صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 299

موضوع: همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned

پیش فرض همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

دوستان گرامی

با توجه به اینکه در تاپیک اصلی وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا پرسش های زیادی در زمینه وسایل برقی و مشکل برق 110 یا 220 ولت مطرح می شود این تاپیک به این منظور ایجاد شد.

پاسخ برخی پرسش های متداول در مورد وسایل برقی در کانادا:

* ولتاژ برق در کانادا 110 ولت است.

* اگر روی شارژر وسیله برقی نوشته شده 100-240 ولت در کانادا قابل استفاده خواهد بود. به این منظور فقط می بایست دو شاخه تیغه ای تبدیل از 220 به 110 ولت همراه داشته باشید.

220 to 110.jpg

* توصیه می شود تنها وسایل برقی که بدون مبدل یا ترانس با برق 240-110 کار می کنند (مثل لپ تاپ، ریش تراش، دوربین عکاسی و مانند اینها) را با خودتان به کانادا بیاورید. استفاده از مبدل ها و ترانس های تبدیل ولتاژ 110 به 220 نه تنها مصرف برق را بالا می برند، بلکه در اغلب موارد خرید این مبدل های ولتاژ، قیمت تمام شده وسیله برقی موردنظر را در مقایسه با خرید آن در کانادا بیشتر خواهند کرد و به صرفه نیستند. در صورت حجیم بودن وسیله برقی هزینه پست و انتقال آن نیز می بایست در نظر گرفته شود.
    ویرایش توسط M1KE : July 26th, 2013 در ساعت 05:52 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

دوستان عزیز، استاندارد outlet ها برای آمریکای شمالی NEMA 1-15 (اتصال دو شاخه بدون زمین ) و NEMA 5-15 ( اتصال سه شاخه زمین دار) است که موقع خرید دقت کنید که با استانداردهای اروپایی اشتباه نشه.

ApplyAbroad Veteran

يك سئوال :
    دوست من مدتي است به كانادا سفر كرده و ريش تراشي كه توي ايران ازش استفاده مي كرده با خودش برده است. ريش تراش فيليپس 220ولت چه جوري داره توي كانادا كار مي كند ؟
    براي خودش هم سئواله !!!!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط srj نمایش پست ها
    يك سئوال :
    دوست من مدتي است به كانادا سفر كرده و ريش تراشي كه توي ايران ازش استفاده مي كرده با خودش برده است. ريش تراش فيليپس 220ولت چه جوري داره توي كانادا كار مي كند ؟
    عرض ارادت خدمت بزرگان و با کسب اجازه

دوست من برخی از وسایل هم توی ایران هم اونجا کار خواهند کرد (معمولا عموم لپتاپها و ریشتراش ها و شارژرهای گوشی/تبلت/دوربین که کار میکنند) ببینید روی دوشاخه یا خود دستگاه توضیحاتش معمولا هست ... همونطور که توی عکسهایی که پیوست کردم (که مربوط هست به ریشتراش، 23 تا لپتاپ و یه نمونه گوشی) میبینید بخشی هست که نوشته input جلوش اگر نوشته باشه 200-240 یعنی اونجا کار نخواهد کرد به احتمال زیاد (بسته به وسیله بعضی هم ممکنه با بازده کمتر کار کنن ولی احتمالش پایینه) اگر توشته باشه 100-240 که قطعا کار خواهد کرد. میمنوه فقط تبدیل دوشاخه گرد به تخت که توی ایران دوشاخع ها معمولا گرد هست ولی کانادا تخت...

امیدوارم مفید بوده باشه
    شاد باشید
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    ویرایش توسط studentz : August 3rd, 2013 در ساعت 10:17 PM
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    عرض ارادت خدمت بزرگان و با کسب اجازه

دوست من برخی از وسایل هم توی ایران هم اونجا کار خواهند کرد (معمولا عموم لپتاپها و ریشتراش ها و شارژرهای گوشی/تبلت/دوربین که کار میکنند) ببینید روی دوشاخه یا خود دستگاه توضیحاتش معمولا هست ... همونطور که توی عکسهایی که پیوست کردم (که مربوط هست به ریشتراش، 23 تا لپتاپ و یه نمونه گوشی) میبینید بخشی هست که نوشته input جلوش اگر نوشته باشه 200-240 یعنی اونجا کار نخواهد کرد به احتمال زیاد (بسته به وسیله بعضی هم کار میکنن- معمولا سشوارا کار میکنن مثلا) اگر توشته باشه 100-240 که قطعا کار خواهد کرد. میمنوه فقط تبدیل دوشاخه گرد به تخت که توی ایران دوشاخع ها معمولا گرد هست ولی کانادا تخت...

امیدوارم مفید بوده باشه
    شاد باشید
    ممنون از پست مفید شما، سوال من اینه که واقعاً سشوارها کار میکنن؟ چون ما یه سشوار خیلی خوب داریم که اتفاقاً سریش هم برای برق 110 هست و ما الآن با تبدیل استفاده میکنیم، البته روش نوشته 220 تا 240، اینم کار میکنه؟ اگه بشه که خیلی خوبه.
    رشته: عمران، رشته همسر: معماری
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)
    Landed: 2014-jan-25 in montreal *** Moved to Toronto: 2014-Feb-25

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_bahrami نمایش پست ها
    ممنون از پست مفید شما، سوال من اینه که واقعاً سشوارها کار میکنن؟ چون ما یه سشوار خیلی خوب داریم که اتفاقاً سریش هم برای برق 110 هست و ما الآن با تبدیل استفاده میکنیم، البته روش نوشته 220 تا 240، اینم کار میکنه؟ اگه بشه که خیلی خوبه.
    الزامن نمیتونم بگم، البته اون جمله من خیلی جالب نیست من خواهش میکنم ویرایش بشه منظورم رو بد گفتم... بیسش اینه که نباید کار کنه همونطور که گفتم منتها بر میگرده به روال کار دستگاه (این جدیدا اصولا نباید کار کنه) منتها وسیله های ساده ای که برای 220 طراحی میشن احتمالش وجود داره با 110 کار بکنن ولی احتمالا با بازده پایینتر. مثالی که زدم به عنوان یه نمونه بود ... سشوار ساختارش معمولا یه موتور و یه المنت هست که اینا هیچکدومش وابستگی خیلی خاصی به ولتاژ نداره با ولتاژ خیلی پایینتر هم کار میکنه ولی با بازده کمتر مثلا بادش اونقدر گرم نباشه .... مثلا لامپ در نظر بگیرید شما وقتی برق ضعیف میشه کم رنگ میشه ولی نرمالش برا 220 هست .... لکن وسایل جدید سیستم پیچیده تری دارند و در معمولا به ولتاژ و/یا فرکانس حساس هستند. اون سریش اگر منطورتون اینه که تخت هست اون اصطلاح 110 اصطلاح اشتباهی هست که گاها در گفتار عادی استفاده میشه ولی اگر روش نوشته ولت 110 که هیچی کار خواهد کرد اونجا ...
    سه تا فاکتور در اصلی در شبکه برق هست :
    1- استاندارد شکل پریز
    2- فرکانس استاندارد شبکه
    3- ولتاژ استاندارد شبکه

یه پیجی پیدا کردم خیلی خوب گفته اینا رو اینجا میتونید ببینیدشون :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_e...ity_by_country
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    الزامن نمیتونم بگم، البته اون جمله من خیلی جالب نیست من خواهش میکنم ویرایش بشه منظورم رو بد گفتم... بیسش اینه که نباید کار کنه همونطور که گفتم منتها بر میگرده به روال کار دستگاه (این جدیدا اصولا نباید کار کنه) منتها وسیله های ساده ای که برای 220 طراحی میشن احتمالش وجود داره با 110 کار بکنن ولی احتمالا با بازده پایینتر. مثالی که زدم به عنوان یه نمونه بود ... سشوار ساختارش معمولا یه موتور و یه المنت هست که اینا هیچکدومش وابستگی خیلی خاصی به ولتاژ نداره با ولتاژ خیلی پایینتر هم کار میکنه ولی با بازده کمتر مثلا بادش اونقدر گرم نباشه .... مثلا لامپ در نظر بگیرید شما وقتی برق ضعیف میشه کم رنگ میشه ولی نرمالش برا 220 هست .... لکن وسایل جدید سیستم پیچیده تری دارند و در معمولا به ولتاژ و/یا فرکانس حساس هستند. اون سریش اگر منطورتون اینه که تخت هست اون اصطلاح 110 اصطلاح اشتباهی هست که گاها در گفتار عادی استفاده میشه ولی اگر روش نوشته ولت 110 که هیچی کار خواهد کرد اونجا ...
    سه تا فاکتور در اصلی در شبکه برق هست :
    1- استاندارد شکل پریز
    2- فرکانس استاندارد شبکه
    3- ولتاژ استاندارد شبکه

یه پیجی پیدا کردم خیلی خوب گفته اینا رو اینجا میتونید ببینیدشون :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_e...ity_by_country
    ممنون از توضیحات شما، ای بابا همسرجان ما کلی ذوق کرد، اما اگه قراره با نصف زورش کار کنه که خیلی فایده ای نداره، خلاصه تنها راهش اینه که بیاریمش ببینیم کار میکنه یا نه!! خوبیش اینه که خیلی سنگین نیست بدیش هم اینه که توان مصرفیش خیلی بالاست اینجا ترانس پیدا کردن واسه امتحانش خیلی سخته.
    رشته: عمران، رشته همسر: معماری
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)
    Landed: 2014-jan-25 in montreal *** Moved to Toronto: 2014-Feb-25

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط srj نمایش پست ها
    يك سئوال :
    ریش نراشهای جدید فیلیپس از ۶۰ تا ۲۴۰ کاز میکنن. مال من رو شارژرش نوشته ولتاژی که کار میکنه. برای همینه که کار میکنه همه جای دنیا

WebRep

currentVote

noRating
    noWeight

نقل قول نوشته اصلی توسط kenada نمایش پست ها
    ریش نراشهای جدید فیلیپس از ۶۰ تا ۲۴۰ کاز میکنن. مال من رو شارژرش نوشته ولتاژی که کار میکنه. برای همینه که کار میکنه همه جای دنیا

WebRep

currentVote

noRating
    noWeight
    یعنی رو اپی لیدی من که نوشته 240-100 می تونم ازش استفاده کنم؟

با سلام خدمت دوستان عزیز

من مدت زیادی در امریکا و 2 سال و اندی هم در کانادا زندگی کردم. می توانم این را به جرئت بگویم که هیچ وسیله زندگی لازم نیست با خود به آنجاها ببرید که خرج بی خود است و به قول معروف زیره به کرمان بردن. آنجا می توانید به قیمت مناسب جنس نو و خیلی مناسبتر جنس دست دوم بخرید. فقط لپ تاپ خود را اگر ببرید خوب است چون عصای دستتان است و از روز اول نیاز دارید. وسایل شخصی مثل دوربین و امثالهم. لباس هم بد نیست ببرید چون وزن زیادی ندارند و به هر حال اگر نبرید باید آنجا بخرید مخصوصا اگر به مناطق سرد می روید مثل آلبرتا حتما کاپشن و بلوز اگر دارید ببرید ولی اگر ندارید نرید نو بخرید همانجا نو را خواهید خرید. همین و بس و السلام موفق باشید. حسین

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)