صفحه 10 از 30 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 299

موضوع: همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط permutation نمایش پست ها
    سلام.

من یه لپ تاپ اپل از ایران دارم که برای وصل کردن به برق ایران از اول یه دو شاخه اضافی بهش وصل بود. اگر من اون دو شاخه اضافی رو بردارم می خوام بدونم اونی که زیرشه به برقه کانادا می خوره یا نه. اینجوریه که علاوه بر اون شکلی که صفحه اول تاپیک هست ( که دو تا شاخه باریک هست) یه دونه شاخه دیگه که گرده هم بالاش هست. شنیدم یه چیزی تو این مایه ها مخصوص کانادا هست. حالا پریز های کانادا سه تایی اینجوری هم بهشون می خوره؟
    خيلي از لپ تاپ هايي که به ايران مياد براي کانادا و آمريکا ساخته شده و مشکلي با ولتاژ اينجا نداره. اين دوشاخه يا به صورت دو تيغه هست يا دو تيغه و يک ميله

ظاهرا" چيزي که شما دارين با حذف مبدل روي اون قابل استفاده است.
    images1.jpeg images2.jpeg

سلام
    این سایت هم به فارسی اطلاعات خوبی گذاشته واسه موضوع برق

http://www.lastsecond.ir/news/Outlets_and_Voltages/

سلام

من امروز از لاله زار travel universal adaptor که همه نوع تبدیل داره خریدم 10 تومن البته از یک مغازه قیمت کردم گفت 18 تومن اصلا هم پائین نمی اورد گفت فقط هم من دارم هرجا بگردید پیدا نمی کنید ولی از یک مغازه دیگه 10 تومن خریدم
    توی همین سایت که در پست بالا اوومده هم عکسش هست
    Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present

این که گفته می شه خرید آداپتور 110 به 220 به صرفه نیست از چه نظره؟ قیمت؟ وزن؟ یا برق مصرفیش. من یه 100 واتشو امروز از پاساژ امجد گرفتم 20 تومن. بیشتر واسه ماشین اصلاح سر... برق مصرفیش 2 برابر می شه تو کانادا؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط f_goo نمایش پست ها
    این که گفته می شه خرید آداپتور 110 به 220 به صرفه نیست از چه نظره؟ قیمت؟ وزن؟ یا برق مصرفیش. من یه 100 واتشو امروز از پاساژ امجد گرفتم 20 تومن. بیشتر واسه ماشین اصلاح سر... برق مصرفیش 2 برابر می شه تو کانادا؟
    مصرف برق به توان مربوط هست و نه به ولتاژ، منظور از به صرفه نیست اینه که قیمت دستگاه تبدیل بعضاً گرون تر در میاد تا شما تو کانادا وسیله نو با ولتاژ خود کانادا بخرید، مثلاً یه سشوار خودش تو کانادا شاید 20 دلاره (مثال میگم من نمیدونم) اما دستگاه تبدیل برق برای سشوار ایرانتون 100 دلار، اصولاً برای دستگاه های کم مصرف مثل همون ماشین اصلاح تبدیل گرون نیست. وقتی توان مصرفی دستگاه زیاد میشه اوضاع خراب میشه!
    رشته: عمران، رشته همسر: معماری
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)
    Landed: 2014-jan-25 in montreal *** Moved to Toronto: 2014-Feb-25

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_bahrami نمایش پست ها
    مصرف برق به توان مربوط هست و نه به ولتاژ، منظور از به صرفه نیست اینه که قیمت دستگاه تبدیل بعضاً گرون تر در میاد تا شما تو کانادا وسیله نو با ولتاژ خود کانادا بخرید، مثلاً یه سشوار خودش تو کانادا شاید 20 دلاره (مثال میگم من نمیدونم) اما دستگاه تبدیل برق برای سشوار ایرانتون 100 دلار، اصولاً برای دستگاه های کم مصرف مثل همون ماشین اصلاح تبدیل گرون نیست. وقتی توان مصرفی دستگاه زیاد میشه اوضاع خراب میشه!
    مرسی از جوابتون. الان که من آداپتور واسه نهایت 100 وات گرفتم، اگه مثلا دستگاه اصلاح سر 10 وات بهش وصل کنم مصرف برقم همون 10 واته درسته؟ یا 100 واته؟ کلا با خرید این آداپتور چیزی به مصرف برقم اضافه می شه؟ یعنی من اگه کانادا یه ماشین اصلاح سر 110 ولت و 10 وات بگیرم مصرف برقش با اینی که تو ایران دارم 220 ولت و 10 واته و با آداپتور 110 به 220 وصلش کنم یکی می شه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط f_goo نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. الان که من آداپتور واسه نهایت 100 وات گرفتم، اگه مثلا دستگاه اصلاح سر 10 وات بهش وصل کنم مصرف برقم همون 10 واته درسته؟ یا 100 واته؟ کلا با خرید این آداپتور چیزی به مصرف برقم اضافه می شه؟ یعنی من اگه کانادا یه ماشین اصلاح سر 110 ولت و 10 وات بگیرم مصرف برقش با اینی که تو ایران دارم 220 ولت و 10 واته و با آداپتور 110 به 220 وصلش کنم یکی می شه؟
    همینطوره، اصلاً مصرف شما فرقی نمیکنه، البته در حد خیلی خیلی جزئی (زیر یک وات شاید) خود آداپتور مصرف میکنه، اما مصرف برق شما تغییر محسوسی نداره.
    لوازم و مدارک ضروی برای سفر به کانادا ویرایش:92/11/29(این فایل تنها توسط بنده ویرایش میشود)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط srj نمایش پست ها
    يك سئوال :
    دوست من مدتي است به كانادا سفر كرده و ريش تراشي كه توي ايران ازش استفاده مي كرده با خودش برده است. ريش تراش فيليپس 220ولت چه جوري داره توي كانادا كار مي كند ؟
    براي خودش هم سئواله !!!!!!
    ریش نراشهای جدید فیلیپس از ۶۰ تا ۲۴۰ کاز میکنن. مال من رو شارژرش نوشته ولتاژی که کار میکنه. برای همینه که کار میکنه همه جای دنیا

WebRep

currentVote

noRating
    noWeight

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران-

سلام روی سشوار و اتو مسافرتی من یک دکمه داره که نوشته 120v اینو میتونم کانادا استفاده کنم یا باید حتما 110 باشه
    فایل نامبر اول :اگوست2009
    ارسال به ورشو:1 دسامبر2011
    اینپراسس واپدیت25ژانویه 2012. مدیکال 7 مارس2013.
    دریافت ویزا 7می2013.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط asr نمایش پست ها
    سلام روی سشوار و اتو مسافرتی من یک دکمه داره که نوشته 120v اینو میتونم کانادا استفاده کنم یا باید حتما 110 باشه
    بله مشکلی نیست، میتونید استفاده کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)