صفحه 1 از 39 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 400

موضوع: قوانین معافیت تا امروز

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض قوانین معافیت تا امروز

من ترم آخرم و فقط 1 واحد دارم. میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم و از اونجایی که پروسه وقتگیریه میخوام هرچه زودتر انجامش بدم تا اگه معاف نشدم برای کارای وثیقه و گذرنامه وقت کم نیارم. سوالم به طور مشخص اینه که در ترم آخر میشه مدارک فرستاد و معافیت بررسی میشه یا اینکه حتما باید درس تموم شده باشه و دانشگاه نامه بده که ایشون درسش تموم شده. من از کسان آگاهی شنیدم که بعد از فارغ التحصیلی باید اقدام کرد. به همون تعداد آدم هم گفتن میشه الان اقدام کرد و پیشنهاد میکردن که سریعتر اقدام کنم !
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

نظام وظیفه میرم حالا. برای اونجا رفتن آدم باید یه روزشو خالی کنه ! فعلا وقتش نیست.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

اگه برای معافیت پزشکی می خوای حتما حتما باید فارغ التحصیل باشی یعنی باید معافیت تحصیلیت لغو بشه تا بتونی از معافیت پزشکی استفاده کنی ولی بچه هایی که در حین تحصیل معاف میشن از معافیت کفالت استفاده می کنند یعنی هر موقع که بابات 59 سالش تموم بشه و تنها پسر خانواده باشی می تونی بری معاف بشی ربطی هم به تحصیل نداره .................ولی حواست را جمع کن معافیت پزشکی حداقل یه 3 ماهی طول می کشه

پیش فرض قانون معافیت از سربازی نظام وظیفه

سلام به همه...
    امسال تو تابستان ، گفته شد که کسانی که جزو نفرات اول کنکور کارشناسی ارشد باشن با دادن یه پروژه کارت معافیت میگیرن...
    اما از اول مهر ، چه نظام وظیفه و چه نهاد های دیگه کشور اظهار بی اطلاعی کردن و رسما سر کار گذاشتن...

کسی از جزئیات این قضیه و اینکه نحوه اجرائش چجوریه خبر داره !؟

ممنونم
    ......

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قانون معافیت از سربازی نظام وظیفه

من فردای روزی که تلویزیون اعلام کرد واسه پرسیدن همین سئوال رفتم نظام وظیفه... هیچ خبری نبود. بعداً با تلفن بازی با بنیاد نخبگان و 118 و ستاد نیروهای مسلح (مرجع خبر) یه بنده خدایی گفت در حال بررسی است و بعداً (پس کی؟؟؟؟؟) اعلام میشه.
    البته من رتبه ارشد دانشگاه آزادم یک شد و اصلاً ثبت نام نکردم چون پلی تکنیک همون رشته رو قبول شدم. ولی منم علاقمندم اطلاعات بیشتر در این زمینه کسب کنم!

چه خوب !
    پس وضعیت هر دو مثل همه.
    آزاد و سراسری نداره ، فقط رتبه 1 باید باشیم...
    خوب به نظرت از کجا باز پی گیری رو ادامه بدیم ؟! شدیدا ارزش داره...
    آخرین باری که پی گیر ای قضیه بودین کی بوده ؟! چند وقت پیش ؟!
    ......

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

تا جایی که میدونم فقط واسه کنکور لیسانس هست این موضوع (دقیق نمیدونم). فقط میدونم واسه ارشد این موضوع تقریبا منتفی هست (دوستم شرایطش رو داشت ولی گفت فقط حرف هست)
    ولی این سایتشون هست http://www.bonyad-nokhbegan.ir/

خیلی باید ساده باشید که فکر کنید اگه شرایطی که نوشته را دارید راحت معاف میشید.
    من 1 سال هست پرونده تشکیل دادم هنوز حتی شروع به رسیدگیش هم نکردن. ما که به کل قیدش رو زدیم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

من سال ۷۹ فوق لیسانس گرفتم که اون موقع سربازی رو می‌فروختند. ولی اگر ۱۸ سالگی رفته بودی دانشگاه و لیسانس رو ۴ ساله و فوق رو ۲ ساله گرفته بودی (حالت نرمال) نمی‌تونستی بخری بلکه باید یک سال این وسط کارت بیشتر طول کشیده بود. یعنی برای خریدن سربازی با مدرک فوق باید حداقل ۲۵ ساله می‌بودی. چون قضیه خرید سربازی سال به سال تمدید می‌شد، من به جای این که شهریور یا مهر دفاع کنم یک ترم دیرتر دفاع کردم که با ۶ ماه زمانی که داشتم سال بعدش بتونم سربازی رو بخرم. به خاطر یک ترم دیرتر دفاع کردن ۲/۵ نمره از پروژه فوقم کم شد. من بهمن دفاع کردم و در همون اواخر سال ۷۹ مجلس تصویب کرد که سربازی در سال ۸۰ هم فروخته خواهد شد. چون من ۶ ماه فرصت داشتم، صبر کردم و در سال ۸۰ برای خرید سربازی رفتم نظام وظیفه. اونا گفتند که قانون تصویب شده ولی هنوز ابلاغ نشده. خلاصه هر چقدر صبر کردم ابلاغ نشد. مرداد شده بود و هنوز قانون ابلاغ نشده بود و من ۶ ماه مهلتم هم داشت تموم می‌شد. می‌گفتن اگر دفترچه بگیرم و اعزام بشم و بعدش قانون ابلاغ بشه دیگه نمی‌تونم بخرم. از طرفی اگر هم دفترچه نگیرم ۳ ماه اضافه خدمت! من که یک سال بود منتظر خریدن سربازی بودم، دیگه صبرم تموم شد و دفترچه گرفتم و رفتم سربازی و اون قانون هیچ وقت ابلاغ نشد و در آذر سال ۸۰ نیروهای مسلح اعلام کرد که مصوبه مجلس رو اجرا نخواهد کرد ( ) و از اون به بعد هم خرید سربازی کلا ملغی شد. این وسط من ۲/۵ نمره از پروژه‌ی ۱۱ واحدی فوقم الکی کم شد و از اون مهمتر یک سال از زندگی عقب افتادم.

نتیجه اخلاقی: در مملکتی که معلوم نیست کی تصمیم‌گیرنده است روی قوانین حساب نکنید.

Junior Member

این قانونی که میگی مال دانشگاه آزاد نیست خودت حسابش را بکن بعضی از رشته های دانشگاه آزاد تو مقطع فوق لیسانس 50 نفر متقاضی داره حالا اول شدن تو 50 نفر معافی داره ولی خوب بعضی رشته ها تو بعضی دانشگاههای آزاد واقعا خیلی متقاضی داره و خوب سخته ولی تا اونجایی که من میدونم قضیه فقط برای سراسریه

Junior Member

Lightbulb پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

سلام دوستان.
    من 17 سالمه و مایلم برای گرفتن لیسانس خارج ادامه تحصیل بدم. تک پسر هستم اما سن پدرم زیر 60 ساله. شرایط معافیت پزشکی هم ندارم. میخواستم بدونم که آیا راهی برای معافیت دارم تا بتونم برای یک دوره ی حداقل 5 ساله برای مدرک لیسانس خارج از کشور ادامه تحصیل بدم؟
    ممنون میشم کمکم کنید.

صفحه 1 از 39 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)