صفحه 5 از 30 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 299

موضوع: همه چیز درباره وسایل برقی در کانادا و مساله برق 110 و 220 ولت

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa196 نمایش پست ها
    سیستم پریزهای اونجا با دو شاخه سیاهه رنگه کار می کنه؟
    بله. اگه تونستید از ایران یکی دوتاشو واسه خودتون بیارید.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Senior Member

پیش فرض همه چیز درباره وسایل برقی و مساله برق 110 و 220 ولت در کانادا

دوستان سلام....

برق کانادا 110 ولت است درسته؟ اما کنارش نوشته 60 cycle alternating current ...منظور از این عبارت چیه؟

ما باید طبیعتا وسایلی رو بیاریم که با 110 ولت کار کنه...اما اونایی که کار نمی کنه چی؟ تبدیل بگیریم؟ میشه عکس تبدیلش رو بذارید؟

در ضمن گواهی نامه چی؟ باید بین المللی بشه یا همین ایرانیه رو باید فقط ترجمه اش کنیم؟

ممنون از شما

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramakaay نمایش پست ها
    دوستان سلام....

برق کانادا 110 ولت است درسته؟ اما کنارش نوشته 60 cycle alternating current ...منظور از این عبارت چیه؟

ما باید طبیعتا وسایلی رو بیاریم که با 110 ولت کار کنه...اما اونایی که کار نمی کنه چی؟ تبدیل بگیریم؟ میشه عکس تبدیلش رو بذارید؟

ممنون از شما
    یعنی فرکانسش 60 هرتز است. اصولا بنفع تون است که دستگاه برقی غیر 110 ولت نیاورید چون ترانس های مبدلشون هم گران هستند و هم جاگیر.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یعنی فرکانسش 60 هرتز است. اصولا بنفع تون است که دستگاه برقی غیر 110 ولت نیاورید چون ترانس های مبدلشون هم گران هستند و هم جاگیر.
    ممنون از راهنمایی شما...

خب اون وقت شکل سوراخ پریز چه شکلی است؟ منظورم شکل outlet ها است.

3 شاخه است؟ 2 شاخه است؟

ممنون میشم عکس پریزها رو برام بذارید.

ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، ببخشید اینو میگم اما قبلا به اندازه کافی در این مورد در این تاپیک بحث شده. اگر لطف کنید کمی وقت بزارید و جستجو کنید میتونید جواب تمام سوالاتتون رو پیدا کنید
    http://www.applyabroad.org/forum/att...chmentid=17229

من قبلا اینو مطالعه کردم...متوجه شدم که برق اونجا 110 ولت و با فرکانس 60 هرتز است.

اما د وشاخه ها رو نفهمیدم چه شکلیه...همون راستی است؟ یعنی دوشاخه تیغه ای.

پس ما باید فقط وسائلی رو بیاریم که 110 رو ساپورت کنه (یعنی 110 در بازه ولتاژ اون قرار بگیره) چون در غیر این صورت نیاز به تبدیل ولتاژ داریم که به صرفه نیست.

و اگر وسیله ی ما 110 رو ساپورت می کرد و Ok بود سرش چه دو شاخه گرد و چه سه شاخه کتابی بود باید تبدیل بشه به دوشاخه تیغه ای.

درسته؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

من قبلا اینو مطالعه کردم...متوجه شدم که برق اونجا 110 ولت و با فرکانس 60 هرتز است.

پس ما باید فقط وسائلی رو بیاریم که 110 رو ساپورت کنه (یعنی 110 در بازه ولتاژ اون قرار بگیره) چون در غیر این صورت نیاز به تبدیل ولتاژ داریم که به صرفه نیست.

و اگر وسیله ی ما 110 رو ساپورت می کرد و Ok بود سرش چه دو شاخه گرد و چه سه شاخه کتابی بود باید تبدیل بشه به دوشاخه تیغه ای.

درسته؟
    چنین تبدیل دوشاخه ها رو میتونید در ایران هم پیدا کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

درسته؟
    سلام به دوستان
    کسی که الان در کانادا هست می دونه آمپر اونجا چنده .از الکتریکی ها واسه مبدل سوال کردم ازم اینو پرسیدند
    ضمنا کسی از قیمت و وزن مبدل 110 به 220 و مبدل دوشاخه به دوشاخع تیغه ای کانادا و محل خرید خبر داره؟
    من می تونم تلویزیونم را با داشتن مبدل بیارم؟حتمال اینکه با مبدل اونجا کار نکنه هست؟

Member t.behrang58 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simaharun نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    کسی که الان در کانادا هست می دونه آمپر اونجا چنده .از الکتریکی ها واسه مبدل سوال کردم ازم اینو پرسیدند
    ضمنا کسی از قیمت و وزن مبدل 110 به 220 و مبدل دوشاخه به دوشاخع تیغه ای کانادا و محل خرید خبر داره؟
    من می تونم تلویزیونم را با داشتن مبدل بیارم؟حتمال اینکه با مبدل اونجا کار نکنه هست؟
    با سلام به شما
    من خودم یک ترانس 110 به 220 دادم برام ساختن با ولتاژ 1000 وات که قیمتش 110 هزار تومن شد و وزن اون هم 8 کیلو هست کاری هم با آمپرش نداشتم اینجا هم وسایلی مثل آب پرتقال گیر و چند منظوره رو با هاش استفاده کردم. دوشاخه اون هم از یک طرف تیغه ای هست و خروجی اون مثل دوشاخه های خودمون در ایرانه من یک سه راهی هم با خودم آوردم که اگه نیاز بود استفاده کنم. شما باید هزینه فریت و تهیه اونرو با قیمت لوازمی که قصد دارین بیارین بسنجید ببینید میصرفه یا نه . فقط حتما توان لوارمتون رو نگاه کنید که با توان ترانسی که میخرید یکی یا کمتر از اون باشه . البته توی گمرک فرودگاه امام بهم گیر دادن که نمیتونی اینو فریت کنی چوی توی دستگاه ایکس ری معلوم نیست داخلش چی هست ولی با مسئول حراست که صحبت کردم قانع شد و اجازه داد بیارمش ( البته این قضیه شانسی هم هست ) . اگر هم خواستین پیغام خصوصی بدین آدرس الکتریکی که برام ترانس رو ساخت بهتون بدم .
    ای دل اندر بند زلفش از پریشانی منال ---مرغ زیرک چون بدام افتد تحمل بایدش

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simaharun نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    آمپر به مصرف دستگاهتون بستگی داره نه به سیستم برق کشور.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کسی می دونه تبدیل یکی از دو شاخه های زیر رو تو کانادا (ترجیحا ادمونتون) کجا می شه پیدا کرد؟
    فایل پیوست 17229
    بعد از اینکه کلی دنبال تبدیل دوشاخه ایرانی به دوشاخه سیاه گشتم یه نوعی پیدا کردم که تیغه هاش سوراخ نداره. دوستانی که کانادا تشریف دارن، لطفا راهنمایی کنن که آیا این تبدیل، اونجا کار میکنه یا نه؟
    ممنون

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)