صفحه 9 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 666

موضوع: ویزای کار - مباحث مربوط به پیشنهاد شغلی (Job offer)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کار - مباحث مربوط به job offer

سلام به همه
    دوستان من هفته پیش با یک وکیل صحبت کرد به من گفت میتونه برای مانیتوبا اقدام کنه و برام job offer بگیره و اگر gob offer نشد حداقل domination میگیره (البته گفت که خودم باید برای مصاحبه برم کانادا) که از این طریق میشه برای اقامت اقدام کرد !!
    میگفت domination یعنی اون کار فرما تورو نخواد اما تایید کنه که به درد کانادا میخوری و میتونی کار پیدا کنی !
    کسی هست که در مورد مانیتوبا اطلاعات کامل داشته باشه ؟ واقعا از این طریق که این وکیل گفته میشه اقامت گرفت ؟
    درضمن گفت IELTS 5.5 میخواد

Junior Member vamosn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed3769 نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان من هفته پیش با یک وکیل صحبت کرد به من گفت میتونه برای مانیتوبا اقدام کنه و برام job offer بگیره و اگر gob offer نشد حداقل domination میگیره (البته گفت که خودم باید برای مصاحبه برم کانادا) که از این طریق میشه برای اقامت اقدام کرد !!
    میگفت domination یعنی اون کار فرما تورو نخواد اما تایید کنه که به درد کانادا میخوری و میتونی کار پیدا کنی !
    کسی هست که در مورد مانیتوبا اطلاعات کامل داشته باشه ؟ واقعا از این طریق که این وکیل گفته میشه اقامت گرفت ؟
    درضمن گفت IELTS 5.5 میخواد
    دوست عزیز ویزا ی کار ما برای منیتوبا است
    با کارفرما ی کانادایی و رشته مون جز high demand است و الان ۲۹ هفته است که منتظر ویزا مون هستیم!
    در مورد ویزا ی کار که حتما باید کارفرما واقعی‌ داشته باشین( ۳ بار اونجا جاب آفر رو publish کنه،اگر از داخل کانادا کسی‌ پیدا نکرد بتونه برای شرکتش تائیدیه اداره استاندارد‌های کانادا رو بگیره و به این ترتیب برای LMO اقدام کنه که اونم ۲ ماه طول داره و اون وقت تازه می‌رسید به خوان آخر که سفارت می‌باشد
    ولی‌ بحث Nominee فرق داره و اون برای اقامت دائم هست، که بعد از ۶ ماه کار کردن در این استان می‌شه (فعلا اگر قوانین عوض نشن) از این طریق برای PR اقدام کرد.

موفق باشین

Junior Member vamosn آواتار ها

برای کسانی‌ که در آینده این فروم رو مطالعه می‌کنن
    ویزا ی کار همسر من بعد از ۸ ماه اومد (همراه ویزا ی کار برای من و ویزیتور برای پسرمان) برای همسرم و من که ورک هستیم یک نامه هم گذاشتن تا work-permit صادر بشه

پیش فرض پاسخ : ویزای کار

نقل قول نوشته اصلی توسط firoozeh_3 نمایش پست ها
    کلاً 2 نوع job offer وجود داره:
    1- یک کارفرمای کانادایی برای شما نامه job offer رو تهیه میکنه و آن را به اداره HRSC ارائه میده تا آن را تایید کنه. ولی قبل از این کار باید 3 بار در روزنامه آگهی استخدام بده اگر پس از 3 بار آگهی دادن موفق به پیدا کردن شخص مورد نظر نشد آن وقت میتونه یک نفر رو از طرف خودش معرفی کنه. اگر اداره HRSC این job offer رو تائید کنه. شخص ویزای کاری رو دریافت میکنه . اگر شخصی قبل از اقدام به گرفتن job offer پرونده مهاجرت داشته باشه, با گرفتن job offer میتونه ویزاش رو دریافت و به کانادا بره (یعنی لزومی نداره که منتظر ویزای مهاجرت بمونه) و طی مدتی که آنجا هست پروسه مهاجرتش هم انجام میشه.
    2- یک کارفرمای کانادای بدون دادن آگهی در روزنامه , مستقیماً شخص مورد نظر را به اداره HRSC معرفی میکنه. پس از بررسی اداره HRSC ,آنها یک مصاحبه با کارفرما میگذارند تا دلایلش رو مبنی بر اینکه چرا شخص مورد نظر را از شهروندان کانادایی انتخاب نکرده , توضیح بده . اگر دلایل کارفرما برای آنها موجه باشه , اداره HRSC نامه job offer رو تائید میکنه وآن رو به اداره مهاجرت میفرسته . با داشتن این job offer پرونده شما جزو پرونده های اولویت دار محسوب میشه و زمان پروسه کاهش می یابد. تفاوت این روش با روش قبلی اینه که با گرفتن این job offer ویزای کاری برای شما صادر نمیشه شما باید منتظر بمونید تا ویزای مهاجرت رو دریافت کنید و بعد از آن وارد کانادا بشید.
    من سال 2007 برای مهاجرت به کانادا apply کردم. اگر میخواستم طبق روال عادی جلو بروم باید 3 سال دیگه منتظر میمونم. ولی حدود 4 ماه پیش از یک شرکت کانادایی job offer گرفتم و در حال حاضر منتظر جواب اداره HRSC هستم (مدل job offer مدل 2 هست). امیدوارم که با گرفتن این job offer بتونم یک ساله ویزای مهاجرت رو بگیرم. ولی باز هم نسبت به طول پروسه اطلاع دقیقی ندارم. لطفاً اگه کسی از این طریق apply کرده یا اطلاعاتی در این مورد داره لطفاً اطلاع بده. من میخوام بدونم دقیقاً بعد از گرفتن job offrt از طریق 2 چقدر طول میکشه تا ویزای مهاجرت صادر بشه. (یکی از دوستان ما که از روش 1 استفاده کرده بود, کمتر از یک سال ویزا رو دریافت کرد)

سلام می خواستم بپرسم که در حالت دوم، کارفرما چطور باید فرد رو مستقیما معرفی کنه؟فرم خاصی داره؟ازپروسه اطلاع دارید؟چون کارفرمایی که من پیدا کردم نمیدونه و گفته خودم مراحل رو بهش بگم که اون دنبال کنه. ممنون

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

دوستان صاحب نظر، نظرتون راجع به این پست چیه؟
    البته در قسمت نظرات، تقریبا همه باهاش مخالفت کردند!

متن کامل پست:
    یک سوال داشتم. همه می گن که اگر دکتری بخونید خیلی از کارها رو توی کانادا از دست می دهید و به قول معروف over qualified می شید. می خوام بینم که کی اولین بار چنین زری رو زده و پیش همه جا افتاده؟ شرکت ما یک شرکت مهندسی است و یکی از بزرگ ترین شرکت های مهندسی جهان و کانادا است. توی این برنچی که من کار می کنم تقریبا هفتاد درصد پرسنل مدرک تحصیلی phd دارند. و یکی از بی سواد ترین افرادی که در این برنچ کار می کند و کار اجرایی می کند من هستم که فوق لیسانس دارم. پنج نفر آخری که توی چند ماه اخیر شرکت استخدام کرده است دو نفرشان پست دکترا داشته اند و سه نفرشان دکترا دارند. یعنی زیر مدرک دکتری کسی رو استخدام نکرده است. از این پنج نفر سه نفرشان هم ایرانی هستند. حالا هی بیایین زر زر کنید که هرکی دکتری بخونه بیکار می مونه. اگر کار تخصصی می خواهید بکنید هرچی مدرکتان بالاتر باشد آپورتونیتی بالاتری برای بدست آوردن کار دارید. اینکه می گن over qualified می شید برای کارهای صندوقداری و کار کردن توی تیم هورتون است.
    ویرایش توسط dexoey : August 18th, 2012 در ساعت 06:54 PM
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

در رده های تخصصی مهندسی عموما skill شما مهمتر از مدرک تون است و کسی به مدرک تحصیلی تون توجه زیادی نمیکنه که لیسانس باشه یا دکترا. در یکی از شرکتهای بزرگ که کار میکردم دو سه نفر با مدرک دکترا داشتیم که برنامه نویس بودند مثل بقیه. نه کسی اونها رو overqualified حساب میکرد نه بقیه رو underqualified. البته این موضوع بیشتر در مورد رشته های مهندسی صادق است. در رشته های دیگر ممکنه اینطور نباشه.

Junior Member

سلام دوستان

لطفا یکی راهنمایی کنه

اگر شدنی هست اقدام کنم

من نه تحصیلات انچنانی داره (دانشجوی انصرافی) نه فن یا حرفه خاصی بلدم

ایا یک کارفرما (حالا یا ایرانی سیتیزن اونجا یا کانادایی) میتونه برام Job Offer بفرسته ؟

حتی اگه شده پول هم بگیره مشکلی نیست

ممنون میشم یکی که خودش اقدام کرده و یا اطلاع داره راهنمایی کنه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط cinablueq نمایش پست ها
    سلام دوستان

لطفا یکی راهنمایی کنه

اگر شدنی هست اقدام کنم

من نه تحصیلات انچنانی داره (دانشجوی انصرافی) نه فن یا حرفه خاصی بلدم

ایا یک کارفرما (حالا یا ایرانی سیتیزن اونجا یا کانادایی) میتونه برام Job Offer بفرسته ؟

حتی اگه شده پول هم بگیره مشکلی نیست

ممنون میشم یکی که خودش اقدام کرده و یا اطلاع داره راهنمایی کنه
    برای جاب آفر باید کارفرما تاییدیه ای از وزارت کار کانادا بگیره که تایید کنه هیچ کانادایی تخصص و دانش انجام کار موردنظر رو نداره. اگر شما هیچ تخصص و تحصیلاتی ندارید طبعا این شرط رو نمیتونید برآورده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای جاب آفر باید کارفرما تاییدیه ای از وزارت کار کانادا بگیره که تایید کنه هیچ کانادایی تخصص و دانش انجام کار موردنظر رو نداره. اگر شما هیچ تخصص و تحصیلاتی ندارید طبعا این شرط رو نمیتونید برآورده کنید.
    ولی اینطور که دوستان گفتند 2 جور job offer داریم

یکی اینکه شما گفتید

یکی هم کارفرما باید درخواست بده و متقاعدشون کنه میتونه کارمند یا کارگر هموطن یا غیر هموطن رو استخدام کنه...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط cinablueq نمایش پست ها
    ولی اینطور که دوستان گفتند 2 جور job offer داریم

یکی اینکه شما گفتید

یکی هم کارفرما باید درخواست بده و متقاعدشون کنه میتونه کارمند یا کارگر هموطن یا غیر هموطن رو استخدام کنه...
    حالت دوم مخصوص اونهایی است که پرونده مهاجرتی دارند، و در اون مورد هم باید وزارت کار کانادا تایید کنه که کانادایی که کار رو انجام بده وجود نداره. شما که شرایط لازم برای مهاجرت رو هم ندارید.