صفحه 7 از 40 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 400

موضوع: قوانین معافیت تا امروز

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

سلام،

کسی در ارتباط با میزان اعتبار کارت معافیت کفالت اطلاعی داره؟ به طور خاص معافیت کفالت تک فرزند دارای پدر بالای 59 سال.

من داشتم قوانین معافیت کفالت را در اینجا http://www.police.ir/vazifeh/other_p...n/kefalat2.htm ) میخوندم، دیدم در ماده 124 نوشته که معافیت های کفالت دارای اعتبار 1 ساله هستند و باید هر ساله تمدید بشن! و بعد از 5 بار تمدید (یعنی 5 سال) دائمی میشوند!

کسی در این مورد اطلاعی داره؟ خصوصاً دوستانی که معافیت کفالت گرفتن؟ و آیا این برای تمام معافیت های کفالت برقراره؟ چون برای بعضی از کفالت ها مثل کفالت مادر فاقد همسر و ... معنی پیدا میکنه که سال به سال چک بشه، اما برای معافیت کفالت مثلاً پدر بالای 59 سال چه مفهومی داره؟ طرف که سنش کم نمیشه که!!! ;D

و اگر هم باید تمدید بشه، کسی میدونه چه مدارکی برای تمدید نیاز هست؟ و کجا این کار را میکنن؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

برادر vigilant
    سلام علیکم
    پیرو درخواست شما، به اطلاع میرساند
    حاجی جون من 83 معافیت کفالت پدر 60 سال گرفتم و اون موقع یه کارت دادن که برو معافی، حالشو ببر. تمدید ممدید هم نمیخاد. ولی خب تو زمان صلحه. احتمالا تا یه مدت دیگه باید بیام ایران، اینجوری که پشت سر هم ناو میاد تو خلیج ;D
    یه نتیجه گیری اخلاقی هم اینه که :
    برادر من وقتی میخایی ازدواج کنی، به فکر پسر بد بخت خودت باش. مثل آقای پدر من برو 42 سالگی ازدواج کن، که پسرت یه عمر دعات کنه.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    برادر vigilant
    سلام علیکم
    پیرو درخواست شما، به اطلاع میرساند
    حاجی جون من 83 معافیت کفالت پدر 60 سال گرفتم و اون موقع یه کارت دادن که برو معافی، حالشو ببر. تمدید ممدید هم نمیخاد. ولی خب تو زمان صلحه. احتمالا تا یه مدت دیگه باید بیام ایران، اینجوری که پشت سر هم ناو میاد تو خلیج ;D
    یه نتیجه گیری اخلاقی هم اینه که :
    برادر من وقتی میخایی ازدواج کنی، به فکر پسر بد بخت خودت باش. مثل آقای پدر من برو 42 سالگی ازدواج کن، که پسرت یه عمر دعات کنه.
    سلام یاسین جان،

منم تا حالا هرچی دیده بودم اینجوری بوده. پس این چرت و پرت هایی که تو ماده 124 قانون معافیت کفالت نوشته چیه!؟ یعنی خودشون رعایت نمیکنن دیگه؟!

راستی شما از سال 84 (یعنی 1 سال بعد از گرفتن معافیت) از کارت استفاده ای کردی؟ مثلاً تمدید پاسپورت و اینا؟ اگر آره، گیر خواستی ندادن که؟

از لطفت ممنون. راستی من پیشنهاد میکنم جنگ هم شد نیای ایران! ;D

بازم ممنون.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

Ye, I got my passport in 2005 with no problem
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

حتما بايد فارغ التحصيل بشي حتي اگه يه ترم مونده باشه...من خودم معافيت پزشكي گرفتم(قبل از عيد)...يه سري كارا مي توني كني كه كارت 1ماهه درست شه!اگه مطمئني معاف ميشي بهت ميگم چيكار كني...من خودم همين اشتباه رو كردم كه نتونستم زود تر معاف شم...من دفترچه رو دي فرستادم ولي اسفند معافي گرفتم...در حالي كه مي تونستم زود تر بگيرم!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    حتما بايد فارغ التحصيل بشي حتي اگه يه ترم مونده باشه...من خودم معافيت پزشكي گرفتم(قبل از عيد)...يه سري كارا مي توني كني كه كارت 1ماهه درست شه!اگه مطمئني معاف ميشي بهت ميگم چيكار كني...من خودم همين اشتباه رو كردم كه نتونستم زود تر معاف شم...من دفترچه رو دي فرستادم ولي اسفند معافي گرفتم...در حالي كه مي تونستم زود تر بگيرم!
    آقا منم دنبال معافی پزشکی هستم. از اونجایی که میخوام برای نوامبر 2008 پذیرش بگیرم آیا راهی داره پروسه را کوتاه تر کرد؟

آقای AZIM اگه راه حلی سراغ داری که بشه سریع پیش رو گرفت میشه آمار بدی؟ ما هم درگیریم

esfandiar
    Guest

سلام دوستان

من تک فرزند نیستم . دوتا هستیم
    یعنی یک برادر دارم

اما برادرم کارمند رسمی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است و افسر کشتی هست . سالی حداقل 6 ماه و حداکثر 9 ماه ایران نیست
    می تونم این رو با نامه از کشتیرانی ثابت کنم . یعنی طبق قرار دادش باید سالی حداقل 6 ماه روی کشتی باشد و خارج از ایران
    این هم از طریق کشتیرانی قابل اثبات هست
    هم از طریق گذرنامه اش
    پدرم متولد 1330 هستند
    و بازنشسته ی دولت هستند

با این حال بنده می تونم به معافیت کفالت فکر کنم یا نه ؟

اگر تلفنی یا آدرسی دارید که بشه از اونجا تحقیق کرد متشکر می شوم در اختیارم قرار بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiar
    سلام دوستان

یعنی یک برادر دارم

اما برادرم کارمند رسمی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است و افسر کشتی هست . سالی حداقل 6 ماه و حداکثر 9 ماه ایران نیست
    می تونم این رو با نامه از کشتیرانی ثابت کنم . یعنی طبق قرار دادش باید سالی حداقل 6 ماه روی کشتی باشد و خارج از ایران
    هم از طریق گذرنامه اش
    پدرم متولد 1330 هستند
    و بازنشسته ی دولت هستند

اگر تلفنی یا آدرسی دارید که بشه از اونجا تحقیق کرد متشکر می شوم در اختیارم قرار بدید
    سلام
    بعید می دونم .من برادرم خارج از ایران درس می خونه و می خواستم برای کفالت اقدام کنم ،رفتم با مشاور نظام وظیفه ( شیراز) صحبت کردم گفت نمی تونی کفالت بگیری ! شما هم پیگیری کن اگه خبری شد به من هم خبر بده .

esfandiar
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiar
    سلام دوستان

یعنی یک برادر دارم

هم از طریق گذرنامه اش
    پدرم متولد 1330 هستند
    و بازنشسته ی دولت هستند

سلام
    بعید می دونم .من برادرم خارج از ایران درس می خونه و می خواستم برای کفالت اقدام کنم ،رفتم با مشاور نظام وظیفه ( شیراز) صحبت کردم گفت نمی تونی کفالت بگیری ! شما هم پیگیری کن اگه خبری شد به من هم خبر بده .
    خب مشاور نظام وظیفه کجاس ؟ شماره ش چیه ؟ آدرسش کجاست ؟

آخه ببین داستان برادر تو با برادر من فرق داره تا حدی
    برادر من سال 10 خدمتشه و 30 سال تعهد رسمی خدمت داره
    باید به ازائ هر 3 ماه خروج از ایران 1.5 ماه ایران باشه و طی 12 ماه حداقل باید 6 ماه و حداکثر باید 9 ماه کار کنه
    یعنی فرضا پارسال 8 ماه ایران نبود
    ولی دیگه کمتر از 6 ماه نمی تونه ایران نباشه
    نمی دونم
    بهرحال یک آدرسی شماره تلفنی به من بدید
    ببینم چی میشه
    خبرشم میدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)