صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: دکترای Business در کانادا

Junior Member Manager آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran, IT Management

پیش فرض پاسخ : دکترای Business در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط saps نمایش پست ها
    فارغ التحصیلان IS از نظر یافتن شغل بدترین وضعیت ممکن رو دارند. خیلی از دانشگاهها دارند این رشته رو حذف یا ادغام میکنند. وضعیت این رشته اصلا و به هیچ وجه تعریفی نداره. حتی جدیدا یه مقاله توی MISQ چاپ شده که از این گرایش به عنوان یک گرایش در حال احتضار نام برده.
    سلام
    من الان در مقطع کارشناسی ارشد، IT میخونم(هنوز دو ترم دارم). میخوام برای پاییز ۲۰۱۱ اقدام کنم. طبق اعلام دانشکده، قراره کمتر از ۱۰ روز دیگه، گرایشمون رو انتخاب کنیم. ۳ تا انتخاب داریم:
    TQM
    IS
    IRM
    راستی یتش، با اولی حال نمی کنم!
    شما هم که پنبه ی دومی رو زدی p:
    می مونه سومی.
    شاید زورمون برسه و KM رو هم بیاریم توی لیست.
    با توجه به شرایط موجود از نظر اپلای و کمک هزینه های تحصیلی و همچنین آینده ی کاری، چه پیشنهادی میکنید؟ منظورم اینه که چه گرایشی رو به من پیشنهاد می کنید؟
    پیشاپیش ممنون!
    ویرایش توسط Manager : November 27th, 2009 در ساعت 12:52 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Manager نمایش پست ها
    سلام
    من الان در مقطع کارشناسی ارشد، IT میخونم(هنوز دو ترم دارم). میخوام برای پاییز ۲۰۱۱ اقدام کنم. طبق اعلام دانشکده، قراره کمتر از ۱۰ روز دیگه، گرایشمون رو انتخاب کنیم. ۳ تا انتخاب داریم:
    TQM
    IS
    IRM
    راستی یتش، با اولی حال نمی کنم!
    شما هم که پنبه ی دومی رو زدی p:
    می مونه سومی.
    شاید زورمون برسه و KM رو هم بیاریم توی لیست.
    با توجه به شرایط موجود از نظر اپلای و کمک هزینه های تحصیلی و همچنین آینده ی کاری، چه پیشنهادی میکنید؟ منظورم اینه که چه گرایشی رو به من پیشنهاد می کنید؟
    پیشاپیش ممنون!
    به نظر من سعی کن از IT بیای بیرون کلا. اگر KM رو آوردید تو لیست، برو KM و رو موضوعات مرتبط با IT اش هم کار نکن. برو رو بخش HR و cognitive اش کار کن. اگر میخوای ادامه تحصیل بدی و آینده شغلی بهتری داشته باشی IT آینده روشنی نداره.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    به نظر من سعی کن از IT بیای بیرون کلا. اگر KM رو آوردید تو لیست، برو KM و رو موضوعات مرتبط با IT اش هم کار نکن. برو رو بخش HR و cognitive اش کار کن. اگر میخوای ادامه تحصیل بدی و آینده شغلی بهتری داشته باشی IT آینده روشنی نداره.
    سهیل جان
    شما که کلا پنبه ی IT رو زدی برادر P:
    من از روی علاقه وارد این رشته شدم. در ضمن الان توشم. بیرون اومدن برام عملا غیر ممکنه!

البته حرف شما رو هم نمیشه رد کرد. نظرات متفاوتی در این زمینه هست. یه عده میگن آینده ی کاریش محشره، یه عده هم اونور طیف اند.

HR هم (که زیر مجموعه ی OB هستش) جذابیت های خودش رو داره و هم اینکه کاربردی. اما چجوری رفتنش سؤاله!

سلام

اینکه بگیم IS در حال مرگ یکم غیر منصفانست

واقعیتش اینه که به همین راحتی‌ نمی‌شه گفت که یه گرایش رو به زوال یا خیر

من دیدم که چند نفر تو این زمینه نظرات متضادی در رابطه با اون و گاه کاملا مخالف با IS دادن. اما یکم به نظرم وسیعتر باید دید، اگه یه مدرسه می‌خواد IS خودشو رو تعطیل کنه و هر چقدر هم که اون مدرسه معروف باشه اما دلیل نمی‌شه که IS رو به فناست

اگر سایت دانشگاه‌ها رو ببینی‌ معلوم می‌شه که اکثر دانشگاه‌ها تعداد استاد کمتری تو IS دارن و به تبع اون دانشجوی کمتری هم دارن. اما این دلیل بر این نیست که بدرد نمیخوره. درسته که هرچی‌ داریم پیشرفت می‌کنیم IS, computer science and computer engineering به هم نزدیکتر میشن اما می‌شه که همچنان مرز‌ها رو توش تشخیص داد.

به اعتقاد من به جای اینکه فکر کنید که در آینده چه گرایشی از بین میره، بهتره که به این فکر کنید که به چی‌ علاقه دارید، همون رو دنبال کنید، ایجاد شاخه های علم همینطوری کشکی نبود که بده ۱۰-۲۰ سال اصلا اون شاخه نابود شه، پس نگران آینده نباشید، به علاقتون فکر کنید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh نمایش پست ها
    سلام

اینکه بگیم IS در حال مرگ یکم غیر منصفانست

واقعیتش اینه که به همین راحتی‌ نمی‌شه گفت که یه گرایش رو به زوال یا خیر

من دیدم که چند نفر تو این زمینه نظرات متضادی در رابطه با اون و گاه کاملا مخالف با IS دادن. اما یکم به نظرم وسیعتر باید دید، اگه یه مدرسه می‌خواد IS خودشو رو تعطیل کنه و هر چقدر هم که اون مدرسه معروف باشه اما دلیل نمی‌شه که IS رو به فناست

اگر سایت دانشگاه‌ها رو ببینی‌ معلوم می‌شه که اکثر دانشگاه‌ها تعداد استاد کمتری تو IS دارن و به تبع اون دانشجوی کمتری هم دارن. اما این دلیل بر این نیست که بدرد نمیخوره. درسته که هرچی‌ داریم پیشرفت می‌کنیم IS, computer science and computer engineering به هم نزدیکتر میشن اما می‌شه که همچنان مرز‌ها رو توش تشخیص داد.

به اعتقاد من به جای اینکه فکر کنید که در آینده چه گرایشی از بین میره، بهتره که به این فکر کنید که به چی‌ علاقه دارید، همون رو دنبال کنید، ایجاد شاخه های علم همینطوری کشکی نبود که بده ۱۰-۲۰ سال اصلا اون شاخه نابود شه، پس نگران آینده نباشید، به علاقتون فکر کنید
    1) رو به احتضار بودن لزوما به معنای از بین رفتن نیست. به نظر من این گرایش گرچه حضور و اهمیت آکادمیکش کمرنگ تر میشه، اما در طولانی مدت به همین صورت رو به احتضار زنده می مونه.
    2) مسئله فقط این نیست که چندتا دانشگاه تعطیل کردن، مسئله این هم هست که تقریبا هیچ دانشکده بیزینسی در سالهای اخیر این دپارتمان رو تاسیس نکرده، این برای یک گرایش نسبتا جدید نشانه خوبی نیست. به علاوه جذب فارغ التحصیلان این گرایش در بازار کار آکادمیک آمریکا بسیار سخت شده و اگر جذب بشن هم اغلب در دپارتمانهای دیگه است.
    3) به نظر من علت و معلول در استدلال شما جا به جا شده. چون نمیخوان دانشجوی زیادی بگیرن، دپارتمان بزرگی هم ندارن. نه اینکه چون دپارتمان بزرگی ندارن، دانشجوی زیادی نمی گیرن.
    4) موافقم که علاقه مهمترین نکته است، ولی خب وزنش 100 درصد نیست. مسائل دیگه هم میتونن وزن داشته باشن و آگاهی از اونا میتونه کمک کننده باشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Manager نمایش پست ها
    سهیل جان
    شما که کلا پنبه ی IT رو زدی برادر P:
    من از روی علاقه وارد این رشته شدم. در ضمن الان توشم. بیرون اومدن برام عملا غیر ممکنه!

البته حرف شما رو هم نمیشه رد کرد. نظرات متفاوتی در این زمینه هست. یه عده میگن آینده ی کاریش محشره، یه عده هم اونور طیف اند.

HR هم (که زیر مجموعه ی OB هستش) جذابیت های خودش رو داره و هم اینکه کاربردی. اما چجوری رفتنش سؤاله!
    اگر واقعا علاقه داری خب بمون، ولی با آگاهی از شرایط بمون. راه موفقیت بسته نیست، اما به نظر من در حال حاضر دشوارتر از اغلب گرایشهای دیگه است. البته شاید هم به قول شما آینده اش محشر بشه که در اون صورت فبهاالمراد...

KM مبحثیه که هر دو بحث HR (یا OB) و IT توش کاربرد داره، یه تزی بردار که مرزی باشه و بحثهای HR هم در کنار IT توش باشه. بعد برای PhD سعی کن بپری تو HR. البته منوط به اینکه علاقه به این کار داشته باشی. و بازهم البته این هم کار لزوما ساده ای نیست.

در ضمن فکر کنم بحثمون از عنوان تاپیک دور شد، اگر لازم دونستید جای دیگه ای ادامه بدیمش.
    ویرایش توسط سهیل : November 28th, 2009 در ساعت 12:11 AM دلیل: نکته جدید

رشته و دانشگاه

از نکاتی که Haagh و سهیل جان ارائه کردند ممنونم. دید نسبتا خوبی بهم داد. مخصوصا در مورد ایده ای که سهیل در مرود «تز مرزی» داد.
    ولی همچنان منتظر جواب saps هستم P:

Junior Member

سلام
    می خواستم اطلاعاتی درباره مستر و PHD کارآفرینی در دانشگاه های کانادا در اختیارم بگذارید.
    ممنونم

Junior Member

سلام دوستان من کارشناسی زبان با معدل 17.03 و ارشد زبان با معدل 18 هستم می خوام واسه دکترا مدیریت بخونم واقعا سر در گمم که کدوم دانشگاه بخونم راستی من اینجا کارم خوبه و می تونم هزینمو بدم می شه برنامه ای پیدا کنم که بتونم هی برم و بر گردم و کلا اونجا نمونم؟ دوست دارم یا گرایش استراتزی یا منابع انسانی بخونم به نظرتون خوبه؟

Junior Member

به نظرم جناب HAGG توضیحاتتون خوب بود می شه منو راهنمایی کنید؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)