صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 42

موضوع: بهترین و مناسبترین مدل و برند لپ تاپ دانشجویی

Member jingolofski آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS in Mathematics & MS in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : بهترین و مناسبترین مدل و برند لب تاپ دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    همه نرم‌افزارها هم که نیومده برای مک دوست عزیز- فروم‌های خارجی رو هم ببینید هنوز خیلی از مهندسا برای SolidWorks و Ansys مثلا از ویندوز روی مک استفاده می‌کنن. برای CADکارای سنگین هم یکی می‌گفت باید حتما از 15" پرو استفاده بشه که کارت گرافیک جدا داره و اینها ؟؟؟؟؟؟ نمی‌دونم وُالله
    ولی حرفاتونو در کل کاملا قبول دارم. کسی که می‌خواد روی مک بیشتر اوقات با ویندوز کار کنه همون بهتر بره PC بخره، چون ویندوز روی مک با ویندوز روی لب‌تاب‌های دیگه فرقی نداره (تازه ویندوز 200$ که برای Mac اونوریا جدا میخرن!). لب‌تاب‌های اپل خیلی گرونند و دلیل اینکه برای لب‌تاب‌های اپل پول اضافه میدید هماهنگی سخت‌افزار و نرم‌افزارشه که باعث عمر باتری بیشتر از دو برابر ویندوز، کی‌پد عالی و سیستم عامل امن و سایرچیزایی که دوستمون گفتن میشه که بیشترشون بر میگرده به سیستم‌عامل OSX. و اگر نه اگه فقط بحث زیبایی و قدرت بشه لب‌تاب‌های سری 9 سامسونگ برای مثال چیزی کم ندارن.
    دزسته که این نرم افزارها برای مک نیومده ولی نرم افزارهای دیگه ای با کاربرد مشابه این نرم افزارها برای مک طراحی شده مثل لینک زیر :
    http://macdraft.en.softonic.com/mac

من لب تاپ های hp معرفی میکنم.خیلی خوب و ببخشید(خرکار!) هستند.فقط بعضی مدلهاش یه عیب دارن.که داغ میکنن.من خودم جی 62 دارم.دو ساله خریدمش.کلی کار هم باهاش کردم.تاحالا اخ نگفته.
    قیمتشم فوق العاده بود.من 870 خریدمش.کانفیگ عالی هم داره.
    تو!
    با دلتنگیای من
    تو با این جاده، همدستی.....

ApplyAbroad Superstar

سلام
    دوستان من هم با ایسوس و هم با اچ پی و سونی و هم اپل کار کردم
    بنظر من از نظر بدنه و کانفیگ بالا و قیمت مناسب ایسوس و اچ پی مناسبند ولی بین این دو قیمت اچ پی ارزانتر و جنس و کیفیت ایسوس یکم بهتر هست. در مورد سونی کیفیت طراحی با ایسوس تقریبا یکی ولی بیشتر هزینه اسمش را می گیرد و در سیستمها با کانفیگ یکسان بعضا سونی تا 1 میلیون گرانتر از ایسوس هست. اپل هم کیفیت طراحی عالی ولی کانفیگ پاینتر و قیمت بالاتری در مقایسه با سه مارک دیگر دارد.
    در حال حاظر من اچ پی مدل dv3650 چند ساله دارم و هیچ مشکلی بجز پاک شدن رنگ نقره ای قسمت موسش ندارم توضیح مثل خوره ها شبانه روز باهاش کار می کنم!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned

پیش فرض پاسخ : بهترین و مناسبترین مدل و برند لپ تاپ دانشجویی

سلام
    بلاخره واسه کارهای مهندسی به نظر شما چه نوع لپتاپی با توجه به قیمت و نزدیک شدن ایام black friday توصیه میکنید بخریم؟ چون من قیمتها رو که نگاه میکنم با ایران متفاوته (البته میدونم مقایسه اصلا درست نیست اینجا) منظورم اینه که نمیدونم واقعا از چه قیمتی به بالا یک نوع برند لپتاپ گران محصوب میشود؟
    در ضمن آیا خود شرکتهای فروشنده هم discount میزنند؟ چه فرقی هست بین خریدن مثلا از خود شرکت DELL و خرید از TIGERDIRECT یا AMAZON؟
    ممنونت

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من هم با ایسوس و هم با اچ پی و سونی و هم اپل کار کردم
    بنظر من از نظر بدنه و کانفیگ بالا و قیمت مناسب ایسوس و اچ پی مناسبند ولی بین این دو قیمت اچ پی ارزانتر و جنس و کیفیت ایسوس یکم بهتر هست. در مورد سونی کیفیت طراحی با ایسوس تقریبا یکی ولی بیشتر هزینه اسمش را می گیرد و در سیستمها با کانفیگ یکسان بعضا سونی تا 1 میلیون گرانتر از ایسوس هست. اپل هم کیفیت طراحی عالی ولی کانفیگ پاینتر و قیمت بالاتری در مقایسه با سه مارک دیگر دارد.
    در حال حاظر من اچ پی مدل dv3650 چند ساله دارم و هیچ مشکلی بجز پاک شدن رنگ نقره ای قسمت موسش ندارم توضیح مثل خوره ها شبانه روز باهاش کار می کنم!
    من برای چندتا از دوستانم لپ تاپ خریدم تاحالا. همه ش هم سونی خریدم. البته دیگه الآن سونی لپ تاپ تولید نمی کنه و برند وایو رو یک ساله فروخته. هر چی هم سونی مونده توی بازار، آخر همون بارهای قبلیه. علتش هم این بود که واقعاً گرون بود و کسی نمی خرید ازش. بجز کسانی مثل من و دور و بری هام که اعتقاد پیدا کرده بودیم.
    حالا هم میگم یا از ته مونده های سونی بخرید، یا این که اگر لزوماً ویندوز نمی خواهید که چه بهتر، مک بوک ایر بخرید.
    ببینید، این که با همان کانفیگ، سیصد چهارصد دلار از سایر برندها گرانتر هستند، علتش تا حد زیادی کیفیت است واقعاً. من همیشه به دوستانم توصیه می کنم که کمی از spec بکاهید، شما نیاز ندارید لزوماً core i7 استفاده کنید. در عوض، با همان پولی که می خواهید یک Dell Core i7 بخرید، یک سونی Core i5 بخرید. اتفاقاً الآن دستم رو برداشتم دیدم لپ تاپ خودم هم core i5 است نه i7!. مهندس هم هستم، مهندس عمران هم هستم، کار پردازش گرافیکی با AutoCAD و Revit هم زیاد دارم، تا حالا هم مشکل سرعت از لحاظ تعداد هسته نخورده م. دو تا از اطرافیانم یکی دل داشت، که از بس هنگ می کرد و کند بود شاکی بود، یکی هم ایسوس داشت، که دزد برد!، برای هر دو سونی خریدم هر دو می گویند برای استفاده قابل مقایسه نیست.
    جمع بندی: اگر هنوز هم پیدا می شود Sony Vaio S series که مخصوص سری مهندسی است بگیرید، اگر نه سراغ اپل بروید. اگر هم با اپل مشکل دارید که از Asus و ... شروع کنید...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    من برای چندتا از دوستانم لپ تاپ خریدم تاحالا. همه ش هم سونی خریدم. البته دیگه الآن سونی لپ تاپ تولید نمی کنه و برند وایو رو یک ساله فروخته. هر چی هم سونی مونده توی بازار، آخر همون بارهای قبلیه. علتش هم این بود که واقعاً گرون بود و کسی نمی خرید ازش. بجز کسانی مثل من و دور و بری هام که اعتقاد پیدا کرده بودیم.
    حالا هم میگم یا از ته مونده های سونی بخرید، یا این که اگر لزوماً ویندوز نمی خواهید که چه بهتر، مک بوک ایر بخرید.
    ببینید، این که با همان کانفیگ، سیصد چهارصد دلار از سایر برندها گرانتر هستند، علتش تا حد زیادی کیفیت است واقعاً. من همیشه به دوستانم توصیه می کنم که کمی از spec بکاهید، شما نیاز ندارید لزوماً core i7 استفاده کنید. در عوض، با همان پولی که می خواهید یک Dell Core i7 بخرید، یک سونی Core i5 بخرید. اتفاقاً الآن دستم رو برداشتم دیدم لپ تاپ خودم هم core i5 است نه i7!. مهندس هم هستم، مهندس عمران هم هستم، کار پردازش گرافیکی با AutoCAD و Revit هم زیاد دارم، تا حالا هم مشکل سرعت از لحاظ تعداد هسته نخورده م. دو تا از اطرافیانم یکی دل داشت، که از بس هنگ می کرد و کند بود شاکی بود، یکی هم ایسوس داشت، که دزد برد!، برای هر دو سونی خریدم هر دو می گویند برای استفاده قابل مقایسه نیست.
    جمع بندی: اگر هنوز هم پیدا می شود Sony Vaio S series که مخصوص سری مهندسی است بگیرید، اگر نه سراغ اپل بروید. اگر هم با اپل مشکل دارید که از Asus و ... شروع کنید...
    بسیار ممنون
    سونی پیدا میشود فکر کنم در آمریکا ولی اکثرا دسته دوم هستند و تازه اگر هم باشه گرون هست. اتفاقا خودم الان dell core i7 دارم کار میکنم ولی میخوام یه دونه دیگه داشته باشم اینطور که بوش میاد از asus باید شروع کنم!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    بسیار ممنون
    سونی پیدا میشود فکر کنم در آمریکا ولی اکثرا دسته دوم هستند و تازه اگر هم باشه گرون هست. اتفاقا خودم الان dell core i7 دارم کار میکنم ولی میخوام یه دونه دیگه داشته باشم اینطور که بوش میاد از asus باید شروع کنم!
    سلام دوست عزیز
    من پیشنهاد میکنم Thinkpad بگیرید که کیفیت خیلی خوبی دارند.
    اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید ، سری T یا W بگیرید که خیلی قوی هستند. سری X هم که هم قوی است و هم سبک.
    لپ تاپ Thinkpad X1 Carbon فکر کنم امسال به عنوان بهترین لپ تاپ دنیا برگزیده شد.
    ولی اگه از لحاظ مالی مشکل دارید ، سری Edge گزینه خوبی است.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من پیشنهاد میکنم Thinkpad بگیرید که کیفیت خیلی خوبی دارند.
    اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید ، سری T یا W بگیرید که خیلی قوی هستند. سری X هم که هم قوی است و هم سبک.
    لپ تاپ Thinkpad X1 Carbon فکر کنم امسال به عنوان بهترین لپ تاپ دنیا برگزیده شد.
    ولی اگه از لحاظ مالی مشکل دارید ، سری Edge گزینه خوبی است.
    موفق باشید
    همین الآن که دارم تایپ می کنم دوستم که داریم با هم پروژه انجام می دهیم Thinkpad دستشه. اما واقعاً تفاوت داره با سونی. خودش هم میگه موقع خرید پول دستش نبوده که Thinkpad خریده، و الا سونی می خرید. ولی واقعاً تفاوت داره. از بد کار کردن دابل تاچ ماوس و دائم ناسازگاری با ویندوز هشت گرفته، تا بعضی وقت ها هنگ کزدن در بین نرم افزارها. من باز هم توصیه می کنم برای لپ تاپ پول بدید. شما در بعضی ایالت های آمریکا برای یک چراغ قرمز تا پونصد دلار ممکنه جریمه پرداخت کنید، اما موقع خریدن لپ تاپ همه ی ما میاییم سر هر صد هزار تومنش فکر می کنیم.
    ضمناً دست دوم اصلاً نخرید. این تجربه ی شخصی منه. اگر سونی نو نیست، و خصوصاً اگر در آمریکا هستید حتماً اپل بگیرید. کم کم صرفه جویی می کنید پولش دو سه هفته ای بر می گرده ان شاء الله.

Junior Member

سلام دوست عزیزم لنوو سری thinkpad واقعا محشره از لحاظ کیفیت سخت افزار و حتی نرم افزار !

سیستم چک تک تک قطعات در بایوس و نرم افزارهایی برای ویندوز

کیفیت ساخت بدنه مفاوم و 99% کیبوردهای ضد آب

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان
    من Surface pro 3 از سایت ماکروسافت خریدم و چون ذدانشجو هم هستم بهم 10% تخفیف دادن
    خیلی سبک هست و رنج قیمت مناسب هم دارد و از نظر کارایی هم کاملا نیاز من را جواب داده
    پیشنهاد می کنم با توجه به کارایی بالا و وزن ناچیز 800 گرم به ان توجه کنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)