صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85

موضوع: نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

پیش فرض پاسخ : نقش applyabroad در بوجود آمدن مشکلات اخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer
    من به عنوان اپلای کننده علوم انسانی که تقریبا تا به حال در حاشیه امن این روند فزاینده اپلای ها بودم می تونم بگم که همون طور که از اسم " جو" پیداست، امری است زودگذر و فانی. پس اصلا جای نگرانی نیست چون دیر یا زود( خیلی زودتر از تصور ما) تنها کسانی که در راهشان مصمم هستند باقی خواهند ماند و کسانی که واقعا دلیل قاطع و محکمی حداقل برای خودشان برای اپلای ندارند(اپلای نماها) از صحنه بیرون خواهند رود . باز هم از فروم متشکرم به خاطر تمام اطلاعاتی که مدیونیش هستم.
    من به شخصه فکر نمی کنم که این مساله روند رو به کاهش داشته باشه بلکه برعکس افزایش هم داره.مساله اپلای الان این نیست که یکی اسم خارج به گوشش بخوره و احساس کنه که اونم باید اینکار بکنه یا به اصطلاح جو گیر شه.شرایط جامعه ما جوری نیست که بتونه امکانات و شرایط مناسب رو برای این افراد فراهم کنه.مساله اپلای تو کشور ما یه مساله کاملا ریشه ای هست.من خودم با داشتن فوق لیسانس و کلی این در و اون در زدن نتونستم به تدریس توی دانشگاه آزاد یا پیام نور و.... اونم با حقوق 3 ماه 100 تومن مشغول شم.حالا ایم مساله برای آقایون به مراتب سخت تر هم هست.ولی با اپلای و فاندی که میدن وقتی می بینی که با یک تیر 10 تا نشون میزنی خوب طبیعیه که چیو انتخاب می کنی .1.همزمان تحصیلاتت رو تکمیل کردی.2.می تونی پس انداز داشته باشی.3.تجربیات بسیاری بدست میاریو4.مجبور نیستی اینجا دوباره کنکور بدی5.مجبور نیستی 4 سال شرایط ارباب رعیتی که می دونم واسه همه با اساتید محترم تجربه شده رو تحمل کنی(بقول یکی از دوستام که امریکاست میگه اینجا اینقدر به دانشجو احترام میگذارن که آدم شرمنده میشه و....

پس یقینا این روند رو به افزایش میره چون ما اینجا عملا امکان ساپورت این همه دانشجو رو نداریم و همه هم می خوان واسه زندگی بهتر تلاش کنن.و به عقیده من این حق همه هم هست.پس از اینکه این تعداد زیاد شه اگه بخوایم ناراحت شیم یا .... و به خودمون وعده بدیم که کم میشه جز تصور چیزی نیست چون من فکر می کنم خیلی ها به دلایل بالا و خیلی دلایل دیگه اپلای میکنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

نقل قول نوشته اصلی توسط elna
    من به شخصه فکر نمی کنم که این مساله روند رو به کاهش داشته باشه بلکه برعکس افزایش هم داره.مساله اپلای الان این نیست که یکی اسم خارج به گوشش بخوره و احساس کنه که اونم باید اینکار بکنه یا به اصطلاح جو گیر شه.شرایط جامعه ما جوری نیست که بتونه امکانات و شرایط مناسب رو برای این افراد فراهم کنه.مساله اپلای تو کشور ما یه مساله کاملا ریشه ای هست.من خودم با داشتن فوق لیسانس و کلی این در و اون در زدن نتونستم به تدریس توی دانشگاه آزاد یا پیام نور و.... اونم با حقوق 3 ماه 100 تومن مشغول شم.حالا ایم مساله برای آقایون به مراتب سخت تر هم هست.ولی با اپلای و فاندی که میدن وقتی می بینی که با یک تیر 10 تا نشون میزنی خوب طبیعیه که چیو انتخاب می کنی .1.همزمان تحصیلاتت رو تکمیل کردی.2.می تونی پس انداز داشته باشی.3.تجربیات بسیاری بدست میاریو4.مجبور نیستی اینجا دوباره کنکور بدی5.مجبور نیستی 4 سال شرایط ارباب رعیتی که می دونم واسه همه با اساتید محترم تجربه شده رو تحمل کنی(بقول یکی از دوستام که امریکاست میگه اینجا اینقدر به دانشجو احترام میگذارن که آدم شرمنده میشه و....

پس یقینا این روند رو به افزایش میره چون ما اینجا عملا امکان ساپورت این همه دانشجو رو نداریم و همه هم می خوان واسه زندگی بهتر تلاش کنن.و به عقیده من این حق همه هم هست.پس از اینکه این تعداد زیاد شه اگه بخوایم ناراحت شیم یا .... و به خودمون وعده بدیم که کم میشه جز تصور چیزی نیست چون من فکر می کنم خیلی ها به دلایل بالا و خیلی دلایل دیگه اپلای میکنن.

دقیقا و یقینا صحبت من هم همین بود. کسانی که واقعا مصمم هستند و اپلیکنت های واقعی باقی می مونند و باقی که با عدم آگاهی خودشون به خاطر مصمم نبودن مشکل ایجاد می کنن کنار می رن. این همون چیزییه که همه می خواهند، درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jaber khan

من به ايمد خدا هفته آينده عازم کانادا هستم. ببخشيد که اينقدر پرحرفی کردم ولی يک سری حرفا تو دلم بود که اينجا سر باز کرد. از همه دوستان طلب دعای خير دارم و می خواهم رو اين نکته تاکيد کنم که دوستان تو هيچ مسئله زندگی و از جمله همين بحث apply کردن رو عدالت خدا شک نکنيد. من به اي« نتيجه رسيدم که هر کسی به اندازه تلاشی که می کنه نتيجه می گيره و اين برو برگرد ندارد. به خدا توکل کنيد و با نيت الهی هر کاری را انجام دهيد که مطمئناً خدا هم تو اي« مسير همراه شما خواهد بود

با آرزوی گرفتن بوسای توپ توسط همه دوستان

بای
    مثل اینکه همهٔ دوستان applyدوست یادشن رفته به این دوست معترضمون بگن:
    شماخودت چرا قسمت پذیرشتو پر نکردی تا دوستان اگه سوال خاصی‌ داشته باشن بپرسن و بتونی‌ یه کمکی‌ به کسی‌ بکنی‌

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

من تصور می کنم عنوان تاپیک رو نامناسب انتخاب کردند و همین در شکل گیری جو فعلی بر علیه سخنان ایشان موثر بوده است. واضحه که به سایت هیچ نقدی (لااقل به این شکل وارد نیست) و اگر مشکلی است از سوی برخی کاربران سطحی نگر آن است.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

با سلام
    دوستان عزیز شاید باید به مشکلاتی که مطرح می شوند عمقی تر نگاه کرد. ما نمی توانیم زیاد شدن تعداد
    applicant ها را به applyabroad نسبت دهیم.مثالی میزنم: یکی از دانشجویان ارشد که می شناختم با قرض گرفتن cv و ... از بقیه, میلهایی به اساتید فرستاد بدون اینکه دورنمای کلی از تاریخ دفاعش,مسئله سربازی اش یا ... داشته باشد. این فقط یه جوزدگی بود که بعد از مدتی کلا جایگزین ادامه تحصیل در داخل شد.ولی این شخص اصلا با این سایت آشنایی نداشت و اطلاعاتش درباره apply حداقل ممکن بود.در واقع من در چند مورد دیگر چنین شتابزدگی ها یا جوزدگی هایی را دیده ام که نتیجه جو کلی حاکم بر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و جامعه ماست.من فکر می کنم تمام این دوستانی که می شناختم بسیار مستعد هستند اما بی برنامه عمل می کنند و این مشکلاتی برای خودشان یا کسانی که بعد از آنها می خواهند apply کنند بوجود می آورد. بنظر من آشنایی با سایت هایی مثل applyabroad حتی باعث خواهد شد این دوستان دید بهتر و کاملتری و منطقی تری نسبت به پروسه apply و مراحل بعدی مانند گرفتن ویزا پیدا کنند (اگر فروم ها را دقیق مطالعه کنند).
    بطور خلاصه من بشخصه استفاده زیادی از این سایت برده ام و امیدوارم برای بقیه هم مفید واقع شود, ضمنا فکر می کنم این سایت نقش بزرگی در گسترش فرهنگ هایی مانند مشارکت و همیاری، اصلاح دیدگاه افراد، جلوگیری در شایعات و اطلاع غیرموثق داشته و مدیران زحمتکش برای حفظ کیفیت حتما این روند را ادامه دهند و بدانند که تذکرات بجایشان در فروم هاتاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.با تشکر

ApplyAbroad Editor rupking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maser of Science(Computer Science) UTM University

خیلی از مطالب و نظرات و بحث هایی که در انجمن هست بازتابی از جامعه ای هست که در اون زندگی می کنم، چرا این سایت رو مسئول شتاب زدگی، بی برنامه گی، بی دقتی و .... بدونیم که در جامعه ایرانی در هر مقطعی وجود داره؟؟!!!

هدف این سایت ایجاد ارتباط هستش، و این کار رو تا الان به خوبی انجام داده.

Banned

حرف های بچه ها بعضی هاش کاملا غلط هستش ! 1 بار هم جای دیگه گفتم که همه نشستیم هی می گیم رنک زیر 20 وربال 560 و تافل 110 ، رنک 80 وربال 360 و تافل 90 و . . . بابا اینهایی که اینا می گند کجای وب سایت های دانشگاههای دنیا نوشته ! به خدا رنک 16 آمریکا رو با تافل 86 رفتن ! اون استادی که 80 دلار پول ادمیشن گرفته میشنه تا فی الخالدون رزومتون رو می خونه !
    به خدا آمریکا رفتن ساده تر از این حرف هاست !
    به خدا بچه های دانشگاه شریف هم موقع ویزا و حتی موقع ادمیشن ریجکت می شند !
    به خدا فوق هم فاند داره و گرفتنش رویا نیست.
    به خدا دانشگاه آزادی ها هم برای خودشون کسی هستند!
    به خدا اینا واسشون مهم نیست که تو ایرانی هستی یا آمریکایی !
    به خدا هرکی زحمت بکشه بلاخره یه جای دنیا واسه درس خوندن راش می دند.

یاحق
    ایشالا همه می ریم باکو واسه ویزا

کلان عادته ماهست منظورم خودم هستش وقتی ی چیز خوب بود شروع میکنیم عیباشو میبینیم نه خوبیهاشو .اینقدر عیبشام بزرگ جلوه میدیم که تمامه مشکلاته زندگی از مشروط شدن تو دانشگاه تا رجکت شودن تو ویزا ....
    به هرحال ApplyAborad هم خالی از مشکل نیست ولی فکر کنم اینقدر مزیت داره که عیباشو بشه ندید گرفت
    در قسمت Help سایتم نوشته که دادهای اینجا را کسی وریفای نکرده همش نتیجه تجربه بچهها یا جستجوشون هستش پس ... .
    این سایت هدفش اینه که ی Shortcut باشه برای بچههایی که میخوان اپلی کنند( تحصیلی ، مهاجرت،.....) تا راهه رفته را دوباره نرند .
    Babak ها ، ها Jason _Mac ، و خیلی از بچههای دیگه خدا وکیلی تلاش کردند که information داده شده را تصحیح یا بهتره کنند ......
    پس بیائید مشکلاته دیگه را به این اینجا دیگه نسبت ندیدم این سایت مشکل خیلی ها را حل کرده از جمله خود من و خیلی ها یه که میشناسم .
    Applyabroad ممنون

Just for reference
    http://ganjoor.net/saadi/boostan/bab7/sh29/
    سعدی » بوستان » باب هفتم در عالم تربیت

چوانی هنرمند فرزانه بود

که در وعظ چالاک و مردانه بود

نکونام و صاحبدل و حق پرست

خط عارضش خوشتر از خط دست

قوی در بلاغات و در نحو چست

ولی حرف ابجد نگفتی درست

یکی را بگفتم ز صاحبدلان

که دندان پیشین ندارد فلان

برآمد ز سودای من سرخ روی

کز این جنس بیهوده دیگر مگوی

تو در وی همان عیب دیدی که هست

ز چندان هنر چشم عقلت ببست

یقین بشنو از من که روز یقین

نبینند بد، مردم نیک بین
    ویرایش توسط rasool_fa2002 : December 30th, 2010 در ساعت 02:41 PM

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    حرف های بچه ها بعضی هاش کاملا غلط هستش ! 1 بار هم جای دیگه گفتم که همه نشستیم هی می گیم رنک زیر 20 وربال 560 و تافل 110 ، رنک 80 وربال 360 و تافل 90 و . . . بابا اینهایی که اینا می گند کجای وب سایت های دانشگاههای دنیا نوشته ! به خدا رنک 16 آمریکا رو با تافل 86 رفتن ! اون استادی که 80 دلار پول ادمیشن گرفته میشنه تا فی الخالدون رزومتون رو می خونه !
    به خدا آمریکا رفتن ساده تر از این حرف هاست !
    به خدا بچه های دانشگاه شریف هم موقع ویزا و حتی موقع ادمیشن ریجکت می شند !
    به خدا فوق هم فاند داره و گرفتنش رویا نیست.
    به خدا دانشگاه آزادی ها هم برای خودشون کسی هستند!
    به خدا اینا واسشون مهم نیست که تو ایرانی هستی یا آمریکایی !
    به خدا هرکی زحمت بکشه بلاخره یه جای دنیا واسه درس خوندن راش می دند.

یاحق
    ایشالا همه می ریم باکو واسه ویزا
    سلام دوست عزیز.
    در مورد غلط بودن حرف بعضی از افراد، پیش از این دوستان پیشکسوت تر و با تجربه تر(خودم را عرض نمی کنم چون هنوز خودم را تازه وارد و در ابتدای راه می دانم) بارها در تاپیک های مختلف تذکر داده اند که مطالب موجود در این فروم وحی منزل و قانون رسمی اپلای نیست، بلکه خیلی از آنها برآیند نظرات و تجارب شخصی افراد مختلف است. این وظیفه خود افراد است که اطلاعات درست و غلط را از هم جدا کنند و تشخیص دهند چه اطلاعاتی به درد آنها می خورد و کدامیک قابل استفاده نیست. ضمن آن که هیچ الزام و اجباری قانونی جهت استفاده از مطالب این سایت برای پروسه اپلای در کار نیست.
    ضمناً به نظر بنده شاید بتوان در برخی موارد که مراجع معتبر برای یک موضوع خاص وجود دارد، حرف از درست یا غلط بودن مطالب زد اما در برخی موارد مثل بحث شانس پذیرش از یک دانشگاه خاص این بحث ها محلی از اعراب ندارد . یعنی هر چند نتایج پذیرش و نتایج ریجکت قبلی یک رشته و دانشگاه خاص ملاکی برای تصمیم گیری است، منتهی باز هم نمی توان حکم کلی صادر کرد. ذهنیت یک فرد در مورد شانس پذیرش هم وابسته به برداشت های شخصی وی از موضوع است و الزاماً قابل تعمیم برای دیگران نیست و بهتر است دوستانی که در تاپیک های مربوطه، شانس پذیرششان را جویا می بشوند، این مطلب را در ذهن داشته باشند.
    شناخت بنده از اکثر دوستانی که در این فروم فعالند و تا اندازه ای روحیات آنها را شناخته ام این است که خدا را شکر اینجا آدم بخیل خیلی کم داریم یا اصلاً نداریم (انشاالله که اصلاً نداشته باشیم) و ماشاالله انقدر فرصت های تحصیلی در جهان فراوان و دانشجویان ایرانی با استعداد هستند که رفتن یک نفر به خارج جای بقیه را به آن صورت تنگ نخواهد کرد که بقیه افراد بخواهند با ارسال کامنت ها و پست های مغرضانه در فروم هایی مثل این فردی را از مسیر موفقیتش منحرف کنند. ضمن این که یکی از بهترین نعمت های خدادادی اعطا شده به انسان، عقل و قوه تفکر است که هم برای مسائلی مثل اپلای کردن لازم و کافی است و هم قادر است غرض ورزی یا حسن نیت افراد دیگر را به خوبی تشخیص دهد.
    بنده به شخصه امیدوارم شما و همه دوستانی که در این مسیر تلاش می کنند به آنچه که مدنظرتان هست برسید، چون معتقدم هر کدام از ما که بتوانیم به آن طرف آبها برسیم و در آنجا آدم موفقی شویم راه را برای پشت سری ها هموارتر کرده ایم.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member sara123 آواتار ها

تنها مشکل اپلای ابرود اینه که چون حتی در جزئی ترین مسائل موجود در پروسه اپلیکشن اطلاعات لازم را در اختیار بچه ها میذاره ممکنه به مزاج بعضی از دوستان تنگ نظر خوش نیاد. و گرنه من که جز خوبی از اینجا و بچه های داخلش هیچی ندیدم و امیدوارم تمام کمکهای دوستان را یه روز به بقیه پس بدم.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)