صفحه 4 از 30 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 299

موضوع: همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط fghd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال: تو تهران میشه آداپتور اپی لیدی گیر آورد که این پوتش 110 باشه؟ یکی به من گفت پاساژ فتوت (یا نبوت) تومیدون توپخونه از این چیزا داره. چون وقتم کمه خواستم بدونم کسی ازلاعات بیشتر داره؟
    ممنون
    معمولن اپی‌لیدی‌ها از 90 تا 240 رو کاور می‌کنن
    اگر 110 رو پوشش نده بهتره برید از همونجا یه 110ـش رو بخرید، تبدیل ولتاژ به صرفه نیست

Senior Member

سلام دوستان
    یه سوال: تو تهران میشه آداپتور اپی لیدی گیر آورد که این پوتش 110 باشه؟ یکی به من گفت پاساژ فتوت (یا نبوت) تومیدون توپخونه از این چیزا داره. چون وقتم کمه خواستم بدونم کسی ازلاعات بیشتر داره؟
    ممنون
    معمولا تمام وسایل برقی که آداپتور دارند محدوده ولتاژ کاریشو از 110 تا 220 هست و کلا لزومی به خرید تبدیل ولتاژ ندارید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daniel_b نمایش پست ها
    معمولا تمام وسایل برقی که آداپتور دارند محدوده ولتاژ کاریشو از 110 تا 220 هست و کلا لزومی به خرید تبدیل ولتاژ ندارید.
    دوست عزیز، برعکس. تمام وسایل برقی ایران که آداپتور دارن همش 220 هستن. به جز اونایی که منبع تغذیه سوییچینگ دارن. پس حتما به رنج ولتاژ کارکرد دستگاه توجه کنید. قبلا در این مورد به اندازه کافی توضیح دادم.
    تا اونجایی که من میدونم اپی لیدیهایی که شارژی نیستن اغلبشون 220 هستند و شما نمیتونید اینجا در کانادا ازشون استفاده کنید. اما شارژیها اغلبشون با 110 هم کار می کنند(اگه کسی دلیل علمیشو خواست پ.خ بده بهش بگم )
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، برعکس. تمام وسایل برقی ایران که آداپتور دارن همش 220 هستن. به جز اونایی که منبع تغذیه سوییچینگ دارن. پس حتما به رنج ولتاژ کارکرد دستگاه توجه کنید. قبلا در این مورد به اندازه کافی توضیح دادم.
    تا اونجایی که من میدونم اپی لیدیهایی که شارژی نیستن اغلبشون 220 هستند و شما نمیتونید اینجا در کانادا ازشون استفاده کنید. اما شارژیها اغلبشون با 110 هم کار می کنند(اگه کسی دلیل علمیشو خواست پ.خ بده بهش بگم )
    چند نمونه مخالف نظر شما : آداپتور نوت بوک ها ، همگی 110 - 220 ولت(بعضی ها 100 - 240 ولت) هستند.(نمونه دوم آداپتورهای مودمهای وایرلس، نمونه سوم برخلاف نظر شما اپیلیدیهایی هستند (مثل برخی از اپیلیدهای BRUN) که با چند ولتاژ کار میکنند و شارژِی هم نیستند، نمونه آخر سی دی رایتر های اکسترنال مثل مدلهای بوفالو) روی آداپتور اینها مثل قدیم سویچینگ نداره و خودش اتوماتیک سوئیچ میکنه. الان LCD هایی که توی ایران هستند تعدادیشون آداپتور دارند و با یک محدوده ولتاژی کار میکنند.

البته اگر منظور از آداپتور چیز دیگه ایی باشه

این مواردی که من ارائه دادم براساس لوازمی است که خودم آداپتورشون رو کنترلشون کردم و همگی 110-220 ولت و یا 110-240 ولت هستند.

دوستان هم میتونند لوازمی که دارند رو کنترل و نظر بدند.

ا
    ویرایش توسط daniel_b : January 20th, 2013 در ساعت 11:38 PM

Junior Member

ممنونم از پاسختون.
    مال من محدوده 220 تا 240 رو کاور می کنه. منظورتون اینه که آداپتور 110 بخرم یا اپی لیدی که با 110 کار کنه؟
    واسه آداپتور چند جای اطراف خونه رفتم که نداشتن
    نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    معمولن اپی‌لیدی‌ها از 90 تا 240 رو کاور می‌کنن
    اگر 110 رو پوشش نده بهتره برید از همونجا یه 110ـش رو بخرید، تبدیل ولتاژ به صرفه نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط daniel_b نمایش پست ها
    چند نمونه مخالف نظر شما : آداپتور نوت بوک ها ، همگی 110 - 220 ولت(بعضی ها 100 - 240 ولت) هستند.(نمونه دوم آداپتورهای مودمهای وایرلس، نمونه سوم برخلاف نظر شما اپیلیدیهایی هستند (مثل برخی از اپیلیدهای BRUN) که با چند ولتاژ کار میکنند و شارژِی هم نیستند، نمونه آخر سی دی رایتر های اکسترنال مثل مدلهای بوفالو) روی آداپتور اینها مثل قدیم سویچینگ نداره و خودش اتوماتیک سوئیچ میکنه. الان LCD هایی که توی ایران هستند تعدادیشون آداپتور دارند و با یک محدوده ولتاژی کار میکنند.

البته اگر منظور از آداپتور چیز دیگه ایی باشه

این مواردی که من ارائه دادم براساس لوازمی است که خودم آداپتورشون رو کنترلشون کردم و همگی 110-220 ولت و یا 110-240 ولت هستند.

دوستان هم میتونند لوازمی که دارند رو کنترل و نظر بدند.

ا
    دوست عزیز، آداپتورهایی که شما فرمودید همگی از سیستم پاور سوییچینگ استفاده می کنند. در مورد مدل اپی لیدی هم که فرمودید، من گفتم اغلب نه همه. LCD هایی هم که در ایران وجود دارن نیز دارای سیستم پاور سوویچینگ هستن.بیش از این همه توضیح دادن از حوصله این تاپیک خارجه. پس اگر در رنج کارکرد سیستم 110 باشه میشه اینجا استفاده کرد اگر نباشه آنگاه اگر توان کمی داره مثلا 50 وات میشه براش از ایران مبدل 110 به 220 گرفت وگر نه بهتره وسیله مورد نطر رو همون جا بزارید و یکی اینجا بخرید یا حداقل آداپتورشو اینجا بخرید
    بله من هم قبلا در تاپیک های زیر در مورد لب تاپ، ریشتراش و بقیه وسایل برقی یه توصیحاتی دادم :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post934202
    بد نیست یه نگاهی کنید.

ممنونم از پاسختون.
    مال من محدوده 220 تا 240 رو کاور می کنه. منظورتون اینه که آداپتور 110 بخرم یا اپی لیدی که با 110 کار کنه؟
    واسه آداپتور چند جای اطراف خونه رفتم که نداشتن
    والا من تابحال ندیدم جایی آداپتور جدا بفروشن... اگر گیرتون بیاد که خیلی خوبه
    اما اگر نه، خب فکر کنم به صرفه‌تر باشه یه دونه جدید بخرید
    به نظرم تا وقت دارید خوب بگردید دنبال آداپتور، اگر پیدا نشد نهایتن برید سراغ خرید دستگاه جدید
    من خودم یه دونه از این 5 کاره‌های براون دارم که زیر آب هم کار می‌کنه، شارژرش از 90 تا 240 رو ساپورت می‌:کنه

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

با سلام
    دوستان کسی می دونه تبدیل یکی از دو شاخه های زیر رو تو کانادا (ترجیحا ادمونتون) کجا می شه پیدا کرد؟
    5-amp-uk-plug-2262-p.jpg
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کسی می دونه تبدیل یکی از دو شاخه های زیر رو تو کانادا (ترجیحا ادمونتون) کجا می شه پیدا کرد؟
    5-amp-uk-plug-2262-p.jpg
    ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﺑﻪ ﺑﺴﺖ ﺑﺎﯼ ﯾﻪ ﺳﺮﯼ ﺑﺰﻧﯿﺪ ﭘﮑﯿﺞ ﮐﺎﻣﻞ داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    با سلام
    5-amp-uk-plug-2262-p.jpg
    سیستم پریزهای اونجا با دو شاخه سیاهه رنگه کار می کنه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬ و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)