صفحه 11 از 109 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1084

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Calgary

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Calgary

من نفهمیدم واسه دانشکده مکانیک یک سری کارنامه و مدرک می خواد یا دوسری؟ :-\
    ددلاین پست مدارک کیه؟

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

واسه دپارتمان برق 2 سری می خوان. اما من بهشون میل زدم گفتن ما در کل دوتا می خوایم ولی شما می تونی یکیو الان بفرستی یکی دیگرو بعدا. منتها نگفته این بعدا کیه :-\
    دوباره بهشون میل زدمو پرسیدم اما جواب ندادن. به نظر شما محکم کاری کنمو هردو رو بفرستم.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

درود

آیا برای دانشگاه Calgary نیازی به proposal هست؟
    اصلاً مدارکی که باید بفرستیم کجای سایتش مشخص شده؟ (من برای Dept. Electrical & Computer Engineering میخوام apply کنم).

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط taghia
    درود

آیا برای دانشگاه Calgary نیازی به proposal هست؟
    اصلاً مدارکی که باید بفرستیم کجای سایتش مشخص شده؟ (من برای Dept. Electrical & Computer Engineering میخوام apply کنم).

با سپاس
    من هم برای دپارتمان Electrical and Computer Engineering دارم Apply می کنم...
    اگه بخواید دقیقاً از مدارکی که باید پست کنید، مطلع بشید، بهترین راه اینه که Application Online رو پر کنید تا دچار تناقض نشید...
    لینک: https://www.gradapplication.ucalgary...structions.asp

البته در یکی از مراحل تکمیل Application Online، از شما می خواد که در حدود 300 کلمه، Statement of Intent بنویسید.

در پایان، مدارکی که لازم هست بفرستید رو هم براتون لیست می کنه:

.The following is a list of additional instructions and documentation that you must submit in support of your application

Please follow the instructions and ensure that any documents in support of your application are received by the Department of Electrical
    .and Computer Engineering before the Sunday, March 01, 2009 deadline

.Three references, on University of Calgary forms, form referees prepared to provide a report on your academic ability and qualifications____________________________________ _____________

.If applicable, an official TOEFL score of at least 550 (written test) or 213 (computer-based test), or an IELTS score of 7.0 or higher
    .The tests must have been taken within the last two years_____________________________________________ ____

Two official sets of transcripts (and degree certificates from those institutions that do not indicate the awarding of degrees on the
    .transcript) from all post-secondary institutions attended, regardless of the number of courses taken or the amount of time spent there
    Transcripts and degree certificates issued in a language other than English must be accompanied by certified word-for-word English
    .translations
    .To be considered official, all academic records must be received in envelopes that have been sealed and endorsed by the issuing institution
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی دانشگاه کلگری توسط دانشجویان

سلام

دوستان، وقتی که به رنکینگ دانشگاهها نگاه می کنیم یه چیزهائی در مورد دانشگاههای کانادا دستمون می آد اما اینها چیزهای کاملی نیستن و نسبی ان.
    در مثل که مناقشه نیست اما اگه تهران و شریف و علم و صنعت و امیرکبیر و صنعتی اصفهان مقایسه بشن بر اساس آمارهای کمی یه رتبه بندی ازشون می شه و تهران مثلا می شه اول اما خب شاید واقعیت یه چیز دیگه ای باشه!
    حالا سوالهای من:
    1- کیفیت دانشگاه کلگری رو چجوری می بینید؟
    2- چه چیزهای کلگری خوبه و چه چیزهائی بد؟
    3- پرستیژ کلگری در مقایسه با تورنتو و بریتیش کلمبیا و ... در کانادا چگونه است؟ مثلا بعد از فارغ التحصیلی و اینها... (می دونم که این در مورد رشته های مختلف و برای افراد مختلف می تونه متفاوت باشه اما در مجموع می پرسم)
    4- چقدر دانشجوی ایرانی داره؟
    5- اگر امکان رفتن به یک دانشگاه رتبه 50 تا 100 آمریکا برای شما پیش می آمد باز هم کلگری رو ترجیح می دادید؟

پیشاپیش از پاسخهای دوستان متشکرم

تا آن جایی که من می دونم مهندسی شیمی و نفتش بالاست شاید چون یک منطقه نفت خیزاست و شرکتهای نفتی زیادی داره.. بودجه دانشگاه هم داره بالا میره.

نقل قول نوشته اصلی توسط 1017
    تا آن جایی که من می دونم مهندسی شیمی و نفتش بالاست شاید چون یک منطقه نفت خیزاست و شرکتهای نفتی زیادی داره.. بودجه دانشگاه هم داره بالا میره.
    یکی از آشنایان که کانادا درس می خونه گفت که این مناطق نفتی هستن و بسیار پول دار ولی جمعیت کمی داره(التبه منطقه کلگری 1 میلیون جمعیت داره) به همین خاطر برای بالا بردن جمعیت و نیروی کار حسابی به دانشگاها پول می دن تا دانشجو جذب کنن...
    If you fail to plan,you plan to fail

فامیل ما که اون جازندگی میکنه میگه به دلیل بحران اقتصادی، پذیرشها هم کم شده. داوطلبها هم بیشتر شده. چون بیکاری زیاد شده. مسلما کاناداییها ارجحیت دارن به اینترنشنالها :-\

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارزیابی دانشگاه کلگری توسط دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilia
    5- اگر امکان رفتن به یک دانشگاه رتبه 50 تا 100 آمریکا برای شما پیش می آمد باز هم کلگری رو ترجیح می دادید؟
    این مسئله خیلی وقته ذهن منو به خودش مشغول کرده اگه کسی پیشنهادی داره بده (مثلا بین luisiana state و این دانشگاه)
    یه سوال دیگه، کسی رنک این دانشگاه رو در رشته مکانیک در کانادا و امریکا میدونه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    این مسئله خیلی وقته ذهن منو به خودش مشغول کرده اگه کسی پیشنهادی داره بده (مثلا بین luisiana state و این دانشگاه)
    یه سوال دیگه، کسی رنک این دانشگاه رو در رشته مکانیک در کانادا و امریکا میدونه؟
    این دو تا دانشگاه که شما گفتی در رشته مکانیک من پیدا نکردم اما به این لینک نگاه کن:
    http://www.webometrics.info/top4000.asp?offset=50

هر چند که من فکر می کنم این رنکینگها بعضی وقتها می تونه گمراه کننده باشه.
    من می خوام بدونم که آیا واقعا محیط دانشگاههای آمریکا با کانادا تفاوت زیادی دارند یا که نه؟ از نظر شرایط زندگی در این دو کشور چی؟ یعنی اگه کسی از آمریکا بره به کانادا و بر عکس واقعا فکر می کنه که به یه محیط متفاوت وارد شده یا نه؟ اگه آره چه تفاوتهائی هست؟

می دونم که شاید در انجمن دیگه ای پرسیده بشه بهتره اما چون انتخاب بین کلگری با یک دانشگاه آمریکائیه گفتم شاید کسانی که حداقل کلگری رو دیدن و با براشون مهمه اینجا بیشتر بیان