صفحه 12 از 40 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 400

موضوع: قوانین معافیت تا امروز

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

نقل قول نوشته اصلی توسط Ershad_S
    دوست عزيز

برادرانم از معافيت استفاده نكرده اند و پدرم هم 2 ماه سابقه جبهه دارد.
    ظاهرا باید بتونی از طریق کفالت معاف بشی، چون برادرات ازدواج کردند و پدرتون هم بالای 60 سال داره ولی حداقل خدمت در مناطق عملیاتی فکر کنم 25 ماه باشه!!!

داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم آیا قانون اضافه وزن برای معافی هنوزم هست یا نه و اگر هست باید نسبت وزن به قد چقدر باشه تا معاف شیم؟

منم برادرم 5 سال آمریکاست و اونجا ازدواج کرده و سربازیشو خریده(اونم اپلای کرده بود و رفته بود اونجا درس خونده بود). بابام هم بالای کاملا بالای 60 ساله!!! ما فقط دوتا برادریم. حالا من می تونم معافیت بگیرم؟
    رفتم نظام وظیفه قاطی پاتی جواب داد و مطمئن نبود. کسی نیست که بدونه باید چی کار کرد؟
    If you fail to plan,you plan to fail

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsas
    سلام
    می خواستم بدونم آیا قانون اضافه وزن برای معافی هنوزم هست یا نه و اگر هست باید نسبت وزن به قد چقدر باشه تا معاف شیم؟
    نه دیگه این قانون اعمال نمیشه.
    در ضمن من شنیدم اونایی هم که معاف شدن ولی بعدش وزنشون عادی شده دوباره باید برن سربازی. :-[

من امروز رفته بودم بیمارستان ناجا دکتره معاینم کرد
    و گفت اگه دنبال کارت باشی شورای پزشکی معافت میکنن

حالا من منظورشو از دنبال کارتو بگیر نفهمیدم

آخه اینجوری که من از فرم فهمیدم
    1. مدارکو میدی پلیس +10
    2.بعد نامه میاد در خونت برو فلان جا واسه معاینه
    3.بعد معاینت میکنن دو عدد دکتر من رو دیدین واسه هر ناراحتی(ویزیت 6 تومن بی دفترچه تازه برای من گوش و چشم هم که هیچ عیبی نداره و دکتر اولیه گفته بود عادی زده بودن چک بشه پس پول کافی ببرید یه 60-50 تومن با تون باشه)
    4.کارت معافی میاد در خونت

جریان این شورای پزشکی عالی چیه دیگه اونجا هم باید برم خلاصه چطور جریان کارو بگیرم؟؟؟؟
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

eshahamat
    Guest

با سلام
    من پدرم 52 سالشونه. يک خواهر مجرد 26 ساله دارم. ميخواستم بدونم براي گرفتن معافيت کفالت لازمه که پدر (مادر؟) چه شرايط ديگه اي داشته باشن؟ سن؟ بازنشستگي؟‌ مريضي يا از کارافتادگي؟ کميته پزشکي تشکيل ميشه؟
    ممنون از توضيحاتتون

Junior Member

لطفا این قانون را ملاحظه کنید:

جده فاقد همسر و فرزند ذكور و اناث(مادربزرگ پدري و مادري):
    · مادربزرگ مشمول فاقد فرزند ذكور و اناث باشد.
    · همسر مادربزرگ فوت نموده باشد.
    · مادربزرگ از همسرش طلاق گرفته باشد(قبل از سن مشموليت)
    · مكفول نوه ذكور بالاي 18سال ديگري نداشته باشد و اگر دارد به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي توانايي كافي براي مراقبت از مادربزرگ را نداشته باشد.
    · مشمول فاقد غيبت باشد.

آیا با داشتن مادربزرگ که همسرش فوت کرده - فرزند پسر هم داره ولی سنشون بالاست و هر کردوم دنبال زندگی خودشونن و نمی تونن از مادرشون نگهداری کنن - نوه های مادر بزرگ بالای 18 سال هم زیاد هست ولی هیچ کدام حاضر به انجام اینکار و نگهداری از مادربزرگ نیستند - مادربزرگ توانایی نگهداری از خودش رو نداره - مادربزرگ در شهری دیگری زندگی میکنه و در اصل مشمول همشهری مادربزرگ نیست!
    می توان برای معافیت کفالت امیدوار بود؟ آیا اصلا معافیت کفالت رو سخت میگیرن یا نه؟!

معافيت كفالت در حقيقت معافيت از خدمت دوره ضرورت به سبب سرپرستي بستگان درجه اول ( پدر، مادر، خواهر، برادر) و پدر بزرگ و مادر بزرگ با توجه به شرايط مندرج در جدول ذيل مي باشد و اين معافيت در حال حاضر به دو دسته تقسيم مي شود:
    1- معافيت هايي كه در قانون خدمت وظيفه عمومي به صراحت تعيين شده است.
    2- معافيت هايي كه متناسب با شرايط به تصويب مقام معظم رهبري مي رسد.

چون در قانون نوشته شده معافیت کفالت به 2 دسته تقسیم میشه؛ آیا ممکنه این مورد رو از دسته دوم حساب کنن و پس از تحقیق معافی بدهند؟

متشکرم.

Junior Member

Mr. Amir I'm so sorry for you & myself. But I think this is not a Camel, in my opinion, this is our destiny made of ignorance
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط kln
    لطفا این قانون را ملاحظه کنید:

جده فاقد همسر و فرزند ذكور و اناث(مادربزرگ پدري و مادري):
    · مادربزرگ مشمول فاقد فرزند ذكور و اناث باشد.
    · همسر مادربزرگ فوت نموده باشد.
    · مادربزرگ از همسرش طلاق گرفته باشد(قبل از سن مشموليت)
    · مكفول نوه ذكور بالاي 18سال ديگري نداشته باشد و اگر دارد به تشخيص شوراي پزشكي وظيفه عمومي توانايي كافي براي مراقبت از مادربزرگ را نداشته باشد.
    · مشمول فاقد غيبت باشد.

آیا با داشتن مادربزرگ که همسرش فوت کرده - فرزند پسر هم داره ولی سنشون بالاست و هر کردوم دنبال زندگی خودشونن و نمی تونن از مادرشون نگهداری کنن - نوه های مادر بزرگ بالای 18 سال هم زیاد هست ولی هیچ کدام حاضر به انجام اینکار و نگهداری از مادربزرگ نیستند - مادربزرگ توانایی نگهداری از خودش رو نداره - مادربزرگ در شهری دیگری زندگی میکنه و در اصل مشمول همشهری مادربزرگ نیست!
    می توان برای معافیت کفالت امیدوار بود؟ آیا اصلا معافیت کفالت رو سخت میگیرن یا نه؟!

معافيت كفالت در حقيقت معافيت از خدمت دوره ضرورت به سبب سرپرستي بستگان درجه اول ( پدر، مادر، خواهر، برادر) و پدر بزرگ و مادر بزرگ با توجه به شرايط مندرج در جدول ذيل مي باشد و اين معافيت در حال حاضر به دو دسته تقسيم مي شود:
    1- معافيت هايي كه در قانون خدمت وظيفه عمومي به صراحت تعيين شده است.
    2- معافيت هايي كه متناسب با شرايط به تصويب مقام معظم رهبري مي رسد.

چون در قانون نوشته شده معافیت کفالت به 2 دسته تقسیم میشه؛ آیا ممکنه این مورد رو از دسته دوم حساب کنن و پس از تحقیق معافی بدهند؟

متشکرم.
    متاسفانه باید بگم که این قانون برای فردی است که دقیقاً تأکید می کنم "دقیقا" شرایط بند فوق رو داشته باشه، این رو بر اساس تجارب
    خودم دارم میگم شما باید کاملاً منطبق با شرایط یک تبصره از تبصره های معافیت باشید تا در خواست معافیت کفالت شما در رایانه نظام وظیفه ثبت بشه و بعد مرحله بعد رو پیگیر بشید
    نظام وظیفه به این دلیل شما رو مشمول بند فوق نمیدونه که...
    اولاً
    مادر بزرگ شما فرزند داره (مهم نیست سنشون بالا باشه و سر زندگی خودشون باشن---> برای نظام وظیفه دلیل محکمه پسندی و قانع کننده ای نیست)
    دوماً
    مادر بزرگ شما نوه بالای 18 سال داره !
    این رو بدونید که این که مثلاً کسی از نوه ها مسئولیت کفالت رو قبول نمی کنه اصلاً دلیل قابل توجیهی برای اونا نیست! (خیلی راحت بهت میگن این مشکل شماست باید یه جوری باهاش کنار بیایند)

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط eshahamat
    با سلام
    من پدرم 52 سالشونه. يک خواهر مجرد 26 ساله دارم. ميخواستم بدونم براي گرفتن معافيت کفالت لازمه که پدر (مادر؟) چه شرايط ديگه اي داشته باشن؟ سن؟ بازنشستگي؟‌ مريضي يا از کارافتادگي؟ کميته پزشکي تشکيل ميشه؟
    ممنون از توضيحاتتون

باید 8 سال صبر کنی بابات بالای 60 بشه اونوقت معافیت بت می دن!!!(البته اگه قوانین تا اون موقع بغییر نکنه!)
    If you fail to plan,you plan to fail

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)