صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 45678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

سلام,خسته نباشید
    ممنون میشم با توجه به شرایطم راهنماییم کنید.من لیسانس برق الکترونیک از آزاد نجف آباد با معدل 13.20 دارم ولی به رشته های مدیریتی علاقه زیادی دارم و با توجه به اینکه پارسال و امسال کنکور دادم که در رشته صنایع سیستم امسال 400 شدم و مدیریت صنعتی 700 و احتمال قبولی در دانشگاه مطلوب زیاده و هنوز مدرک زبان نگرفتم ولی میخواستم ببینم شانسی برای گرفتن پذیرش و ویزا برای مستر دارم یا فوق همینجا بخونم و بعدش واسه مستر یا دکترا اقدام کنم و اگر شانسی وجود داره واسه رشته های mba یا مدیریتی کجا و چطور.ممنون

سلام خسته نباشین
    من رشتم مکانیک گرایش ساخت و تولید هست معدل هم حدود 13.5 اینا هست زبان رو از بچگی خوندم ولی فعلال واسه امتحانای تافل یا مشابه اونا اقدامی نکردم ولی میتونم به نظر خودم موفق شم
    منتها میخوام تو ارشد که امسال میدم mba بدم به نظرتون این تغییر رشته خوبه واسه ارشد یا نه همون مکانیک خوبه منظورم از خوب که کدوم واسه پذیرش اینا بهتره واسه دکترا
    ممنون میشم از پاسختون

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

سلام، چند وقتیه کسی اینجا پیام نداده!!! امیدوارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه... ممنون
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم، من ادم فنی نبوده و نیستم و به اشتباه وارد شدم، درسا رو به زور پاس کردم و اگه یکی الان ازم بپرسه مهندسی شیمی چیه یا مثلا ترمودینامیک یا حرارت چیه؟ خدایی نمیدونم... بگذریم!
    در عوض اینطور که به نظر میاد و چند نفری گفتن، اداره کننده خوبی هستم یا شاید مدیر! همونقدر که از بحثای فنی متنفرم تا حدودی از بحث های اجتماعی (هر چیزی که دور و اطرافم اتفاق میافته) خوشم میاد.
    قصدم اینه که ارشدو ایران بگیرم و واسه دکترا برم (قصد برگشت ندارم)، وقت هم تا زمان کنکور دارم.
    خیلی دو دلم، به نوعی تو برزخم، چون ادم خیلی ریسکی نبودم، نمیدونم این کارو بکنم یا نه؟ این تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت واسه منی که تقریبا هیچ فیدبک مثبتی از لیسانسم ندارم، چطوره؟؟؟
    واقعا ممنون
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    سلام، چند وقتیه کسی اینجا پیام نداده!!! امیدوارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه... ممنون
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم، من ادم فنی نبوده و نیستم و به اشتباه وارد شدم، درسا رو به زور پاس کردم و اگه یکی الان ازم بپرسه مهندسی شیمی چیه یا مثلا ترمودینامیک یا حرارت چیه؟ خدایی نمیدونم... بگذریم!
    در عوض اینطور که به نظر میاد و چند نفری گفتن، اداره کننده خوبی هستم یا شاید مدیر! همونقدر که از بحثای فنی متنفرم تا حدودی از بحث های اجتماعی (هر چیزی که دور و اطرافم اتفاق میافته) خوشم میاد.
    قصدم اینه که ارشدو ایران بگیرم و واسه دکترا برم (قصد برگشت ندارم)، وقت هم تا زمان کنکور دارم.
    خیلی دو دلم، به نوعی تو برزخم، چون ادم خیلی ریسکی نبودم، نمیدونم این کارو بکنم یا نه؟ این تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت واسه منی که تقریبا هیچ فیدبک مثبتی از لیسانسم ندارم، چطوره؟؟؟
    واقعا ممنون
    اگر واقعا از رشتتون خوشتون نمی یاد عوضش کنید اما برای تغییر رشته به مدیریت یا اقتصاد، روی خرفهای ملت حساب نکنید. بیشتر مطالعه کنید ببینید اصلا این رشته را دوست دارید و اینکه باهاشون بعدا چیکار می تونید بکنید منظورم بازار کارسون هست . پذیرش گرفتن برای رشسته های مدیریت خیلی خیلی سختتر از مهندسی هست و عموما هم بازار کار خوبی ندارند مگر اینکه از یک دانشگاه خیلی خیلی خوب مدرک بگیرید. این رو در نظر داشته باشید

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    ا... ببینید اصلا این رشته را دوست دارید و اینکه باهاشون بعدا چیکار می تونید بکنید منظورم بازار کارسون هست . ...
    ممنون، میتونم بپرسم از کجا اینایی رو که گفتین بفهمم؟ من تنها یه چیزو میدونم اونم اینکه به این سمت گرایش دارم.
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

واقعا ممنون
    من شما را نمیشناسم نمدونم باید این کار را بکنید یا نه. سوالتون یکم حالت شخصی داره. شما باید تحقیق کنید ببینید واقعا اهل کار کردن در این زمینه هستید یا یک تصور کلی دارید که به نظرتون جاب میاد.
    در مورد خارج بگم که برای کار بعد از رشته های مربوط به مدریت و بیزینس باید زبان بدون نقص و روابط خوب داشته باشید. فرصت کاری هم برای رشته های بیزینس محدودتر هست چون تعداد افراد در این زمینه زیاده. مثلا امریکا به کسایی که فوق یا دکتری دارند در رشته های غیر فنی یک سال اجازه کار بدون نیاز به ویزا میده (بهش میگن OPT) ولی کسایی که مهندسی یا ریاضی خوندن میتونند 2 سال در امریکا به این صورت کار کنند. دلیلش هم اینه که به رشته های فنی مثل مهندسی نرم افزار خیلی بیشتر نیاز دارند تا به کسی که بازاریابی یا حسابداری خونده.

ApplyAbroad Hero

واقعا ممنون
    سلام

0. کاش اگر واقعا اینقدر بی علاقه بودید، اصلا اون لیسانس را ادامه نمی دادید. به نظر من خیلی بهتر بود. الان شما یک لیسانس دارید که چیزی براتون نداشته (طبق حرفهای خودتون). چه بهتر که این چندین سال را که عملا از دست رفته، واقعا کاری می کردید که اگر الان مثلا بک مدرک کاردانی تعمیر خودرو داشتید، مثلا عرض می کنم، با افتخار و غرور می گفتید که کاملا در تعمیر خودرو وارد هستید. این مدرک کاردانی خودرو، که شاید به نظر کلاسش پایین باشه، خیلی از این لیسانسی که عملا هیچی نشده، بهتر بود. از لحاظ ارزش هم، واقعا آدم در هر کاری خوب باشه، ارزش داره. تعمیر کار ماشین هم باشی و کارت درست باشه، خیلی ارزشمندتری از کلی آدم که لیسانس و فوق لیسانس دارند، ولی تو کارشون خوب نیستند. من صافکار ماشین دیدم برای دو ساعت کار، 200 هزار تومن میگیره! چون کارش درسته. حالا این اصلا ممکنه دیپلم هم نداشته باشه، اما کاری که می کنه را خوب بلده.
    1. بدتر از اینکه به لیسانستون علاقه ندارید اینه که ظاهرا درسهاش را هم خوب نخوندید و معدل پایینی احتمالا دارید. امیدوارم این برداشت من نادرست باشه اما از حرفهای شما اینطور برداشت میشه.
    2. اینطوری که دیگران بگن شما اداره کننده خوبی هستید و بعد نتیجه بگیرید باید مدیر بشید، راستش روش خوبی برای انتخاب رشته نیست. یا اینکه مثلا به اتفاقات دور و برتون علاقه مند باشید ...
    3. اصلا هدفتون از درس خوندن چیه؟ چرا همین الان وارد کار نمیشید. شاید بتونید مدیری در رده پایین بشید. حداقل خودتون را محک زدید. اگر مدیر خوبی شدید، شاید بعدا MBA خوندید یا به عنوان نیروی متخصص با سابقه کار مفید، مهاجرت کردید. این درسه در زمینه مدیریت، زیاد فرق خاصی ایجاد نمی کنه.
    4. خوندن درسهای رشته های مدیریتی زیاد ارتباطی با مدیر شدن نداره. مدیریت می تونم بگم یکی از مشاغلی که کمترین دانش تخصصی را لازم داره. الان هر کسی بگید یک تجربه مدیریتی داره: مثلا خود شما دارید زندگی تون را اداره می کنید! یا پدر خانواده داره خانواده را مدیریت می کنه، مادر خانواده، مدیریت خرید و تامین و تدارکات و ... را بر عهده داشته. ماشالله بیشتر مردم صاحبنظر در امر مدیریت هستند. چیزی که فرق را ایجاد می کنه، داشتن تجربه یا استفاده از تجربیاته. که این به رشته اکادمیک چندان ارتباطی نداره.
    5. موارد متعددی دیدم که طرف میاد میگه به رشته لیسانسم علاقه نداشتم و ندارم و بعد می خوام بیام مدیریت یا MBA. و سوالی که برای من مطرح میشه اینه که حالا چرا مدیریت و MBA؟ چرا مثلا گیاه شناسی یا فیزیک یا پزشکی، داروسازی، تاریخ، ادبیات و ... خیلی رشته های دیگه نه؟! چرا مدیریت اینقدر جذاب به نظر میرسه؟ در حالی که در واقع اونقدر هم آش دهنسوزی نیست.
    6. من کلا توصیه ام اینه که تا جایی که ممکنه افراد گذشته درسی و علمی خودشون را هدر ندن. مثلا شما که 4-5 سال مهندسی شیمی خوندی، حالا بیای مدیریت، یعنی اون 4-5 سال را ریختی دور! به همین سادگی. هم عمرت، هم یک مقداری خبرگی که در اون رشته داشتی را، کاملا بر باد میدی. ممکنه بگی به سختی پاس کردی درسهات را و ... ولی هر چی باشه، باز چند کلمه سر کلاس شنیدی، چند کلمه درس خوندی. از اینکه بیای یک رشته جدید، خیلی بیشتر می دونی.
    7. والا من توصیه ام اینه که علاقه مهمه، اما نمیشه فقط با علاقه حرکت کرد که. واقعیات زندگی را در نظر بگیر و حاضر باش بر خلاف علایقت هم عمل کنی. ممکنه اولش بد به نظر برسه، اما بعدا خیرش را ببینی.
    من خودم مثلا قبل از یک تجربه تحصیلی، همیشه فکر می کردم که هنر اصلی در نظریه پردازی و ایده دادنه و کار تست کردن ایده ها و روش انجام این تست ها، کلاس پایین تری داره؛ یعنی فرض کنید اصلا و ابدا حاضر نبودم یک نرم افزار آماری مثل SPSS یاد بگیرم و بخوام باهاش کار کنم. می گفتم این به من چه ربطی داره؟ من کارم استخراج نظریه است و یکی دیگه باید بیاد زحمت تستش را بکشه.
    بعدا در یک محیط جدیدی قرار گرفتم، که مجبور بودیم خودمون از 0 تا 100 یک پروژه درسی را انجام بدیم. این یک تجربه نو و تا حدی ناخوشایند بود برای من. ولی از اون به بعد، من پی بردم، که اون بخش تست کردن و امورات عملی مربوطه، نه تنها کلاس پایینتر نیست، بلکه بسیار هم مهم و حتی گاه بسیار مهمتر از نظریه پردازیه. این تجربه جدید به من یاد داد که ممکنه در مواردی بعضی چیزها در ابتدا و در ظاهر با علایقم نخونه، اما چه بسا همون موارد اگر واردشون بشم، بسیار جذاب باشند. همین تجربه باعث شد من نرم افزار های آماری را تا جایی که می تونم یاد بگیرم و از اون به بعد سعی کردم تا جایی که می تونم، در موارد مرتبط با کارم که ممکنه خوشم نیاد، یاد بگیرم.
    inactive account

Junior Member

سلام دوستان
    من الان دارم مهندسی معماری دانشگاه آزاد میخونم میتونم واسه مستر برم رشته های مدیریت ورزشی و اینجور رشته ها؟؟ (MBA Sport Management یا M.A Sport Administration یا M.S ...... ) تو کانادا یا آمریکا و شاید هم انگلیس - سابقه ورزشی و چندتا حکم ورزشی داخلی و تورنمنت بین المللی هم دارم اما مدرک تحصیلیه مرتبط ندارم
    من علاقه دارم مستر رو توی رشته های مدیریت یا بازار و اقتصاد ورزش بخونم-
    و لطفا چندتا سایت برنامه های تحصیلی در آمریکا و کانادا معرفی کنید.
    و اینکه من دیدم یه رشته هم M.S داره هم MBA میخواستم بدونم فرقشون چیه؟ (مثل این: MBA Sport Administration و M.S Sport Administration )
    لطفا راهنماییم کنید. ممنون
    ویرایش توسط pooyant : July 10th, 2015 در ساعت 11:09 PM

سلام دوستان من کل این 14 صفحه را مطالعه کردم حال سوال من این است که اقتصاد نطری راحتتر فاند می گیرد یا مدیریت (مالی/صنعتی/بازرگانی) برای دکترای همین رشته ها؟+تحصیل در رشته های مرتبط با اقتصاد در المان و پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمانی اسانتر از دانشگاه های امریکایی نیست؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما

سلام. شاید سوالم به تاپیک بی ربط باشه .اما خواهشا جواب بدید .من ترم یک مهندسی(کارشناسی ) نفتم. اما علاقه ای ندارم و میخوام برم مدیریت بازرگانی بخونم توی دانشگاه آزاد .خواستم بدونم که توی کدوم مقاله دادن راحت تره و حقوقش بالاتره توی آمریکا و باید چه رزومه ای داشته باشم که بتونم از یکی از بهترین بیزینس اسکول های آمریکا پذیرش بگیرم