صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber khan

نکته چهارم: تو مباحث دوستان اشاره کرده بودند که اکثر افرادی که تو فروم وارد بحث می شوند و نتايج ريجکت يا پذيرش را می دهند افراد متوسط به پايين هستند. متاسفانه اين مسئله را بنده تا حدی قبول دارم و قصد توهين به هيچ فردی را هم ندارم. برای حرفم هم دليل دارم. تو اين 3-4 سال اخير شايد بيشتر از 20-30 نفر از افرادی که دوست بنده بودند از دانشگاه ه های معتبر کانادا و آمريکا پذيرش بورس گرفتند و به راحتی هم ويزا گرفتند و رفتند. شايد باورتون نشه ولی کمتر از 5 درصد آنها تو اين فروم پست گذاشتند اونم در حد 1 يا 2 ارسال!!!.

باز هم به معرفت افراد متوسط و رو به پایین که در ازای خدماتی که از دیگر دوستان گرفتند حداقل یک خدمت کردند و اطلاعات قبولی یا ردی خود را در سایت گذاشتند تا بقیه دوستان بو طور نسبی از موقعیت خود آگاه شوند.

البته با نگاهی به قسمت نتایج پذیرش متوجه می شویم خیلی از آنها بالای متوسط هستند.
    Resigned Mod. <br />.

to ehsan85
    دل انگیر شما که میبینی جایی مطلبی اشتباه هست بیا بگو بقیه رو راهنمایی کن فکر نمیکنم اونقدر وقت با ارزش شما رو بگیره شما که بگی بقیم قضیه دستشون میاد
    ولی یه نکته که شما از فروم اشکال میگیری به نظر من وارد نیست چرا : چون این ساختار اینترنت هست که هر کس میتونه مطالبش رو انتشار بده دلیلی برای درست یا غلط بودن اون نیست مگر مطالب رفرنس که این امر در فروم هم بسیار زیاد تر هست
    اینکه بعضی استرس دارن و هر چیزی رو به اپلای ربط میدن این دیگه باید کسی که مطلب رو میخونه نباید زود قضاوت کنه
    در مورد وقت سفارت شما میگی (من نمیدانم ) بدون داشتن مدارک وقت میگیرن و این فرصت رو از شما میگیرین این به اون شخصی مربوط میشه که این کار رو میکنه نه به فروم
    در مورد خیل عظیم اپلای کننده که دوستان گفتن این دیگه دلیلش ربطی به فروم نداره مربوط به مشکلات درون مملکت و جمعیت بالای این رده سنی هست
    دل انگیز در اپلای خیلی چیزها دخیل هست و طاقت زیاد میخواد انتخاب هدف صحیح نشانه گیری دقیق و غلبه بر شرایط مختلف و شلیک نهایی حالا هر کس تو هر کدوم از اینها که بیاره نمیتونه به هدف بزنه و اعتراض و گردن و اینو و اون انداختن به نتیجه است
    مثلا لحظه ای به این فکر کن وقت میگرفتی در مصاحبه هم موفق میشدی ولی کلیر شدنت 3 ماه طول میکشید بازم میخواست بگی کار کار آمریکایی هاست(در دیالوگ اصلی انگلیسی ها است ;D )
    با خودم هستم :بیا مسئولیت هر کاری رو خودمون گردن بگیریم نه اینکه به گردن دیگران و عوامل دیگر بندازیم
    موفق و پیروز باشی
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

نقل قول نوشته اصلی توسط nayyeri
    دل انگیز شما که انقدر ایده داری برای مدیریت میتونید در بخش مدیریت همکاری کنید تا از رهنمود هاتون بهره مند بشیم
    اگر خودم نیستم نظر مدیریتی هم نمیدم ;D
    بازم با خودم هستم : یاد گرفتیم که بیرون گود بشینیم و نظرات کارشناسی بدیم
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    بچه ها ببینید من باز دوباره می بینیم خیلی از حرفها و نظرات من تفاسیر گوناگون شده و ظاهرا به یه عده برخورده !!! یه بار دیگه دوست دارم توضیح بدم در مورد نظرات خودم:
    1- در مورد تب اپلای و مزایا و معایبش دوستان نظرات مختلفی دادن . من فقط یه تجربه شخصی رو مطرح کنم قضاوت با شما:
    از یکی از استادای سابق دانشکده با هزار زحمت ریکام گرفتم و فرستادم . بعدا فهمیدم یکی از دوستان عزیز که یه شبه فکر ادامه تحصیل و دکتر شدن !! به سرش زده یه ریکام تهیه کرده چون حال و حوصله رفتن سراغ استاد رو نداشته تلفنی با همین استاد هماهنگ میکنه که من چون سرم شلوغه یه متن ریکام اینطوری تهیه کردم و با اجازه شما خودم امضاش می کنم و میفرستم . استاده هم قبول می کنه . دقیقا 5-6 جا از مواردی رو که منم اپلای کرده بودم اونم می فرسته !!! حسابش رو بکنید دو تا ریکام از یه استاد واسه دو دانشجو با امضای متفاوت !! حالا فرمت و متنش چه تناقضاتی داشته بماند !!!( احتمالا هر دوتامون بهترین دانشجوی طول عمر استاده هم بودیم !!!!) اونجا هم که کارآگاه خط شناسی ندارن اصلی رو از جعلی تشخیص بده !!! نتیجه قضیه رو هم که شما بهتر میدونید !!! مسلمه که همه حق اپلای دارن ولی رفتارهای اینچنینی فقط واسه بقیه دردسر درست میکنه !!
    آیا فکر نمیکنید بی میلی استاد شما هم در این مشکل دخیل است؟ آیا شما فقط از این مورد ناراحت هستید و یا اینکه ایشون هم در دانشگاه های مورد علاقه شما apply کردند؟

2- در مورد وقت سفارت ظاهرا الان اینطوری شده که یه عده از بچه ها وقت گرفتن ولی مدارکشون هنوز کامل نیست و نمی تونن کنسل کنن یه عده هم که مدارکشون کامله نمی تونن وقت بگیرن !!!!هر دو گروه ضرر کردن !! بازم به نظر من بعضی دوستان فروم به جای اینکه جو رو آروم کنن باعث بوجود اومدن التهاب شدن !!!
    چرا فکر میکنید خیلی از افرادی که مدارکشان کامل نیست وقت گرفته اند؟ به نظر من این فقط توجیهی است که بقیه متقاضیان را زیر سوال ببریم. آیا مشکل کم بودن وقت های سفارت نیست؟
    3- در مورد پرداختن به جزئیات هم احتمالا همه دوستان قبول دارن که حداقل در مورد مسائل اجرایی مانند ریکام یا ددلاین قضایا راحتتره و یه سری از مواردی که دوستان مطرح می کنن دور از واقعیته . من مثلا واسه فرستادن مدارک یه سری ددلاینها خیلی عجله کردم که منجر به یه سری اشتباهات و کم و زیاد شدن مدارک شد. در صورتی که وقتی الان به قضیه نگاه می کنم میبینم قضایا به این سختی هم نبوده .

در مورد نظر دادن و اینکه مثلا من تا حالا چرا هیچی نمی نوشتم باید بگم من به شخصه عقیده دارم کاری رو که خودم تازه شروع کردم و تجربه ای ندارم نمی تونم نظر بدم . البته بعد از اینکه ادم یه بار این مسیر رو طی کرد و تجربه بدست آورد حتما باید تجربیاتش رو که مسلما ارزش دونستن داره در اختیار دیگران قرار بده !!!
    در کل فکر هم نمی کنم کسی منکر نقش ارزنده این فروم در اطلاع رسانی و زحمات دوستان فعال در اون باشه که بعضی ها انقدر عصبانی شدن !!
    بله خوب می تواند اینطور باشد. خیلی از این مسایل فرمول ریاضی نیست که ثابت باشد. ما حرفهای بسیاری را می شنویم و در آخر با مسئولیت و عقل خود تصمیم می گیریم. بهتر از آن است که حرف هیچ کس را نشنویم.
    Resigned Mod. <br />.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan58
    بچه ها ببینید من باز دوباره می بینیم خیلی از حرفها و نظرات من تفاسیر گوناگون شده و ظاهرا به یه عده برخورده !!! یه بار دیگه دوست دارم توضیح بدم در مورد نظرات خودم:
    1- در مورد تب اپلای و مزایا و معایبش دوستان نظرات مختلفی دادن . من فقط یه تجربه شخصی رو مطرح کنم قضاوت با شما:
    از یکی از استادای سابق دانشکده با هزار زحمت ریکام گرفتم و فرستادم . بعدا فهمیدم یکی از دوستان عزیز که یه شبه فکر ادامه تحصیل و دکتر شدن !! به سرش زده یه ریکام تهیه کرده چون حال و حوصله رفتن سراغ استاد رو نداشته تلفنی با همین استاد هماهنگ میکنه که من چون سرم شلوغه یه متن ریکام اینطوری تهیه کردم و با اجازه شما خودم امضاش می کنم و میفرستم . استاده هم قبول می کنه . دقیقا 5-6 جا از مواردی رو که منم اپلای کرده بودم اونم می فرسته !!! حسابش رو بکنید دو تا ریکام از یه استاد واسه دو دانشجو با امضای متفاوت !! حالا فرمت و متنش چه تناقضاتی داشته بماند !!!( احتمالا هر دوتامون بهترین دانشجوی طول عمر استاده هم بودیم !!!!) اونجا هم که کارآگاه خط شناسی ندارن اصلی رو از جعلی تشخیص بده !!! نتیجه قضیه رو هم که شما بهتر میدونید !!! مسلمه که همه حق اپلای دارن ولی رفتارهای اینچنینی فقط واسه بقیه دردسر درست میکنه !!
    اينكه بيشتر از هر چيزي مشكل استاد محترم شما و اون دانشجوئه. استادي كه اينطوري ريكام بده و دانشجويي كه اينطوري ريكام بگيره (بيشتر استاده) چه ربطي به فروم دارن؟ بعد اين كار اين دانشجو چي رو ثابت مي كنه؟ بعدم يعني واقعاً مشكل مهر و پاكت دانشگاه و اينا رو چه جوري حل كردن اين دوستتون؟
    ممكنه يه دانشجويي هم كه وضع علميش خوب (و مورد تاييد شخص شما!!!!) باشه هم به خاطر يه سري چيزاي ديگه اينطوري ريكام بگيره. اين فقط مربوط به بعد اخلاقي اين دانشجو مي شه. خوب شما هم استاد خوبي براي ريكام انتخاب نكردي و به نظر من بهتره همچين استادي توسط دانشگاه هاي ديگه شناخته و ريكامش بي اعتبار بشه. ولي به هر حال اينا ربطي به فروم يا زياد شدن تعداد متقاضيان اپلاي براي خارج از كشور نداره. براي پذيرش دانشجوي درست حسابي با سطح زبان خوب هم شما نگران نباشين. اپليكيشن في رو براي همين مي گيرن كه متقاضي ها رو بررسي و دانشجوي مناسب انتخاب كنن. امتحان هاي استاندارد تافل رو هم براي همين مي گيرن. فكر نمي كنم ايراني هاي پذيرش گرفته و دانشجو شده هم تا حالا سابقه زياد بدي براي بعدي ها درست كرده باشن كه اتفاقاً هر چي مي شنويم معمولاً برعكسه. خيلي از ما به اعتبار دوستان ايراني اي كه قبلاً رفتن پذيرشمون تا حدودي (البته فقط تا حدودي، چون به هر حال هيچ چيز به اندازه سوابق خود آدم موثر نيست) راحتت تر شده.

Junior Member

To All,
    Do whatever you prefer respecting the rules...Be polite...Don't drag names of other people through the mire...And take such kinds of issues easy.
    Each person will ultimately reach anything for which (s)he has devoted time+energy. Sooner or later...Trust God...Believe me
    Luck is the residue of hard work

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اول از همه باید بگم برای یه سری از افراد تنگ نظر متاسفم!
    نمی خواستم تو این بحث شرکت کنم ولی بعضی از پست ها واقعا" آزار دهنده است!!! در همین لحظه این فروم 15670 کاربر داره و همین طور روز به روز داره به تعداد اونها اضافه میشه، ولی متاسفانه روز به روز هم داره یه چیز رو به خوردگی میره اونم دوستی و یکپارچگی بین اعضاست!

من فکر می کنم همه ی ما یه چیز رو کامل فراموش کردیم اونم اینه که اینجا یک جامعه ی مجازی هست نه پایگاه اطلاع رسانی! ما اینجا جمع می شیم تا از نظرات همدیگه و تجربیات هم استفاده کنیم نه اینکه از دیگران نسخه بگیریم! دلیل نمی شه هر اطلاعی که می گیریم صحیح و مبری از اشتباه باشه!

اون کسی که از اپیدمی اپلای نگرانه مشخصه برای چی اپلای کرده! معمولا" اپیدمی موقعی در جامعه شکل می گیره که چیزی ارزش می شه تو جامعه که نداشتن اون نوعی کم داشتن و ناقص بودن هست... اگه شما حس نقص می کنی باید از اپیدمی نگران باشی...
    یادمه یه مدت کتاب های هدایت تو ایران یه اپیدمی شده بود و دست هر کسی می دیدی کتاباش بود! من همیشه فکر می کردم آیا واقعا" هدایت یه ارزش شده؟ بعد ها به این نتیجه رسیدم که ارزش نبوده، چیزی برای نمایاندن ارزش شده بود! الان اپلای هم دقیقا" همینه! یه کلکسیون شده برای همه...

اما این فروم برای این ساخته نشده که ما اطلاع رسانی کنیم، این فروم برای جمع بودن هست و با هم بودن! من الان تو این فروم انقدر دوست پیدا کردم که حتی اگه این فروم برام "واللضالیــــــــــــــ ن" هم بپیچه، دلخور نمی شم...

تاختن به یکدیگر کار آسونیه و کم هزینه! یاد بگیریم به جای تازیدن و لقب دادن به هم ، باهم دوست باشیم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

منم دوست دارم اين مطلب رو اضافه كنم كه نقد كردن و انتقاد خيلي سادست؛ ساختن سخته
    واقعا چقدر در ياري رساندن مديران كمك مي كنيم؟ آيا وقتي در پست ها متوجه مي شويم فردي جايي قبول شده و قسمت پذيرش رو پر نكرده بهش پيغام خصوصي مي زنيم و خواهش كنيم قسمت پذيرش رو پر كنه؟ آيا از اين لينك گزارش به مدير انجمن استفاده مي كنيم؟ و ....
    اگر تك تك ما اين كارها رو انجام بديم؛ قطعا كيفيت اطلاعات بهتر مي شه و اگه نه بخواهيم فقط انتقاد كنيم و در بهتر ساختن مشاركت نكنيم خوب نتيجه اش براي همه معلومه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

با سلام به همهٔ دوستان خوبم
    من تمام ارسال‌ها رو خوندم و وظیفم دونستم که نظرمو بگم. سال پیش که تصمیم به اپلای‌ گرفتم خیلی‌ مردد بودم خیلی‌ میترسیدم که از کی‌ بپرسم سوالاامو و خیلی‌ سوال داشتم ، ...، یکی‌ از دوستام این فروم رو به من معرفی‌ کرد و تا آخر عمر دعاش می‌کنم نخندید جدی میگم من برای به دست آوردن اطلاعاتی‌ که می‌خواستم باید به خیلی‌ها رو میزدم و این اذیتم میکرد ولی‌ به لطف این فروم بهترین اطلاعات رو گرفتم و واقعا از همه ممنونم
    ولی‌:
    با خیلی‌ از این نظرات دوستان موافقم اینکه تب اپلی‌ افتاده قبول دارم ببینید به نظر من ما ایرانی‌‌ها خیلی‌ جو گیر هستیم نمیگم بقیه حق ندارن ولی‌ مثلا کسی‌ که ترم ۲ هست یکبار به من ایمیل زد که می‌شه از الان به استاد ايمیل بدم! آخه این یعنی‌ چی‌؟ یا ۱ نفر که حتما یادتونه بدون مدرك زبان و ... برای Yale در مقطع ليسانس اپلاي كرده بود تازه فاند هم ميخواست! از این نمونه‌ها زیاده و این ربطی‌ به فروم ما نداره .ما فرهنگ درست مصرف کردن نداریم و خیلی‌ هم خودخواهیم البته بعضیهامون به همه بر نخوره یادمه یکی‌ از با سابق‌ها به بچه‌ها میگفت رحم نکنید هرچی‌ پذیرش میاد اكسپت کنید فقط خودتون مهمید و ... از طرفی‌ سر وقت سفارت بعضي ها هنوز معلوم نیست فاند دارن یا نه ۳ تا وقت گرفتن از 3 جاي مختلف كه باعث ميشه كه جا براي كساني كه واقعا" دارن ميرن كمتر بشه. ما بايد خودمون رو اصلاح كنيم نه اينكه فروم نباشه! خصلت ايراني اينه كه هميشه دنبال 1 راه دررو هست و حرف كسي رو قبول نميكنه. مثلا" يادمه يك دانشگاهي گفته بود ايرانيا اپلاي نكنن ( يا فاند بهشون نميديم 1 چيزي تو اين مايه ها) همه بجه هاي دانشگاهمون اپلاي كردن! همه هم ريجكت شدن! يا 1 دانشگاه گفته بود معدل 15 به بالا اپلاي كنه طرف معدلش 12 بود ميگفت ميشه منم اپلاي كنم؟ ما حسود نيستيم من خودم از همه معدلم پايين تره ولي سعي كردم با واقع بيني اقدام كنم.
    مديران واقعا" زحمت ميكشن ولي به شخصه تا حدي با حرفاي دوستان معترض موافقم مخصوصا" وقتي كه با اين كارا ( مثل وقت سفارت الكي گرفتن و پذيرفتن 10 تا آفر همزمان و ....) شانس بقيه گرفته ميشه. اين ربطي به فروم نداره نبايد صورت مسئله پاك بشه بايد رفتارمون رو در سال اصلاح الگوي مصرف ! اصلاح كنيم كه به نظرم بعيده ;D
    موفق باشيد و از هم دلخور نشيد
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط nayyeri
    خوش به حالت ... از تو نظر خواستم یا داشتم اینا رو برای تو می نوشتم که پریدی وسط ...؟

اتفاقا باید هم که با خودت باشی چون تمام این مشکلات از افرادی مثل تو هست. نمی تونستی ...قشنگت رو جمع کنی هر نظری داری خیلی محترمانه بگی یا فکر می کنی خیلی ...؟ نمی دونستم که تو این فروم "نظرات و پیشنهادات" فقط مدیران باید نظر و پیشنهاد بدن که اونم یه ...به من اطلاع داد!
    سلام
    دوست عزیز این چه طرز برخورد و این چه نوع گفتاری است؟شما واقعا تحصیل کرده هستی؟من به شخصه شدیدا با این نوع طرز برخورد و رفتار برخورد می کنم و قوانین هم برای این نوع ارسالها بسیار سختگیرانه است.
    من شما را منع کاربری می کنم .

What Goes Around...Comes Around

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)