صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: بهترین و مناسبترین مدل و برند لپ تاپ دانشجویی

پیش فرض بهترین و مناسبترین مدل و برند لپ تاپ دانشجویی

دوستان در این تاپیک اگه میشه در مورد تجربیات و پیشنهادات در مورد خرید لب تاپ صحبت کنید.

************************************************** ******************************
    بهترین لبتاپی که برای کارهای دانشجویی معرفی میکنید چیه؟
    بعضی ها میگن Macbook Air Apple چون هم سبکه هم پیشرفته(مدل 10 اینچی)؟ البته هم گرون

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بهترین و مناسبترین مدل و برند لب تاپ دانشجویی

دوست عزیز اگر فقط یک برند بهترین و مناسبترین بود که بقیه کمپانیها ورشکست میشدند! بستگی داره چه کاری بخواهید با لپ تاپ تون بخواهید انجام بدهید و چه نوع برنامه هایی و کاربرد هایی داشته باشید و چقدر بخواهید هزینه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر فقط یک برند بهترین و مناسبترین بود که بقیه کمپانیها ورشکست میشدند! بستگی داره چه کاری بخواهید با لپ تاپ تون بخواهید انجام بدهید و چه نوع برنامه هایی و کاربرد هایی داشته باشید و چقدر بخواهید هزینه کنید.
    عزیزم من که ذکر کردم "
    کارهای دانشجویی"!
    مثلا برای یه دانشجوی مستر یا دکترای مهندسی
    کارهای روزمرش و کارهای پژوهشیش (حالا فارغ از انواع نرم افزارهای مهندسی با کانفیگ های مختلف)
    قیمت هم مهم نیست(نه اینکه لب تاپ 3000 یورویی معرفی کنید!!)
    pray for michael schumacher

سلام.قیمت های برند lenovo برای دو سیستم یکسان تقریبا پایینتره.کسی از بچه ها از این برند استفاده کرده؟راضی هست یا نیست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام.قیمت های برند lenovo برای دو سیستم یکسان تقریبا پایینتره.کسی از بچه ها از این برند استفاده کرده؟راضی هست یا نیست؟
    لنووو همون لپ تاپ های آی بی ام سابق است. من که از لپ تاپ هاش راضی بودم .

Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Polymer Eng./MS. Chemistry

آره واقعا لپ تاپاش خیلی خوبه.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    من 1 ساله که ThinkPad E530 دارم و خیلی راضی ام. مخصوصا کیفیت صفحه نمایش و کیبورد عالیه.
    فقط دقت کنید ترجیحا مدل ThinkPad لپ تاپ های لنوو را بخرید.
    مدل های دیگه مثل IdeaPad و . . . مثل اینکه خیلی عالی نیستند.

یک توصیه هم به کسانی که میخان لپ تاپ بخرن :
    اگه قراره شبیه سازی اینا بکنید RAM بالا مثل 4 یا 8 انتخاب بکنید.
    همچنین اصرار نداشته باشید که cpu حتما Corei7 باشه !! من خودم خیلی دوست داشتم i7 باشه ولی مجبور شدم i5 انتخاب بکنم. ولی تا حالا cpu usage از 30 درصد بیشتر نشده و اکثرا روی 2-3 درصد است !!!!!
    یک corei5 با رم 8 گیگ خیلی خیلی کارآمدتر از corei7 با رم 4 گیگ است.
    در ضمن ، corei7 مصرف باتری بالاتری هم داره.

موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    من 1 ساله که ThinkPad E530 دارم و خیلی راضی ام. مخصوصا کیفیت صفحه نمایش و کیبورد عالیه.
    فقط دقت کنید ترجیحا مدل ThinkPad لپ تاپ های لنوو را بخرید.
    مدل های دیگه مثل IdeaPad و . . . مثل اینکه خیلی عالی نیستند.

یک توصیه هم به کسانی که میخان لپ تاپ بخرن :
    اگه قراره شبیه سازی اینا بکنید RAM بالا مثل 4 یا 8 انتخاب بکنید.
    همچنین اصرار نداشته باشید که cpu حتما Corei7 باشه !! من خودم خیلی دوست داشتم i7 باشه ولی مجبور شدم i5 انتخاب بکنم. ولی تا حالا cpu usage از 30 درصد بیشتر نشده و اکثرا روی 2-3 درصد است !!!!!
    یک corei5 با رم 8 گیگ خیلی خیلی کارآمدتر از corei7 با رم 4 گیگ است.
    در ضمن ، corei7 مصرف باتری بالاتری هم داره.

موفق باشید
    سلام امید.منظور من سری essential بود که قیمت پایینی داره.سری thinkpad قیمتاش خیلی بالاس.
    بچه ها اگه کسی از سری essential لنوو استفاده کرده و میکنه ممنون میشم از کارکرد و خوب و بدش بگه...

ميشه كمي هم در مورد مكبوك اير هم صحبت بشه؟كسي تجربه اي داره؟
    pray for michael schumacher

همونطور که گلوب هم گفت، کاملا بسته به استفاده ات داره. من شخصا به نظرم Apple و Asus در کل تولیدات خوبی برای دانشجو ها دارن. البته لنوو رو خودم نداشتم، اما از "استقامت بالاش"کاملا مطمئنم. تجربه مک بوک ایر، به نظرم یه تجربه ای کاملا متفاوته. دلیلش هم اینه که در کنار زیبایی محصور کننده اش، بسیار سبک وزن و کارا هستش. اما چند تا نکته ارو باید خدمتتون عرض کنم. اول از همه من نتونستم با سیستم عامل مک کنار بیام، دلیلش هم اینه که در کنار سرعت بالا و دسترسی خوب، کاملا دست شما رو برای رسیدن به هسته سیستم عامل می بنده و بسیاری از ریزه کاری هایی که به راحتی توی ویندوز قابل انجامه ارو ازتون میگیره. به طور مثال شما نمی تونین تعریف کنین(حداقل تا این ورژن لیون)، که وقتی در لپ تاپ رو بستید سیستم به کار خودش ادامه بده! برای اینکار شما باید یه نرم افزار Third party نصب کنید و چیز های دیگه اش. البته این موضوع رو نباید انکار کرد که تاچ اپل و کارایی های سیستم عامل مک فوق العاده جذابه. اما به نظر من کلا سیستم عامل مک به درد یه یوزر حرفه ای نمی خوره و بیشتر برای کسانی هستش که کاربر عادی هستن. مشکل دیگه سیستم عامل مک نرم افزار هایی هستش که ساپورت می کنه البته نه به این معنا که نرم افزار مک نیست، نه ! اتفاقا زیاد هم هست اما در مقایسه با ویندوز کمتره. مثلا دیدین بعضی وقتا توی اینترنت می گردین و میفهمین فلان برنامه می تونه بهتون کمک کنه تویه یه کار خاص؟ برنامه ای که خیلی هم معروف نیست؟
    اون برنامه احتمال اینکه پیدا بشه برای ویندوز خیلی بیشتره تا پیدا بشه برای مک.

اما در کنارش، چیزی که من کلا بهش رسیدم این هستش که اپل توی بحث سخت افزار فوق العاده قوی و دقیقه و واقعا میشه به سخت افزاری که میده تکیه کرد اما واقعا از نظر نرم افزاری عقبه و هنوز گیر های خیلی زیادی داره که باید رفع کنه. برای همین کاری که من اغلب به دوستان پیشنهاد میدم اینه که در صورتی که کارهای خیلی سنگین مثل بازی های کامپیوتری در حد کنسول (مثلا Assassin Creed ندارن)، که اغلب ما ها اصلا وقتشو نداریم گزینه مک بوک ایر می تونه خیلی مفید باشه. به دلیل اینکه وزن خیلی کمی داره (11 اینچش دقیقا 1 کیلوئه) و شارژرش هم اصلا سنگین نیست. همین باعث میشه که شما به راحتی اونو به سر کلاس، کتابخونه و یا هر جای دیگه ای که می خوایید ببرید و نگران عواقب کمر درد و خستگی نباشید. برای مشکل نرم افزارش هم تازگی (یعنی 2 سال) میشه که اپل به شما این امکان رو میده که بتونین روی مک ها، ویندوز نصب کنین. به نظر من اگر روی سخت افزار مک، سیستم عامل ویندوز نصب بشه واقعا ترکیب شگفت انگیزی رو به وجود میآره. چون شما تمام نرم افزار هاتون رو روی سخت افزار فوق العاده ای اجرا می کنین و این بسیار می تونه براتون شادی بخش باشه و صد البته هزینه بر

تنها مشکلی که این کار داره صفحه کلید مک خواهد بود. متاسفانه مک از کیبورد پی سی پیروی نمی کنه و این یعنی اینکه کل دکمه های آلت و کنترل و حتی فانکشن جا به جاست. که اون هم راه داره و با نرم افزار های مخصوص اینکار (مثل Key_remap) می تونین به راحتی به سیستم عامل ، الگوی خودتون رو معرفی کنین. اما ایرادی که پا بر جا میمونه اینه که دکمه فانکشن رو نمی تونین ریمپ کنین(حداقل تا امروز) و دکمه کنترل و FN جا به جا خواهند شد، یعنی دکمه در منتهی سمت چپ پایین دیگه کنترل نیست و FN هستش (شبیه لنوو) و این می تونه خیلی برای کسانی که سرعت تایپ بالایی داشتن و به کیبورد های قبلی عادت کردن اذیت کننده باشه.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)