صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Chagrin
    2- عصبانیت احسان در مورد پذیرش افرادی که شایستگی ندارند که ربطی به فورم نداره. لا اقل این فورم, این فرصت رو ایجاد کرده تا هر کسی که یه حداقل هایی داره, شانس خودشو برای ادامه تحصیل تو یه شرایط و دانشگاه بهتر امتحان کنه. احسان عزیز, بهتره همیشه این یادتون باشه موفقیت کامل برای گرفتن پذیرش و ویزا و ... تابع شرایط بسیار زیادی مثل تمکن مالی, موقعیت شناسی و حتی شرایط اقتصادی و سیاسی حاکم در زمان اقدام برای ویزا و ادامه تحصیل می باشد.
    سلام . میشه بفرمایید من کجا از پذیرش دوستان عصبانی شدم !!!!!!!!!!!!!! من فقط میگم باید واقع بین بود !!! اگه خودم هم از اینی که هستم واقع بین تر بودم یه سری جاهایی که الان ریجکت شدم رو اپلای نمی کردم !! ر نتیجه تو پولم هم صرفه جویی می شد !!!!! اینی که دوستان هر کسی که در مورد شانسش سئوال می کنه جواب مثبت میدن شاید خیلی جالب نباشه !!!! شرایط و پارامترهای مختلف رو من هم قبول دارم ولی ایها الناس !!! برکلی و استانفورد با معدل 11 یا 12 پذیرش نمی دن !!!! بیخود پولتون رو دور نریزید !!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    پ.ن. والله من شلوارک رو به دامن ترجیح میدم.
    pink floyd جان !!! والله ما از قدیم دست به دامن می شدیم !!!! مارو از دست به شلوارک شدن معاف کن !!!

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    سلام . میشه بفرمایید من کجا از پذیرش دوستان عصبانی شدم !!!!!!!!!!!!!! من فقط میگم باید واقع بین بود !!! اگه خودم هم از اینی که هستم واقع بین تر بودم یه سری جاهایی که الان ریجکت شدم رو اپلای نمی کردم !! ر نتیجه تو پولم هم صرفه جویی می شد !!!!! اینی که دوستان هر کسی که در مورد شانسش سئوال می کنه جواب مثبت میدن شاید خیلی جالب نباشه !!!! شرایط و پارامترهای مختلف رو من هم قبول دارم ولی ایها الناس !!! برکلی و استانفورد با معدل 11 یا 12 پذیرش نمی دن !!!! بیخود پولتون رو دور نریزید !!!!!
    اين كه جواب مثبت ميدن تا حالا چندين بار بحث شده معلوم هست شما استفاده لازم هم از مطالب نبردين يعني خوب مطالعه نكردين.
    كسي اينجا جواب الكي نداده ، هركي شرايط رو ديده نظرش رو گفته و هرجا هم زياده روي شده هميشه اين مديران زحمت كش جلو انحراف مطلب رو گرفتن و مطالب اشتباه رو اصلاح كردن.
    اينم دليل خوبي نيست ، ببين يه چيزي مطرح كردي حالا اگه اشتباه هست اين در اوندر دنبال اثباتش نباش با توجيههايي كه هي گريزي از هر مطلبي ميگي .
    ميگي فلان جاش اونطوريه جوابتو ميده بعد دوباره ميزني مطلب رو به بجا ديگه كه من بخاطر فلان گفتن .!!!! :-\
    امضا

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام به Ehsan
    خدا رو شکر ختم بخیر شد دیگه؟
    امیدوارم همینقدر که شما از این فروم استفاده خواهی کرد یه محبتی هم به سایر کاربران و شاید عزیزانی که تازه کار هستند داشته باشی.
    برای شروع هم بد نیست که از دوستانی که می خواهند به اساتید ایمیل بزنند، شما ایمیل هایشون را تصحیح کنید و می تونید قدمی رو به جلو برای همه دوستان جدید الورود برای پروسه اپلای باشه.
    موفق باشید.
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

من قبلا هم در فروم دیده بودم که یک نفر که نتوانسته بود وقت سفارت بگیره شروع به بد و بیراه گفتن به بقیه افرادی کرده بود که وقت گرفته اند. جالبه یک درصد هم به ذهنشان خطور نمی کند که خوب اگر این همه متقاضی است سفارت می بایست فکری می کرد. اما اعتراض راجع به اینکه چرا تعداد افرادی که می خواهند بروند خارج زیاد شده است ، نوعی گستاخی است. همه ما حق مساوی داریم و اگر دانشگاهی ما را شایسته دانسته است حتما شایسته بودیم!

اما در رابطه با Applyabroad:

بله در بعضی از موضوعات شاهد اطلاعات به درد نخور مانند تاثیر اجلاس دوربان بر کلیرینگ یا تاثیر داشتن کفش قرمز هنگام مصاحبه!(مثلا) هستیم. یا سوالاتی مثل "پس چی شد؟ کی ؟ من خیلی نگرانم و..." اما در این پروسه پر پیچ و خم apply تقریبا 90% اطلاعات ضروری که ممکن ایت به هیچ طریقی به دست نیاید از طریق هزاران کاربر عزیر جمع آوری شده است. واقعا در بسیاری از موضوعات دیگر حرفی برای گفتن نمانده و تمام سوالات به وضوح و دقیق بیان شده است.
    Resigned Mod. <br />.

اینکه ما بیاییم بگیم کی اپلای کنه یا شایستگی اپلای داره کار درستی نیست.هر کسی اختیار کار خودشو داره و حق انتخاب.من پیشنهاد می کنم اونایی که فکر می کنن قضیه داره لوث میشه اول از خودشون شروع کنن و از خیر اپلای بگذرن.انگار ما ایرانی ها عادت نداریم حتی در اشل های کوچیک دموکراسی رو رعایت کنیم .حتما لازمه که به کار بقیه کار داشته باشیم.خوب یه بنده خدایی زبانش یا گرامرش خوب نیست اون دانشگاه مورد نظر خودش می فهمه که طرفو بپذیره یا نه.مثل این میمونه که بگیم اونایی که غلط دیکته یا دستور زبان دارن نباید کنکور بدن و برن دانشگاه این چه استدلالیه.

در ضمن اگه این فروم هم نبود تو هر دانشگاه تعدادی هستند که هر ساله دارن اپلای می کنن و اطلاعات رو در اختیار دوستاشون قرار می دن پس این فروم نمی تونه اونقدر که شما میگی منفی باشه چون کسی که هدفش رفتنه بالاخره هر جوری که شده اطلاعاتو بدست میاره از جمله تاریخ باز شدن وقتهای قبرس و ... .حداقل تو دانشگاه تهران که اینطوره و حالا اسمشو تب یا هر چیزی که می خواید میتونید بگذارید.ولی این کاملا طبیعیه که وقتی دایره اطلاعت گسترده تر میشه توقعات و محدوده انتخاب افزایش پیدا می کنه.کما اینکه همه بعد دیپلم کنکور میدن و شما نمیتونی و نباید بگی که به هر دلیلی یه عده نباید کنکور بدن.

در ضمن مساله وقت سفارت و .. مشکلاتی نیستند که بخاطر این فروم ایجاد شده باشند..این مشکل از اینجا ناشی میشه که ما سفارتخونه نداریم و باید برای 1 روز و فقط 1 روز در کشوری مثل قبرس وقت بگیریم.طبیعیه عرضه کم و تقاضا زیاده و بهمین دلیل رقابت شدیدی در می گیره.

Junior Member

سلام دوستان

شاید بشه موضوع را از یک منظر دیگر هم نگاه کرد.
    اول بگم که به گمان من نه تنها AA باعث این مشکلات نیست که به شخصه چون هیچ کس را نداشتم که در خصوص تحصیل در خارج یاریم کنه این فروم در خیلی موارد به ویژه در زمان هایی که واقعا نمی دونستم چی کار کنم و به کمک فوری نیاز داشتم به دادم رسید. این چیزی نیست که من یا دیگر بچه ها بتونند انکار کنند. یادمه یک بار یکی از بچه ها گفته بود اگر من جای بابک بودم کاری میکردم که با هر تشکر یک تشکر هم برای بابک که مدیر فرومه بره. من میگم بیگمان این اتفاق در جایی که باید بیفته و توسط آنکه باید می افته.

اما مساله اصلی تقلید بسیاری از بچه ها از مطالب فروم است. همه کاربران فروم قشر فرهیخته مملکت هستند که نحوه تفکر و تجزیه و تحلیل را بلدند. واقعا این فروم کمک کننده در پروسه اپلای و تبعات آن است. نه آنکه هر که هر چه در این فروم بگوید آخر سخن است. ( که البته هیچ کس تا بحال چنین ادعایی نکرده است) اما متاسفانه عملکرد برخی نشان از آن دارد که این فروم را منبع اصلی خود قرار داده اند و هر چه در آن رخ میدهد را قبول میکنند. این قشر معمولا پس از انجام بی تامل آنچه در فروم گفته شده، زبان به انتقاد از آن میگشایند. مانند اعتراضی که یکی دیگر از دوستان حدود هفته پیش کرده بود که اگر من به حرف شما AA ها گوش میدادم الان نمیتونستم برای ویزای کانادا اقدام کنم. خوب برادر من کسی مجبورت نکرده گوش کنی. بچه ها بی هیچ منتی تجربه هایشان را میگند اگر برخی به هر لحاظ نمی خواهند به خودشان زحمت تفکر و سنجش تجربه های دیگران را با شرایط خودشان دهند که مشکل از وجود APPLYABROAD نیست.

ANY WAY, ضمن تشکر از ایجاد کنندگان و یاری کنندگان فروم ، گمان میکنم اگر ما به نوشته های این فروم به چشم تجربه های یاری کننده دیگران نگاه کنیم نه آنچه الزاما ما باید انجام دهیم خیلی از مسایل خود بخود حل میشود.

کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

Junior Member

سلام بر همه دوستان

راستش اصلاً مايل نبودم در اين بحث وارد بشوم ولی نکاتی به ذهنم رسيد که به نظرم خالی از لطف نيست بيان بشود.

نکته اول: در مورد صحت برخی مطالبی که در فروم گفته می شود واقعاً بايد شک کرد. من خودم چند تا پست از چند نفر ديدم که رزومه و نتايج پذيرش يا ريجکتشون را گذاشته بودند. از محتوای مطالب پی بردم که برخی از اين افراد از همکلاسی های خودم هستند و متاسفانه 50 درصد مطالبی که در مورد رزومشون زدن واقعاً درست نيست. حالا به چه نيتی اين کار را کردن من واقعاً نمی دانم و خدا عالم است. با بيان اين نکته می خواهم اين مطلب را نتيجه بگيرم که خواننده بايد عاقل باشد و بايد فهميد که همه مطالب و پست های ارائه شده توسط افراد وحی منزل نيست و هرکسی بنابر شرايط خودش بايد جمع بندی نهايي را انجام دهد نه به صرف اينکه حسن يا حسين قبلاً اين کار را کردن!!!

نکته دوم: ببينيد دوستان نمیشه منکر ضعف و کاستی در مجموعه شد و اين مسئله طبيعی هم هست پس بايد ضعف ها را گفت و با حوصله موشکافی کرد و راه حل پيدا کرد تا مجموعه فروم به پويايي برسد و اي« مسئله مستلزم صبر و حوصله است نه اينکه تا يک بنده خدايي يک انتقادی را مطرح کرد بهش بگيم بزن کانال ديگر!!!. اي« باعث می شود که بچه ها نسبت به ضعف ها بی تفاوت بشوند و قطعاً اين مسئله مطلوب هيچ کس نيست.

نکته سوم: ببنيد شما فرض را بر اين بگذاريد که همه دانشجوهای تحصيلات تکميلی ايران از همه دانشگاه های ايران دارن درخواست پذيرش می دهند. دوستان مطمئن باشيد که اينقدر عرصه علمی دنيا پهناور هست که کسی جای بقيه را تنگ نکنه. مطمون هم باشيد که هرکسی به اندازه توانايي ها و زحماتش از اين سفره بهره مند خواهد شد. من متاسفانه تو دانشکده خودمون اينو به چشم ديدم که 2 تا دانشجو که می خوان درخواست پذيرش بدهند چشم ندارند همديگر را ببينند و سايه همو با تير می زنند!!!

نکته چهارم: تو مباحث دوستان اشاره کرده بودند که اکثر افرادی که تو فروم وارد بحث می شوند و نتايج ريجکت يا پذيرش را می دهند افراد متوسط به پايين هستند. متاسفانه اين مسئله را بنده تا حدی قبول دارم و قصد توهين به هيچ فردی را هم ندارم. برای حرفم هم دليل دارم. تو اين 3-4 سال اخير شايد بيشتر از 20-30 نفر از افرادی که دوست بنده بودند از دانشگاه ه های معتبر کانادا و آمريکا پذيرش بورس گرفتند و به راحتی هم ويزا گرفتند و رفتند. شايد باورتون نشه ولی کمتر از 5 درصد آنها تو اين فروم پست گذاشتند اونم در حد 1 يا 2 ارسال!!!.

به خدا قسم، به خدا قسم، به خدا قسم

امسال که اينهمه تو اي« فروم نوشتند وضع مالی آمريکا و کانادا بده و بد بورس می دهند من شايد باورتون نشه که تقريباً همه افرادی که می شناختم و بچه های درجه يکی هم بودند به حقشون رسيدند و جايي که بايد برند رفتن. من خودم 4-5 جا درخواست پذيرش دادم و به لطف خدا از همشون هم بورس گرفتم و بهم ثابت شد که اين فروم شايد خيلی محل مناسبی برای قضاوت کلی و تعميم اون به همه نباشد!!. پس بايد در قضاوت دقت کرد.

حرف آخرم هم خطاب به مديران فروم هست!

من واقعاً افسوس می خورم که چرا بايد افرادی که کلی ستاره های رنگارنگ برای خودشان تو فروم گذاشتند و واقعاً هم به عنوان پيش کسوت قابل احترام هستند و بايد حکم ريش سفيد را بازی کنند، اينقدر کم حوصله باشند و نگاه ژرف به مشکلات فروم نداشته باشند. دوستان ما همه ايرانی هستيم همه مال اين خاکيم پس اگر ما که هموطن هستيم حالا هر کجای دنيا و با هر مدرکی، هوای افراد تازه کار را نداشته باشيم و نسبت به يک انتقاد کوچک اينقدر زد از کوره در بريم پس کی بايد به داد ما برسد. من دوستی دارم که تو آمريکاست و برای تعريف می کرد که حس ناسيوناليستی اين چينيها خيلی مثال زدنيه. مثلاً اگر يک نفر يک خانه واسه خودش اجاره کرده و دانشجو هم هست اگه ببينه 4 تا چينی ديگه تازه وارد ميدان شدن و هنوز جا نيفتادن همشون مياره پيش خودش و از رفاه خودش می زند تا هموطن هاشم تو مملکت غريب جا بيفتم ولی اون دوستم می گفت ما ايرانيها تو مملکت غريب بيشتر بايد نگران باشيم که نکنه هموطنمون سرمون کلاه بگذارد و از اين حرفا!!! حالا خودتان عمق فاجعه را ببينيد که ما کجاييم و بايد به کجا برسيم.

من به ايمد خدا هفته آينده عازم کانادا هستم. ببخشيد که اينقدر پرحرفی کردم ولی يک سری حرفا تو دلم بود که اينجا سر باز کرد. از همه دوستان طلب دعای خير دارم و می خواهم رو اين نکته تاکيد کنم که دوستان تو هيچ مسئله زندگی و از جمله همين بحث apply کردن رو عدالت خدا شک نکنيد. من به اي« نتيجه رسيدم که هر کسی به اندازه تلاشی که می کنه نتيجه می گيره و اين برو برگرد ندارد. به خدا توکل کنيد و با نيت الهی هر کاری را انجام دهيد که مطمئناً خدا هم تو اي« مسير همراه شما خواهد بود

با آرزوی گرفتن بوسای توپ توسط همه دوستان

بای

نقل قول نوشته اصلی توسط elna
    اینکه ما بیاییم بگیم کی اپلای کنه یا شایستگی اپلای داره کار درستی نیست.هر کسی اختیار کار خودشو داره و حق انتخاب.من پیشنهاد می کنم اونایی که فکر می کنن قضیه داره لوث میشه اول از خودشون شروع کنن و از خیر اپلای بگذرن.انگار ما ایرانی ها عادت نداریم حتی در اشل های کوچیک دموکراسی رو رعایت کنیم .حتما لازمه که به کار بقیه کار داشته باشیم.خوب یه بنده خدایی زبانش یا گرامرش خوب نیست اون دانشگاه مورد نظر خودش می فهمه که طرفو بپذیره یا نه.مثل این میمونه که بگیم اونایی که غلط دیکته یا دستور زبان دارن نباید کنکور بدن و برن دانشگاه این چه استدلالیه.

در ضمن اگه این فروم هم نبود تو هر دانشگاه تعدادی هستند که هر ساله دارن اپلای می کنن و اطلاعات رو در اختیار دوستاشون قرار می دن پس این فروم نمی تونه اونقدر که شما میگی منفی باشه چون کسی که هدفش رفتنه بالاخره هر جوری که شده اطلاعاتو بدست میاره از جمله تاریخ باز شدن وقتهای قبرس و ... .حداقل تو دانشگاه تهران که اینطوره و حالا اسمشو تب یا هر چیزی که می خواید میتونید بگذارید.ولی این کاملا طبیعیه که وقتی دایره اطلاعت گسترده تر میشه توقعات و محدوده انتخاب افزایش پیدا می کنه.کما اینکه همه بعد دیپلم کنکور میدن و شما نمیتونی و نباید بگی که به هر دلیلی یه عده نباید کنکور بدن.

در ضمن مساله وقت سفارت و .. مشکلاتی نیستند که بخاطر این فروم ایجاد شده باشند..این مشکل از اینجا ناشی میشه که ما سفارتخونه نداریم و باید برای 1 روز و فقط 1 روز در کشوری مثل قبرس وقت بگیریم.طبیعیه عرضه کم و تقاضا زیاده و بهمین دلیل رقابت شدیدی در می گیره.
    ببینید احتمالا منظور شما منم.
    من متاسفانه قبلان اپلی‌ کردم و الان ایران نیستم که به حرف شما گوش کنم!
    ولی‌ مطمئن باشید که یه مشکلی‌ در کار ما هست،
    این همه کشور در دنیا هست فکر می‌کنید چرا وضع کشور من اینطوریه؟
    برای اینکه مشکلی‌ هم نداشته باشه! یه نگاهی‌ به فوتبال این مملکت بندازید ببینید به چه وضع فلاکت باری افتاده!
    آمار مقالات تقلبی و مسخره با روش کله پاچه رو که faramoosh نکردید!
    یکی‌ تو اینجا تاپیک زد که یه چک اشتباهی‌ از کانادا به اسم من صادر شده، چکار کنم؟ منتظر بودم یکی‌ بگه که نقد کردن چکی‌ که اشتباهی‌ به نامه تو صادر شده درست نیست، هیچکس چیزی نگفت! همه راهنمایی‌ کردن که چه‌جوری نقدش کنه!

ما تا اول عیب خودمونو قبول نکنیم نمیتونیم اصلاح شون کنیم
    البته سو تفاهّم نشه ما وقتی‌ میگم خودم هم شاید باشم متاسفانه
    بله حق همه هست اپلی‌ کنند ولی‌ مشکل اینه که
    ""در کارها حداقل اخلاق رو رعایت کنیم و به یک حداقل‌هایی‌ معتقد باشیم، دروغ نگیم، خودمونو اون چیزی که نیستیم نشون ندیم و باعث بدنمی اسم کشورمون نشیم
    در ضمن این جا یکی‌ از ۲ سایت ایرانی‌ هست که من بهش سر میزنم و بعضی‌ موقعها چیزی مینویسم، چون واقعا به این جا علاقه دارم و مدیون این فروم هستم.
    این هم آخرین پست من تو این تاپیک هست چون حرف بیشتری ندارم.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber khan
    حرف آخرم هم خطاب به مديران فروم هست!

من واقعاً افسوس می خورم که چرا بايد افرادی که کلی ستاره های رنگارنگ برای خودشان تو فروم گذاشتند و واقعاً هم به عنوان پيش کسوت قابل احترام هستند و بايد حکم ريش سفيد را بازی کنند، اينقدر کم حوصله باشند و نگاه ژرف به مشکلات فروم نداشته باشند. دوستان ما همه ايرانی هستيم همه مال اين خاکيم پس اگر ما که هموطن هستيم حالا هر کجای دنيا و با هر مدرکی، هوای افراد تازه کار را نداشته باشيم و نسبت به يک انتقاد کوچک اينقدر زد از کوره در بريم پس کی بايد به داد ما برسد. من دوستی دارم که تو آمريکاست و برای تعريف می کرد که حس ناسيوناليستی اين چينيها خيلی مثال زدنيه. مثلاً اگر يک نفر يک خانه واسه خودش اجاره کرده و دانشجو هم هست اگه ببينه 4 تا چينی ديگه تازه وارد ميدان شدن و هنوز جا نيفتادن همشون مياره پيش خودش و از رفاه خودش می زند تا هموطن هاشم تو مملکت غريب جا بيفتم ولی اون دوستم می گفت ما ايرانيها تو مملکت غريب بيشتر بايد نگران باشيم که نکنه هموطنمون سرمون کلاه بگذارد و از اين حرفا!!! حالا خودتان عمق فاجعه را ببينيد که ما کجاييم و بايد به کجا برسيم.
    درود
    جابر خان بحث بر سر کم حوصلگی و اینا نیست، اساساً ذات نه این فروم بلکه هر فرومی همینه که از داشتن اطلاعات ناقص و اشتباه بری نیست، ولی فقط به این نکته اشاره میکنم که یه فروم همینجوری در مورد اپلای هست که انگلیسی زبانه و مدیر اون فروم بیش از سی هزار پست داره و طبق گفته های مدیرش هیچ مطلبی حذف نمیشه و نمیتونی باور کنی که چقدر پیدا کردن یه مطلب توش وحشتناکه، ولی این فروم با داشتن مدیرهایی چه در قبل و چه الآن واقعاً بدور از هیچگونه تعصبی منظم و قابل استفاده است، من نمیتونم ببینم که کسی بخواد این زحمات رو(بحث بر سر خودم نیست) نادیده بگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber khan
    با آرزوی گرفتن بوسای توپ توسط همه دوستان
    آمین یا ربّ العامین
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)