صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

برای jaber khan:
    این که پست‌هایی در فروم وجود داشته باشند که کاملا صحیح یا دقیق نباشند، به هیچ وجه غیرمنتظره نیست و کاملا طبیعیه. اگر مقررات عضویت در فروم (همون که هیچ کس نمی‌خونه!) رو نگاه کنید، می‌بینید که این مساله به صراحت گفته شده:
    Note that it is impossible for the staff or the owners of this forum to confirm the validity of posts. Please remember that we do not actively monitor the posted messages, and as such, are not responsible for the content contained within. We do not warrant the accuracy, completeness, or usefulness of any information presented. The posted messages express the views of the author, and not necessarily the views of this forum, its staff, its subsidiaries, or this forum's owner. Anyone who feels that a posted message is objectionable is encouraged to notify an administrator or moderator of this forum immediately.

در مورد نکته چهارم شما که گفته بودید بچه‌هایی که وضعش خوبه از این فروم استفاده نمی‌کنند، باید بگم که کاملا در اشتباهید. این فروم در بین بچه‌های دانشگاه‌های خوب ایران کاملا شناخته شده است و یک نگاه اجمالی به قسمت نتایج پذیرش کافیه تا به شما ثابت بشه چه تعدادی از این عزیزان دانشجویان دانشگاه‌های بسیار خوب ایران هستند.

از این که از دانشگاه‌های مورد علاقه‌اتون بورس گرفتید خوشحالم و براتون آرزوی موفقیت دارم. گفته بودید که این مساله رو دلیلی برای اشتباه بودن مطالب فروم دونستید. می‌شه بگید که شما در کجای فروم دیده‌اید که کسی گفته باشه، امسال از آمریکا و کانادا به هیچ وجه نمی‌شه بورس گرفت؟

همونطور که که از اسم این تاپیک بر میاد این تاپیک در مورد این فروم و مشکلات اخیره.اشکالاتی که شما مطرح می کنین درستن ولی ربطی به این تاپیک ندارن منظورم فوتبال و... است .اما در مورد اون چک من هم با شما موافقم ولی تو سن وسال ما این انتظار میره که افراد خودشون درستی و غلط یک کار رو متوجه بشن.تو سن حداقل 22 ،23 سالگی نباید به کسی گفت آقا این کارت اشتباهه خودش باید بفهمه.ولی اون تاپیک هم در مورد اپلای نبود.در ضمن چیزهای زیادی وجود دارن که میشه ازشون درست و یا به غلط استفاده کرد.این فروم به ذات ایده خوبی بوده و خیلی ها ازش استفاده کردن.اینکه یه عده استفاده های نادرست می کنن، اطلاعات غلط میدنو... واقعا جای تاسفه ولی داین موضوع در مفید بودن ذات این فروم خللی ایجاد نمی کنه.در ضمن هیچ کس شکی نداره که مشکلات اساسی باید حل شن.
    اما حرف من اینه اگه تعداد اپلای ها زیاد شده نباید منفی تلقی بشه و اسمشو تب بزاریم.و گلایه کنیم چرا این بیسواد ها می خوان اپلای کنن اینایی که از ما پایین ترن.یادمون باشه که دست بالای دست بسیار است و همه چیز نسبیه و ما هم تو یه چیزایی از یه عده دیگه پایین تریم.

سیستمی‌ تکنولوژیک میسازیم تا‌ اجتماعی‌ از آن بهره گیرد دریغا که ساختن فرهنگ استفاده از آن، پروژه ای میلیون‌ها بار عظیم تر از مهندسی‌ خود سیستم است.

Member amirmimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Penn State

راستش مطالب این قسمت رو که خوندم یاد یه چیزی افتادم.چند روز پیش من بعد از سفر خانم IVI یك پست گذاشتم که من می‌خوام واسه مصاحبه برم باکو و اگر کسی‌ هست بگه که باهم بریم تا اونجای که یادم هست این پست رو دو جا (یا شاید بیشتر) نوشتم.بعدش یک بردار و دوست گرامی‌ با لحنی نه چندان دوستانه برای من پیغام گذاشته بود که چرا داری جار میزانی‌؟چرا می‌خوای باکو رو شلوغ کنی‌؟چرا می‌خوای ما رو بدبخت کنی‌....وقتی‌ اعتراض دوستان نسبت به وجودAA رو خوندم یاد پیغام اون دوست عزیز افتادم....فهميدم كه اينجور طرز تفكر فقط محدود به اون دوست عزبز نيست و هستند كسايه ديگري كه اينجوري فكر مي كنند....نميدونم چرا اگر دیگران هم به اطلاعاتی که ما دست رسی داریم دسترسی‌ داشته باشن شاکی‌ میشیم؟چرا فکر میکنیم‌ بقیه جای ما رو تنگ کردن؟چرا برای خودمون همه چیز میخوایم و برای دیگران هیچی‌ نمیخوایم؟این واقعا تاسف بار هست اونم برای قشری که تحصیل کرده هستن و مثلا باید یه چیزی رو بفهمن!
    اگر دستم رسد روزی که انصاف از تو بستانم....قضای عهد ماضی را شبی دستی برافشانم...

با سلام به هم دوستان،

من اين نكته رو بايد ياد آوری كنم كه اطلاعاتی كه دوستان در اينجا به اشتراك ميگزارند . لطفی هست كه دوستان در حق بقييه دوستان انجام ميدن و اينجا كسی از كسی طلب كار نيست!

حالا عده ايی از دوستان صلاح ميدونند كه اينكار رو انجام بدن و عده ايی اين رو صلاح نميدونند. يا اينكه اصلا دوست ندارند اينكار رو بكنند! و اين انتقاد كاملا بی مورد هست.

متاسفانه بعضی از كاربران درك و شعور لازم برای درك بعضی مسايل رو ندارند. همين انتقاداتی كه من به زندگی در غرب داشتم باعث شد كه بعضی از دوستان به من توهين كنند كه شما كه نظرت اين هست چرا به ايران بر نميگردي؟

من و افرادی مثل من چرا بايد خودمون رو درگير اين مسايل كنيم؟؟

به نظر من بايد اجازه داد كه افراد مسير رو خودشون طی كنند و هزينه هاش رو هم پرداخت كنند!

هر كس اطلاعات رو مفيد نميدونه,ميتونه اطلاعاتش رو جای ديگه تكميل كنه,ميتونه خودش كارش رو انجام بده، يا يك وكيل بگيره، 3 ميليون بده تا كارش رو انجام بده.

موفق باشيد

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber khan
    سلام بر همه دوستان

حرف آخرم هم خطاب به مديران فروم هست!

من واقعاً افسوس می خورم که چرا بايد افرادی که کلی ستاره های رنگارنگ برای خودشان تو فروم گذاشتند و واقعاً هم به عنوان پيش کسوت قابل احترام هستند و بايد حکم ريش سفيد را بازی کنند، اينقدر کم حوصله باشند و نگاه ژرف به مشکلات فروم نداشته باشند. دوستان ما همه ايرانی هستيم همه مال اين خاکيم پس اگر ما که هموطن هستيم حالا هر کجای دنيا و با هر مدرکی، هوای افراد تازه کار را نداشته باشيم و نسبت به يک انتقاد کوچک اينقدر زد از کوره در بريم پس کی بايد به داد ما برسد. من دوستی دارم که تو آمريکاست و برای تعريف می کرد که حس ناسيوناليستی اين چينيها خيلی مثال زدنيه. مثلاً اگر يک نفر يک خانه واسه خودش اجاره کرده و دانشجو هم هست اگه ببينه 4 تا چينی ديگه تازه وارد ميدان شدن و هنوز جا نيفتادن همشون مياره پيش خودش و از رفاه خودش می زند تا هموطن هاشم تو مملکت غريب جا بيفتم ولی اون دوستم می گفت ما ايرانيها تو مملکت غريب بيشتر بايد نگران باشيم که نکنه هموطنمون سرمون کلاه بگذارد و از اين حرفا!!! حالا خودتان عمق فاجعه را ببينيد که ما کجاييم و بايد به کجا برسيم.
    سلام بر شما
    این اظهار نطرتون در مورد مدیران بی انصافانه نیست؟ مدیر اصلی و بقیه دوستان خوب مدیر، چه تو ایران و چه در جاهای دیگه دنیا همیشه سعی کردن بدون چشم داشت به بقیه هم وطن هاشون کمک کنن.( مثل همین حس ناسیونالیستی که بهش اشاره کردین- گر چه نه ناسیونالیسم، نه نوع چینی ایش، جالب توجه من که نیست - ) . شما میتونین در آینده نشون بدین که خودتون چه سهمی از کمک به هم وطن هاتون رو ایفا خواهید کرد...

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    آقا جان شما مگه مدعی العموم ملتی؟
    شاید کسی که یک خط انگلیسی هم بلد نیست حرف بزنه، قراره بره قرقیزستان که دانشگاه هاش به زبان قرقیزی هستند.
    شما رفتی، خدا رو صدهزار مرتبه شکر ولی اینقدر برای ملت نسخه نپیچید
    بنده یک کلمه زبان بلد نیستم میخوام برم هاروارد درس بخونم، چیش به شما زور داره؟
    اون بالای منبر رفتی هوا سرده میچایی، بیا پایین.
    آقای Pink Floyd شما هم تند رفتی.این تاپیک اصلاً به همه ما ثابت کرد که هیچ کدوم تحمل انتقاد نداریم.حتی خود من!در مورد صحبتی که شما ازش انتقاد کردی فقط این رو می گم وقتی که بحث تصویر ذهنی "ایرانی" مطرح می شه به همه ما مربوطه.وقتی فردی برای آفری که از چندین دانشگاه گرفته اونقدر ارزش قائل نیست که حتی برگرده و بهشون خبر بده که ثبت نام نخواهد کرد، این ایرانی که تو ذهن اون دانشگاه خراب می شه نه اون شخص.این هم به من مربوط می شه هم به شما.ضمن اینکه ایشون هم دلشون خواسته انتقاد کنن،مشکل شما چیه؟
    Before the Dawn

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

I want to talk about GRE; the Lessons from analytical writing of GRE could be unique changing all of our judgments (say prejudgments) over issues:
    Through those guidelines in that section we learned:
    -Not to judge on a very small and random representative group
    -Not to judge based on a lack in data and information
    - to think what the other conditions are when they affect results
    - Not to compare situations when two or more different impacts are on the table
    and...........

So considering these lessons we can neither criticize applicants with a low standing, ask students of other univs ,please, not to apply, blame all Iranians to behave unfavorably, put ApplyAbroad on the hot pan, let down students with high ambitions even though they dont hold good English writings, push people not to apply as they might be weak in our little mind, address this place (AA) as an ineffective one, and finally nor impose our own conclusions to other decisive people applying to univs to accomplish more fulfilling their goals,

I recommend to myself and those who have not dealt with that section to take a deep look into it

Junior Member

بچه ها ببینید من باز دوباره می بینیم خیلی از حرفها و نظرات من تفاسیر گوناگون شده و ظاهرا به یه عده برخورده !!! یه بار دیگه دوست دارم توضیح بدم در مورد نظرات خودم:
    1- در مورد تب اپلای و مزایا و معایبش دوستان نظرات مختلفی دادن . من فقط یه تجربه شخصی رو مطرح کنم قضاوت با شما:
    از یکی از استادای سابق دانشکده با هزار زحمت ریکام گرفتم و فرستادم . بعدا فهمیدم یکی از دوستان عزیز که یه شبه فکر ادامه تحصیل و دکتر شدن !! به سرش زده یه ریکام تهیه کرده چون حال و حوصله رفتن سراغ استاد رو نداشته تلفنی با همین استاد هماهنگ میکنه که من چون سرم شلوغه یه متن ریکام اینطوری تهیه کردم و با اجازه شما خودم امضاش می کنم و میفرستم . استاده هم قبول می کنه . دقیقا 5-6 جا از مواردی رو که منم اپلای کرده بودم اونم می فرسته !!! حسابش رو بکنید دو تا ریکام از یه استاد واسه دو دانشجو با امضای متفاوت !! حالا فرمت و متنش چه تناقضاتی داشته بماند !!!( احتمالا هر دوتامون بهترین دانشجوی طول عمر استاده هم بودیم !!!!) اونجا هم که کارآگاه خط شناسی ندارن اصلی رو از جعلی تشخیص بده !!! نتیجه قضیه رو هم که شما بهتر میدونید !!! مسلمه که همه حق اپلای دارن ولی رفتارهای اینچنینی فقط واسه بقیه دردسر درست میکنه !!
    2- در مورد وقت سفارت ظاهرا الان اینطوری شده که یه عده از بچه ها وقت گرفتن ولی مدارکشون هنوز کامل نیست و نمی تونن کنسل کنن یه عده هم که مدارکشون کامله نمی تونن وقت بگیرن !!!!هر دو گروه ضرر کردن !! بازم به نظر من بعضی دوستان فروم به جای اینکه جو رو آروم کنن باعث بوجود اومدن التهاب شدن !!!
    3- در مورد پرداختن به جزئیات هم احتمالا همه دوستان قبول دارن که حداقل در مورد مسائل اجرایی مانند ریکام یا ددلاین قضایا راحتتره و یه سری از مواردی که دوستان مطرح می کنن دور از واقعیته . من مثلا واسه فرستادن مدارک یه سری ددلاینها خیلی عجله کردم که منجر به یه سری اشتباهات و کم و زیاد شدن مدارک شد. در صورتی که وقتی الان به قضیه نگاه می کنم میبینم قضایا به این سختی هم نبوده .

در مورد نظر دادن و اینکه مثلا من تا حالا چرا هیچی نمی نوشتم باید بگم من به شخصه عقیده دارم کاری رو که خودم تازه شروع کردم و تجربه ای ندارم نمی تونم نظر بدم . البته بعد از اینکه ادم یه بار این مسیر رو طی کرد و تجربه بدست آورد حتما باید تجربیاتش رو که مسلما ارزش دونستن داره در اختیار دیگران قرار بده !!!
    در کل فکر هم نمی کنم کسی منکر نقش ارزنده این فروم در اطلاع رسانی و زحمات دوستان فعال در اون باشه که بعضی ها انقدر عصبانی شدن !!

nayyeri
    Guest

من تا حدی (و نه کاملا) با یک سری از انتقادها موافق هستم و صد البته منکر نقش خوب اطلاع رسانی این سایت و فروم هم نیستم. خوشبختانه آقا بابک هم تا حدی خودشون برخی مسائل رو قبول کردن.

ولی به نظر من باید در نحوه مدیریت مطالب روی این سایت بازنگری بشه و از انتشار یه سری مطالب و فعالیت یه سری از کاربران جلوگیری بشه. به نظر من در نوع اطلاعاتی که اینجا منتشر می شه مدیریت خوبی نبوده. یکی از نکات منفی این فروم اینه که اینجا یه حالت داروخانه پیدا کرده که یه عده میان و نسخه می پیچند برای بقیه که این به نظر من کلا باید از فروم حذف بشه. فرد باید بر مبنای اطلاعاتی که هست و تحقیق خودش بیاد تصمیم بگیره نه اینکه بیاد از دیگران بخواد که بگن تو چه کاری انجام بده.

مساله دیگه اظهار نظرهای شخصی خیلی زیادیه که روی این فروم می شه بدون داشتن اطلاعات کافی. یه عده میان یه نظر شخصی رو سعی می کنن که تحمیل کنن و همین باعث ایجاد نگرانی و به اشتباه انداختن دیگران می شه. برای خود من چندین مورد پیش اومد که دیگران گفتن تو مثلا با داشتن این موارد خیلی تو پذیرش کارت پیش نمی ره در حالیکه در عمل همونها نکات مثبت من در پذیرش شد چون این مساله خیلی شخصی تر از اینه که ما بیایم یه مدل خطی تعریف کنیم و از فرد تا فرد واقعا فرق می کنه.

یه نکته دیگه اینه که در خود اطلاع رسانی هم باید از بحث در مورد مطالب خیلی پیش پا افتاده خودداری کرد. الان یه قسمت زیادی از سوالات و بحثها در مورد چیزهاییه که یه دانشجو که می خواد بره خارج از کشور ادامه تحصیل بده باید بدونه. اگر یه دانشجو که می خواد بره امریکا درس بخونه نتونه چند خط متن انگلیسی روی سایت سفارت امریکا در ترکیه یا قبرس رو متوجه بشه به چه دردی می خوره؟ خیلی ها میان سوال می کنن که ما چه روزی از سفارت قبرس وقت بگیریم در حالیکه با فرض اینکه روی این فروم بارها جواب داده نشده باشه خود اون فرد باید بتونه تو سایت خیلی راحت اینو بفهمه. در این مورد تا حدی من موافق این انتقادهای مطرح شده هستم. نباید اینجا در حد کلاس سواد آموزی باشه که فرد مقدماتی ترین مسائل رو هم نتونه خودش به دست بیاره. اصلا همین تحقیق روی مطالب هست که فرد رو با سیستم و فضای اداری و آموزشی آشنا می کنه.

به نظر من کلیت خطی مشی این فروم باید روی سه تا اصل استوار باشه:
    1- ارتباط دانشجوها با همدیگه
    2- انتشار تجربیات ترجیحا در حد کلی (و نه خیلی شخصی)
    3- ارائه اطلاعات بر مبنای آشنایی کافی (نه سطحی)

چیزی که من احساس می کنم اینه که اینطور نیست و مخصوصا تو مطالبی که امسال در سایت منتشر شده جنبه های منفی دارن به جنبه های مثبت می چربن که این فکر می کنم واضح باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)