه به 500 استاد ایمیل بزنیم و به همه بگیم فیلد کاری من دقیقاً مثل شماست رو نمی فهمم!!!
    یا بعد از اپلای کردن بود که فهمیدم که دانشگاه های آمریکا در مورد application fee,deadline,recommendation و اینجور قضایای اجرایی بسیار بسیار انعطاف پذیر هستن و ما شاید توی این فرم خیلی انرژی مون رو سر مسائل پیش پا افتاده و بی اهمیت می ذاریم.راهنمایی در همه جا جواب نمیده.خیلی جاها خود فرد باید خلاق و هوشمند باشه.این خیلی بده که بعضی ار بچه ها حتی معنی جوابی که admission committee بهشون داده رو متوجه نمی شن!

مشکل از این سایت و فرم نیست.مشکل از خلق و خوییه که ایرانی با اون بزرگ می شه و اون هم یعنی افراط و تفریط!
    من هم موافق هم.
    یه نکته رو هم می خوام در مورد اضافه کنم. اگه ما تو هر کاری ( مثل پذیرش) اینقدر استرس داریم. یا برای خروج از کشور سوالات ساده می پرسیم یا جواب که از دانشگاه اومده رو از چند نفر معنیش رو می پرسیم دلیلش اولن استرس برای وارد شدن به کاری هست که تا حالا انجام ندادیم { یعنی ترس از رفتن به اتاق خواب تو شب ( ) البته بچه ها}. و این یکم طبیعی هست.

در مورد اینکه ما ایرانی ها رو با هندی ها یا چینی ها یا.. دانشجو های دیگر کشور ها مقایسه بشه که خیلی ماها مشکل داریم! درست نیست. یکم به این پروسسه نگاه کنید. سربازی برایمان مشکل هست. باید پیر بشیم تا بتونیم کارهاش رو بکنیم. ( اونم برای کسایی که وثیقه رو دارند.) برای گرفتن پذیرش باید مدارکمان را با هزار کلک آماده کنیم. ( توصیه نام ها، ریز نمرات، application fee ، ....) بعد از همه اینها حالا باید به ویزا که به خاطر مسائلی خیلی راحته 8) برسیم. ایرانی برای پذیرش باید از هفت خان بگذره.

خوب بنظر من تنها کاری که ما می تونیم بکنیم اینه که با هم این مسایل رو ساده تر کنیم. خوب مسلما برخی ها دیگه به مسائل ریز هم توجه می کنند ولی مهم نیست. ما با چینی ها یکی نیستیم اونا خیلی راحت تر از ما از آمریکا سردر می یارند. نه مثل ما ها....( البته من هنوز باید اروپا برم ;D)....
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

من با حرفهای احسان موافقم، بجز اینکه گفتن مشکل AA هست، در صورتی‌ که مشکل اخلاق ایرانی‌ است.
    من خودم هم با موارد زیادی برخورد کردم که طرف حتا نمیتونه یک جمله انگلیسی‌ صحبت کنه یا یک نامه با کمتر از خطی‌ چند غلط بنویسه، ولی‌ داره به ۱۰۰۰ تا استاد email میزنه که من بسیار علاقمند هستم و ...
    حتا خیلیها دلشون نمیخواد برن ولی‌ برای دلایلی که نمیدونم چیه مثل چشم هم چشمی اپلی‌ میکنند.
    خلاصه ما همه چیز رو لوث کردیم، هر کاری که خواستیم بکنیم خرابش کردیم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)