صفحه 13 از 40 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 400

موضوع: قوانین معافیت تا امروز

پیش فرض پاسخ : قوانین معافیت تا امروز

نقل قول نوشته اصلی توسط kbigdelysh
    باید 8 سال صبر کنی بابات بالای 60 بشه اونوقت معافیت بت می دن!!!(البته اگه قوانین تا اون موقع بغییر نکنه!)
    سلام
    یه نکته خیلی مهم:
    اگه eshahamat هشت سال غیبت کنه و بعد از هشت سال همه شرایط معافیت کفالت رو داشته باشه بهش تعلق نمی گیریه چون ملاک این نوع معافیت ها در صورت داشتن غیبت اینه که غیبتتون باید موجه بوده باشه و قبل از غیبت شرایط معافیت رو داشته باشید و غیبت شما صرفا جهت پیگیری پروسه معافیت بوده باشه.
    تنها راهش اینه که تو این هشت سال از یه معافیت موقتی مثل تحصیلی استفاده کنید.

Junior Member

حالا به فرض غیبت غیر مجاز بوده باشه. یعنی میان میګن بابای سالخورده ات رو ول کن بیا برو سربازی ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2222
    حالا به فرض غیبت غیر مجاز بوده باشه. یعنی میان میګن بابای سالخورده ات رو ول کن بیا برو سربازی ؟!
    سلام
    تو مسائل سربازی و معافیت اگه توجه کرده باشی اونا اصلا به مشکلات بچه ها توجه نمی کنن و فقط قانون خودشونو به صورت کلیشه ای اجرا می کنند اگه گذرت به ساختمان نظام وظیفه تو میدون سپاه افتاده باشه می بینی که خیلیا با چه مشکلات موجهی میان ولی اصلا هیچ نتیجه ای نمی گیرن و اونا حرف حرف خودشونه. بنابراین غیر از این از اونا انتظار نمی ره حواستون جمع باشه

Junior Member

سلام
    خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره سریع بهم بگه:
    من در حال خدمتم،میخوام برای معافیت کفالت برای پدر زیر 60 سال ولی از کار افتاده اقدام کنم(چون تک پسرم) می خوام بدونم که بابامو برای معاینه یا هرچیز دیگه میخوان یا نه؟یعنی اگه مدارک پزشکی کامل دال بر مریضیش ببرم کافیه؟
    مرسی از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط araz63
    سلام
    خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره سریع بهم بگه:
    من در حال خدمتم،میخوام برای معافیت کفالت برای پدر زیر 60 سال ولی از کار افتاده اقدام کنم(چون تک پسرم) می خوام بدونم که بابامو برای معاینه یا هرچیز دیگه میخوان یا نه؟یعنی اگه مدارک پزشکی کامل دال بر مریضیش ببرم کافیه؟
    مرسی از راهنماییتون
    سلام
    اگه مدارک پزشکی رو از پزشکای خودشون گرفته باشید یا از اونا تاییدیه گرفته باشید نیازی نیست در غیر این صورت حتما ایشون رو هم باید ببینند.

شرایط جدید معافیت، صحت ندارد
    كد خبر: ۲۹۳۶۷ تاريخ انتشار: ۰۰:۰۵ - ۲۶ آذر ۱۳۸۷ تعداد بازديد: ۳۰۳۷

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح درباره خبر برخی رسانه ها در تاریخ 24 آذرماه 87 که تعدادی از مطبوعات روز جاری نیز از آن استفاده کردند، اظهار داشت: مقررات مورد اشاره، جدید نبوده، بلکه مصوب سال 1363می باشد.

مدیر مشمولان ستادکل نیروهای مسلح افزود: بخشی از مقررات اعلام شده به هیچ وجه صحت ندارد که به برخی از آنها اشاره می شود:

1- در اجرای مقررات قانونی خدمت وظیفه عمومی تنها فرزند ذکور بالای 18 سال مادر فاقد شوهر یا پدر دارای نقص عضو یا بیماری ناتوان کننده که از نظر جسمی قادر به اداره امور خود نبوده و از نظر پزشکی نیاز به مراقبت دارد، از انجام خدمت سربازی معاف می باشد. لذا معافیت یک فرزند مادر فاقد شوهر یا پدر زیر 59 سال نیازمند مراقب صحت ندارد.

2- دستگاههای دولتی برای سهمیه تعیین شده می توانند سهمیه خود را از بین سربازان متاهل معاف از رزم ایثارگر، تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی که جزء اقوام درجه 1 و 2 نسبی و سببی کارکنان آن دستگاه دولتی نباشند انتخاب نمایند.

3- سربازان متاهل حتی الامکان در استان محل سکونت همسرشان بکارگیری می‌شوند؛ لذا بکارگیری سربازان تک فرزند در محل سکونت صحت ندارد.

4- سپاه برابر سهمیه تعیین شده می تواند تعدادی از بسیجیان را جذب نماید؛ لذا جذب کلیه سربازان بسیجی توسط سپاه صحیح نمی باشد.

سردار کمالی در پایان باردیگر تاکید نمود: مردم اخبار و مطالب مربوط به خدمت مقدس سربازی را صرفا از طریق ستاد کل نیروهای مسلح و یا سازمان وظیفه عمومی که متناسب با شرایط روز تهیه و اعلام می گردد،دریافت نمایند.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

سلام

متاسفانه پدر من مبتلا به بیماری سرطان شده و طی یک عمل جراحی نیمی از رودهٔ بزرگش برداشت شد و حالا در حال شیمی‌ درمانی هست :'(

می‌خوام بدونم که آیا با این شرایط من می‌تونم از معافیت برخوردار بشم؟

من هنوز ممنوع الخروج نشدم

می‌تونم معافیت رو از سفارت ایران تو مالزی بعد از عید که مشمول میشم بگیرم؟ حتا با وجود اینکه اسم دانشگاهی که میرم تو لیست وزارت علوم نباشه؟

با تشکر از راهنمایی‌ دوستان عزیز

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط MUSIQUE
    سلام

متاسفانه پدر من مبتلا به بیماری سرطان شده و طی یک عمل جراحی نیمی از رودهٔ بزرگش برداشت شد و حالا در حال شیمی‌ درمانی هست :'(

می‌خوام بدونم که آیا با این شرایط من می‌تونم از معافیت برخوردار بشم؟

من هنوز ممنوع الخروج نشدم

می‌تونم معافیت رو از سفارت ایران تو مالزی بعد از عید که مشمول میشم بگیرم؟ حتا با وجود اینکه اسم دانشگاهی که میرم تو لیست وزارت علوم نباشه؟

با تشکر از راهنمایی‌ دوستان عزیز
    اول از همه امیدوارم که پدرتون حالشون بهتر بشه! ولی صددرصد تبصره هائی برای افرادی که کفیل والد یا والده بیمار میخواهند بشوند هست

اخیرا شنیدم در سایت نظام وظیفه ( احتمالاً www.police.ir) دفترچه ها و آئین نامه های معافیت های کفالت و پزشکی اومده می تونید یه سر اونجا بزنید

فکر می کنم برای بررسی احراز کفالت شما نیاز به تشکیل جلسه کمیسیون در حضور خود شما و پدرتون باشه، برای همین احتمال میدم که پیگیری اون فقط

از داخل کشور ممکن باشه، ولی برای این که مطمئن بشین می تونین از خود سفارت هم یه سوالی بکنید...

ضمناً شما احیاناً برادر بزرگتر که ندارین؟
    پدر شما چند سالش هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_SH
    اول از همه امیدوارم که پدرتون حالشون بهتر بشه! ولی صددرصد تبصره هائی برای افرادی که کفیل والد یا والده بیمار میخواهند بشوند هست

اخیرا شنیدم در سایت نظام وظیفه ( احتمالاً www.police.ir) دفترچه ها و آئین نامه های معافیت های کفالت و پزشکی اومده می تونید یه سر اونجا بزنید

فکر می کنم برای بررسی احراز کفالت شما نیاز به تشکیل جلسه کمیسیون در حضور خود شما و پدرتون باشه، برای همین احتمال میدم که پیگیری اون فقط

از داخل کشور ممکن باشه، ولی برای این که مطمئن بشین می تونین از خود سفارت هم یه سوالی بکنید...

ضمناً شما احیاناً برادر بزرگتر که ندارین؟
    پدر شما چند سالش هست؟

ممنون از شما

نه من برادر بزرگتر ندارم

پدرم هم ۵۳ سالش هست

اونایی که معافیت پزشکی گرفتن قبل از آمدن کارت معافیت کسی از نظام وظیفه نامه گرفته به اداره گذر نامه؟؟؟؟؟؟
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)