صفحه 11 از 40 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 400

موضوع: قوانین معافیت تا امروز

ahora_201
    Guest

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

نقل قول نوشته اصلی توسط صابری
    احتمالا خیلی از شما تحت شراط مختلف معافی گرفتین و یا به دنبال گرفتن معافی هستین . پیشنهاد من کنم تا انواع معافیت و راه کار های موجود را برای دوستان در این بخش قرار دهیم:
    تا دوستان به جواب های خود در این بخش برسند

سلام
    آقا من بابام 60 سالشه. یه داداش بزگت از خودم دام که سربازی رفته، ازدواج هم کرده و الان هم خارک کار میکنهو یه داداش کوچیکتر هم دارم که الان سربازه. کسی اطلاع داره که من می تونم از اون تبصره 4 استفاده کنم یا نه؟ ممنون می شم که اگه کسی رو میشناسنین به من معرفی کنید :-\

Junior Member

سلام
    آقایون لطفا راهنمایی کنید:
    یه تک پسر که باباش 57 سالشه و خونشون خرم آباده ولی باباش بوشهر کار میکنه! خب کفالت مامانش اینا میافته گردن اون دیگه؟الانم رفته آموزشی .اومد بیرون میتونه پیگیر شه معافیت موقت بگیره مثلا تمدید دو سال ....تا بعد باباش بره تو 59 سال؟
    تورو خدا هرچی در این رابطه میدونید بگید.....

hamidhaji
    Guest

سلام
    کسی میدونه اونایی که والدینشون از هم جدا شدن معاف میشن یا نه؟یا اینکه اگه میشه چند وقت طول میکشه واینکه باید اموزشی را حتما رفت یا نه؟

eltonkhan
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidhaji
    سلام
    باید اموزشی را حتما رفت یا نه؟
    تو دفترچه كه ببيني تو قسمت معافيت پزشكي نوشته هركي معاف ميشه بايد آموزشي رو بره ولي من كه پرسيدم از خود نظام وظيفه گفت نه همچين چيزي نيست . كلا بستگي به روزش داره يعني اينكه روز خوبي باشه يا نه ... ميدوني كه !!!

Junior Member

دوستان عزيز

پدر من 67 سال سن دارد و بازنشسته ي ارتش است.

دو برادر دارم كه ازدواج كرده اند و رفته اند و الان من در اصل تنها پسر در خانواده هستم.

آيا امكان معافيت براي من وجود دارد.

موفق باشيد

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

آیا برادرات از معافیت استفاده کردند؟
    پدرتون سابقه خدمت در مناطق عملیاتی داره یا نه؟ اگه آره چند ماه؟
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

سلام، من هم یه برادر دارم که 10 سال پیش خدمت کرده و کارت پایان خدمت اش رو داره. پدرم 75 سال سن داره و از اونجایی که برادرم در خارج از ایران مقیم و در حال تحصیل هست من تنها فرزند حاضر در خانواده هستم. برای من هم همین سئوال همیشه مطرح بوده که آیا میشه با همچین شرایطی معافیت کفالت گرفت یا نه. ولی همیشه جواب منفی بوده، هم از نظام وظیفه پرسیدم و هم از اطرافیان و دوستان زیادی شنیدم. بهر حال اگر کسی از این بابت خبر جدید داشت به ما هم یه خبری بده . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط radintahvildari
    سلام، من هم یه برادر دارم که 10 سال پیش خدمت کرده و کارت پایان خدمت اش رو داره. پدرم 75 سال سن داره و از اونجایی که برادرم در خارج از ایران مقیم و در حال تحصیل هست من تنها فرزند حاضر در خانواده هستم. برای من هم همین سئوال همیشه مطرح بوده که آیا میشه با همچین شرایطی معافیت کفالت گرفت یا نه. ولی همیشه جواب منفی بوده، هم از نظام وظیفه پرسیدم و هم از اطرافیان و دوستان زیادی شنیدم. بهر حال اگر کسی از این بابت خبر جدید داشت به ما هم یه خبری بده . . .
    سلام

تا جايي كه ميدونم،‌ كفيل قانوني خانواده، فرزند ذكور ارشد هستش، در نتيجه از لحاظ قانون شما اصولا نميتونين معافيت كفالت بگيرين. من حتي موردي رو ميشناسم كه يه برادر ناتني -مشترك از پدر- بزرگتر از خودش داشته كه الان ايران نيست. در نتيجه نتونسته كفالت پدرش رو بگيره.

كيوان

برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM-Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط radintahvildari
    سلام ولی من اینم شنیدم اگر بتونی اثبات کنی که برادر بزرگتر که حتما نظام رفته و الان کاملا از شما جدا است و یا مثلا خارج است کاری با شما نداره و پدرتم بالای 59 سال تمام داره میتونی معاف بشی.
    من این رو از دوست که وضیعت تو رو داشت و دنبال معافی بود شنیدم درست و غلطش پای اون ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anathema.pca
    آیا برادرات از معافیت استفاده کردند؟
    پدرتون سابقه خدمت در مناطق عملیاتی داره یا نه؟ اگه آره چند ماه؟
    دوست عزيز

برادرانم از معافيت استفاده نكرده اند و پدرم هم 2 ماه سابقه جبهه دارد.

ممنون از لطفتان

آيا راهي براي من وجود دارد؟

موفق باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)